CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 35216|Reply: 149

Pendapat Korang : Pasangan yang tak sama taraf pendidikan.

erm..saje le nak tanya pendapat korang..
macamana ye kalau pasangan kita taraf pendidikan tak sama ngan kia?
contohnye la.. lelaki ader degree@master@phd@apa2 lagi la.. yang pompuan plak cuma ader spm je contohnyer..
nak ke lelaki tu pada pompuan tu?begitu jugak sebaliknya untuk pompuan..

so aper pendapat korang?

:nerd::nerd::nerd:

Rate

1

aku kerani cabuk jer..sesaper yang ada phd ke Dr. millionaire ke..sudi..sudikanlah yerr..

nak dengar pendapat org lain

kalau qilla qilla tak kisah sangat tentang perakra itu...
sebab untuk sesebuah perhubungan yang suci dan jujur serta ketulusan hati adalah cinta atau lebih senang difahami dengan perkataan kasih sayang...tak guna berpelajaran tinggi hingga menyebabkan kiter diabaikan atas sebab dia sangat sebok tentang kerjayanya...lainlah dapat lelaki yang lupakan tentang kerjayanya apabila bersama dengan kita..contoh yang bagi ialah doktor...memalam nak tido sekali ada panggilan le pulak..heshhh...so biarlah lelaki yang qilla cintai dari golongan yang sederhana sahaja janji dia dapat bagi kasih sayang yang sepenuhnya terhadap qilla..

Rate

1

tu sebab pompuan banyak andalusia....

diorang dah banyak phd, master degree pelbagai

yang laki nya banyak pusat serenti.....

asalkan si Isteri tu tak tarik aku ke neraka..udah ler.ahaks

nak tau pendapat dk plak.ahaks

Follow Us
aku ngan laki aku tak sama taraf pendidikan......

hb spm je...aku lebih skit drp dia....pendek kata segala serba serbi aku lebih.....hehehehe..umur pun aku lebih tua dari hb...tapi tu sekarang ni bila aku sambung belajar lagi ni duit study dia yg tanggung.....

so far tak de rasa apa-apa pon....walaupun dari segi pendidikan, kerja dan gaji aku lebih dari dia nak nak pulak tang tang gaji & umur  tu..tapi tak rasa apa-apa....

yg penting saling faham memahami, bertolak ansur dan hidup dlm keadaan harmoni sambil menerima kelebihan dan kekurangan diri masing-masing.:love::love::love:

Rate

1

Originally posted by neeziee at 17-4-2006 01:44 PM
asalkan si Isteri tu tak tarik aku ke neraka..udah ler.ahaks

nak tau pendapat dk plak.ahaks

pendapat aku sama mcm neezie :bgrin:

yang lain-lain mcamana?
pendapat anda di alul2kan...

No hal for me.......haku kije bukan utk support dia, bantu boleh, tunggak utama masih pada suami.
Suami kine carik kije halal utk tanggung anak bini, dan bini pulak jgn byk songeh nak itu ini.
Nak lelebih beli sendiri, duit ada apa.
Yg penting laki haku sayang haku dan haku boleh go along ngan dia.
Ada degree ke apa ke....tapi perangai hampeh..tak payah.

Balik rumah suami tetap suami, isteri tetap isteri
Tak kiralah bini tu manager laki tu peon.

Rate

1

Originally posted by dak_ker at 17-4-2006 01:48 PM

pendapat aku sama mcm neezie :bgrin:

uiksss...manacii camni..

Originally posted by neeziee at 17-4-2006 01:53 PM

uiksss...manacii camni..

acii takde,

kelulusan ader kene mengena dengan percintaan ke? aku 1st degre, mem aku spm, la ni anak dah dua...

Ermm..Pada pandangan haku...:nerd:

Kalo si gadis tue hanya SPM je atau setakat darjah 6 kawen dengan lelaki mempunyai DIP/IJAZAH atau yang sewaktu dgnnya,takkan timbul sebarang masalah...Itu kalo si lelaki bekerja bidang Profesional la..Ego lelaki tinggi..so bila isteri/kekasihnya hanya setakat sijil biasa...itu takkan mengugat apa2...Gaji dia lebeh tinggi dari si isteri/kekasih.Status pun lebeh tinggi...Jadi...Biasa jelaa....Kes lelaki Pro kawen dgn pompuan keja biasa je neh,dah jadik perkara biasa..LELAKI takkan pandang semua tue kalo dah sayang...:ting:Tapi..

Masalah akan timbul kalo lelaki yang setakat PMR/SPM atau yang sewaktuu dengannya berkawen dgn seorang pompuan yang berpangkat besar (taraf pendidikan musti tinggi kan?)dan bergaji besar lebeh dari si lelaki...Kalo kata bercinta neh,haku tak pasti laa...Rasanya tak mungkin sampai jinjang pelamin..sebab pompuan yang dalam bidang PRO neh berlagaks sket...Takkan laaa esok dah kawen dia nak tanggung si suami....?:nerd:Masa neh akan timbul laa bibit2 pergaduhan..Sebab tue...tak heran laaa kalo ramai anak-anak dara tua berpangkat besar lom kawen....Walopong bukan semua,tapi...sendrik mau hengat laa...:nerd:

perkahwinan satu perkongsian...Kalo masing2 keja,tapi semua nak letak atas pala suami..terukla....Lain laaa si suami tue gaji besar....Ermmm...Manusia neh...biarlaa gaji besar macamana pun,tak cukup gak....Ada saja yang tak cukup...Percayalah...:nerd:

Kesimpulannya...Kalo nak cari pasangan,biar jujur dan berterus terang dalam segala segi..Senang...Dah terlajak kawen esok susah wooo...Sebab....salah satu faktor perceraian KEWANGAN...Nak cari pasangan biar laa bersesuaian..susah senang bersama...Sederhana dalam segala segi...

