CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Block khadijah tu dulu hostel siswa...dulu ada gak dgr crite2 dr siswa pasal block diorang ni tapi dah tak ingat la sbb arwen dulu tak suka nak dgr crite2 mcm ni sbb takut nak tido.  Masa intake july 95 baru siswi masuk hostel tu, siswa pulak guna hostel aisyah dan habsah.  nasib baik arwen grad sebelum pindah hostel kalau tak mahu tak leh nak study kat situ....
hutan kat belakang hostel siswi skrg nih memang banyak cerita...siswa dulu kata diorang pernah nampak pon kat atas pokok la mcm2 lagi lah....

Arwen pun nak cerita gak lah pengalaman masa kat block aisyah dulu....

satu malam tu arwen dgn roomate arwen tengah nak sembahyang isyak..waktu tu adalah dlm pukul 9.30 -10.30 tak pasti...masa masuk rakaat 1, arwen dengar bunyi macam benda kena seret kat luar tingkap...arwen masa tu kat tingkat 3 kalau tak silap..mula2 bunyi tu perlahan jer tp makin lama makin kuat..sembahyang masa tu pun dah tak kusyuk....arwen baca surah an-nas dan al-falaq...pun masih lagi ada bunyi tu...sret...sret mcm tu lah bunyinyer.  dlm keadaan tak khusyuk sembahyang tu, arwen perasan, room mate arwen dah habih sembahyang, dia terus keluar bilik tinggalkan arwen sorang2.  lagi lah takut..mcm2 perasaan ada masa tuh.  bila habih baca doa arwen pun baca ayat kursi pun tak hilang lagi bunyi tuh...last2  arwen tanggalkan kain tudung, lipat tapi buat mcm cool jer sbb takut nanti lemah semangat terus pengsan pulak....arwen pun keluar bilik slowly.  arwen gi bilik sebelah kat situ room mate arwen tgh lepak dgn course mate yg lain...arwen tanya dia ada tak dia dengar bunyi apa2.  dia kata ada that's why dia keluar cepat2....tak guna punyer kawan, ada ke tinggalkan aku sorang2.  peliknyer bila arwen bukak tingkap bilik kawan arwen tu takdelah pulak bunyi tu....diorang pun tak dengar apa2.  sampai skrg arwen tak tahu apa bendanya tu.....tapi kalau diingatkan balik memang meremang bulu roma...dok type ni pun still rasa meremang...heeee.

satu lagi arwen nak crite masa arwen msr (Minggu silaturrahim). Dulu arwen 6 bulan kat Bukit Sekilau Kuantan sblm Jengka dibuka..

Masa tu kami baru hari ke2-3 mcm tu lah...masa kat surau lepas sembahyang isyak ada sesi soal jawab dgn ustazah.  masa tu ada budak dari DIS yang bertanya soalan lebih kurang camni....dia selalu terngiang2 kat telinga kata2 yang suruh dia keluar dr islam....dia kadang2 dah tak tahan dgr kata2 tu...so ustazah pun mula lah explain yang kata2 tu sebenarnya mainan syaitan...belum sempat ustazah nak habiskan ayat dier, tetiba budak ni jerit2 mcm orang kena histeria..beberapa saat lepas tu room mate aku pulak yg jerit...lepas tu bersambung lagi 2- 3 orang....masa tu aku punyalah takut.  aku peluk quran kuat2.  aku baca ayat kursi byk2..(aku ni sebenarnya lemah semangat, masa tu aku dah nak nangis dah aku rasa kalau aku tak tahan mahu aku pun jerit sama)...kakak OC semua kelam kabut..diorang suruh kami sume kluar...ada kakak oc yg tahu aku dah tak tahan cepat2 peluk aku dan tarik aku keluar....kat luar kami semua menangis...budak2 yg menjerit tadi pulak sedang ditenangkan oleh ustazah...lepas tu abang2 oc pun sampai dgn ustaz.  

keadaan jadi tenang balik.  OC pun dah tak garang2 lagi dgn kami...tapi kesian, room mate aku tuh berhenti lepas habih msr sebab tak tahan, budak yang bertanya tadi tu, cuma dpt belajar sampai part 2  ajer sebab dia masih mengalami keadaan yang sama dan tak boleh lagi nak sambung belajar......

