CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ainnymidie

[SERAM KAMPUS] Kisah Seram di UiTM

Close [Copy link]
haha... angker tu yang x seronok nak dengar....

Ahha . . Aku ade satu Kesah . Diceritakan oleh rumet ak . Ak dok kompleks siswi blok D . Blik d401.  ...
Fyka_93 Post at 15-5-2012 21:07

oh....asrama siswi sekarang dah ada block D ya...dulu sampai block C je....
kiranya block D ni lagi dekat ngan hutan la ya....

aku penah cite kesah aku kat sini tau 2008 dulu,, lepas merempit sampai sini baru teringat aku ada tertinggal lagi satu cite,, nnt bila pree aku share ye kwn2..

aku penah cite kesah aku kat sini tau 2008 dulu,, lepas merempit sampai sini baru teringat aku ada t ...
iniaku Post at 8-6-2012 14:46

sila la citer skang....i ngah free nih

Kisah nye gini...

Aku ex-student UITM Jengka, kejadian berlaku tahun 2000. Masa ni aku dah semester kedua DCS10, aku bernasib baik dapat sebilik ngan kakak aku budak DIA, kakak aku ni kire budak  tiptop la masa dip dulu,, memanjang dean list,, tak mcm adik dia kuat main, huhuhuhu.. so kalau nak dapat dean list ni kompom la study bagai nak rak kan...

Kami sebilik berempat, satu malam, seperti malam2 sebelum, kakak aku akan stay up utk study, malam kejadian hanya aku n dia aja dalam bilik,,,yang lain aku tak sure kat mana, lupa dah, aku mcm biasa dah atas katil berdengkur . Sebelum ni aku ada beli satu gelang, ala bukan gelang emas pun, gelang main2 je yg seploh hengget pun leh dapat tu n gelang tu berloceng. So, mlm tu aku tdo tak bukak gelang. Selalu je aku tak bukak gelang before tdo.

Aku kalau tdo suka lurus kan tangan aku sampai akan tekapai2 keluar dari katil (hope korang paham la ye). Menurut apa yang kakak aku cite balik kat aku la ni, keadaan aku tdo mcm tu la semasa kejadian. Masa ni kakak aku kat meja dia, meja mengadap cermin, so dia membelakangkan katil aku, kakak aku suka study sambil dengar lagi Hindustan kat walkman dia. Akak aku pendengar setia Hindi Power kat radio THR…hihihi… So kompom la dia mmg tak akan dgr benda lain selain lagu2 yg berkumandang kat radio kan.

Tengah sedang khusyuk study tu tetiba dia dgr bunyi loceng tangan aku, dia kata kuat sampai dia boleh dgr walau pun telingga dah sumbat ngan earphone. Mula-mula, dia ingat aku tgh menggaru, sbb tu loceng gelang aku berbunyi. Tetiba dia jadi pelik sbb bunyi loceng tu tak renti2 seolah2 mcm aku gerakkan loceng tu tanpa henti. Dia toleh kebelakang untuk pandang aku, serta-merta bunyi loceng tu berhenti.

Masa tu posisi aku mengiring menghadap luar katil n tangan aku yg ada gelang berloceng tu terjuntai keluar. Dia tengok aku menten aje nyenyak tdo. Then dia sambung lagi study, tak sampai beberapa saat dia dengar lagi bunyi yang sama mcm tadi. Dia buat tak tahu aje, mcm mula2 td dia ingat aku menggaru, tapi lama gile loceng tu bunyi berterusan, dia terus toleh ke belakang lagi utk tgk aku, dia kata posisi aku masih sama mcm sebelum ni, mmg xde Nampak mcm aku ada ubah posisi. Dia sambung  balik study. Elok aje dia toleh balik nak sambung study, bunyi lagi benda yang sama. Kali ni dia dah mula rasa lain. Dia pun pandang aku yg sedang lena dibuai mimpi n bunyi tu hilang. Dia pun terus tutup buku n terus tdo.