Rate

1

laki bab anak memang lajuu...bini cokia pun layannn..hehehhe

Originally posted by BabeYSHa at 17-4-2006 02:00 PM
Ermm..Pada pandangan haku...:nerd:

Kalo si gadis tue hanya SPM je atau setakat darjah 6 kawen dengan lelaki mempunyai DIP/IJAZAH atau yang sewaktu dgnnya,takkan timbul sebarang masalah...Itu kal ...

ye ke faktor nye kewangan...??
bagi qilla kalau sesame lagi best la...
tak kan harap laki tanggung..
duit sam edihulur..
dapat gaji same2 dikumpul...
ish bahagia dunia...

macam ada sorang abang kat sini...dia keje biase2 je..pmr je ada..bini dia leh tahan...tapi bile dapat gaji depa cantumkan duit depa tuh...pehtu depa bahagi sesame untuk sini skit...untuk sini skit...untuk sini skit...so kewangan diarang memang teratur...bahagianya rasee...

Originally posted by AT at 17-4-2006 01:45 PM
aku ngan laki aku tak sama taraf pendidikan......

hb spm je...aku lebih skit drp dia....pendek kata segala serba serbi aku lebih.....hehehehe..umur pun aku lebih tua dari hb...tapi tu sekarang n ...

:setuju: Ermmm....Abg haku walopong keja gomen,wife dia keja kilang je...(lama laa 15 tahun lebeh kuwang)Gaji wife dia lebeh tinggi as leader..Tapi harmoni gak....Betui kata ko kak AT....Kalo bab2 pendidikan neh tak kesah sangat...Janji persefahaman dan tolak ansur....:nerd:

Haku tengok abg haku ngan kak ipar haku kuar gak 5 owang anak..Bleh gak bela anak diorang sampai masuk MRSM anak yg sulong..Tapi..terus terang haku cakap,kalo kak ipar haku tak keja..memang teruk gaklaa abg haku...  :kant:

Apapun...tahniah untuk abg dan kak ipar haku...Rumahtangga diorang tetap bahagia...Kak ipar haku bagus..sebab dia jenis tak berlagak dan berkira...Bab pendidikan neh..letak tepi...JANJI BAHAGIA...

Originally posted by MyAqilla at 17-4-2006 02:04 PM

ye ke faktor nye kewangan...??
bagi qilla kalau sesame lagi best la...
tak kan harap laki tanggung..
duit sam edihulur..
dapat gaji same2 dikumpul...
ish bahagia dunia...

macam ada so ...

:nerd: Salah satunyaa laa qilla....Masalah kewangan haa..Bayangkan kalo si suami hanya bagi nafkah batin jee...Nafkah zahir??Haku setuju gak bab perkongsian...Kena pandai atur laaa...Sapa nak settlekan bayaran sekian2..bil kee hapa..sewa umah ke hapa.....Tapi...Kalo kita kena kuarkan semuaaa,susah gak kan?Tambah lak kalo lelaki tue gatal nak tambah satu lagik cawangan?Eeeiiii.... :geram:

dunia sekarang nak pakai duit jee qilla...:nerd:Tue sebab bila dah kawen kita kena merancang...Bukak Akaun bersama pun bagus...Lelaki neh..kita bukan leh caya sangat....lama2 esok...dicari cawangan lain..susah..:jeling:

errrrrr...Haku citer bab kawen kaaa,pendidikan neh?hahahahaah..
:lol

husband ida tinggi skit dr ida... ida ni diploma jer... so far alhamdulillah la, takde masalah... kira ok la cenggitu kan...

sebelum kawin kawan lama abah ada dtg umah pinangkan ida utk anak dia... kawan baik abah dgn mak la kiranya... anak dia doktor... tp ntah kenapa skit pun tak teruja... he.he... rasa x sesuai tu ada la... kita ni dah la jenis riuh rendah... tiba2 kena kawin dgn org yg jenis skema jer ... ala2 control macho.... x lalu ler..... nasib baik la x de paksaan dr dua2 belah pihak... kalo x mau jd mcm citer hindustan gue melarikan diri...he..he...

sekrg ni wpun hubby ida mmg jenis on call jugak, x kisah la.. nak buat camner.. asalkan kita dpt sesuaikan diri dgn dia... yg penting, rasi....

Rate

1

Originally posted by WeAiNe at 17-4-2006 01:50 PM
No hal for me.......haku kije bukan utk support dia, bantu boleh, tunggak utama masih pada suami.
Suami kine carik kije halal utk tanggung anak bini, dan bini pulak jgn byk songeh nak itu ini.
N ...

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju: