CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
princesslea80 This user has been deleted
heheh..ramai rupernyerr x-uitm jengka kat sini...kita pun kat jengka gak dulu...budak DCS...err..sapa ckp budak DCS skema?..mmg nak kena la ni..mana ade...time kitorang sume dah macho2...heheh...saya kat jengka tahun 98-2000...wahh..xsangka citer kucing hitam tu mmg glamer la..sampai time kitorang masa minggu MWS pun masih jd sebutan lagi...heheh...

informer..jgn jeles ek...nama pun jengka..hutan keliling...now mayb dah better...hmmm..situ mmg femes ngan coco jelly ang lang***r...heheh...

Originally posted by cikedee at 6-1-2006 01:40 PM
lagi satu cerita x tau la korang penah dgr ke tak... pasal bas itm...aku pun x igt uitm mana...

ada satu mlm tu sorang mamat ni stayback kat blok akedemik, so time dia nak balik hostel da lewat. ...

Originally posted by princesslea80 at 6-1-2006 03:31 PM
heheh..ramai rupernyerr x-uitm jengka kat sini...kita pun kat jengka gak dulu...budak DCS...err..sapa ckp budak DCS skema?..mmg nak kena la ni..mana ade...time kitorang sume dah macho2...heheh...sa ...

kucing hitam? ce cite sket... dulu zaman akak ko ni takde...

Originally posted by cikedee at 6-1-2006 01:31 PM
xde wakil dari uitm melake ke?... ha ni aku x-student uitm lendu, melaka.

masa kat sana dulu satu bilik 4 org... so, dlm bilik aku 2 DIB, 2 DBS... masa part 4, aku dok kat komsis dang anum...blo ...

i pernah gi uitm lendu tu.. tahun 97..masa tu uitm lendu ni jadi tuan rumah untuk pertandingan debat uitm satu malaysia.. duduk kat area rumah2 banglo tu.. masa tu kitorg share banglo tu dgn 2 uitm caw. lain.. tak ingat caw. mana.. rumah banglo no 2 dari simpang jalan..

masa first nite tido kat situ dah kena kacau.. benda tu main on off lampu kat bilik budak sebelah..  lama jugak la diorg kena kacau.. dkt 2,3 minit la jugak.. last2 diorg terus angkat selimut bantal ketuk pintu bilik kitorg tumpang tidor.. 2 mlm kitorg tido ramai2 kat dlm satu bilik.. kalau nak gi makan mlm kat dining hall pun jalan satu rombongan.. pakat jalan ramai2 dgn budak banglo sebelah sbb jalan tu gelap gelita..

banyak pulak cerita hantu kat jengka ni...
nape masa zaman aku dulu takde byk crite2 camtu...pelik btul
tapi pada batch yg baru aku memang kesian la dgn korang sbb kena melalui sume2 tu..kalau aku mau nyer trauma jap.
lagi satu siswi skrg  ni duduk kat hostel bekas siswa duduk, tahulah siswa ni bukan jaga sgt kebersihan tempat tu...agaknya sebab tu  'benda2' tu suka dok kat situ..

Originally posted by princesslea80 at 6-1-2006 03:31 PM
heheh..ramai rupernyerr x-uitm jengka kat sini...kita pun kat jengka gak dulu...budak DCS...err..sapa ckp budak DCS skema?..mmg nak kena la ni..mana ade...time kitorang sume dah macho2...heheh...sa ...

heran nape org kata budak CS ni skema...asal CS jer mesti skema ker?
masa time arwen dulu budak CS bergaya mengalahkan budak SS.

ish...iklan lagi..asyik tersasar jer.
takde lagi ke cerita hantu nih..?

