CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: SPACENUT

[Merged] Keguguran Rambut

uik nampaknya mata_bulat pakai sama dgn kita laaa...hahha tonik aily n syampu ganozhi tapi syampu ganozhi lepas syampu rambut jd agak kasar skit nape yer mata_bulat??tentang tonik aily tuh memang ok tp kena rajin menggosok kat kulit pala lerrr

Originally posted by lulabee at 31-7-2007 02:32 PM
ermm Nioxin.... tapi xla betul2 membantu sangat kalau keguguran rambut sebab kita pernah guna habis sebotol besar syampu n conditioner dia,rege dia pun mahal..so skrg pakai syampu ganozhi,tapi ka ...

Maaf..tumpang tanya ye..syampu ganozhi tu boleh di dapati di mana yek..SAN pun ada masalah rambut gugur yg agak kritikal gak ni..

Originally posted by lulabee at 31-7-2007 02:36 PM
uik nampaknya mata_bulat pakai sama dgn kita laaa...hahha tonik aily n syampu ganozhi tapi syampu ganozhi lepas syampu rambut jd agak kasar skit nape yer mata_bulat??tentang tonik aily tuh memang ...
ti

masa awal2 pakai sesetengah memang mcm tu, lama2 dia ok semula, dulu saya mula pakai jadi mcm tu lah lepas tu saya tak pakai, bila tengok rambut kakak saya lembut baru saya sambung balik semula, kakak saya kata memang mcm tu awal2 pakai,  ada sesetengah yang pakai tak ada pula mcm tu diaorg kata ok je rambut lembut bersinar. tengok sesetengah org juga kut, Kesan tindak balaslah tu lama2 oklah, sementara je tu.  kalau nak rambut lebih lembut guna minyak gano tu. rambut lagi bertambah lembut dan lurus.

awak pakai syampu ganozhi  perasan tak rambut nampak berkilat  minyak gano tak pernah cuba ke??  best juga buat rawatan rambut, sapu  waktu malam esok pagi cuci bersih2  best tau rambut lembut dan  lurus. lepas ni  tak payah pergi  salon

tonic tu memang ok tapi kena rajin gosoklah baru nampak kesannya,  awal dulu saya memang pakai tonic tu tapi bila rambut dah ok saya pakai syampu ganozhi je, bila perlu je pakai tonic tu.

alhamdulilahlah rambut saya sekarang memang sihat dari dulu produk ni saya dah pakai 6 tahun tau  punyalah setia

[ Last edited by  mata_bulat at 31-7-2007 09:33 PM ]

Originally posted by san_2006 at 31-7-2007 03:54 PM

Maaf..tumpang tanya ye..syampu ganozhi tu boleh di dapati di mana yek..SAN pun ada masalah rambut gugur yg agak kritikal gak ni..

awak tinggal kat mana?? cuba tengok gambar dia kat  blog saya kat bawah tu.

hmm i pun critical jugak..takut pula i muda2 dah botak..

Originally posted by julyangel at 31-7-2007 09:26 PM
hmm i pun critical jugak..takut pula i muda2 dah botak..

dulu saya pun mcm tu juga, rambut berterabur kat lantai, biasanya yang tang depan tu yang mula gugur dulu, bukan aja rambut gugur, kering dan  tak  bermaya. Bertukar ganti syampu saya cuba semuanya tak ok lagi bertambah kering dan gugur.

saya jumpa produk ni pun kebetulan je, tonic ni masa saya berlajar hairstylist, syampu ni pulak bila tengok rambut kakak saya,  itu yang menyelamatkan rambut saya sampai la ni  kalau tidak tak tahu le teman mana rupanya rambut teman ni

org lain teman tak tahulah my be ada yang lebih sesuai kut.

[ Last edited by  mata_bulat at 31-7-2007 09:42 PM ]

Follow Us
saya pun ada pakai tonic dengan syampu ganozhi, buat masa ini rambut ok tak ada masalah.

mana nak dpt shampu ganozhi ni?
rambut sy pun gugur ja...walaupun tak byk tp everyday ada...bila lurut ja mesti ada skit..sikat rambut pun rasa jer mcm rambut melayang..
skang guna syampo sunsilk..kaler hijau tu..

Originally posted by mata_bulat at 31-7-2007 09:25 PM

awak tinggal kat mana?? cuba tengok gambar dia kat  blog saya kat bawah tu.

SAN duduk kat S'ban..ohhh..produk DXN yek..mana pulak SAN nak carik ni...

Quote dari email:

Punca Keguguran Rambut

Kekurangan beberapa jenis nutrisi cenderung menyebabkan rambut kering, suram dan putus.