Esok nye bangun pagi terus dia cerita kat aku n roommates yg lain. Aku pun apa lagi terus bukak n tak pernah pakai lagi gelang tu. Roommates aku pun tak bagi aku pakai dah sbb depa takut depa terkena mcm kakak aku jugak. Huhuhu..

Rate

1

Reply 1982# butterprawn79

Senior , Bkn block D tp Smpai blok K . Bkn kolej la senior , kompleks siswi . Huhu

Follow Us
hai semua. hihi nak check in jugak lah. sbb aku pun ada pengalaman jugak masa kat uitm jengka. dari sem 1 sampai la sem 5, ada je angker nya. hihi. nasib baik masa part 6 praktikal luar.   and aku baru je grad dari uitm. tunggu jap ye, aku karang dulu cerita..

Masa ni tahun 2009, 1st year aku kat sana.. aku tinggal kat kompleks blok A.. 1 bilik 4orang.. aku dpt tingkat yg paling atas skali, tgkat 4..2 bulan pertama tak ada apa apa pun.. tapi lama2, ada 1 bilik satu level dgn bilik aku tu, boleh dikatakan tiap tiap hari, mesti ada sorang budak tu akan histeria.

Mula mula takut jgk, yela, jengka kan. Hutan je keliling tu. Tapi dah lama2, bila budak tu histeria, ktorg dah lali. Call je RS yang rumah dia bawah blok kitorang tu, kitorang duduk diam2 dalam bilik kunci pintu..  tapi selalunya rumet dia la yg call. Kitorg ni tau2 je dah dgr orang jerit2. Rumet dia cakap dia histeria sbb nmpk baby yg berdarah2 dlm toilet..

Okay, habis psl bdk ni… bila dah dekat nak final, biasalah student kan, mesti stay up mlm2 nak study.. masa ni aku dgn kawan2 aku tgh study sambil bukak lagu kris dayanti, ‘cobalah utk setia’ tu.. aku study atas katil, katil ktorang double decker tu. aku kat tgkt atas, kawan aku kat tngkt bwh.. sorang lagi study kat lantai, dekat dgn laptop yg tgh pasang lagu tu…

tengah hafal2, tiba2 lagu kris dayanti tu bertukar suara.. suara lelaki yang garau+besar.. time tu terkedu jap. aku pndg kawan aku tu, dia pandang aku. Last2 aku terus tarik selimut, tutup muka tidur terus.. kawan aku tu terus cabut plug laptop tu, lompat naik atas katil tidur..

Esok tu, ktorang bukak balik lagu tu.. yela mana tau kan ntah2 mmg kris dayanti ada duet ke ape ke.. tapi takde pun. Elok je kris dayanti nyanyi sampai habis.. huhu.. lepas tu ktorang dgr2 dari senior, dorang kata sebelum ni, aras yang kami duduk tu, pihak U tak guna pun..  dah 4-5 tahun tutup sbb ada orang nampak orang minyak kat aras tu..

Wallahualam

Rate

1

Reply 1988# girl7

SeniOr , jengka mmg seram ke ??? Sbb fyka pun skrg stdy kt Jngka . Huhu

Reply 1989# Fyka_93

huhu takde la seram sgt kot rasanya.. biasa la mana2 tempat pun ada.. fyka kos ape? ala, tak yah la pggl senior2 huhu..

tak ada lagi ke cite2 seram dari budak2 UiTM ni...

