CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: broo4

[Aduan] Sijil Simpanan Premium (BSN), betoi ker ??

Diorang akan hubungi kita ke kalau menang atau kita sendiri yg kena check tiapa tiap bulan..walaupun nilai hadiah itu RM100.

betul broo4. aku pernah menang 7,8 kali. tapi semua hadiah kecik2. ada sekali je dapat nombor 4. dapat notebook.
chique Post at 17-9-2006 02:16

BERAPA KO SIMPAN...

SEPATUTNYA BSN MEMBUAT SATU LAMAN WEB KHAS UTK KITA MEMBUAT SEMAKAN NO KITA KAN...

SEPATUTNYA BSN MEMBUAT SATU LAMAN WEB KHAS UTK KITA MEMBUAT SEMAKAN NO KITA KAN...
tempur Post at 1-10-2009 16:08

ni ha website kalo nak check online..

http://www.bsn.com.my/semakssponline.asp?setgo=1

aku dah nak masuk 2 tahun beli....menang nan ado....

tq for that info...

betul broo4. aku pernah menang 7,8 kali. tapi semua hadiah kecik2. ada sekali je dapat nombor 4. dapat notebook.
chique Post at 17-9-2006 02:16

wah 7-8 kalai menang

ko menang ko gi cek atau BSN yg beri tahu kemenangan ko tu.

atau kita kena cek sendiri setiap bulan.

harap dapat maklum balas.

Follow Us
lau dpt cabutan bertuah tu kira rezeki la. lau nawaitu cuma nak menang cabutan tp bkn nak menyimpan susah sikit nak dapat kot.... hehe..

adik ipar simpan 13K...baru2 ni dapat TV tah bape inci...41 ke 42 tah...yg pasti beso la tv tu...aku bab2 tv ni tak reti sangat...TV plasma ke LCD tah, aku pun tatau...

ni kira nasib la ye....tpkan kalu beli sijil premium ni...bukan kira judi ke...sbb kena beli dulu sijil tu and then baru dapat masuk dalam cabutan bertuah tu...cam style nombor ekor je...

nk tanya aku cuma masuk RM 400 jer ada harapan ker...
biasanya org yg masuk riban2 jer ke dia cabut menang hadiah grand2 tu

aku dah 5 tahun masuk, tak pernah menang....cuma tengok orang menang je....

aku tak pernah menang sekali pun,sebabnya aku tak pernah beli pun SSP nih.

68# aku_blur
waaa..simpan dlm rm13k baru dpt tv
kalo yg simpan dlm rm500 mungkin hadiah setakat periuk nasik kot

cek baru inbes rm50. agak2 leh tak dpt BM double U tu?

beli SSP 10-15k pastu cagarkn kat BSN utk loan leh dpt 80% value sijil klu x silap. loan tu pi masuk kat ASB. pastu convert jd sijil ASB guna buat OD. facilities OD korang guna utk expenses bln2 termasuk byr utang BSN yg korang cagarkn SSP tu. dpt gaji top-up blk korang punya OD. agak2 klu korang rolling buat cmtu, dlm masa 20yrs dr sekarang brp duit dlm akaun korang?? pikir2kn... SSP masih on n ade chance sijil korang dpt luckydraw, asb masih on dn dpt dividen tiap2 tahun, OD leh bantu korang punya financial planning...

just pendapat aku je utk org2 yg duk pk SSP ni rugi je sbb dividen kecik sgt. walaupun aku sendiri x buat sbb aku x sure bsn bg ke loan utk org keja private..

beli SSP 10-15k pastu cagarkn kat BSN utk loan leh dpt 80% value sijil klu x silap. loan tu pi masuk ...
ntahler Post at 22-9-2010 10:50

tp sekarang ni kan od vs asb dah takde la.pnb dah suruh stop

tp sekarang ni kan od vs asb dah takde la.pnb dah suruh stop
dunham_bush Post at 27-9-2010 14:12

OD personnel mmg dah x boleh. kena beku or stop terus aku pun x sure.
sbb ape? ntah la tp mcm2 rumours.. x kose aku nk check yg mana btul.
altenatively, yg aku tau OD dr ASB utk bisnes masih boleh cuma agk leceh sbb perlu ade daftar SSM, lesen dgn majlis, alamat premis..bla2..

aku beli SSP ni bukan apa, disiplin! SSP ni susah kiranya bukan liquid cash i.e. senang nak cucuk kat ATM. aku ada target, so aku perap dalam SSP ni sebab sah2 susah nak keluarkan. kalu simpan kat bank kang, tangan ni gatal je nak cucuk kat ATM. lagi satu cara aku nak menyimpan is through unit saham amanah e.g. public mutual, cimb wealth, amanah mutual, etc. aku perap dalam tu lama2, jadi macam tapai... lagi lama, lagi sedap (returns).