Mereka yang mengamalkan diet rendah lemak atau diet tanpa lemak akan lebih berisiko mengalami masalah kehilangan rambut yang berkait dengan nutrisi.

"Kekurangan asid lemak menyebabkan tempurung dan kulit kepala kering. Jika folikel rambut tidak sihat, seseorang itu akan mudah berhadapan dengan keguguran rambut,"...

menurut email ni, minyak kelapa dara boleh membantu masalah keguguran rambut...

Tuh la mayb sebab kita warnakan rambut so bila pas syampu dia jd agak kasar, arituh ingat nak beli minyak rambut gano tuh tapi bila org tuh kata untuk menghitamkan rambut terus tak jadi beli...sebab baru jerr kaler rambut takut jadi warna itam balik kui kui kui

Originally posted by Narcissist at 3-4-2007 10:48 PM
one more thing...kalo dah cube byk sgt product and rambut still gugur, maybe u should try and cut ur hair (if your hair is very long). sometimes bile rambut panjang and lebat sgt, rambut akan sta ...

aahh..penah gak potong rambut pendek..tak pulak dia gugur..hehehe..
tp boring jugak rambut pendek ni..

Reply #171 lulabee's post

kalo kaler kan rambut, tak leh pakai myk gano ker???

Originally posted by singamerah at 1-8-2007 11:07 AM
Quote dari email:

Punca Keguguran Rambut

Kekurangan beberapa jenis nutrisi cenderung menyebabkan rambut kering, suram dan putus.

Mereka yang mengamalkan diet rendah lemak atau diet tanpa ...

Ha..pasal minyak kelapa dara ni memang kot..skrg ni SAN pakai syampu sunsilk oren tu..conditioner guna CNI Intensive Care..dan minyak rambut SAN gunakan minyak kelapa dara ni..memanglah terasa kurang gugur rambut tu..tp ingatkan nak cuba pakai syampu Gano ni..tu yg tanya tu..bolehlah SAN gantikan syampu sunsilk tu...

Originally posted by kate_lost at 1-8-2007 10:03 AM
mana nak dpt shampu ganozhi ni?
rambut sy pun gugur ja...walaupun tak byk tp everyday ada...bila lurut ja mesti ada skit..sikat rambut pun rasa jer mcm rambut melayang..
skang guna syampo ...

pakai tonic aily hair kuranglah gugur

Originally posted by lulabee at 1-8-2007 11:22 AM
Tuh la mayb sebab kita warnakan rambut so bila pas syampu dia jd agak kasar, arituh ingat nak beli minyak rambut gano tuh tapi bila org tuh kata untuk menghitamkan rambut terus tak jadi beli...se ...

ya ke boleh hitam tapi pasai rambut saya tak itam2,  rambut kalau itam lawa gak, kalau itam awa kaler balik lama dah saya guna tak itam pun, minyak tu bukan nak pakai ari2 ko pakai seminggu 2 kali je, bagi rambut lembut dan lurus je, lurus tau kalau ko pakai minyak gano tu lagi kalau rambut ko memang buat iron. bila rambut teman serabai teman nak luruskan teman guna minyak gano je  tak payah pi kedai

cuba test tengok ok ke tak

[ Last edited by  mata_bulat at 1-8-2007 04:40 PM ]

Originally posted by nour2001 at 17-4-2006 12:17 PM

saya buat tu dlm tahun 93-94 cam tulah..10 yrs ago..harga dia masa 1st time pegi saya beli hair tonic, hair cream, hair oil, henna, syampoo (semuanya dlm 500 something)..syampoo + hair toni ...

nour, nak tau, treatment dia boleh pilih ke? I mean the method, you mentioned dia a da pakai ozone treatment kan to massage, ada option lain, or is it fixed? and the product tu, dia ada 1 generic product ke, or they will recommend it to you based on your condition?

after braper lama eh nampak ada result? btw, reyne ada call neeta's bangsar, and asked for estimation for the treatment, they all kata products + treatment ( about 8 session camtuh kot) it'll cost around MYR900 to MYR1000 laaa..

rambut ada gugur gak nih, asyik2 kaler jek!

Reply #164 mata_bulat's post

mata_bulat, rey dah tengok gambar2 kat ur blog, tapi dimana nak cari ini shampoo and product2 lain tu eh??

Originally posted by reyne at 14-8-2007 02:26 AM
mata_bulat, rey dah tengok gambar2 kat ur blog, tapi dimana nak cari ini shampoo and product2 lain tu eh??

Biasanya beli kat ahli atau stokes kebanyakkan produk tu, awak tinggal kat mana pm saya.

Tumpang tanya, di Bangi / Kajang, nak beli kat mana tonic aily & sympu ganozhi nih ?