CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
berikut adalah tempat2 yg dikatakan memang keras kat UITM Jengka tuh (masa zaman arwen ler..)
1..Block Pensyarah
2..Stor Kesatria
3..Asrama Siswa dan Habsah
4..Hutan kat belakang blok Khadijah
5..Belakang bilik typing SS10
6..bilik menonton tv kat aisyah

err..citer seram uitm shah alam takde ker?org kater kat menara tuh keras...

uitm shah alam kan ker dah ada yg bukak topik tu...cuba selak kt belakang.

arwen... hah.. betull... kak salwa yang pakai tudung labuh tula.. masa batch saya, dia still lagi kat situ n still jadi peg. penghuni kat blok aishah...

btw, blok pensyarah tu mmg horror... kalau nak pegi mmg kami pakat pegi ramai2... takuttt... sebab sunyi, kalau jalan sorang2 boleh dgr bunyi tapak kasut cam ramai...

esp. kalau room yang kat tingkat 2 dan ke atas... takut betulll... dahla lorong tu gelap semacam...

bilik kuliah pun mmg menyeramkan... nak masuk toilet mmg tak brani kalu sorang2... lagi2 kalu tingkat 3...

INFORMER..comel..member hang dlm gambo..

Budak jengka ...course secetary tuh ker..
dulu ader satu rombongan singgah kt sura gate..semua  "aweks-aweks"...terliorr...

Follow Us
dulu masa batch kami mula2 sampai ke situ (kira pioneer la)..tak ada peristiwa yang seram2 mcm ni...masa penghujung semester bila orang lain semua dah balik sbb dah habih exam, tinggal kami 13 orang kat blok aisyah dan 7 orang kat habsah...memang takde berlaku apa2 pun...alhamdullillah.
tapi selepas setahun kat situ macam2 cerita kami dengar..cuma kami just anggap bila dah ramai2 kat situ mcm hal yang tak elok terjadi, maklumlah siswa dgn siswi ni kan.....agaknya benda tu tak suker kut sbb tercemar tempat tu.......

Blok pensyarah tu memang selalu orang kata seram tapi arwen pernah duduk buat kerja kat one of the room kat situ sorang2, takdelah pulak kena kacau....mungkin tak terfikir apa2 masa kat situ.

huruhara...

aweks2 aweks secetary uitm dungun mmg terbaik ar..hari selasa je dieorg semua pakai kebaya ketat same color ramai2.jalan lenggang lenggok dari kolej pi kelas..perhhh hampir jatuh motor aku dibuatnye beberapa kali...hehe..abis lupe semua citer antu maa...hahaha

betul gak tu arwen.. bila dah ramai2 tu.. taula perangai masing2.. ada yang suka cakap besar.. yang dating malam2 buta... yang suka buat sepah, ada yang pengotor...

maklumla tpt tu kan tpt makhluk tu dulu.. kita ni cuma datang belajar kat situ.. makhluk2 tu pulak mmg penghuni ttp kat situ..

even my abah pun mula2 datang hantar nak daftar dulu (abah saya ni ada ilmu pasal ni sikitla..) dia kata malam tu balik rumah takleh tido... mak citer abah siap bangun bersilat.. macam lawan ngan something... abah kata mmg ada bendala hostel siti khadijah tu...

so, dia pesan ngan saya dan kawan2 sebilik saya... jaga tingkah laku... sembahyang jgn tinggal... jgn buat benda2 tak senonoh...

mula2 segan jugak.. maklumla, baru kenal ngan roommates abah dah gi sound2 camtu... takut they all rasa saya cam baguss jer... sebab tgk gaya roommates saya semua jenis orang bandar, pakaian seksi meksi... tapi lepas Minggu Silaturrahim tu.. dah alami sendiri perkara2 menakutkan.. diaorang pun buat perubahan... sembahyang tak tinggal.. ALhamdulillah...

waaa...kampus cawangan lain takde citer ke? arau? etc..aku dulu itm shah alam...

mystiq... takder pun caw. lain yang enterframe... dungun ngan jengka jer... segamat ngan manjung ada gak... yang lelain cam kedah, arau ngan negeri lain tu takder kisah seram ker..

bukan nak takutkan, saja nak share ngan korang..  pengalaman sendiri.. bukan baca buku, bukan rekaan...

ini pulak cerita masa saya part 2... kami mmg tak pernah tukar bilik since part 1... sebab malas nak pindah2... kat Jengka mmg camtuh... jarang tukar2 bilik.. tukar roommates adalah.. tapi mostly dari part 2 sampai grad kami akan stay bilik yang sama...

kawan bilik sebelah ni, N, yang saya dah citer sebelum nih...mmg berani orangnya.. dia tak kisah nak pegi toilet sorang2 pukul 2 pagi.. dan jenis cakap besar... dia ni baik.. cuma yang buat kami tak suka.. sikap dia yang suka cakap besar...