[ Last edited by Arwen at 28-12-2005 05:25 PM ]

lagi satu crite kat hostel bukit sekilau jugak...ish byk nau cerita aku nih...

hostel bukit sekilau ni mcm apartment 5 tingkat ler..kat sebelah yg mengadap keluar ada balcony dan sliding door...aku masa tu kat rumah bernombor 1408.  rumah tu ada 4 bilik, 1 bilik air.  rumah kami ada 3 orang senior yang lain sume junior.

nak dijadikan cerita, malam tu dalam pukul 1-2pg, senior aku ni nak gi bilik air...bila dia keluar dia pandang kat sliding door...terkejutnyer dia sbb pintu sliding tu betul2 tengah sliding (tutup bukak tutup bukak) kuat pulak tu dgn angin yg kuat sambil langsir berterbangan ditiup angin...senior aku tak jadi pg bilik air terus masuk bilik.......

informer..
dia taknak tunjuk muka maybe sbb dia rasa kalau dia tunjuk muka dia..
informer dh takmo duk situ dah..
hehe...

ada informer.. ada gak la org nk teman dia kan??...
tak la dia sunyi malam2..
leh la gurau2 manja,bunyi2an ngan  informer kot...:bgrin:

kazen org ader duk uitm dungun skang ni...
balik nanti nk tanyer la kat dia...
mana tau skang ni ader lagi roomate informer tuh....hehe..

OK...aku citer satu lg stori psl uitm kuale pilah nie...aku dulu stay kat umah nst 15 , belah kanan umah mmg mengadap hutan. ade ler satu mlm tuh...aku n 2,3 org member isap rokok secara illegal kat luar....mengadap hutan. tgh sedap2 borak2...aku terperasan kat hujungggg corner belah luar umah tu ade satu shadow kat atas lantai simen. shadow tu pekat sgt, mcm bayang2 yg timbul kene ngan lampu mentol, padahal kat luar tu gune lampu kalimantang. lampu kalimantang kan shadow die samar2 je. bentuk nye aku tak sure...mcm bentuk org pun ade tp tak mcm org...tah ar. aku pun perasan member aku pon ngah tgk mende yg samer. ktrang time tu mcm terpegun....terdiam tak tau nak wat ape. pastu beberape ketika, bayang2 tu bergerak ke belakang, mcm nak blah la dr situ. bile byg2 tu ilang je dr sebalik dinding tu, member aku ajak pegi tgk ape mende tu. aku pon trus ikut je menonong. berlari ktrang, takut mende tu ilang. biel ktrang samp je....tup tup...takde ape. so ape mende tu?.....kalo org tentu nampak sbb ktrang berlari kejar shadow tu..takkan org leh blah mcm kiilat lak. time ktrang dah meremang gak la. kwn aku kt tu byg2 kucing. tp kucing ke ape ke, mmg tak logik sbb lampu kat luar tu lampu kalimantang!

Follow Us
stori satu lg.....ni kat bilik aku. bilik aku ade 3 katil double decker. bilik aku kat luar tu lah tpt ktrang nampak shadow itam tuh. ade satu mlm tu, lepas borak sakan, ktrang pon tututp lampu nak tido. aku tido katil bwh. ade member aku dr bilik sebelah tumpang tido atas aku. die ni mmg jenis keras hati, berani giler...agak misteri pon ade member aku nih. tepi katil aku dinding, kat dinding tu ade tingkap..kat tingkap tu ade mosquito net...hehehe...mmg akunye tingkap mmg mengadap direct kat utan. tgh aku n kwn2 aku nak lelap....tetibakan...ader bunyi cakaran kat net tingkap..tingkap yg betul2 ader kat sebelah aku nih!mule2 pelan....kwn aku tegur kata kucing kot nak tangkap cicak....mana boleh...takkan kucing leh lompat byk kali camtu..tak penat ape ..lagipon takkan cicak tu stay je kat situ kalo ade kucing nak terkam die kan....pastu makin lame bunyi cakar tu makin kuat.....bygkanlah..bunyi mcm kuku cakar net tu....aku time tu dah kaku dan beku kat atas katil aku...tak tau nak wat ape..kire mcm ilang akal la.last2 korang tau ape kwn aku kat ats aku tu buat?...die pegi selak langsir tu.....die pegi jerittttt....punyelah kuat sore die.....die pegi sound mender tu....sambil tangan die tampar tingkap tu......perghhhh....beraninye die..aku tak igt ape die sound tp die suruh mende tu diam lah. trus mende tu diam. hughh..takut gak mende tu ngan sergahan kwn aku tuh.  bile ktrang tanya kat kwn aku tu..ape die nampak mase die selak langsir tu...die kata takde ape-ape. taknak citer. tp ktrang tau die tipu. ktrang tau die nampak something mlm tuh! ok....next time aku citer pasal sorang kaawan aku ni, yg jadik penolong sorang ustaz/bomoh pindahkah jin dr salah satu umah kat uitm k.pilah nie. nnt aku citer pengalaman die. tungguuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!! zast!!

