CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladyhermanas

Kisah-kisah seram di hotel (Dalam dan Luar Negara)

Close [Copy link]
Reply 2310# seeri_7843

erkkk...mmg seram sbnrnya cuma iyelah kan, forumer2 kat sini cite lagi best2.. sbb tu babe ckp cite babe tak bape seram. tapi sebenarnyeeeeeeee....

Reply 2313# ka6_jeram

mak oi imaginasi ko ni buat aku berdebar2 lak.. dahlah sampai ke skrg babe keje angkat tepon... tros babe tgk kat bwh meja ni...

seram tetap seram...takut tu tak perlu nak cerita la mcm mana...tapi orang2 yang pernah keje hotel j ...
kacanghazel Post at 20-6-2011 19:05

ye betooooollllllllllllllllllllllll...

Reply 2316# shroom

eh ming court tu dah jadi corus paradise?  last time adnil gie - ming court tu masih cam tu gak ... terbengkalai jer rupanya..

Reply 2320# babette

otel tu terletak kat jalan yang tenteram di daerah tanjung princess... adakah ianya sama?

Reply  babette

otel tu terletak kat jalan yang tenteram di daerah tanjung princess... adakah ian ...
adnil Post at 21-6-2011 10:19

rasenye mcm tidak same......
tapi hotel yg babe maksudkan ialah di kwsn bandaraya JB..

Follow Us
Saya pn pnh duk kt salah satu banglo A Famosa tu.. .. pegi 6 org dgn 2 org kwn nyah 4 ppuan tmsuk sy... nyah duk tkt atas, sy duk tkt bwh ngn kakak.. Kwn sy nyah 2 org tu xleh tdo sbb ada bnda kacau katanyer... sy mmg jenis tdo mati je.. yelah berendam dlm pool kt belakang umh smpai kul 2 pagi maunya x letih.. esok pagi kwn sy berdua tu dh rupa beruang panda x tdo.. dia org pun story bila kami dh gerak blk KL.. ada bunyi org nangis ngn scratch tingkap katanyer..

kawasan bandaraya jb - blakang bersemak?  kat blah mana nih eh?  
tapi utan bandor tu kl lalu memalam serammmm...
so far aku dah stay a few gak lah hotels kat jb nih sbb mengekor laki aku keje sana lah ... yg agak eerie yg aku ckp atas tu lah (surroundings) tapi kl kat dlm hotel tu terasa eerie hotel yg ngadap laut yg kena tambak tu lah.. yg berjiran tetangga dgn bungalow bagai tu..  hotel lain lain... A OK jer aku rasa...

Reply 2327# beskalmeroh

aku penah baca kat mana tah - ada satu family nih gie holiday kat bungalow A Famosa nih lah... siang nya diaorg dok lejan main air kat pool.. sessi malam.. ada lagi satu "group" lak yg berseronok seronok....

MISTERI DALAM LIFT...

Okeh, ni babe nak sambung story tapi bukan tempat babe keje kat hotel dulu. Tapi ia berlaku masa babe ada kursus kat area Selangor.. Time ni babe & kawan2 check in kat hotel di area Subang.

Malam tu aku dan kawan2 pergi makan kat luar di Shah Alam lepas tu kami terus balik ke hotel. Kalau dah ramai2 geng tu uols pun taulah kan sesi usik mengusik & gelak ketawa berlaku sepanjang perjalan balik kami hingga ke bangunan hotel.

Salah seorang staff kami yg bernama Alia (bkn nama sbnr) ni agak pendiam sikit. Dia hanya cuma senyum dan menyampuk sikit2 je tak macam kami2 yg lain yg sedikit galak. Bila dah ramai tu kami tak bolehlah naik satu lift semua jadi kenalah di pecahkan kepada dua grup.

Aku dan Alia bersama kawan2 yg lain ni satu lift. Dalam lift ni pun kami gelak2 sakan. Masih macam tadi bergurau tak ingat dunia. Air muka berubah dari wajah Alia kami tak perasan langsung. Iyelah, dah mmg Alia tu jenis pendiam. Sampai dalam bilik baru dia buka cerita yang dia perasan ada sorang terlebih dalam lift tu. Sepatutnya ada 5orang tapi entah kenapa dia terperasan ada 6orang. Yang peliknya 'kawan' yg seorang tu hanya tundukkan wajah dia je kat bahagian belakang sekali.

Sejak tu kami ni akan ingat jangan galak sangat kalau dah malam-malam. So, benda tu mmg suka akan ikut balik...

Sekian, terima kasih.....

Rate

1

Reply 2329# adnil

yeke? alahai...... boleh demam den kalo dengar satu lg kumpulan tu tgh bersuka ria...

mmg betul.. jgn dok galak sgt bila gie tempat yg tak biasa.. personal experience.. dek sbb nek sedara aku tu ada sket hyper mulutnya... antu air laut ikut kitaorg balik... dah mengacau kitaorg 1 mlm... rupanya dia tak kuar dari umah makcik aku tuh... sampailah diarog tak tahan lagi.. terus jual umah tuh... dia bermastautin kat bilik air....

mak oi..yeke adnil? siap ikut ke umah??
sbnrnye benda2 ni mmg suke kalo kite galak2 sgt.. especially waktu2 maghrib mmg waktu peberet dia...

