CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: eise

[MERGED]Medical Card/Insurance Kesihatan...... What U should know...

nak tanye lah Card PrudentialBSN nie cover tak sakit org pumpuan...mcm breast cancer ect?

Originally posted by zuil at 17-8-2007 02:21 PM
nak tanye lah Card PrudentialBSN nie cover tak sakit org pumpuan...mcm breast cancer ect?

Yup.. cover sumer jenis cancer..
Contoh claim breast cancer ada thread #145

Yg tak cover berkenaan pompuan ialah: sakit bersalin atau komplikasi kehamilan sbb hamil ni sume bukan jenis penyakit..

Reply #202 jenglut's post

Betul tu bidang Din

:@

Hanya beberapa Medical card saja yg di terima di Glenegle dan Ampang Putri.

Itu cerita medical kad tapi kalau Takaful hanya Takaful PruBSN sahaja yg di terima di sana. Apa pendapat anda?

Saya tgh consider juga pasal perlindungan ni.....umur dah separuh hayat tp belum ada lagi sbb bajet tak cukup...dah tu byk pulak co. yg buat perlhidmatan ni..so konfius ler nk pilih yg mana....biar la bila dah pilih puashati sesangat...
cuma skrg ada takaful personal accident jerk sbb g keje pakai moto...bimbang jd apa2.......

Reply #205 mytrade's post

Kalau ada duit yg boleh peruntukkan untuk perlindungan lepas pencen tu ... PM saya...  tapi kalau just nak penerangan saja pun ok jugak.

Follow Us
Originally posted by mytrade at 31-8-2007 04:15 PM
Saya tgh consider juga pasal perlindungan ni.....umur dah separuh hayat tp belum ada lagi sbb bajet tak cukup...dah tu byk pulak co. yg buat perlhidmatan ni..so konfius ler nk pilih yg mana....bi ...

Oic..bagus la, at least awak dah start mula concern utk memilih anyplan protection..Memang byk pelan perlindungan kat market ari ni, tapi the best pelan perlindungan mestilah memenuhi keperluan awak..baru la awak puas ati & berbaloi..sbb setiap org mempunyai keperluan yg berbeza2..

so amat penting utk kita ambil insuran/takaful mengikut apa yg kitamahu..bukan mengkut apa yg ejen mahu..Tugas ejen hanya sbg penasihatsahaja

Originally posted by mytrade at 31-8-2007 04:15 PM
umur dah separuh hayat tp belum ada lagi sbb bajet tak cukup....

bagi saya sesapa pun akan rasa tak cukup selalu... kalau gaji dia 4k-5k sbulan pun akan rasa tak cukup jgk kalau tak plan btul2...

ermm... kalau nak bagi cukup buat cam ni... kata la gaji kita 1k sbulan... anggap la kita cuma dapat RM900 jer sbulan... kita nak belanja apa2 pun cuma ada takat RM900 saja... nak bayar keta ka... byr bil2 ka... byr apa2 pun... itu sj yg ada... yang RM100 lagi tu amik lah plan insurans/takaful... ini kena anggap WAJIB dalam idup kita... maksudnya kita kena spend skurang2 nyerr 10% dari gaji kita utk benda2 mcm ni...

kalau jadi apa2 pun kita tak yah risau... tak payah nak pinjam kat sapa2... kena masuk wad ka apa ka, kita ada Medical Card... lebih2 lagi RM100 tu skarang ni dah jadi mcm simpanan kita kalau kita buat jangka panjang...

ini basic planning bodo2 la... mudah paham...

senang2 baca la kat sini... http://mounaire.googlepages.com/semua-dalam-satu

cuma nak sharing2...

Tapi Insuran+Takaful aku dah melebihi 10% (RM 850 sebulan) ape cerita ...mmm tapi itu kecik ajer kalau nak dibandignkan dengan Bos besar aku Hj Firdaus Lau, dia bayar insuran lebih dari RM 20,000 sebulan.... fuh boleh laaa agak dia punya income berapa..

iwalyN This user has been deleted
letih la nak baca panjang2 ni (larat sampai page 4 je).

