CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
ok peristiwa kat sa lak...time ni aku tgh smbg degree la...kat twin towers...so korg tau la aku bdk engine...

kitaorg la 1st batch yg study kat towers tu...thn 2003-2006...masa tu part 5 kot...biasa la ada projek...time tu projek artificial intelligent...so lab dia kat tgkt 6,7 camtu kot...ble nak dkt present apa lg...berkg la kat lab smpi pg....

aku dgn group aku dan group2 lain dh decide nak lepak smpi pg kat lab tu utk siapkan projek...ada sorg mamat ni...dia yg pegang kunci lab...so dia kne dtg awl...kitaorg dh janji nak g kul 8...aku smpi lmbt sket...dlm kul 8.15pm mcm tu...ble aku nak smpi kat pintu lab je mamat tu keluar...aku senyum je la kat dia...lpas tu aku masuk...time tu aku sorg2 je la...wat keje aku mengadap ke tingkap...

lpas 10minit tu mamat tu masuk blik dgn ada la 2,3 org lg dh smpi...aku tny pesal korg smpi lmbt...kata kul 8 kan..lpas tu mamat tu senyap je la...besok tu mamat tu citer kat aku...semlm dia kne tegur dlm lab tu...'benda' tu kat tingkap...tegur dia...sbb tu dia keluar time aku smpi...cissss kurang ajo betul...bgtau la aku...xde la aku duk sorg2 dlm tu...slmt la 'benda' tu xtego aku...klu tak mau aku pengsan...

lpas tu aku maki dia berbakul2...dan selps kejadian tu terus kitaorg tgu ramai2 dh smpi bru bukak lab...kul 3 pg je sumer org cabut blik...

yg lain2 dgr citer org je...xde la alami pulak...kat kolej pun xde...tp lif kat tower tu mmg pelik la..sbb kne tekan dr luar...skrg xtau la camne...kwn2 ada nmpk keranda terbang keluar dr lif la...nmpk ada benda dok bergayut kat luar ofis lect la...mcm2...tp xpenah alami...

ok peristiwa kat sa lak...time ni aku tgh smbg degree la...kat twin towers...so korg tau la aku bdk  ...
lurve82 Post at 21/4/2012 02:05 PM

aku pnh nek lift kt fac enginnering tu..aah,pelik sbb kena tekan siap2 floor bape kite nk pg b4 nek lift..dgr2 dlm msia ni xbyk tmpt yg ade lift mcm tu..hehehe

Reply 1921# lurve82

aku mmg cuak sentiasa dengan lif menara tu.. seram jer~ esp lif yg kat tepi dekat ngan atm n BSN tu. kalau sorang mmg tak kuasa aku nak naik. kalau nak naik pun ramai2.. selagi tak ramai, aku mmg tak naik.. seram~

tq momod santeira..

Reply 1916# noraRED

kesinai 1 @ mayang..tahu x?

Uitm lendu xde citer ker selain citer dayang? He3

Follow Us
pergh.. khatam gak. sygnya aku xda cita nk dkongsi sbb xpernah kna kacau..pernah kna pun kacau2 manja ja..

aku pnah uitm arau n UiTM shah alam. cvil engine.

bilik mayat bebudak medik tu sbalah lab highway civil, tmpat aku lepak sebab thesis aku memang kna masuk lab highway tu. Alhamdulillah xpenah kena kacau walau byk cita yg ktorg dgr pasal kompleks s&t tu.

slalu gak la stay kt fakulti xbalik2 umah masa last semester buat project IDP..

bilik IDP tu ada 2, 2 2 tu dekat area bilik mayat medic tu.

aku tau kuwujudan bilik mayat tu pun masa dh nk blah. sblom ni xpnah amik tau pun. agaknya kalo tau xda la aku brani lepak fakulti sorang2 smpai pkul 2-3 pg.

pasal kjadian kt kolej xbyk aku tau, sbb aku stay luar, kondo kristal.
slalu gak la pnjat pagar fkulti masuk kristal tu, sbb pagar tu kunci kul 11\12 mlm cmtu.

pasal menara s&t pulak, sblan 2 sblum kluar ada cita lecturer kena kacau masa balik lewat ngan 'benda' dkt area bilik lectrer.

sblom ni ada dak uitm arau dahlia cita pasal budak kena histeria main kejar2 ngan ajk kolej tu,ha itu memang aku ada. bdak tu tgkat 3 wing aku kalo x salah. kecoh mlm tu.huhu..

