CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
Originally posted by ainnymidie at 3-1-2006 02:19 PM
inaliza....seramnya uitm jengka....ni misti ade byk citer lagi nih...citer la lagi...kat uitm n9 dulu pun ade bomoh buang jin gune bas....nnt aku ceriter.....

ehh.. .cite la... so far naz tak penah dgr cite ni... yg bawak bas kes harun din je ... ada lagi yeee?

isk...seram gak dok cawangan eh..

Kisah ITM Jengka 5

Cite dari kakak senior

Kakak ni dulu bayek dgn pak & mak guard... duduk sebelah bilik naz masa naz Pre-Diploma dulu kat ITM Jengka...

Citer 1
Pak Guard cite kat akak ni... dulu... dorang jaga ITM Jengka bergilir2, masa dlm pembinaan... maknanya memang takde org kat situ... sorang2 la ronda ITM tu...

Tiap2 pagi, masuk waktu Subuh, ada sesorang akan bangunkan pak guard ni, utk sembahyang subuh & siapkan air kopi panas dlm tupperware... bila pak guard bangun je, takde sapa2 pun tapi air tu tak berani minum... bertahun lamanya kopi panas disediakan tanpa putus asa... sehinggalah dtg kontraktor baru siapkan ITM tu...

Citer 2
Ada masa Pak Guard akan nampak org lalu lalang kat ITM tu... walhal, takde org pun, bila pangge, ilang... pangge ilang... last sekali buat bodoh je...

ada byk cite... tapi dah lupa... dah 10 thn tinggalkan ITM ni... lupe dah cite2 yg lain

Citer 3
Berlaku pd akak ni sendiri... masa tu lagi la kosong... hanya 1st generation je dok kat ITM tu...

dia pegi toilet... dia ternampak ada makcik cleaner tengah tertunduk2 kat tepi sinki tu... mula2 dia buat tatau jer... then lepas menunaikan hajat dia keluar, nampak lagi makcik tu kat sinki lagi...

dia heran gaks... dia g dekat... kat atas sinki tu, penuh dgn pad berdarah yg org tak basuh... sekali makcik tu pandang dia... pontianak!!!! terus dia lari keluar toilet

Moral:  bersihkan darah period wlaupun pd pad, jgn geli nak pegang pad tu sebab itu adalah darah kita sendiri.

Originally posted by inazlina at 3-1-2006 12:11 PM
iklan jap...

korang penah dengar tak cite, satu awek DSS... dia bunuh diri kat ITM Shah Alam sebab mengandung anak luar nikah dengan bopren dia budak ITM Shah Alam jugak...

Gambo awek ni, ada ...

naz ni budak ss10 ke?  aku ss14 s.alam.  tp x penah plak dgr pasal citer tuh. senior x penah lak citer.  lagipun zaman kitorang dah guna buku omputih tuh.

Originally posted by inazlina at 3-1-2006 04:14 PM
Cite dari kakak senior

Kakak ni dulu bayek dgn pak & mak guard... duduk sebelah bilik naz masa naz Pre-Diploma dulu kat ITM Jengka...

Citer 1
Pak Guard cite k ...

Banyak betul cerita seram yang kau dengar yer naz...pak guard ni yang mana satu...abang nana ker?

Arwen tak banyak tahu cerita seram kat situ sbb memang tak nak amik tahu....arwen penakut so bila orang start nak bercerita apa yang jadi kat situ arwen akan beredar..kalau arwen terpaksa dengar, lepas beberapa hari arwen akan cuba luputkan dr ingatan sbb kalau tak memang takleh belajar.....so apa yang arwen cerita cuma drpd pengalaman arwen sendiri jer..

tapi cerita bas yg bawak benda tu memang betul la.  Cerita kat buku trengkas tu pun memang betul gak....tu sebab arwen punyer dulu cuma photostate jer...

Note :

Ust. Mahyudin tu kami punyer favourite masa kat Bukit Sekilau.
Batch kami paling tak suka dgn Azizan Poniran tu sbb ada kes dgn kami w/pun dia tu junior kami.

[ Last edited by Arwen at 4-1-2006 11:33 AM ]

Originally posted by inazlina at 3-1-2006 11:34 AM

alamak... akak senior ku rupanya... keh keh keh... kompem 1st generation of ITM Jengka... adakah arwen ini salah seorang kakak OC yg mendera kami semua...? isk isk... iskk... penderaan tahap ma ...

dulu x der ketuk-ketampi..heheheh

Follow Us
Originally posted by inazlina at 3-1-2006 12:11 PM
iklan jap...

korang penah dengar tak cite, satu awek DSS... dia bunuh diri kat ITM Shah Alam sebab mengandung anak luar nikah dengan bopren dia budak ITM Shah Alam jugak...

Gambo awek ni, ada ...

ader tak gambor tuh..boleh scan letak sini x..? aku nk buat avatar la...hehehh
tak der la...aku nk nengok la...sajer..
aku  dulu kt dungun..mana penah dengar citer kat shah alam ni..

awek2 kt jengka mesti mantap2...citer hantu pon mantap2 gak...
jgn biar diri anda diselubungi MISTERI...

Originally posted by huruhara at 3-1-2006 10:00 PM
awek2 kt jengka mesti mantap2...citer hantu pon mantap2 gak...
jgn biar diri anda diselubungi MISTERI...

bukan nak puji tapi awek2 SS kat jengka ni dulu takdelah daring sgt...aku ingat lagi masa batch aku dulu ramai org tak tahu yg kami ni budak SS...diorg ingat kami budak CS.:cak: sbb kami besederhana dlm berpakaian...jr2 masa tu pun sama gak..maintain low profile w\pun ada gak la 4-5 org yg terlampau.  tp sekarang aku tak taulah..maklumlah 10 thn dah berlalu mcm2 blh terjadi...

Originally posted by Arwen at 3-1-2006 04:42 PM

Banyak betul cerita seram yang kau dengar yer naz...pak guard ni yang mana satu...abang nana ker?

Arwen tak banyak tahu cerita seram kat situ sbb memang tak nak amik tahu....arwen penakut  ...

tak ingat yg mana satu pak guard yg kena tu...

naz dulu suka dengar cite seram dr senior & student yg cite.  dulu masa kat itm naz ni jipang... hahah... kalo tak, takkan abg raja pun kene buli...

Originally posted by Arwen at 3-1-2006 11:15 PM

bukan nak puji tapi awek2 SS kat jengka ni dulu takdelah daring sgt...aku ingat lagi masa batch aku dulu ramai org tak tahu yg kami ni budak SS...diorg ingat kami budak CS.:cak: sbb kami bese ...

a'ah... awek SS pegi kelas pakai baju kurung & sandal jer... kami malas pakai lawa2... bukan ada kelas grooming pun... lagipun kami memang natural beauty :kant:

Originally posted by huruhara at 3-1-2006 09:49 PM

ader tak gambor tuh..boleh scan letak sini x..? aku nk buat avatar la...hehehh
tak der la...aku nk nengok la...sajer..
aku  dulu kt dungun..mana penah dengar citer kat shah alam ni..

dah jual kat budak2 junior... malas nak simpan...

Originally posted by huruhara at 3-1-2006 09:44 PM

dulu x der ketuk-ketampi..heheheh

ada malah kena berdiri satu kaki selama sejam pukul 1 pagi... tido kol 2 pagi, bangun kol 4 pagi selama seminggu... petang2 kene wat taici kapal terbang budus tu...

arwen.. zaman arwen camtu ek..

masa zaman saya lak.. mmg org dah tau dah mana satu awek SS... macma dah cop kat dahi dah... tapi mmg daringla masing2.... seksi meksi.. yang pakai wig pegi kelas pun ada...