N, ni mmg lawa orangnya... muka dia sebijik sebijon si erra fazira... satu malam, dia takleh tidor.. so dia ajak budak bilik selang sebuah pegi bilik akak senior depan bilik dia pegi sembang2.. sebab akak tu kata ada abang senior yang dah tangkap lentok ngan si N nih... so, pegila N dgn Dar nih bilik akak senior tu sembang2..

dekat pukul 2.30 pagi barula diaorang rasa nak balik... jarak nak balik tu bukan jauh sgt pun... sbb bilik akak senior tu betul2 depan bilik N.. cuma Dar kene jalau jauh sikit..

bila si N ngan Dar bukak jer pintu bilik akak senior tuh... terperanjatnya diaorang tgk ada orang lelaki, pakai baju itam... macam baju silat tuh.. tgk duduk macam bermeditasi... diaorang mmg kaku kat situ... tak tau nak buat apa dah.. akak senior tu pulak dah kunci pintu..

perlahan2 makhluk tu angkat muka... tapi minah dua orang ni dah cabut dahhh... menyumpah2 dua orang tuh... sib baik kami tak kunci pintu... terus jer diaorang masuk ngan muka pucat... citer kat kitorang.. apa yang diaorang nampak.. si dar pun tidorla berhimpit sekali satu bilik tuh... malam tu masing2 tidor pegang tangan.. :lol

tapi mmg si N ngan Dar kata... masa pelan2 makhluk tu angkat muka.. diaorang rasa dah nak terkencing.. tak sempat pun nak tgk muka.. sebab slow motion sgt pergerakan makhluk tu... yang diaorang ingat baju itam cam baju silat tuh...

takla seram sgt.. sebab saya tak hadapi sendiri.. cuma buat dar ngan N.. itu lesson tuk depa dua orangla.. suka sgt merayap malam2...

uitm n9-  aktvt fly tentu jadik kebiasaan terutama pada student lelaki...ni citer aku pasal fly. rumah aku berdepan aje ngan port/pagar dak2 nak fly. sebalik pagar tu ader hutan.mmg sape2 nak fly mmg kene lpas hutan tuh utk ke tanah lapang dan jln.hutan takla lebar sgt...dlm 30 meter, tp still hutan. so..ader la satu ari tuh...aku n geng, dlm 10 org fly ke kedai mkn depan...nak dijadikan citer, mlm tu ader rush kat rumah2, nak check sape yg takde ka asrama, so saper2 yg takde di anggap fly dan kantuilah ia ngan pak gad2 tuh. so, mase rumah nst15(rumah aku) kene rush, sorang member aku yg ade kat rumah tu call sorang memebr aku suruh ktrang blk ASAP sbb dorang nak check sape yg takde.  so ktrang blk lah ngan lajunya tp takleh amik jln biase sbb kat dpn umah dah tercegat 2,3 org pak gad. so ktrang decide ikut jln lain yg tak penah trang amik selame nih. jln tu akan tembus kat rumah dak lelaki yg kat dpnnn skali. plannya nnt bile ktrang dah masuk ktrang wat2 lepak kat umah tu kononnya ..sbb tu ktrang takde kat rumah ktrang. so..ktrang kene lalu dlm hutan ...dah la gelap, tghmlm kan....so, utk elak sesape tertgl kat blakang, ktrang pegang tgn masing2...nak pasang lighter sambil jln takleh sbb takut kene detect. so,ktrang jln gamble lah, kire ikut leader lah, kalo leader sesat, sume sesat.so, jln punye jln...at last samp gak kat blakang umah kwn.amik mase gak nak tarik pagar. samp tepi jer, trus ktrang wat cam roll call lah, takut ader yg tertgl...so..ktrang tanyalah sorang2.."kat blakang ko ader org tak?".masing2 kata ader. sepatutnya sorang kata takde, iaitu org  yg last.so, ktrang igt2 blk la...sape yg jln dpena, sape jln blakang. so....ade kwn aku yg yg jlnnn lasttt skali kata, die ader pegang tgn sorang tp taktau saper....die igt tu salah sorang dr memebr...die takde plak pusing blakang sape tuh..sbb tetiba tgn die die kene pegang mase nak masuk utan. die assume tu tgn kwn die.samp pagar baru org tu lepas tgn. so..sape kah yg pegang tgn kawan memebr aku tuh??????????...........ermmmmmmmmmmm...........

waaaa...seram seh..nasib baik tangan dh lepas..buatnye tangan tu ada lagi....