Reply  noraRED

kesinai 1 @ mayang..tahu x?
micci Post at 21/4/2012 09:57 PM

kolej mayang yg tepi jalan tu kan? pnah dduk 1sem kt c2..dlu dak kesatria yg ramai kt kolej ni.. bilik kt ground floor..so far duk sne alhamdulillah xpnah dgr ape2 yg pelik..huhuhu..

hye~ aku bdak sabah tp skg tgh study dip. office management (dulu kos secretary) kt kampus samarahan kt srwk tu..sgk dah part 3..spttnya dah ambl degree dah umo 21 ne tp lmbt msuk..khekhe~ada gak cter2 dgr dr senior tp xla seram sgt mcm kt lendu n jengka..pengalaman sendiri ada gak tp dgr je la..

cerita senior:
waktu part 1 dlu(2011) aku join komander kesatria..so xpat balik awal time cuti sem..kena ikut latihan intensif bakal komander (libk) seminggu..bab kna torture mental n fizikal tu besa da..senior aku tu part 5 n jd instructor ktorang dgn 3 org lg senior komander..ak bg nama dia naz..n dia sbaya aku 21 thun..

time naz cter pengalaman dia tu ktorang dduk kt dpan pjbt kolej mulu/serapi kt atas DM..blik mpp n tmpt men ping pong ade gak kt ats tu..x igt naz kena time part brp..rsanya part 3 kut..naz ni bdak AD..dia tgl kt blok 2 sri mulu..kt blkg tu hutan..n bilik dia menghadap hutan..

naz ni jenis otai r xtakut..so wktu tgh2 mlm tu dia tgh pndang arah hutan tu..n time tu ada dia npk sesuatu..bnda putih ke apa..xbrp igt..dia buat derk je..pstu time dia tdur tu ada plak bnda tu dok cucuk2 blkg bdan naz ni(naz ska tdur m'hdap dnding)..dia bt xksah r..dr hari tu dia slalu kna kacau bnda tu..prnah ga bnda tu tnjuk muka..naz pgl bnda tu akak..mybe sbb naz slalu sorg2 je, tu r mcm xkisah akak tu ada..siap kta "at least ada gak teman aku" ee...

blkg bdan naz tmpat akak tu slalu cucuk jd lain..naz ada bg tgk gmbr tmpt akak tu cucuk..xtau mcm mana nk explain..bla naz blik johor akak tu pun ikut skali..ble plak dia ikut kt flight..hehe .. wktu mlm smua tngkp n pntu mak dia kunci..esok pagi mak naz bising2 sb tong smpah kt dlam rumah bselerak..naz tnya kt akak tu krja dia ke?akak tu ckp dia lapar sbb tu dia selongkar tong smpah tu..naz gtau mak dia,cuma kucing je..dia xgtau psal akak tu takut mak dia seriau pla..dua tiga kali gak c akak ne bngkar smpah tu smpai mak dia syak bkan2..tp naz gtau je kucing yg buat..cian kucing..hehe

lpas tu x igt mcm mna crita..yg igt time naz xtahan dah dgn akak ne..n blkg dia tu dah npk parah dah..klau xbwa ubat bleh bwa maut..so ada r kwan naz ne yg kira alim gak r..n dia ada pendamping warisan keluarga dia..dia ada cincin klau org lain pgg akn npk pendamping tu..rsanya ada baca2 ayat2 tp x igt..bila naz pgg ja cincin tu dia npk bnda yg jaga kwan dia tu tinggi n pkai perisai..mcm pahlawan islam..naz tgk pun gerun..n akak tu xbrani msuk bilik sbb takut kt kwan naz tu..

naz pakat r dgn kwan dia tu nk suruh akak blik kt hutan tu..naz hntar dia kt hujung hostel yg dkat hutan..nak dkat sejam lebih gak r sbb akak tu xnak balik..mgkin akak tu suka naz..last2 akak tu balik gak..naz sedih gak sb time dia lonely2 akak tu ada..pastu kwan dia yg ada pendamping tu ajar naz bca ayat2 yg tutup hijab c naz spya xnpk lg..sbb klau dbiarkan hijab naz tuk npk makhluk allah yg lain akan tbuka spenuhnya..