Follow Us
princesslea80 This user has been deleted
tu la Arwen (mcm nama watak dlm LOTR je..) xtau la nape org ckp budak CS ni skema...agaknyer sbb dok imagine dorang pakai spek tebal duk depan pc...heheh...

nak citer pasal hantu..mcm lebih kurang je citer2 kat atas tu...masa dulu saya duk blok B dr part1- 3...kat situ selalu org nampak coco jelly...masa part 4-5 duk blok A, hmm...ade satu cerita..kejadian ni berlaku masa stay kat blok B..ade la minah sorang ni..dia suka sgt stinggarden kat bilik kitorang....pd satu mlm tu...dia masuk tido..pastu dlm masa tgh2 2 alam tu..dia nampak ade sorang pompuan berdiri ujung kaki dia..pakai baju putih n rambut pjg n serta merta dia rasa mcm kena tindih...dia pun baca la apa2 yg patut...setelah beberapa lama dia pun dpt lepaskan diri n then dia nampak pompuan tu melayang terus ilang celah bawah pintu..n dia ni pun kejutkan saya ajak teman tido sekatil ngan dia....yg saya ni punyele seram..duk terbayang2 je pompuan tu....

satu lagi citer berlaku kat saya sendiri...masa tu dah stay kat blok A..masa kejadian 2org dah tido..tinggal lagi sorang member ni tgh wat shorthand...so saya tido katil bawah...masa dlm antara sedar xsedar tu tetiba rase telinga berdesing n mata xleh nak bukak..pastu nampak kaler oren je..padahal kalau tutup mata mesti nampak itam je...lepas tu terasa ade menda tindih...badan dia berbulu..saya cuba bukak mata..dpt bukak sket..nampak itam je lembaga tu...yg paling xsanggup nyer..terasa macam lidah dia yg panjang tu jilat telinga n bibir...makkkk...saya masa tu dah menjerit2 panggil member yg tgh study tu...dlm pada tu member tu bangun g ke arah lokar dia(nak amik something) tp sket pun dia xperasan saya yg tgh menjerit2 ni....tp saya cuba sedaya upaya gak gerakkan ibu jari kaki...akhirnyer berjaya (time tu mmg dah x ingat nak baca sepatah pun ayat quran)...pastu saya pun bangun la panggil member tu..saya ckp kat dia kenapa xdtg masa saya panggil nama dia...dia ckp..mana ade saya panggill..dia tgk saya tido aman damai je...waaa.....seram tul...lepas tu saya selalu ajak member tido sekali...fobiaa....

Originally posted by Informer at 6-1-2006 11:58 AM
Jengka jengka jengka...meluat i!!haha.. mane alumni uitm dungun ni...aku dah boring dengaq budak2 jengka je membebel kat sini.....huhuhu

aku ada ni..tp aku pon dah lupa citer pasal dungun..mmmm ye lah mana lg dak dungun..ni wey..maneee mung..        ..tak per biar la diorg citer..best gak..

Originally posted by inazlina at 6-1-2006 01:49 PM

ye ye... betul tu :setuju:  alang2 dah muncul, cite ler antu kat itm dungung...

naz dah penah pegi itm dungun... sekali jer... memang cantik kolej yg ngadap tasik tu... dengar cite berhantu ...

dah citer la... cube ko baca tread ni dari page satu....apa laaaa

Originally posted by bettyboops at 6-1-2006 04:59 PM

i pernah gi uitm lendu tu.. tahun 97..masa tu uitm lendu ni jadi tuan rumah untuk pertandingan debat uitm satu malaysia.. duduk kat area rumah2 banglo tu.. masa tu kitorg share banglo tu dgn 2  ...

merase la ko kena penangan antu lendu ek! hik hik... mmg dulu tempat tu mcm utan belantara... tapi skang dah maju ngko! penuh ngan kawasan perumahan.

aku dulu batch pertama kat lendu tu... jgn tak tau! masa tu perkhidmatan bas pun xde... yg ada naik teksi je dari alor gajah. then talipon toksah ckp la... tiang talipon pun xde lagi... kalau nak call mak bapak... jalan kaki kelaur ke kampung lendu tu.

masa sesi orentasi aku, satu siswi ni kena rasuk! abih diterbalikkan meja2 kat dewan makan yg besar tu... then abih senior2 kena tendang ngan dia...

kesian, baru orentasi dia dah terima nasib mcm tu... mm teruk keadaan dia... last2 mak bapak dia dtg ambil dan pegi berubat... lepas sebulan dia masuk balik uitm.. tapi keadaan dia da mcm org tak betul... terus benti belajar... x tau la apa nasib dia pastu... sume gara2 "rasukan" kat uitm lendu!

