CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gabanzack

Merged: All about BALI (gabanzack/shahgti/ranggii)

Close [Copy link]

Reply #2577 karengkang's post

Kelakor la!   Awet Jepun memang kaki ghembat beach boys dr zaman dolu-dolu lagi, I've come across a few kat Ferringhi.  Mula tu tak paham jugak.

Originally posted by GAMUHU at 4-12-2007 11:43 AM
hehehhahahhaa...

aku rase kegilaan aku ialah beli semua bende dan hantau shipping... tak sangka ada gak yang bleh paham maksud perasaan pelik kosong tu...

apa2 pon...aku dah sampai  ...

I kalo bab bau babi guling ke menggolek ni ke dah kenal sgt bau nyer..nak2 lagik kalo org tu baru lps mkn babi..bau nyer tu menusuk idung tul..sensitip giler..

best jugak korang ni citer pasal mende2 ni..slalunya sumer org asyik citer mende yg best dan cantik jer..tak de pon citer pengalaman yg sumer experience masa kat sana ttg culture atau cara kehidupan dia org..ni yg best nih..

mahal tu...

macih ye dgn ide2 n cadangan yg korang berikan tu..
I still survey hotel ni..tak pe ..lambat lagik nak pegi pon..so buat masa ni cari lagik yg mana menarik dan strategik..

oh ya..minta tolong sket..

ada tak korang penah berurusan dgn tourist guide yg namanya Rudi..menurut kwn I, budak muda dlm umo 20an..kacak gak..tp tu tak  penting..masalah nya kwn i kata servis dari company dia bagus dan berpatutan...

Masa tu dia dpt driver dari co. Rudi ni lah..bagus betul katanya..
cuman sengalnya kawan I sorang ni..dah abis promo biler tanya camner nak contact..dia buleh plak kata ilang dah...

Originally posted by GAMUHU at 4-12-2007 11:43 AM
hehehhahahhaa...

aku rase kegilaan aku ialah beli semua bende dan hantau shipping... tak sangka ada gak yang bleh paham maksud perasaan pelik kosong tu...

apa2 pon...aku dah sampai  ...

alahai siannya GAMUHU..
hehehehe sana nak makan kena hati2 yer...
especially kat hotel...susah2 makan maggie mee jer la hari2
confirm tak der rasa was-was..
hehehe tul tak? ;)

Reply #2584 neersanco's post

hmmmm...memula aku sangat rase takut bab makan nih...

tapi bila aku dah meronda ngan speda motor sewa aku yang semput tu..(aku rase sebab muatan kitorang terlebih kg)  aku rase tak susah pon nak cari makanan halal...kalau setakat kat pantai kuta / tengah2 bandar tu...banyak...tapi circle k nyer roti aku takut nak makan...sebab satu kilang dia ada supply roti ngan ham...aku ikut cakap forumer lain...gi breadtalk...nanti aku pos kan gambo roti yang haku makan...huii..sedap pada tekak aku..rase nak shipping balikkk memalam aku kengkadang makan kat McD...siang2 banyak orang berniaga kat tepi2 pantai kuta...tapi aku tak berani cuba takut sakit perut...nanti kang hubby aku syiok cuci mata nengok aweks pakai bikini...aku kena dok dalam kamar kecill...huii...tak adillll....

kalau nak makan ayam bakar wong solo...dari kuta, amik jalan nak ke airport...aku tak ingat nama jalan tu (kalau dari jalan legian tak silap aku...jumpa simpang tiga..ke kanan akan pergi ke hard rock, tapi korang amik ke kiri...pastu amik simpang kekanan yang pertama, ikut je jalan tu...kalau tak confident, soh la supir anto ) ...kalau yang nak pergi waktu terdekat ni, jalan tu tgh construction sekarang....restoran tu sebelah kanan kalau dari jalan tadi (sebelah kiri dari airport), terperosok sket kat blakang, tapi ada signboard tinggi kat tepi jalan...situ nkorang blasah la makan sampai kenyang...hihihihi...slama aku kat Bali, aku tak pergi langsung try masakan padang mengenangkan kitorang pernah 'terkena' :@  masa kat yogya...jadi rase phobia tu sangat menebal sampai terbawak ke Bali

kalau nko tanya haku la....selama aku kat Bali (selepas kejadian pisang salai    )....nak makan apa pon aku sangat was2 melainkan bende yang memang terang2 halal...hatta nak makan buah pon aku carik yang Muslim sebab aku terbayangkan sebelum tu mungkin dia buat begedil babi ke...sosej babi ke...golek2 ngan babi ke.....haduiiiiii......ye la kan...bela babi blakang rumah cam kite bela ayam... seriau aku...

Bagi forummer non Muslim...sorry ye!

[ Last edited by  GAMUHU at 4-12-2007 04:53 PM ]