horh??
ada gak manusia cam kawan ko tu yer??

aku penah gak kalau nk tido..
tapi ada jer menda2 tak besh dlm pala otak aku nih..
fikir menda2 ni ada kat bwh katil la.. depan tingkap la..

last2 aku cakap dlm hati..[dlm ati jer.. buka mata pun tak..takoott.:bgrin:]
wei setan!! jgn kaco aku la.. aku karate kang!!

mmg sure pastuh aku blh tido nyenyak..
hmm... diorg ni kadang2 kena lawan gak ek?

Originally posted by white pearl at 28-12-2005 10:38 AM
bebudak UiTM Jengka takder ke kat sini...

saya batch 96-98.... citer seram mmg byk gilerrrr... sampai tak tau nak mula kat mana...
nak start story dari mana... tapi mmg biasa kalau takut tahap  ...

UiTM Jengka mmg seram sbb dikelilingi ngan utan kan?ke aku tersilap ni?:stp:

Originally posted by Deadgurlzz at 28-12-2005 09:57 PM

UiTM Jengka mmg seram sbb dikelilingi ngan utan kan?ke aku tersilap ni?:stp:

memang, masa mula2 bukak dulu kiri kanan depan belakang dikelilingi oleh hutan........:cak:
sekarang tak tau le..

kisah pendek...dulu  mase aku blaja kat saner, kat surau tu ader rak kasut...kat dlm rak kasut tu ade katak beso..... naper die ddk dlm tu tah ar...taknak kuar2...aku dgr citer dr org terdahulu(hehehe)...katak tu jelmaan jin islam...kalo dikuarkan,nnt die katak tu misti tu ade blk dlm rak tuh..beso katak tu, aku tgk ngan pale otak aku nih. betul ke tidak ntah arrrr.......

kisah pendek...dulu  mase aku blaja kat saner, kat surau tu ader rak kasut...kat dlm rak kasut tu ade katak beso..... naper die ddk dlm tu tah ar...taknak kuar2...aku dgr citer dr org terdahulu(hehehe)...katak tu jelmaan jin islam...kalo dikuarkan,nnt die katak tu misti tu ade blk dlm rak tuh..beso katak tu, aku tgk ngan pale otak aku nih. betul ke tidak ntah arrrr.......

jengka lagi horror dari dungun..member aku kata sambil tgh berkebun bleh dengar harimau mengaum...auuummmm....malah kekadang if ada rezeki leh nampak mat indon kait buah kelapa sawit tepi pagar...

Jengka mmg keliling utan.. sekarang ni jer dah maju sikitla...

tapi still tahap keseraman tu boleh bawak pengsan ooo... btw, saya pun dah lama tak pegi sana... sejak grad langsung tak pernah jenguk dah... berkubur semua perasaan dan pengalaman kat sana... (eewahhh...)...

arwen.. ooo.. arwen mmg batch terawal kat jengkala yer... saya batch 96-98... masa Minggu Silaturrahim tuh.. lagila horror... tak terkawal semua OC dibuatnya... citernya mula camnih..

malam tu kami habis aktiviti ceramah kat Awis (kat jengka surau dipanggil Awis Qarni)... dalam pukul 12.30 lebih baru dibenarkan balik tuk tido... kami semua budak2 baru nih.. mmg semua nak balik bilik cepat2.. sebab penat2..

tapi malam tuh.. mmgla mendajalkan kitorang jer kakak2 OC nih.. suruh pulak kami berhimpun kat ruang antara blok Aisyah ngan Habsah tuh... dahla nak dekat pukul 1... embun pun dah menitik dah... beraturla kami dgn berat hati.. pastuh kak OC pun membebella.. itula inila.. kami ni tak berdisiplinla... padahal kami semua dah tak pay attention dah kat OC masa tuh..

masing2 dok terpandang hutan gelap pekat kat belakang kami... (hutan tu sekarang dah jadik utan bebudak DPIM ngan bebudak Wood).. kami masing2 macam dah nampak something.. aku cuit ngko, ngko cuit aku.. camtula... sebab nampak bayang itam dari utan tuh.. makin lama makin dekat... mmg ramai yang nampak.. esp ktorang yang kat belakang2 nih...

tak tau apa benda... tapi mmg mula dari hutan dan mendekat dan semakin mendekat.. tiba2.. ngiauuuuu!!!!!! melompat sekor kucing itam yang ntah dari mana kat betul2 tgh2 tpt kami tgh berhimpun tuh.. apalagiiii... semua orang cabut lari.. rempuh pagar.. rempuh keta2 yang parking kat tepi2 tuh... yang jatuh longkang.. yang kena pijak... saya pun mmg lari gak.. sampai terlanggar side mirror kereta orang... aduhh.. sakit betul.. masa tu kawan tah kemana.. roommate pun tatau pegi mana dah...

masing2 menuju ke Awis yang dekat depan sikit dari tpt kami berhimpun... mmg malam tu jadik sejarah.. ramai yang luka, terseliuh.. berdarah sebab kena pijak... bayangkan kami ni ramai.. dalam 2-3 ratus orang.... malam tu masing2 dok kat surau... ditenangkan dek kakak2 n abang2 OC...

pastuh tak lama tu kami disuruh balik.. kecuali orang yang betul2 lemah semangat jer tinggal... so, saya ajak kawan2 balik tido.. sebab mmg penat gile.. kawan2 saya pun ada yang melecet siku... yang jatuh berdarah kat lutut... isyy.. macam tgk rusuhan pulak...

pagi esoknya, masing2 dok bertanya sesama sendiri apa benda yang kami nampak dan dari mana datang kucing itam yang tiba2 muncul mengiau kuat tgh2 tpt kami berhimpun tuh...

semuanya kemas dalam lipatan kenangan saya... ingat yer kawan2 ini cerita betul bukan rekaan atau publisiti.. bebudak batch saya maybe boleh ingat lagi kes nih... masa ni ketua OC or penghuluwati kami rasanya Kak Ayu... budak DPIM...

To penglipur..try laa tanye...tapi maybe depa semua tak tau kot..sebab laa ni kolej tu gurl yg duduk..lagipun kami dulu kalu berlaku kisah2 camtu bukannye nak citer kat org sangat pun...just kongsi ngan kwn2 then turunkan citer dari generasi ke generasi...takdenye kepoh2  sgt..sebab bende2 camni bende remeh je maa..takdenye sampai histeria..haha

informer... betul tu.. kitorang kat jengka pun tak kecohkan sgt citer ni... simpan sendiri jer.. lagipun senior selalu pesan.. kalau nampak ker, terserempak ker, terdengar ker... buat tak tau jer.. jgn selalu sgt dok cakap or sembang pasal benda tu sesama kita... sebab makin kita dok sembang, makin bender tu suka... sebab dia glemer kot...? so, makin dia nak menampakkan diri...

ada satu kejadian ni.. mmg buat kami satu bilik kecut perut... kes ni mmg selalu jadik.. tapi yang kerap sgt jadik masa kami Part 3... tiap2 bilik mesti ada 4 orang kan? sebab ada dua katil double decker.. (kes informer lainla.. dia ada roommate special)...

so, tiap bilik tu mestila ada radio kan? my roommate ni mmg suka study sambil dgr radio... dgr hitzla biasanya... so, tiap2 malam mmg radio tu akan terpasang.. so, bila nak tido, sapa yang last tu kenala tutup radio....

satu malam yang last sekali tutup member yang sorang ni, nama I.... dia sendiri sound..

woi, aku nak tdo dah.. aku tutup radio ngan lampu yer...

so, lepas tu kitorang pun tdola... tetiba saya rasa cam ada orang tarik2 selimut dari bawah... saya berani2 jerla carik sapa yang tarik dalam gelap tuh.. rupa2nya si I ni tgh tarik selimut saya.. sebab dia tidor tilam kat bawah.. (tilam letak kat lantai...).. saya tanyala..

ko kenapa ni... takleh tido ker.. pastu dia cakap...

woi.. A, kitorang 3 orang dah lama jaga dah... ko tak dgr ker tuh...

barula telinga saya dapat tangkap bunyi radio yang orang tgh usik2 carik stesen.. kan kalau kita pusing tuning tuh.. bunyi cam bising sikit... sekejap tukar radio ni.. jap lagi bunyi radio lain..