bdk2 senior citer, dulu masa uitm lendu belum bukak, diorang ni ada gi wat aktiviti utk ko-kesatria ke... ko-kembara ke ntah...kat sana.... aktiviti berkayak...

ntah cam mana ada sorang siswa ni kayaknya terbalik, terus mati lemas kat tasik uitm lendu tu...yg pelik tu mamat ni memang teror berenang... camne plak bleh lemas...

masa diorang keluarkan mayat dia tu, nampak ibu jari kakinya lebam... x tau la kenapa ek... tau je la kawasan tu kan belum berpenghuni masa tu...

kesian diorang kan cikedee...

maner nie..?

aik..senyap plak sume org?...

mana cerita2 dari kampus uitm yg lain...asik2 dungun & jengka jerk...

kampus kuale pilah la plak

ok..aku nak sambung citer pasal jin kene bunag ngan bas........

Originally posted by ainnymidie at 10-1-2006 06:25 PM
ok..aku nak sambung citer pasal jin kene bunag ngan bas........

bila mau cite da... dah berjanggut naz tunggu ni...

Reply #181 princesslea80's post

dah lama jenjalan kat forum ni..hari ni teringin plak nk join citer psl hantu ni.

Apple dr part 1- part 4 stay kt hostel Kenanga 5. Hostel paling tua kt uitm s.alam..Btl2 dkt dgn hutan..Spnjg 2thn kt K5 (kenanga 5) ni mcm2 cite ada tp setakat dgr je la..x prnh jumpa pn.

Satu hari apple sendiri m'alami nya. Memang menyeramkan..Cite nyer mcm ni....(suspen sikit)
Masa tu musim exam..bila exam je biasa lah hestiria sana sini..Apple ni lemah semangat tp msh ada la juga kekuatan tu..he..he. takut2 berani..

So ada la sorg senior tetiba menjerit2 kene rasuk..Blok K5 la,kata member2 dia ada tegur sesuatu masa balik dari kelas mlm..Mula2 dia sorg je, lama2 mcm berjangkit plak..lps sorg..sorg kene..kecoh satu blok..mlm ni level 2, mlm esok plak level 3..Huru hara juga la K5 dibuatnyer sampai blok apple tu dikuarantinkan..P'huni K5 cuma boleh kluar p kelas je pas tu terus balik..takut berjangkit..(boleh ke?)

Seminggu jg la huru hara tu..dh lps seminggu keadaan agak reda skit so senior anjurkan mjlis bacaan yassin n surah kahfi (surah m'hentam "benda" tu) Ktorg beramai2 la pegi ke bilik bacaan ter msk la apple skali..masa tgh dok baca tu apple mula terasa sesuatu.time baca yassin x la sgt tp time baca surah kahfi tu makin kuat rasa nyer..rasa mcm ada sesuatu dekat dgn apple.Hati ni tiba2 jadi berdebar2 jantung plak jgn ckp la..mcm br lps lari 400 meter.. Apple buat dono je..terus juga bacaan tu, habis je ktorg pn balik la ke bilik masing2. Yg apple ni msh rasa mcm td..rasa diganggu..rasa mcm benda tu ada dekat sgt dgn apple mdok ikut je..Tp apple tetap kontrol buat bodo jer  (panjang sgt la..jap lagi smbg)

dh smpai bilik apple jd serba x kene..pengang buku x kene nk buat air x kene..tp muka ni ttp kontrol tkt kwn2 tau..masa tu dh dkt pkl 11 mlm..lama2 apple dh x thn..jantung ni mcm nk tercabut jer..last2 apple pi toilet ambik air smbhyg and buat smbhyg sunat..(sunat apa pn dh x tau dah) niat masa tu mudah2an lps smbhyg perasaan tu dh x de..