lpas tu dah xde da gngguan akak tu n blkng dia yg kna cucuk c akak tu dah pulih lpas bwa b'ubat..waktu naz cerita tu just dlam 6/7 org je tmsuk aku sbb dah alang2 nk tdur..bgn pun kul 4.30pg..yg lain dah tbongkang tdur dah..haha   wktu tgh bcerita tu ktorang dgr bunyi bda jatuh kt lntai..naz suruh diam..pastu smbung lg cerita..xlama dgr suara mcm pak guard(pakguard dgn bdak komander mmg kamceng r)..cemas gak ktorg.. tp nsib baik xde pape gak..mybe ada yg xnk ktorg bsing kut..pastu ktorang tdur gak skejap..haha..

nie pengalaman aku dgn member aku wktu otw blik g hostel sri gading (hostel baru) x igt dr mana..2 org komander 1 batch aku..bg nama dorg zie n wawa..yg dua lg kwn zie..zie nie kecik sket dr aku tp hyper n suara dia bleh kalah bdak llki..tp penakut sket..hehe.. klau nk balik tu ble ikut dua jln..1 kna naik bukit kecik..kte pgl bukit tonggek b4 lalu kt blok pentadbiran n youth floor..1 lg bwah sket dr bkit tnggek tu..ikut jln raya..sblah tu pokok2 bsar n tasik..jlan raya tu terang r gak dgn lampu jln n blok b n c msih terang lg..sbb rmai kami lalu r jln raya tu..time xde org lalu lalang..time ktorang tgh ketawa tbahak2 tu tb2 dgr ranting pokok tu bbunyi mcm ada bnda yg lnggr..sku dgn wawa plg dpan pastu zie kt blkg wawa dgn mmber dia..time wawa tgk aku..aku tgk zie..tau2 zie dah buka langkah lari g bukit tonggek..aku dgn wawa apa lg lari r xnak org plg blkg..zie nie sprinter plg dpan..smpai kt dpan pejabat HEP baru semua berenti..msing2 cuak..pastu lalu pak guard..nama dia cik muntil..cik muntil tnya knp blari..zie cover line kata ranting jatuh dsangka 'benda'..tu r lari..pak guard tu siap gelakkan ktorang g..dah tu aku, wawan zie kan komander..kompem la kenal..cik muntil tu ckap kmi penakut..dah zie lari xkan la nk lalu b'dua je kut..sengal tul pak guard tu.. blik tu zie ajak member dia tu tdur kt blik dia sb zie wing 4a plg hujung dkat hutan n ladang..aku n wawa wing 4b cma lain2 level..xslap member dia tu tgl kt blok 3..time naik g level aku tu ada la aku buka langkah kt tangga tu..naik semput aku smpai bilik..hehe
ada lg cter waktu final exam n cter tangki air kt atas bukit dpan sri gading..nt cter..nak recall balik..aku ni jrg igt cter2 cmni sbb even aku komander tp aku ni jenis berani dlm penakut gak.hehehe

Reply 1928# noraRED

sekarang ni kan budak2 degree duduk...so,time depa xdak..mula la dia kedengaran bunyi xsedap untuk didengar.jpk diploma ada 4 bilik je..malam2 budak2 ni habis buat gabung katil

pergh.. khatam gak. sygnya aku xda cita nk dkongsi sbb xpernah kna kacau..pernah kna pun kacau2 manj ...
cloud_vendetta Post at 22-4-2012 01:38

bilik cloud no bape ek ??? tahun bila tuh

kolej mayang yg tepi jalan tu kan? pnah dduk 1sem kt c2..dlu dak kesatria yg ramai kt kolej ...
noraRED Post at 26-4-2012 20:41

macam ku kenal norared nih..masih di arau ke?

Reply  noraRED

sekarang ni kan budak2 degree duduk...so,time depa xdak..mula la dia kedenga ...
micci Post at 6-5-2012 18:13

micci buat degree ke skrg??

Reply 1934# limau_lemon

xdala...cuma duk jaga budak2 degree ja

Reply  limau_lemon

xdala...cuma duk jaga budak2 degree ja
micci Post at 6-5-2012 21:04

adakah micci ni RS ??

Reply 1936# limau_lemon

jauh sekali tekaan anda itu...hehe jpk saja la

Reply  limau_lemon

jauh sekali tekaan anda itu...hehe jpk saja la
micci Post at 6-5-2012 21:25

ouh begitu ..

macam ku kenal norared nih..masih di arau ke?
limau_lemon Post at 6/5/2012 08:51 PM

kenal ke?
Owh tidak,last di arau thn 2008

kenal ke?
Owh tidak,last di arau thn 2008
noraRED Post at 7-5-2012 01:41

uhuk3...tidakk saya superjunior(bukan suju :p ) akak ler..masih berada di arau