As salam... sy bdk Itm lendu batch 97-2001 BAD...masa tu AD degree lagi kat lendu.. pasal citer gambo sweet kat lendu tu page 53 tak silap... sy terlibat secara langsung pasal gambo tu sbb di snap oleh member sekelas sy... member ni geng2 blok B... diaorg mmg  berempat tak silap tp bergambar cuma bertiga...(tu la org ckp kalo tangkap gambar bertiga no ganjil nnt ada org tlg tmpang genapkan)...gambo tu di snap oleh kak S... masa tu br balik wat assigment fotografi kat luar...so sekadar nk abis kodak diaorg snap ler sblm smpi komsis... guna teknik shutter speed yg bole capture cahaya dan pergerakan nmpk cantik jer...time kitaorg camera pakai memori kad ni mana le ada lagi semua pakai negetif kopak gak duit nk beli... so lps selesai diaorg balik ke bilik malam tu sbnrnya diaorg cite tak rasa apa2 pun even kat tmpt kejadian pon xder apa2 yg pelik masa ddk bawah lampu tuh bukan mlm sgt pun...so esok nyer kak S  antar gi cuci kat pekan apek kedai gamba kata ada gamba pelik... kak S bw tunjuk dlm kelas.. sy pun nyibuk2 tlg le kak S tunjuk kat lecture... letcure foto masa tu en wan zul (dia pon RS paling glemer ITM lendu masa tu blok camelia)... dia tgk pon pelik...

nak jadi cerita mlm tu en wan zul pggil sy gi umah dia... (sy stay blok camelia drpada part 1 sampai part 8 and FYI En wan zul dah kawin anak 2 n wifenya kitaorg panggil aunty tp skrg wife en wan zul dah jd full lecture AD gak kat lendu..hehehe dulu paggil aunty je hehehehe)...en wan minta nk tgk gambo tu blk...sy pon amik le gambo tu dr kak S bagi kat en wan... masa tu kat umah dia ramai gak ler 2-3 org AJK blok pon ader saje dtg nk borak ngan aunty sambil beli goreng pisang...(aunty ada wat jual goreng pisang dulu kat rumah RS heheheheh sapa2 bdk AD  lendu skrg kalo baca pasal puan zaharah yg vouge tu mesti tak sangka kitaorg panggl aunty jer pastu jual goreng pisang dulu ahak...) en wan kata dia nak wat analisa skikit gamba tu tgk2 kalo fake or kesan drpd anasir luar sprt kesilapan teknik foto... en wan zul ni actually lecturer AD gradute ITM and wat master kat UK... so masa en wan ni wat analisa gamba tu sy ada skali la tgk kat ruang tamu umah nyer... masa 1st scan gambo tu mask dlm photoshop ada la zoom ni zoom out dan macam lagi ler teknik en wan ni wat... satu yg betul2 ketara adalah perubahan pada gamba tersebut...setiap kali zooom tang muka mesti bentuk tak sama...mmg tang muka gelap tapi nmpk lubang mata.. lubang hidung yg rompong dan mulut yg herot merot...

setiap kali tutup n buka blk pic tu mesti berubah muka tu.. tu yg wat kitaorg tgk ngeri jer.. pastu tgk tang kak kaki tu dia ada macam ada aura atau mcm pernah tgk tak kartun casper... macm tu ler bebayang nyer.. mcm berasap2 pon ader tp dicapture oleh camera jd imej pegun... tang tgn mcm or kad badan dia macam pegang batu nesan... tu yg kitaorg tengak ngan teliti.. makin lama kitaorg makim seram plak sbb muka menda dlm gamba tu berubah2 n mcm tau jer muka dia tgh org kaji... mcm muka wat main2 nyakat budak... apa lagi terus ttp jer PC .. smua pakat blk bilik dah la mlm...   

nk jd cerita lps tu hebah satu kampus pasal gambo ni... tak silap aku  member or senior dah padam gambo member aku bertiga tu utk tujuan keselamatan... kalo tak mmg ada jelas muka member aku... tp yg best nyer sbntr nyer sweet tu masa kejadian  tgh lompat2 dari arah sblh kanan diaorg pastu boleh berentu betul dpn diaorg ...agaknye terkejut ngan flash terus blah mcm flash gordon...masa analisa gamba bole nmpak kesan imej pegun dia tgh lompat2... xsilap sy gak kak syima or en wan pernah bawak tunjuk kat En zainal RS blok Balqis( kalo salah tlg betulkan ingat2 lupa nama dia) pasal gambo ni sbb en zainal ni pandai2 gak bab paranormal ni almaklum la kena gak pandai sbb keangkeran tmpt ni... en zainal terus jer kata mmg menda ni ler si sweet tu ... betul ler gambo ni...

masa tgh heboh citer ni ramai senior2 AD yg amik scan gambo ni wat kenangan... yg paling siot ramai gak la yg wat wall paper... brani tul... tp tak pasal2 sapa2 yg pernah scan or wat wall paper gambo asal menda tu semua PC dia rosak meletup or kena panah petir.. pasal en wan zul plak panjang citer dia lagi berkenaan menda dlm gamba tu... ingat kan abis bila semua student abis exam n cuti sem panjang tp tu cuma permulaan kisah seram extrem yg beliau sekeluaga alami... diceritakan sendiri kpd sy slps smua student masuk utk semeste baru...nnt ler cite panjang neh...

Rate

1

Reply 1992# amon_79

jgn lupe cite ekk

hi senior lendu btw kesah tu igtkn diorg wat potoshop..so actually tang mane tmpt pic tu diamik? kt area blok B tp bukit tu ke? or kt area kafe lame kt atas tu? menarek..

Reply  Fyka_93

huhu takde la seram sgt kot rasanya.. biasa la mana2 tempat pun ada.. fyka k ...
girl7 Post at 10-6-2012 11:39

I study kt uitm jengka batch 1998-2001, tp klau cite seram2 sgt tu takde la kot, stakat usik2 manja tu adelah, tp pling takleh lupa time nk exam, ade je histeria berjemaah, bersmbung-smbungan, bersahut-sahutan, time tu mmg seram gak la, sbb bkn stakat memalam jek ade yg terjerit-jerit, siang2 hari pun ade, tak ckup kat class, smbung plak kt dewan makan, pastu ade la skali dua bilik sebelah-menyebelah i kena kacau, alhamdulillah bilik i takde plak, i duk blok C, siti khatijah dr sem 1-3. ada member i ckp time tgh sedap tidur ada yg kena tindih, ada yg menda tu tenung-tenung, renung-renung dia, dah takleh nk buat ape, just buat bodoh jelah, dah la duk katil atas, byangkanlah tingginya menda tu duk jenguk kt muka dia, blik dia betul2 kat sbelah bilik i..

*rindunya time study duluu....

Reply 1966# huda0118

la asasi law ke? sy brj jer habis asasi law kt uitm gak..
kolej mawar insyaallah ok..kena pandai jaga diri..sbb taun lepas time sy kt situ ada histeria..salah bdk tu gak
anyway gud luck blaja law!

Reply 1994# havovasta

hi...dik... gambo tu diaorg snap tak silap akak tak sampai lagi kat blok B... x silap akak  tiang lampu antara Pondik guard dgn bangunan maintainance (lps tu dulu skejap jd kelas bdk BAD part 1-2)...skrg tapak bangunan maintainance tu dgr2 nyer dah jadi bangunan tggi... senang ckp jaln antara pos besar guard tu sblm sampai jln penawar (klinik ITM)...

Reply 1966# huda0118

nak ke cite pasal kolej mawar?hehe..aku duk sane 1 sem.ade la jgk kne kacau tp tak seram sgt pn. die kacau2 manje jek.

mase mule2 masuk tu julai 2009 sambung degree. dpt blok 2B, no bilik tak ingat, tingkat 5, bilik sebelah tempat sidai baju depan toilet. dapat roomate yg sgt baik dan rajin belaja dan cantik dan selalu gayut dgn bf die tiap2 mlm. dua bulan pertama mmg takde pape, hidup dgn aman damai ngn die.  die katil tepi pintu, aku katil tepi tingkap.aku ni jenis yg tak suke tutup tingkap,mmg sentiasa tingkap and langsir tebukak walaupun malam. roomate pun jenis tak kesah. rimas klu tingkat tetutup. aku mmg every weekend blk rumah sbb kt gombak jek and roomate ni selalu tinggal sorg sbb die duk kelantan.jarang la blk rumah.

satu hari tu, hari ahad aku blk hostel blk, mak aku hanta mlm. masuk bilik jek tgk tingkap ngn langsir tutup. aku pn tnye la kenape tutup tingkap, aku rimas. pastu die kate, lps ni klu mlm jek tutup tingkap ek.siang takpe la bukak. aku tnye kenape. die diam jek. esoknye aku tnye lg, br die nk cite. die kate mase die sorg2 tido, die tesedar dlm 3pagi camtu.die pn kurang pasti die mimpi ke,sedar.cam mamai2 la. cm ade lembaga hitam dr pintu cm nk pegi kt die cm nk terkam tp tak lepas (aku expect sbb roomate aku ni bdk baik,sembayang tak tinggal and tiap2 mlm mesti bace quran,mungkin ade pendinding kt situ).terus die call bf die gayut sampai pg.sejak tu tiap2 mlm mesti die tutup tingkap and lampu aku cume bole tutup bile die da tido.huhu

tu kisah die..ni kisah aku mmg tak seram langsung sbb ak tak nampak. aku ni suke basuh baju (pakai mesen masuk duit syiling) time tgh2 mlm sbb mase tu takde org.pastu bile sidai baju kt ampaian byk2 tu, rase cm ade org teman kt blakang. aku asik nk pandang belakang jek. tp takde pape. pastu tido. tesedar dlm 4pg cmtu,rase sakit perut yg amat. aku pn bergegas la ke toilet. mase aku bgn dlm kelam kabut tu, aku perasan bantal peluk ngn toys kure2 aku (name die totoi) jatuh bwh.biase la.aku ni tido lasak.so ak yg sakit perut sgt tu biakan je la nanti lps g toilet br angkat.blk je dr toilet aku tgk bantal peluk aku ngn totoi da ade atas katil.elok jek totoi tu kt atas bantal kepala and bantal peluk aku dlm kedudukan yg biase aku kemas tiap2 hari sebelum g kelas.sgt pelik ye disitu.jd aku pun terus tido tanpe berfikir panjang .aku tak cite kt roomate aku,sbb lps kejadian yg die kene kacau tu aku tgk die mmg da jd penakut sket.huhu.aku just cite kt kwn2 kelas je. lps tu aku perasan,brg aku selalu berada dlm keadaan tersusun bile bgn pg.contohnye mug aku main letak jek atas meja,bgn pagi tgk elok tersusun kt atas rak tempat selalu aku letak mase mengemas.kirenye cm bende tu tak suke sepah2 kot.aku agak je la.alhamdulillah la tak kene kacau yg teruk.

nanti kalau aku rajin aku cite mase aku diploma duk uitm lendu, kolej camelia/dang anum.situ lg mcm2 ceghite sbb 6 sem kt situ.skg mls nk cite,nk sambung tgk runningman.hehe. tata

Rate

1

girl7 posted on 9-6-2012 01:15 PM
Masa ni tahun 2009, 1st year aku kat sana.. aku tinggal kat kompleks blok A.. 1 bilik 4orang.. aku d ...

Girl7 masuk intake Julai 2009 ke?

Sy intake 2008, then masa 2009 masa part 2 sy duduk Block A tu lah. Aras 3, masa tu kami masih guna bilik Block A berkongsi dua orang sj. Dan memang Aras 4 masa tu kosong, even ada dua tiga bilik hujung Aras 3 masa tu kosong. Tp alhamdulillah sy tak pernah kena spnjg duduk Block A tu. Tapi adalah jugak kawan2 yg kena sakat, yelah satu batch duduk satu aras yang sama. Cepatlah cerita tersebar kan. Ada sekali tu kawan yg ni (letak nama H) duduk sorang dalam bilik pi layan movie apa tah. Roomate dia balik, tengah syok-syok layan, tup-tup laptop mati sendiri. Dia cabut bateri, dia guna letrik. Ada benda switch off dia punya suis. Terus pi bilik kawan. Esoknya pulak, bilik sebelah dia pulak kena. Masa tu dalam 12am, M dengan R belum tido, layan movie. Peh tu tetiba ada orang ketuk pintu kuat-kuat. M tanya la, "siapa tu?". Tak berjawab. M malas la layan sebab ingat sy atau H yang ketuk. Habit sy mmg suka pi ketuk pintu bilik org, sj nak kacau ketenteraman hidup org. Hehe. Kali kedua benda tu ketuk lagi, M pun pelik la. Dia telek-telek celah pintu (bawah), tak ada siapa. Apa lg, tutup lah laptop. Setakat mcm tu jela cerita yang ada pun. Sepanjang sy duduk kat kompleks, tak ada lah sampai dahsyat sangat kena. Paling teruk kena tindih malam-malam buta. Alhamdulillah, dahla sy ni penakut tahap gaban. Kawan-kawan jela, terutama yg ada kebolehan 'nampak-nampak' ni yg selalu kena.

Sy ni ex-UiTM Jengka, intake 2008

Masa sy part 4, sy duduk Block B Kompleks Siswi. Masa tu sistem kompleks, student satu batch duduk satu aras sama-sama. Jd memang sy kenal lah bebudak satu aras, sbb dr part 2 lagi dah sama-sama duduk searas, cuma lain wing sj. Sama ada wing barat atau timur. Dah nama satu batch, sbb dah biasa, memang sy tahu lah jadual kelas budak2 ni. Sy tahu lah bila dorang ada kelas, bila takde kelas.

Adalah satu pagi tu, sy tak dapat pergi kelas...biasalah masalah kaum wanita. Terguling-guling atas katil. Kawan-kawan sebilik pulak budak satu kelas, terpaksa la dorang tinggalkan sy sorang2 dalam bilik. Kebetulan masa tu satu batch ada kelas pagi, jd masa tu tinggal sy jela kat aras tu. Sy fikir, 'dah siang takde apa-apa lah'. Masa tu kelas pukul 8 pg, dorang pi kelas sy pun tertidur sbb menahan sakit. Dalam pukul 9 sy terjaga, tengok jam. 'Ah lambat lg dorang nak blik'. Sbb kelas habis pukul 10. Memang sunyilah satu aras masa tu. Tak de rasa seram sebab tengah sakit. Sy pun nak sambung jela tidur, sedang bermamai-mamai (pejam mata) sy dengar pintu bilik dibukak. Tp sy malas bukak mata, dalam hati ni dok pikir ;

'awal pulak habis kelas, slalu En. K tak bg habis awal kelas'.

Sy dengar jela 'kawan2' sy berborak2 pasal kelas td, lepas tu dengar dorang bukak loker masing2, mcm biasa lah lepas balik bilik masing2 bukak loker nak tukar baju ke apa ke kan. Bila dengar dorang bukak cerita pasal kelas, sy pun bukak la mata, bangun, konon nak tanya ada assignment tak. Bangun2 tengok takde org. Eh? Sy ni pelik lah dah. Pehtu sy pun baring la semula, sy pikir td tu sy berkhayal je, mungkin mainan perasaan sy je kot. Sy pun pejam mata balik, baik tidur kannn. Bila sy pejam balik mata, sekali lg bilik sy tu riuh mcm kawan2 sy dah balik. Bukak loker tutup loker. Kat luar mmg sunyi lah, sbb budak kelas sy 4 orang ni je (termasuk sy) sama kelas. Budak EC, kaum perempuannya boleh dikira. Bila sy bukak mata kali kedua, memang kompem takde org. Cissss. Mentang2 aku penakut, dahtu aku tak boleh solat, kau kacau yeee. (dlm hati jela, tak berani ckp betul2). Terus sy lompat dr katil, dahla katil belah atas..sy capai laptop, bukak surah yasin kuat2. Nasib baik tak lama lepas tu budak2 bilik sy balik. Sy tak cerita pd dorang, smpi lah kami dah smbung blaja kat UiTM shah alam.

Tp spnjg duduk Jengka, tak ada lah kena smpi tahap hardcore. Mungkin kawan2 jela kena slalu. Sy ni penakut, jd slalu la jaga 'pantang', sentiasa hati2. Apa-apa hal, Jengka tetap terbaik, dari segi makanan. :')