tp masa smbhyg tu la lagi kuat perasaan tu.Kali ni rasa mcm benda tu nk msk dlm badan..mcm benda tu nk menguasai apple..lps smbhyg apple ambik surah yassin n start baca..kawan2 dh ada yg perasan..apple plak dh x peduli org masa tu..terus je baca yassin..suara dh jd bergetar..bila terasa benda tu kuat apple kuat kan suara bacaan tu..mcm tgh berlawan dgn dia..sesekali rasa mcm nk give up..rasa mcm nk lpskan jer diri apple ni..rasanyer klu menyerah tu yg kita jadi blank, gelap x tau apa yg terjadi pd  hal kita dh terjerit2..tapi bila fkr blk apple x nk menjerit2 hilang ingatan..apple kuatkan semangat terus lwn. hbs baca yassin apple baca ayat kursi plak..ada sorg member dia perasan so dia tanya apple knp..apple ckp ada benda kacau..bila dia dgr suara apple bergetar masa baca yassin tu trs dia pggl sorg senior...(nnt smbg lg..)

masa akak tu dtg pn apple dh x peduli..fikiran just fokus nk lwn benda tu..mulut x henti2 baca ayat al quran..akak senior tu ada srh sorg kwn apple yg berani skit pgg tgn apple smbl baca 1 ayat and hebus kt muka apple..lats apple dh letih sgt..akak tu srh tido..kata dia dh x de apa2..tp apple tkt nk tido..tkt klu apple lalai jer benda tu msk dlm bdn..akak tu ckp x pe dia tggu..teman apple tido..masa tu dh dkt pkl2 pg..last2 apple tertido smpi pagi esok ...alhamdulillah x de apa2..tp sejak tu dgr je org menjerit apple dh gelabah...fobiaaaa sgt..

esoknyer tu kwn yg tlg baca ayat and henbus kt muka apple tu ckp masa dia baca ayat tu..dia rasa seram sgt naik bulu roma...dia ckp masa naik bulu roma tu dia pndg akak senior and akak senior tu just mengagguk smbl ckp ...ada teus je baca..

gitu la kisah nyer...sorry la pnjg sgt..dh x blh pendek kan lg dh..

ok ler..aku sambung...........

Part 2

rumah tu kire dah dikosongkan. kwn aku ni ckp, satu ustaz dah diundang tuk buan gmende nih. ustaz tu kata bykkk sgt yg tgl kat dlm umah tuh. dgr2 citer tu jin islam. so...pada malam ops buang tuh, takde sape tau dan kawasan umah dan sekitarnye dikuarantin dan takde sape leh tgk atau masuk kecuali yg berkenaan aje. tp biasala kan....ade bbrapa kwn aku ni degil, diorang pegi spy. mase tu aku tak join sbb aku tak tau ade ops mlm tu, lg pon mase tu aku ngah fly.kwn aku yg spy tu ckp, die nampak ade 2 bijik bas disediakan tuk buang mende tuh. n diorang nampak ade mende2 mcm ayam dan byk lagi la disumbatkan ke dlm bas tu. ape yg terjadik kat dlm umah mmg taktau la sbb diorang juz intai dr jauh. tp kemuncaknya ialah.....diorang nampak bas tu bergerak dan bergoyang mcm ade muatan di masukkan ke dlm bas. kire nampak bas tu makin berat la, padahal dlm bas tu ade 2,3 org je termasuk driver. bile dua2 bas dah penuh (rasenye lah)..baru bas tu bergerak n bas tu bergerak ngan pelan mcm berat sgt. tu jer yg kwn ktrang mampu tgklah. so...esoknya bile citer tu disebarkan....aku n geng pegi la tanya kat kwn aku yg aku kata pegi tlg ustaz ni. die kata....ustaz tu dah pindahkan sume jin yg ade ...kecuali 3 ekor...3 ekor yg otai dan degil nak pindah. so..ustaz tu pindahkan yg mana ade dululah. kwn aku kata, masa time 'berunding' tu, berjln ngan baik, maksudnya guna cara lembut pujuk mende2 tu pindah. tp 3 ekor tu je tak mkn dek pujuk. n kwn aku ni kata mende2 tu dibuang/pindahkan kat area PD. PD celah mana tak tau la plak...mungkin hutan2 dekat PD, takkan kat teluk kemang kan....k...tu jer. lenkali aku citer lak.. kisah ustaz tu paksa jin yg 3 ekor tu kuar n jgn kacau org. part ni bes skit. chow cin chow..........