Buatnya putus tangan tu hu hu.......... serammmmmmm.... tu la jgan merayap memalam...

aifa80 This user has been deleted
mase i belajar kat itm seri isikandar, teringat satu kisah nih...time tuh i kampus sebelah tuh under construction...sape yang belajar kat situ memang tau ader satu pokok besar kat tank tuh yang tak boleh tumbang....time tuh i tengah Basuh baju, tetiba tuh i dengar macam ader suara orang panggil kat luar..i pun jenguk ah...sekali nampak ader kak pon le pulak...i pun lari laaa...tunggu apa lagi....berterabur abih semua baju..

Originally posted by aifa80 at 30-12-2005 11:28 AM
mase i belajar kat itm seri isikandar, teringat satu kisah nih...time tuh i kampus sebelah tuh under construction...sape yang belajar kat situ memang tau ader satu pokok besar kat tank tuh yang tak ...

camne rupa kak pon tu?

Emow Emow Emow...
aku dak arau..aku baru masuk jer...masa memula2 masuk x pernah kena apa2..time cuti baper ari..aku blik kg...so bla nak blik kampus, aku slalu jdi org pertama..roomate aku dok dkat jer, so blik lewat skit pun x per....maser awl2 smp mmg kolej kureng orang...so one night aku tido sorang kat katil member...aku tak tdo katil sendri coz katil aku tgkt 2...maser tdo sengsorang aku selalu raser seram sejuk..tpi keran aku ada kebolehan tdo mati tahap gaban...sebarang gangguan dapat aku tepis...

tapi satu jer..kalo aku dah terbangun jgan arap dapat smbg tido..kalo tdo jam 1 terbangun jam 2 pagi..maksudnya..radio dan rokok jadi peneman aku...time berjaga 2..aku x kan kuar coz aku rasa safe dlm bilik...benda-benda 2 aku tak takut, aku tkut kakak2 gedik jer ...

oh yer nie raser nyer pengalaman kot...one night time nak abis sem...ramai dah nak blik kg..aku tggl lah berdua ngan roomate aku..berborak kosong..kekadang 2 mengutuk + cakap kotor skit (hehehe perkara biasa kalo berbual)...tgh rancak2 berbual...aku yang dok kat katil member aku yg mengadap tingkap dan roomate aku 2 dok atas meja study yang berhampiran tingkap..nampak ada orang dok mengusha bilik kami dri luar...x cam sapa hanya bayangan..aku ingat aku sorang jer nampak..tetiba benda 2 jln skit macam pencuri then trus fly naik atas pokok...aku tergamam gak..aku citer kat roomate aku 2 ttg apa yg aku nampak..di balas balik dia pun nmpk...

aku ni ada sikit perangai, kekadang 2 benda yg buat aku musykil aku akan cuba utk dapat kepastian...lps member aku cakap dia pun nampak benda nie..aku sepantas boleh meluru keluar bilik trus ke blakang (bilik aku paling bawah) bilik nak tahu benda apa td..aku tgk kwsn sepi jer..dahan pokok x pergerakan..sunyi kecuali seorang mamat tgh bergayut kat pondok..aku tgk dia feeling abis layan awek macam x sst berlaku...

aku ngan confius msu bilik..member aku dah gelabah dah..coz kami yakin ada orang dok mengintai dari luar smbil curi dengar pebualan kami...dah masuk bilik aku terus cakap kat member..."weh kta x yah borak kosong + cakap kotor psl ada kawan barulah"...

p/s: skang nie nak buka sem baru..arau lambat skit masuk coz banjir..arap2 x kejadian x best berlaku...

Originally posted by white pearl at 29-12-2005 04:35 PM
arwen... hah.. betull... kak salwa yang pakai tudung labuh tula.. masa batch saya, dia still lagi kat situ n still jadi peg. penghuni kat blok aishah...

btw, blok pensyarah tu mmg horror... kala ...

Blok pensyarah horror yek. Student pun takut pegi sana...camana lah para pensyarah yg memang bilik opis kat sana rasa yek. Seram kot. gerenti balik awal kalu tak de kelas petang.:cak:

Originally posted by aifa80 at 30-12-2005 11:28 AM
mase i belajar kat itm seri isikandar, teringat satu kisah nih...time tuh i kampus sebelah tuh under construction...sape yang belajar kat situ memang tau ader satu pokok besar kat tank tuh yang tak ...

: cik pon? dia nk tlg ko basuh baju ke nk temankan ko basuh baju sorang2? :nyorok: kalo aku..masu pensan kat situ..

Kalu ris pun mau terus keras kat situ...............