So, ada comparison tak plan MC yg ditawarkan oleh company2 ni? Apa verdict forumer sekalian? Mana yg paling memuaskan?

Satu lagi.... kalau dah ada insurans kenapa perlu MC? Tau la MC tu memudahkan kita masa kecemasan. Tapi bukankah insurans biasa juga bertujuan melindungi kita drpd kos-kos luar jangka spt masalah kesihatan, kematian, kemalangan dan sebagainya - selain drpd insurans ada return bila matang nanti? Maksud saya, tidakkah MC ni somehow boleh jadi redundant?

Atau dari senario yg berbeza, elok tak kita just ada MC sahaja tanpa perlu subscribe apa2 insurans?

Bear in mind, main concern di sini adalah soal cost untuk kebanyakan org. Org kaya tak de la pening sgt soal kos ni.

Yang ni seorang lagi , medical card dgn insuran lain laaa... Insuran just cover Kematian , Kemalangan dan Penyakit kritikal ajer... sakit demam insuran  insuran tak cover, hanya Medical kad ajer yg cover.
Satu lagi kalau letih nak baca tu ... ko PM aku ape saja soklan biar aku contact ko dan jawap ape saja soklan yg ko nak bagi.

Originally posted by iwalyN at 4-9-2007 01:03 PM

So, ada comparison tak plan MC yg ditawarkan oleh company2 ni? Apa verdict forumer sekalian? Mana yg paling memuaskan?

Satu lagi....  ...

Originally posted by ibm632 at 4-9-2007 03:24 PM
Yang ni seorang lagi , medical card dgn insuran lain laaa... Insuran just cover Kematian , Kemalangan dan Penyakit kritikal ajer... sakit demam insuran  insuran tak cover, hanya Medical kad ajer  ...

sakit demam, flu, sakit perut apa sume tu MC cover tak? ke kalau warded baru MC cover. Kalau just pesakit luar, kena bayar sendiri?

sesape agent insurans... boleh PM saya. Saya nak buat untuk seisi keluarga. Nak compare plan korang.

Reply #211 ibm632's post

errr sorry ye bole tak u bagi detail ttng takafulbsn nie sbb i tgk website not much info i dpt..so kalau bole u terangkan ngan ayat yang mudah apa beza antara this product ngan product lain? let say skrg umur i 28 yo how much should i spend for this product...

Tengok PM awak ... saya antar sesuatu.

Originally posted by melatiamir at 4-9-2007 03:33 PM
errr sorry ye bole tak u bagi detail ttng takafulbsn nie sbb i tgk website not much info i dpt..so kalau bole u terangkan ngan ayat yang mudah apa beza antara this product ngan product lain? let  ...

Originally posted by iwalyN at 4-9-2007 01:03 PM

Satu lagi.... kalau dah ada insurans kenapa perlu MC? Tau la MC tu memudahkan kita masa kecemasan. Tapi bukankah insurans biasa juga bertujuan melindungi kita drpd kos-kos luar jangka spt masalah kesihatan, kematian, kemalangan dan sebagainya - selain drpd insurans ada return bila matang nanti? Maksud saya, tidakkah MC ni somehow boleh jadi redundant?

Atau dari senario yg berbeza, elok tak kita just ada MC sahaja tanpa perlu subscribe apa2 insurans?

Bear in mind, main concern di sini adalah soal cost untuk kebanyakan org. Org kaya tak de la pening sgt soal kos ni.

=============================

apa laa..baru baca 4 pages dah letih..buat karipap ribu riban tak letih..hehehh..blom tgk buku polisi lg tu..lg byk helai kena baca tau..

Kenapa perlu MEDICAL KAD?
Sbb utama, kita bukannya kaya..lain la kalau ada duit byk dlm bank standby RM150,000 KHAS utk RAWATAN penyakit..

Insuran BIASA?
Insuran biasa yg kita tau, hanya memberi manfaat/pampasan TUNAI kematian utk waris & pampasan TUNAI akibat penyakit kritikal
Ramai salah erti apa itu manfaat penyakit kritikal..Ianya hanya utk 36 jenis penyakit yg memang2 kritikal, penyakit yg memang KRITIKAL..dlm kata lain, penyakit tunggu nak mati aje (eg. jantung, kanser, buah pinggang etc.)