kak naz... mmg betul, masa saya dok kat blok C dulu.. mmg rama pasangan lesbian.. kadang2 naik geli tgk... berkepit macam belangkas... love bite penuh kat leher.. eeee... giler betul bebudak nih...

masa saya MWS dulu, OC yang paling famous kalau lelaki si Dini Harmulia (tak ske dia nih...)... Fathi (hensemmmmm).... dan ramai lagila... kalau OC dari SS pulak ada kak NORLITA, ada akak PUTET.. n ramai lagila.. dah takleh nak recall...

kak naz.. sapa yang tak ingat pada kehenseman dan kecomelan ustaz tuan... aduhaiii... bersihnya muka dia... putih sungguh... kalau tgk kita.. mata dia tuh, menusuk kalbu.. :lol (lebih2 lak...)..

ni nak citer lagi nih... kisah ni terjadi masa part berapa tah tak ingat dah... ada satu malam tu blackout.. so, ketua level nih, ajakla semua anak buah duduk kat luar depan bilik masing2.. so, semua keluarla... sebab takutkan...

sambil2 sembang kat luar tuh.. tiba2 terkeluarla citer hantu.. masing2 bukakla citer.. pasal highland tower.. pasal kat kg.la.. pasal jalan kat pulai...

masing2 dah seram sejuk dah.. tapi letrik takder jugak.. tunggu sampai kul 11 pun letrik takder.. kami pun masukla bilik masing2...

malam tu, cam biasala.. saya tido kat katil saya.. D, tidor katil dia.. I ngan N tido kat tilam bawah...  baru jer mata nak lelap.. tiba2 saya dengar cam ada orang cuba nak bukak tombol pintu dari luar... kuat gile... macam orang tgh nak cepat.. tapi pintu takleh bukak...

kawan lain pun dgr gak.. masing2 saspenla... dahla gelap letrik tader... kalau geng2 kitorang.. mesti dia ketuk pintu dulu... pastu saya ngan D pun beranikan diri, pegi bukak kunci.. n bukak pintu... bawak torchlight... takder pulak orang...

so, kitorang decide nak tido balik... baru jer nak letak kepala kat bantal.. bunyi lagik... sepanjang malam mmg saspen.. sebab mmg benda tu macam nak masuk.. tapi tak boleh.. ataupun mmg sengaja nak main ngan pintu...

pagi esoknya, kami tgk tombol pintu tu dah rosak... kat dalam ok.. tapi kat luar dah tercabut skru dia.. so, kami pun tak tau kenapa... report jerla kat pentadbiran asrama... diaorang ganti tombol baru...

awal bukak pc white pearl..ko ni mmg suke menyalahgunakan pc opis laa..haha...ape ape pun..awek SS & DOMT UiTM Dungun mmg antara terbaik la..bukan cam jengka..dieorg makeup simple n pakai kebaya je..tapi sudah mampu membuatkan aku n kwn2 rela bgn awal pi kelas nak cuci mata..huhu....

cakap pasal hantu ni... aku masih ingat quote dari tok n tok wan time aku kecik2 dulu  sampai skrg...

tok aku cakap
"hang kalau nampak hantu,baca ayat ni depan depa..hantu hantang kelopak jantung,hantu datang kusepak melambung!"

and secara serentak..tokwan aku plak quote....
"hangpa ni,sembang hantu,hantu..hangpa nampak ka??mana dia???aku dah idup 68tahun ni pun..taik hantu pun aku tak pernah jumpak lagi!"

[ Last edited by Informer at 4-1-2006 09:01 AM ]

Selingan ITM Manjung

Ada dua citer... satu yg lecturer naz cite masa dia studi kat Manjung & yg satu, naz alami sendiri masa kat ITM Manjung, Perak...

Kisah Satu
Kan kat ITM Manjung dulu dok rumah kedai (yg dijadikan ITM, lagi sian), skg tatau la mcm mana ITM Manjung...