soal cabutan2 ni, well, kalu ada alhamdulillah. kalu tak dapat, aku tak harap sangat. reason being rezeki tu Allah punya kuasa. wallahu'alam.

early 90s dulu aku ada beli SSP ni. lama nunggu, takde apa pun. return pun tadak. tiap2 bulan beli RM100, apah tak dapat. perabihnya aku berjinak2 dalam unit trust dan amik exam, seterusnya uruskan investment aku sendiri. aku jual semua SSP dan laburkan dalam unit trust syariah dan aku uruskan sendiri. tiap2 bulan aku beli saham RM100 for 15 years, at steady return of 8 - 10% yearly, akhirnya aku dapat beli rumah dengan downpayment yang tinggi hasil dari investment tadi. jadi tak perlu aku berhutang banyak2. sekarang ni aku continue investing supaya bila anak2 aku nak belajar, aku tak perlu berhutang. anak aku yang sulung baru 10 tahun. aku invest RM100 sebulan sejak dia umur 7 tahun dan insya'Allah by the time umur dia 18 tahun, investment tu dah cecah between 21k - 24k. in other words, takyah hutang PTPTN. kalau tak pakai untuk PTPTN pun, aku boleh terus invest sampai umur 55. waktu tu nanti insya'Allah aku dah ada duit terletak RM43k - RM56k. makanya kalu nak vacation ke, belanja anak kawin ke, etc, tak perlu usik simpanan EPF dah. kita kena ingat, once kita bersara, gaji dah takde (untuk swasta) dan EPF pun mula kita gunakan. assuming kita hidup sampai 70 tahun sekalipun, cukup ke nanti kalau EPF tu ciput je? dibuatnya hutang rumah belum habis bayar, habis semua duit EPF ke situ. jadi kita nak makan apa lepas tu? perabihnya, kena kerja balik. umur dah lanjut, walaupun ada qualification, bukan ada company nak terima. entah2 jadi pak guard pun tak boleh.

aku pun realize mengapa cina tak begitu pandang SSP ni. reason - returns yang rendah dan probability dapat cabutan tu is very small. makanya diorang invest awal2 dan hasilnya boleh hantar anak2 belajar sampai ke luar negara tanpa perlu biasiswa atau pinjaman. tengok ajelah, paling ramai golongan yang pinjam PTPTN adalah orang melayu. why? sebab mak bapak mereka tak didedahkan dengan investment dalam unit trust. kalu ada pun, asik2 ASB dan returns pun tak berapa sangat.

sekarang ni alhamdulillah aku hidup dalam keadaan hutang yang rendah, dan hutang kredit kad pun tak pernah lebih dari RM400 sebulan. kereta pun dah habis bayar, dan dapat lah aku kumpul harta sikit untuk bekalan anak2. nasihat aku, start la investing awal2. kahwin je, terus start investing. korang takkan rugi. orang yang rugi ni selalunya orang yang tamak dan tak sabar. kalu korang nak aku tolong bagitau cara, PM la aku.

kenapa ssp tak bykkan kemenangan cash tapi kereta dan masih teruskan tradisi sejak awal....clue dia aku rasa sebab dgn beri hadiah kereta bos2 bsn dapat habuan ...camne?

sebab kalau kita menang mercedes atau bmw yg nilainya tak kurang 300k ingat kita nak pakai ker kalau lepas menang kena kuarkan duit lagi 20k untuk roadtax dan insuran..kos servis maintenance lagi yg mesti ribu raban jadi majoriti pemenang terpaksa jual kecuali memang jutawan,tapi jrglah jutawan menang majoriti yg menang org2 biasa jer...
pernah tanya pengawai yg urus pengundian bsn ni mereka kata biasa pemenang terdesak ni mereka 'tolong' dgn syarat dapat separuh dari harga kereta itu di pasarkan jadi trik dia mereka jual pada kaki atau ejen yg akan jualkan untuk mereka pula tapi harga telah di upkan....contoh harga sebenar kereta 300k mereka offer pada pemenang separuh jadi tinggal 150k mereka ni pula jual pada ejen 180k-200k duit atas angin yg mereka dpt 30k-50k mungkin kaki jual di pasaran 250k..org yg mampu mesti sanggup bayar sebab kereta baru belum daftar nama lagi.....jadi inilah agaknya rahsia kenapa bsn masih pertahankan kereta2 mewah sebab pengurus2 ni dapat imbuhan besar....patut pelabur sijil bsn pakat ramai2 minta hapuskan beri hadiah kereta tapi tukar dgn cash baru betul....sekarang cash pengundiannya setahun sekali bernilai 1juta. Last edited by boria on 16-5-2014 05:26 PM