So bagaimana dgn penyakit selain drp 36 penyakit kritikal? Kan byk jenis penyakittt..contoh nya : sakit gastric (bulan pose ni byk la org kene), sakit demam sawan, sakit lelah/asthma, sakit ketumbuhan yg bkn jenis kanser, sakit2 tulang eg. gout, athritis bla bla bla..

So kat sini la kegunaan Medical kad ni..utk memudahkan pembiayaan rawatan kita di kala emergency..

Kalau ada Medical kad saja??
Bole aje kalau awak nakkk..tp alang2 amik insuran, biarlah complete & komprehensive..

Soal COST?
Takde la mahal benorrr..just imagine, contoh in PruBSN u simpan RM100 u dpt complete pakej
1. manfaat kematian & penyakit kritikal
2. Medical kad RM150,000 utk rawatan pvt hospital
3. Elaun2 hospital & surgical
4. Elaun cuti sakit
5. SAVING - utk hari tua awak
dan byk lagi..

Contoh, kalau u byr bil astro RM100, satu thn RM1200..10thn RM12,000..pastu thn ke 11, kene sakit kencing manis..takkan astro nak kasi awak balik RM12,000..

So, awak simpan la siap2 RM100 bln2 di PruBSN..RM100 tu lebih krg RM3.33 sehari (sama harga dgn breakfast kat kedai mamak -roti canai telor + teh tarik)..

Rokok Dunhill 14 lg mahal..RM5.90 skotak..

Lg pun, RM100 bln2 tu bole tolak income tax..so kesimpulan, tak rugiii..

Originally posted by iwalyN at 4-9-2007 03:31 PM

sakit demam, flu, sakit perut apa sume tu MC cover tak? ke kalau warded baru MC cover. Kalau just pesakit luar, kena bayar sendiri?

sesape agent insurans... boleh PM saya. Saya nak buat un ...

Sakit demam , flu , sakit perut tu sume cover laaa..as long as u kene tahan wad more than 6 hours

Takkan hingus kuar sket..trus u nak pi hospital kot?? Itu mana2 hospital u pegi pun, depa pi reject u balik..manjeee namanya tuuu...

Kalau pesakit luar masih cover spt table berikut:

DIn jururawat yg nak jaga kita kat rumah tu Prudential BSN Takaful bagi kita pilih ker...

Originally posted by ibm632 at 5-9-2007 12:25 AM
DIn jururawat yg nak jaga kita kat rumah tu Prudential BSN Takaful bagi kita pilih ker...

kalau doctor kata 'on'..onnn aje la brahimm..hang pilih la yg cun2 sket..hehehhe..

tq pada yg sudi beri info...... (den lebih tahan buat karipap ribu riban drpd ngadap PC)....

ni nak tanya lagi..... Medical Card ni ada beza gak ke dari segi islamic dgn tak islamic (takaful vs konvensional)?

PruBSN tu ikut konsep takaful ke?

Originally posted by iwalyN at 5-9-2007 08:56 AM
tq pada yg sudi beri info...... (den lebih tahan buat karipap ribu riban drpd ngadap PC)....

ni nak tanya lagi..... Medical Card ni ada beza gak ke dari segi islamic dgn tak islamic (takaful v ...

errkkk..Medical kad bukan islamic tu mcm mana?

awak bole rujuk kat sini -> about PruBSN medical kad

sbb tu dpt kebenaran letak 'takaful' kat kad kami..takkan nak kene letak logo HALAL jakim plak kott

kalau nak kata bkn islamic gak..adooiii..hangpa pi discuss dgn shariah comitte kami arrr kat -> SINI..

verdict drp para pengguna
Bersama ni saya attached kan beberapa good feedback drp forumer about insuran:

=================================================================

================================================================

===============================================================

================================================================

====================================================================

=================================================================

[ Last edited by  jenglut at 5-9-2007 11:06 AM ]