Untuk ke blok A ke blok B, jarak lebey kurang... errr... dlm 1.5meter kot... luper dah... ada student tu, nak balik bilik dia... masa lalu kat lorong antara blok cinonet tu... dia langkah je lorong tu... tak sampai2 blok sebelah... walhal, dia dah jalan punya la lama... dia sorang je masa tu... terus dia jalan & jalan, blok tu dia nampak depan mata dia... jalan & jalan & jalan & jalan... tak sampai2... errr... kesudahan cite ni naz dah luper ler... jgn mare yeee... :kant:

Kisah Dua
Haaa.. yg ni masa rombongan AJK Kolej & pelajar ke ITM Manjung... Tahun 1996.  Kami sampai ke ITM Manjung pukul 1 pagi...

Nak dijadikan cite, bilik2 yg diagihkan tak betul (dorang tak arrange betul2)... so, group naz, dpt satu rumah tingkat atas yg takde penghuni dah bertahun lamanya (tatau la brape tahun, tapi dijaga bersih).

Then AJK Kolej ITM Manjung cuba buka pintu rumah tu, x dpt bukak, then dia ckp, dia akan cuba cari kunci lain... kebetulan, naz memang hobi membawa master key ke mana-mana.  So naz guna ler kunci tu... kami dpt masuk...

Dlm kol 3 pagi, dah mandi, kami bersiap2 nak tido... tengah2 cuba tido tu, member naz bangun, "Eh... aku takleh tido la", then diikuti member2 lain, termasuk naz... semua takleh tido, rasa lain mcm... Dlm dok masing2 mengeluh takleh tido, tiba2 kusi makan kat luar, bergerak... krekkkk... krekkkkk... krekkkk... apa lagi... semua terus tutup muka dgn bantal masing2 & paksa tido... & akhirnya naz tertido jugak...

Esok pagi, member naz yg tido kat atas kusi, sebelah tingkap... dia cakap... tepi tingkap tu bunyi org cakar... & bunyi rantai besi... kami keluar la nak tengok kot2 ada koridor kat tepi tingkap tu... elemekkk.. takde langsung tempat org boleh panjat... ateeee, siapa main rantai besi tepi tingkap??  :hmm::hmm:

Originally posted by white pearl at 4-1-2006 08:46 AM
arwen.. zaman arwen camtu ek..

masa zaman saya lak.. mmg org dah tau dah mana satu awek SS... macma dah cop kat dahi dah... tapi mmg daringla masing2.... seksi meksi.. yang pakai wig pegi kelas  ...

Fathi??? Ahmad Fathi si lembut tu???    dulu akak ngan dia sama2 pegang AJK Sukan Kolej... selalu dating dgn dia...   nasib baik le muda.. kalo tak, dah kene ngorat... dia dah kawin tau... dgn budak SS Jengka, dah ada baby pun...

dini? rasanya tau... tak suker gaks kat dia..

[ Last edited by inazlina at 4-1-2006 09:07 AM ]

kak.. takderla lembut sgt.. mmg pun dia kawin ngan senior saya gak.. nama zeti akhtar... dah ada anak pun... tapi air muka dia mmg bersihhh... putih gebu sungguh...

Dini tu budak DIA... masa tu part 6... mmgla masa MWS seme kagum ngan dia... lagi2 bila dgr suara merdu dia mengalunkan zikir munajat.. perrgghhh.. menangis tak ingat... sedihhhh...

tapi bila dah tau dah dia tu camner.. cheh.. hampeh tol... cakap tak serupa bikin...

informer... keja gomen takder hal... janji keje siap.. sambil berforum pun sempat abiskan keje tauuuu....!

dah cite ahmad fathi pulak....jgn kutuk...dia tu nyaris2 jadi adik angkat arwen and the gang masa tu..kihkih.  cuma dulu arwen tak berminat nak berangkat2...so arwen biar gang2 arwen jer yg angkat dia...
gambar dia berukuran passport pun still ada simpan....dia bagi..