CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
morning...

naz dengar cite, cik azlan dah tunang dgn cik zatul... tak tahu la betul atau tidak... sebelum ni dgr cik zatul dah kawin... tu yg rasa muskel...

aritu terjumpa En. Halim... dia skg mengajar kat ITM Sarawak... dia la dulu sorok sandal naz masa kelas typing... kendian buat muka bodo... sabo je la...

arwen... heheheh... nanti naz kantoi kat sini... bahaya... mana tau dulu arwen tak suka naz... hahahahah....

ff:

kak naz.. ishhhh.. takderla... mana ader cik lan tunang ngan cik zatul... kalau ada mesti kita dah tau... rasanya cik zatul tunang ngan orang lain...

sebab ciklan ni mmg bestfren kawan saya yang sorang nih... semua perkembangan pasal ciklan diala yang bagitau...

btw, cik halim.. :lol takleh ingatla dia nih.. byk stori mori dan rahsia pasal dia nih yang batch kitorang simpan.... lecturer merenyam...

alamak... kita ni mmg byk tersasar dah nih.. apa nak buat sesekali dapat imbas kenangankan...

Originally posted by inazlina at 5-1-2006 08:43 AM
morning...

naz dengar cite, cik azlan dah tunang dgn cik zatul... tak tahu la betul atau tidak... sebelum ni dgr cik zatul dah kawin... tu yg rasa muskel...

aritu terjumpa En. Halim... dia sk ...

ni jejak kasih ke or citer hantu??

yelah..betul tu informer....

selingan jap... tengah recall lagi cite yg ada...

assalamualaikum warga jengkaaaaaaa !!!  

ada jugak ex student jengka kat sini yaa.. itm jengka yg penuh dgn citer2 hantu yg kadang2 tak masuk akal tapi bila dengar seram jugakkss..

anyway.. i dulu bermaustatin kat blok a - aisyah tu haa.. level 4..bila senior duduk kat dorm kat blok tu jugak.. almaklumlah.. pandai sgt sampai duduk situ terlebih satu sem..

** tapi kan antu radio tu mmg jahat.. suka sangat mengacau radio org..**

Follow Us
ramai jugak budak Jengka kat sini yek...

betty.. awak pun kena usik ngan antu radio ker?

ada gak geng.. masa mula2 kena, kami mmg takut gilerrrr... tapi bila dah asyik kena camtuh.. buat tak eran jer... tapi kadang2 tu terpikir gak.. camner rupanya orang yang dok main radio, bukak tutup radio tuh... isyyy...

dahla radio tu atas meja study.. atas sikit jer dari kepala katil... ada satu ari tuh... siap pasang radio tamil lagi.. kelakor betul..

tapi bila pagi... elok pulak tuning tu mesti kat 92.5.. dekat hitz... yang selalu kitorang dgr..

yg cite hantu radio ni tk penah pulak dengar... lepas naz grad kot...

tapi penah terjadi... bukan hantu radio, kami la hantu radio, nak buat recording kunun... jam dah kol 1 pagi, roommate sorang dah tido, tinggallah kami ber-3... nyanyi punya nyanyi, tiba2 ada lintasan dlm bilik kami... dr siling ke radio kami... pandang belakang... takde benda... takkan bayang2 manusia boleh setinggi tu...

apa lagi... amek bantal masing2... tido atas lantai berhimpit-himpit 3 orang... padam muka kami... hahahaha

baca topik pasal qarin tadi.. teringat lak satu citer nih..

satu malam, saya pegi bilik member... selang 3 or 4 bilik dari bilik saya...leka dok borak ngan derang tak sedar dah dekat pukul 11... selalunya saya ngan roommates mmg akan ke toilet sama2 4 orang utk gosok gigi, ambik wudhu n buang air sebelum tido.. tapi hari tu sebab saya lambat.. roommates saya pun pegi jer ber-3...

pastu dekat pukul 11.15, saya pun balik bilik... depa semua senyap jer... takder tegur n tanya apa2... pastu saya tgk I tgh siap nak solat Isya'...  saya pun tanya.. eh, korang dah gi toilet ker... serentak budak 3 orang ni pandang saya...

A, ko merajuk ngan kitorang ker.. apsal ko gi toilet sorang...

Eh, bila masa aku gi toilet... aku gi bilik si H.... sembang ngan derang pasal drama tu..

Ko biar betul A... masa kitorang gi toilet tadi, ko keluar dari toilet kemain masam muka.. laju jer jalan.. macam tak kenal kitorang jer..

Astaghfirullah.. takderla... mana ada aku gi toilet.. pegi tanya budak2 tuh...

terperanjatla masing2.. saya pun apa lagi... berderau darah... issyy... sapa pulak tu yer... agaknya qarin saya kot?