Reply 2329# adnil

Nasib la aku ni jenis tdo mati.. mmg x sanggup.. masa mula2 masuk mmg eksyen smpai aku pun poyo nak duk sengsorang satu bilik.. tapi sib baik akak aku suh temankan dia.. aku mandi-manda kat pool tu pun dh kul 2 pagi, mybe ada 'penghuni' situ yg marah sbb ambik timing depa kot. he he.. tu yg tensen p kacau kengkawan aku tu.. lgpun depa berdua tu yg byk bikin riuh dlm pool he he..

Reply 2333# babette

haah mmg ikut balik... sebenarnya "dia" mmg dah skodeng kat tepi group kitaorg ms kat situ lagi... mak aku terperasan ada tambahan ahli group tetiba.. so mak aku soh aku & kazen aku balik dulu (kitaorg ms tu preggy sulung).. so ingat tarikan kitaorg dah tak de, benda nih pun lesap lah kan...
rupanya kitaorg bkn target dia.. nenek sedara aku tu punca nya... so ms naik lori nak balik umah (kat spore dulu kan leh naik lori reramai - meriah), skali lagi mak aku terperasan ada tambahan ahli - tapi ms tu cam blur blur la kan.. so ms diaorg turun dari lori, naik ke rumah... mak aku tgk.. okaylah, dah ngam dah seme nih...
rupanya dia lagi laju.. terus naik dulu lepak kat balkoni umah - port baekkk nak menyakat kitaorg mlm tuh...

Reply  shroom

eh ming court tu dah jadi corus paradise?  last time adnil gie - ming court tu ...
adnil Post at 21-6-2011 10:16 AM

kannnnn.. yer laaa sbb Ming Court KL pun dah tukar Corus gak... sayang kann dorg biarkan tempat tu camtu jer... dah lama x g PD, happening lagi ker ek?

Reply 2336# shroom

aku rasa corus kat tempat lain.. ming court tu bukan corus lah skrg...

aku pun dah lama gak tak gie PD nih.. cam tak best jer dah PD pd aku..

Reply  shroom

aku rasa corus kat tempat lain.. ming court tu bukan corus lah skrg...

a ...
adnil Post at 21-6-2011 12:08 PM

lagi satu yg aku perasan banglo ni dekat ngan Si Rusa Inn... jln nak masuk tu kiri kanan penuh ngan lalang

Lagi satu....kalau dah tahu kena shift petang @ malam....jangan la sesekali mian-mainkan org dengan 'benda' mcm ni......contohnya...kalau jerja shift petang, selalunya staf 4-5 org j3...+ 1 supervisor....malam2 dari pukul 8pm - 10.45pm ...routine kitorang adalah menbersih/mengemas bilik2 check out supaya kuranglah skit bebanan staff pagi...kacang dulu ada seorng staff ni....hobby dia mengenakan org lain..@ main-main hantu la...

Dari dulu lagi bila kami berkumpul nak kemas bilik mlm2...dia sorang je akan hilang...sebabnya dia akan tengok senarai bilik2 yang nak dikemas & pegi nyorok dlm bilik tu siap2 sebelum kami yg lain ni sampai....kadang2 dia ada dlm closet....bathtub...bwh meja...atau dlm bedsheet/blaket yg dah berselerak2 tu....bila kitorang dtg....sebelum sempat nak 'on' lampu....dia akan kejutkan kami...siapa tak sakit jiwa camtu....& kacang berkali2 pesan kat dia....jgn memain camtu..bahaya tp dia x endahkan.

Nak dijadikan cerita & atas ketentuan Illahi....si mamat ni dah ready nyorok dlm satu bilik check out....dia bungkus badan dia ngan bedsheet & blanket dan tido atas katil siap2....tunggu punya tunngu....kami xsampai2 lagi padahal memang bilik tu next one on the list...dah bosan mamt ni tunggu....dia pun bangun la..nak cari kami...untuk pengetahuan semua, dia ni nyorok dlm bilik dgn twin bed...selalunya bila kami masuk....nampak la kasut dia terpacak kat hujung2 katil tu...as usual la....so masa mamat ni dah buangkan besheet2 tu semua dia bangun2...dah nak jln keluar...tetiba.......dia terpandang sepsang kasut kulit hitam (kasut supervisor lelaki..sbb staff pakai sneakers hitam) kat katil sebelah...dah la tu...sebejik macam mana dia 'bungkuskan' badan dia...ada susuk tubuh 'org' dlm gumpalan bedsheet tu....masa dia masuk bilik tu tadi xde pula kan....
So...ape tunggu lagi....si mamat ni gelabah....lari keluar bilik tu mcm tak cukup tanah....halfway dia kluar corridor tu....kami nampak dia....sbb kami baru tarik trolley nak ke bilik tu......dia lari mcm org lembek lutut...sampai tersungkur2!!!!!!!!!!! bila kami tanya dia xnak citer...muka punyalah pucat....sampai masa nak balik tu baru dia cerita kat kami yang lain2......kelakar gak kacang dengar...
Haaa.....itula.....jgn la sesekali main2 dgn benda2 mcm ni...nanti kena balik kat batang hidung sendiri... hihhi

Rate

1

Tp yang herannya...masa kami masuk nak kemas bilik tu....bedsheet kat katil tu xde la semak sampai camtu....actually takde guest yg guna pun....cuma ada kesan duduk/letak barang je...hmpphhh....wellll...staff ni juga pernah kena waktu siang...juga mcm mana dia suka menyakat org tgh kerja sorang2 masa shift pagi....lepas2 tu....dia dah tak berani buat dah perangai mcm tu......SO HE LEARNT HIS LESSON......