saya pun bacala apa2 yang patut... tapi mmg tak berenti bunyi tu.. nak pandang takutla pulak... so, kami berempat diam ajerla... buat2 tido pejam mata.. hakikatnya satu badan berpeluh... baca ayat kursi pun berterabur... sedar2 dah diam sendiri... besoknya kami tgk radio tu mmg tertutup...

ntah makhluk apala yang syok sgt main radio tuh agaknya... isshhh serem betul..

quote 'ntah makhluk apala yang syok sgt main radio tuh agaknya... isshhh serem betul"

tu maknenye..korang pun ade 'roomate' special cam aku gak la..hehe ...untung laa korang..dapat 4 org satu bilik..ade member2 tido sekali..kurang skett rase takut time memalam...cam aku ni...tido sorang je memalam...takde member pun nak layan pillow talk about gosip2 terbaru di uitm dungun..uhuk

white, masa arwen jadi OC dulu takde pulak kami suruh budak2 berkumpul kat luar lepas habih ceramah...semuanya balik terus ke bilik...nama Ayu tu macam familiar jugak...rasa2nyer kenal kut.

masa arwen dulu satu bilik selalu berdua ajer, cuma ada satu semester jer bertiga...kadang2 tu dekat corridor bila nak gi bilik air selalu juga bertembung dgn siswi yg baru keluar dr bilik air.  rupa tu arwen tak familiar sgt rasanya bukan dari bahagian kami, (arwen dulu ketua dorm utk bahagian yang mengadap hutan tu jadi arwen kenal sapa2 yg dok kat situ). bila toleh belakang sekejap jer dah takde.  heran jugak sbb tak dengar pun bunyi pintu terbuka...tapi takdelah nak fikir sgt...cuma sekarang ni baru arwen terfikir...sapalah yang arwen selalu jumpa tu....

[ Last edited by Arwen at 29-12-2005 01:40 PM ]

arwen.. haaa.. dah jumpa member secampus baru bes nak citer..

saya dulu dok kat blok C siti khadijah tuh... level yang mengadap ke hutan... bilik kami mengadap situla... jauh sikit kalau nak pegi dewan makan...dan kalau arwen ingat kat ujung padang tu kan ker ada tasik pembetungan... kalau malam2 tgk kat tasik tu mmg seram giler... budak2 laki lagi jelas nampak.. sebab asrama diaorang atas bukit..

selalu they all nampak orang perempuan terapung kat tasik tuh dan melambai2 dari jauh.. isshhh... budak laki kalu citer mmg muka takder perasaan... kita yang dgr ni mmg takleh tidor malam.. masa tu mulala nyesal.. apsalla aku boleh dgr citer si polan nih pagi tadi...

boys ni pun selalu citer ngan kitorang... kalau malam, diaorang mmg suka skodeng asrama budak pompuan... selalu gak nampak makhluk tu tgh melayang atas bumbung... tapi tahla.. budak lagi mmg jenis yang suka adventure kot.. so, kalau nampak lagi diaorang seronok.. esp. nak usik budak2 pompuan nih...

masa arwen dok kat hostel dulu.. kat salwa yang keje kat opis pentadbiran asrama tu ada tak? abang raja kenal tak? kak ayu tu tak silap nama dia rahayu... masa dia jadi penghuluwati tu dia dah part 6, dah mmg last sem..

Originally posted by white pearl at 29-12-2005 02:28 PM
arwen.. haaa.. dah jumpa member secampus baru bes nak citer..

saya dulu dok kat blok C siti khadijah tuh... level yang mengadap ke hutan... bilik kami mengadap situla... jauh sikit kalau nak peg ...

kak salwa tu memang kenal....yg pakai tudung labuh tu kan?  dia penghuni kat one of the rumah pegawai penghuni kat hostel lelaki (yg skrg ni dah jadi hostel perempuan).  Rahayu tu yang kurus tinggi tu ke?  ingat2 lupa jugak...sama juga dgn Raja tu pun ingat2 lupa lah....

kes siswa skodeng ni memang dah banyak kali dengar...dulu siswa kat khadijah selalu skodeng siswi kat aisyah...ada jugak dgr cerita diorang nampak benda putih kat atas bumbung aisyah...memang bila dengar seram jer rasa....tapi tak tahu sama ada cerita ni benar atau rekaan siswa semata2....

[ Last edited by Arwen at 29-12-2005 02:41 PM ]