Jengka jengka jengka...meluat i!!haha.. mane alumni uitm dungun ni...aku dah boring dengaq budak2 jengka je membebel kat sini.....huhuhu

Originally posted by white pearl at 6-1-2006 09:13 AM
betty.. awak pun kena usik ngan antu radio ker?

ada gak geng.. masa mula2 kena, kami mmg takut gilerrrr... tapi bila dah asyik kena camtuh.. buat tak eran jer... tapi kadang2 tu terpikir gak.. c ...

ha'ah.. masa pra DSS.. mula2 tu takut jugak sbb radio tu dah off.. kali tiba2 ada plak org dok tuning2 cari channel.. pastu kejap volume kecik.. kejap kuat.. bila dah selalu kena.. jadi tak heran la plak.. bodo betul antu radio tu..boleh kata 2,3 hari sekali mesti dia kacau bilik tu..

then satu ari tu.. tuan punya radio tu terus sound antu tu..( sound berani dlm takut).. "ko kalau nak main2 dgn radio aku.. volume tu kasi perlahan.. jgn nak memekak.. aku nak tido.. klu tak aku sorok radio tu.. baru padan muka ko cik antu.."

kitorg punya la gelak.. kesian antu radio tu.. terus antu radio tu merajuk.. tak main2 tuning lagi..

Originally posted by Informer at 6-1-2006 11:58 AM
Jengka jengka jengka...meluat i!!haha.. mane alumni uitm dungun ni...aku dah boring dengaq budak2 jengka je membebel kat sini.....huhuhu

ff:

ala informer.. relaks laaa.. jengka ke.. dungung ke.. manjung ke.. arau ke.. shah alam ke.. kp ke.. uitm jugakss kann..

xde wakil dari uitm melake ke?... ha ni aku x-student uitm lendu, melaka.

masa kat sana dulu satu bilik 4 org... so, dlm bilik aku 2 DIB, 2 DBS... masa part 4, aku dok kat komsis dang anum...blok ni betul2 berdepan ngan surau kitorang... so kalau azan berkumandang, mmg kuat betul la...

ada satu masa tu, tiap kali azan subuh berkumandang, betul2 part ayat "assala tu kairum.....".... sure ada bunyi laungan suara perempuan mendayu2!... betul2 punya loud & clear tau! bleh tenggelam suara azan tu. bunyinya meratap mc menangis... habis je azan, suara tu akan hilang.

sampai la satu mlm, aku plan ngan kawan aku nak tgk kot2 bleh nampak "mende" tu ke! he he... plan nya, sapa terkejut dulu, dgr je laungan tu, terus bangun bukak lampu, bukak tingkap luas2!... tapikan sume kengkawan aku yg sezaman masa tu la ckp masing2 otomatik tersedar betul sblm azan! mcm ada kuasa yg panggil.

kebetulan aku tido katil bawah, so bila pagi tu terdengar je... melompat la aku bukak lampu bukak tingkap dan keempat2 kitorang ni terus beliakkan mata ke tingkap mencari "mende" tu... tapi x de pon! yg pelik tu, suara tu pun terlalu kuat sampai kitorang sendiri x dpt cam dari arah mana... rasanya satu lendu tu boleh dengar kot!

yg x best nya, bila operasi tu gagal, member2 aku ni mula la menyakat aku ..."hah! sapa yg gtal bukak lampu & tingkap tadi! nasib la ko! mmg la mende tu carik ko nanti! berani sgt nak tgk!"

berrrghhh! aku sengih je la... tapi alhamdulillah xde apa2 berlaku... suara meraung meratap tu terjadi dlm seminggu... pastu hilang... tu pun kitorang ada repot kat ustaz kitorang... katanya selalunya suara camtu sebenarnya mmg suara roh meratap... ini kira roh yg tak diterima bumi.... wallahualam...

lagi satu cerita x tau la korang penah dgr ke tak... pasal bas itm...aku pun x igt uitm mana...

ada satu mlm tu sorang mamat ni stayback kat blok akedemik, so time dia nak balik hostel da lewat... tau2 masa kat tepi jln dia nampak bas uitm lalu slow sgt... berlari la dia kejar bas tu dan terus naik!

tau2 masa da duduk... baru dia perasan bas tu xde driver! tapi bleh bergerak sendiri!

ha nkgo! terperanjat beruk la dia! terus turun! dan terus berlari ke arah belakang bas...

sekali tu... dia nampaK!... terkezuT!...

....rupanya driver bas tengah tolak bas slow2...sbb bas rosak!!!

ekeke... lawak jer!

Originally posted by bettyboops at 6-1-2006 01:19 PM

ff:

ala informer.. relaks laaa.. jengka ke.. dungung ke.. manjung ke.. arau ke.. shah alam ke.. kp ke.. uitm jugakss kann..

ye ye... betul tu :setuju:  alang2 dah muncul, cite ler antu kat itm dungung...

naz dah penah pegi itm dungun... sekali jer... memang cantik kolej yg ngadap tasik tu... dengar cite berhantu gaks kolej tu... ce cite sket...

NOTA:  kena marah ngan siswa dungun sebab gi basuh kaki kat tepi pantai depan itm...  ampeh tul...

Originally posted by cikedee at 6-1-2006 01:40 PM
lagi satu cerita x tau la korang penah dgr ke tak... pasal bas itm...aku pun x igt uitm mana...

ada satu mlm tu sorang mamat ni stayback kat blok akedemik, so time dia nak balik hostel da lewat. ...

lawak ke ni? mcm tak best jer...

alah x lawak ke?!:nyorok:

Originally posted by Informer at 6-1-2006 11:58 AM

loratla ko nih informer...

nasib baik warga jengka yang meriahkan thread nih.. kalo tidak mesti sunyiiii jer... dari takder citer langsung.. baik kitorang jer membebel kat sini..

hah.. tunggu apa lagik informer.. cepatla citer lagi pasal dungun nih.. kitorang tunggu nih..:cak: