CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 11826|Reply: 50

Mother and Baby

mother and baby
like sweet and candy
it costs a dime but happiness till end of time

love demands no hurry
why you must worry
take easy and feel this candy
isnt that sweet sweet baby
kicking naughtily cannot wait till delivery

oh poor baby
calm now coz daddy will be home
the three of us will solah in solemn

mummy will bring you up as the best in ummah
doesnt matter you gender you will always love to ponder
who is behind all these life wonders
making you sleep in there  as a dreamer
to wake up later and listening to the reciter

sleep now my darling baby  
mummy can feel ur sweetness candy
time will not break the love of you and me..
for eternity..
my sweet candy

.................tribute untuk tina boyot and first time muslimah mothers in the world.:cak:

Rate

1

tersentuh naluri keibuan aku pak aji....hik..hik..hik.......

Reply #1 ajinomotonosuga's post

sat.. sat.. nih ada cetusan minda atau luahan perasaan? :hmm:
onyang... pastikan wat karangan panjang ttg ibu dan anak, kalu leh wat dr perspektif psikologi arrr emotional attachment or what ever lah.. okie nyang?  :bgrin:

Originally posted by mysara at 17-2-2006 09:51 AM
onyang... pastikan wat karangan panjang ttg ibu dan anak, kalu leh wat dr perspektif psikologi arrr emotional attachment or what ev ...

mukaddimah yang inspiring dari pak aji dan cadangan yang baik dari sara.  Looking forward nak baca perspective psycho pak aji.  Gurau jek.

Originally posted by mysara at 17-2-2006 09:51 AM
onyang... pastikan wat karangan panjang ttg ibu dan anak, kalu leh wat dr perspektif psikologi arrr emotional attachment or what ev ...

idea berpoem ler cigu..notice stail aku tuh hihihi stail aku memana samaaaa jek hihihi

tapi kalo di deklamasi dengan sore mawi aku nih..rasa rasa opah cigu pun demam seminggu terlalu aaaaasyikkk  btui dak tina ? hihihi

alaaa cite psikoloji mother baby tu banyok dah cigu..lam net..suh la tina buat..dia boyot so feeling dia lebih tepat kalo menulis karangan tu kang hihihi

mummyyyyy
what are u eatin'
why so sour?
did u eat fruit they call mangga?

Originally posted by KakFie at 17-2-2006 10:16 AM

mukaddimah yang inspiring dari pak aji dan cadangan yang baik dari sara.  Looking forward nak baca perspective psycho pak aji.  Gurau jek.

nanti lah..aku cedok ilham dari net..adaa buku bab mother baby bonding, dari dalam perut sampai keluar perut..tooo broad lah

aku prefer membentuk emosi sihat dikalangan manusia esp mother and feeling motherhood tu jek kak fie

as simple as possible

tu jek niat gue hihihi

Follow Us

Reply #5 ajinomotonosuga's post

ngeh ngeh ngeh.. onyang nih mmg nyer :lol :lol :lol

okie.. perspektif seorg onyang ttg ibu dan anak dlm karangan panjang..
sara nak baca .. kalu yg baik leh masuk dlm psikologi pendidikan sara nih :cak:
sara nak cuplik (bukan ciplak yerrr ) idea onyang
leh kan nyang? :cak:

Reply #6 ajinomotonosuga's post

mother and baby rasanya default bonding kot pak aji.  Dalam dunia haiwan pun ada gak tapi panggil imprintinglah.  Betul tak?  Dah banyak sangat dah baca.... Lebih berminat nak tahu tentang father baby bonding....fatherhood.  Jarang-jarang dapat dibaca.

Reply #8 KakFie's post

yer.. sara pun nak baca jugak.. nak tumpang sekaki

Originally posted by KakFie at 17-2-2006 10:26 AM
mother and baby rasanya default bonding kot pak aji.  Dalam dunia haiwan pun ada gak tapi panggil imprintinglah.  Betul tak?  Dah banyak sangat dah baca.... Lebih berminat nak tahu tentang father b ...

i think father has to be like 'mother' kalo btui nak mencakup erti bonding tuh ler kak fie

maksud saya..segalanya perlakuan ayah tu walau luaran nampak cam guardian displin but faktor dalaman esp bab emosional tu kene kalo tak setanding pun kene aaa sebanyak mungkin persamaan kasih sayang ibu aa gitu

sebab saya tak nampak bonding father baby kecuali dari aspek relation genetic jek but ibu ni maklumlah depa simpan situ berbulannnn..aaa sakit nak banakkk aa seme2 tu so kelainan tu tetap ada ler kut

pasal tu saya pentingkan kaum bapak ni faham sifat wanita , trait feminine cam kasih sensitiviti security seme tuh

so saya lebih nampak kaum bapak ni as guardian jek..pelindung..lagik pun kaum bapak ni sukar nak express kasih sayang setanding female counterpart depa so bonding tu kire macam indirect sesangat ler

view saya ler.

Rate

1

Originally posted by mysara at 17-2-2006 10:22 AM
ngeh ngeh ngeh.. onyang nih mmg nyer :lol :lol :lol

okie.. perspektif seorg onyang ttg ibu dan anak dlm karangan panjang..
sara nak baca .. kalu yg baik leh masuk dlm psikologi pendidikan sara  ...

aku single..mana nak cekau anak untuk wat karangan tu cigu?:gila:

aku tingin gak nak menulis pasal mother & baby's bonding sejak dari dalam kandungan...tp tunggu dulu la...aku tgh dalam experiement lagik nie....

my hipotesis are yet to be proven....ceeewahh!!! ekekekekke

Originally posted by ajinomotonosuga at 17-2-2006 10:36 AM

aku single..mana nak cekau anak untuk wat karangan tu cigu?:gila:

:hmm: :hmm: ye ke? kalu gitu dr perspektif pengalaman dan pemerhatian onyang lar

Reply #12 tina^^'s post

tulis le nanti erkk... leh baca pengalaman sebenar seorg ibu

Originally posted by ajinomotonosuga at 17-2-2006 10:35 AM

i think father has to be like 'mother' kalo btui nak mencakup erti bonding tuh ler kak fie

maksud saya..segalanya perlakuan ayah tu walau luaran nampak cam guardian displin but faktor dala ...

Hmmm.....kalau kita tengok father figure dolu dolu kan (tak semualah)...stereotyping dia cam ni...tak banyak cakap, have total say, anak2 takut bertentang mata, NO means NO.,majority sole breadwinner.

father figure sekarang (juga tak semua) ...more relaxed, sporting, banyak spend time dengan anak, helpful dalam rumah tapi still guardian disiplin cam pak aji cakap.  Anak still takut pada fathers dari mothers walaupun mothers generally suka berleter..
:cak:

Rasanya perubahan pada karektor bapak-bapak ni akan sedikit sebanyak mengubah masyarakat tak?  Tak kisahlah dari segi apa pun..Itu pun kalau ada.

Issyyy...ff: pulak...topik ttg mother and baby kan?  Digress...

Rate

1

Originally posted by KakFie at 17-2-2006 11:06 AM

Hmmm.....kalau kita tengok father figure dolu dolu kan (tak semualah)...stereotyping dia cam ni...tak banyak cakap, have total say, anak2 takut bertentang mata, NO means NO.,majority sole bread ...

humm..betol gak kak fie...

mak garang giler. kene hentam ngn tali pinggang, rotan ker haper...standard...ekekekek

bapak, nak tinggi sora pon tak penah. tp sekali bersora, sumer adek badek kecut sehhh...

tue beza kot kan didikan mak ngn bapak.....wic of wic yg berkesan? i think it takes both.....

maybe dalam soal idup lelaki lebih faham selok belok kut dari kaum hawa..so soal pembelajaran anak tu lebih relaxed..kecuali anak pompuan, sesuai kefahaman kaum lelaki, pompuan lebih lemah esp bab fisikal so tokleh dibiar bebas sangat..nanti susah

in term of vision i think ibu lebih menonjol ler kut. kita kene tenguk male female trait in a gender lah. dalam satu jantina ada 2 trait..tenguk ler mana dominating. kalo balance disebut androgynous.

trait macam caring sensitive ni female dan trait macam controlling careless ni kire male traits

a good combination traits le diperlukan untuk baby tu develop..depending gender dia gak

nampak cam bapa less caring even budak kecik tu jatuh nangis jek..but actually deep down maybe bapak tu nak ajor u have to be independent..jangan harap nangis jek ada oang tolong susah jekk ada oang tolong so bila nak belajo? aloof but sensitive actually

kalo pompuan or ibu yang cenggitu..so male trait pada dia tu agak tinggi ler..kalo mak pak budak tu dedua less caring..bahaya laa..lama2 budak tu blajo idup ni one man show..tadak sapa pedulik ko sakit ko cacat ko jatuh..u on ur own so kene bijak lah. it is on going process actually sampai mati cuma peranan pengaruh tu maybe kalo dah bercucu just more towards advisor jek. kalo kita notice ibu lebih mudah nak peluk kiss anak2 depa banding dengan ayah. bukan ayah takmo but to me..cam i kata balancing tu ler. kalo dedua asik peluk cium manjakan(female traits)  susah lahh..dah besor nampak kebau pun takut hihihihi  

but personally i rather play a guardian role..lebih mementingkan kehendak ibu baby dari baby tuh..kerna to me ibu tu lebih penting dalam soal didikan anak soal kasih sayang seme tu..kalo ibu tu rasa perlu baru dia rujuk bapaknya budak tu..ni view saya lah. so peranan ayah tu tak sehebat ibu. so lojiknya ayah ada lah masa or ruang untuk kebajikan masarakat sosial negara seme tu. amik contoh cam oang2 politik, negarawan cam che det tu..or oang2 penting negara..kalo isteri depa tak faham tugas or demand to share equally seme burden..tadak laa PM menteri sultan seme tu..or depa seme bujang cam saya hihihi

Rate

1

mummy and baby bonding start dari dalam rahim lagi.... tu yg special tu....

nowadays kan...i rasa, anak pompan ker anak laki ker kena ajar dan treat mereka the same lesson. wat do you guys think???

maksodnyer, bukan anak pompan ajek soh ajo masak kat dapo (contoh aje). aku anak laki nanti pon nak suruh dier masok ke dapo sama. biar tak kira pompan ker laki, pandai kemas, pandai masak, pandai nak survive.nanti yg pompan sok senang jaga laki dier esok, jaga family dier dll. yg lelaki pon sama, senang jaga isteri dier, kuarge dier, dan makpak dier nie yg paling penting...ekekeke

pehtu, bukan takat anak jantan jek kiter ajo soh dier betolkan paip sumbat, tayar pancit dll keje tipikal orang lelaki, tp nak ajar sama anak pompan kiter join sekaki. sbb zaman skang nie, kalau kiter perati, kata kata "Pompan kaum yg lemah tue" kalau nak apply mcm kena pk 2-3 kali..sbb skang ader pompan kdg2 lebe 'jantan' dari lelaki tue sdirik. (bukan tomboy haaa)

tp idaklah pulak aku terpk utk mensama-ratakan hak wanita dan lelaki.itu no-way lah.....hak pompan dan lelaki tetap takkan sama sampai biler2....

but more on, education @ lesson tue....dua dua jantina perlu dapat sama rata.

wat do you guys think????

Rate

1

cop!

education @ lesson @ treat yg i maksodkan kat sini focus on education within the family.

kalau education kat skolah, tue mmg sumer jantina dapat same lesson.

kan kiter salu tgk, kalau anak laki, tak basoh baju sdirik, tak kemas rumah, tak kemas katil..takper...dier anak laki. kalau anak pompan, kecik2 nenek dah suruh pegang btg penyapu, sapu rumah misalnyer. anak laki, tayah.

kalau tayar keta bapak pancit, anak laki yg pertama dipanggey dulu. nah tgk nie camana cara betolkan tayar pancit. anak pompan tayah pon takper..

ha...cenggitu la....pemilihan lesson based on gender. korang agak nowadays applicable lagik ker tak?