CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30936|Reply: 89

Silat Ghaib

minta maap laa kalo ape yg aku nak cite ni tak kena ngan tajuk nye..

nie pengalaman aku sendiri melihat ngan mata aku..aku ade beberapa kawan rapat yg blajar kat madrasah. cemane aku bole rapat ngan dieorg nie ade satu peristiwa..satu malam nie kawan2 aku nie ajak aku datang asrama dieorg. aku pon datang lepak. die org cakap nak tunjuk kat aku silat yg tak perlu guru membimbing. kawan aku cakap die org hanya bace Fatihah dan ayat Al-Quran. pengamal hanya perlu berdiri tegak..tangan dan kaki akan bergerak sendiri. malam tuh tiga kawan aku tunjuk kan silat masing2. salah seorang nie cakap.. perlu di mulakan dengan selawat dan baca Fatihah 7 kali(aku tak berapa ingat bape kali kene bace) sepernafasan. dan diikuti ayat Al-Quran. tak silap aku ayat tuh terjemahan nya adalah berkait dengan peperangan.

member aku si A nie bukak laa silat die..tangan die bergerak dengan perlahan semakin lame semakin laju..aku dapat rasekan kelainan pada malam tu..lame jugak si A ni tunjuk..lepas tu si B pulak...si B nie blajar silat harimau..lutut die ngan lantai aku rase dalam dua inci je kot..die bole mantain camtu..dengan pernafasan die mcm harimau mendengus btol2.. kemudian si C pulak tunjuk silat yg cantik pergerakan tak laju tapi smooth je..

pastu si A nie cakap setiap silat dia nie ade senjata iaitu sebilah pedang..panjang pedang yg sesuai dengan pengguna adalah selilit kepala..nie yg diberitau kepada aku...kawan aku nie pakai laa pembaris kayu yg panjang..bukan pembaris yg kite selalu buat garis..pembaris yg cikgu pakai kalo nak garis kat papan hitam..haaa panjang camtu...si A ni mendemostratekan pengguna pembaris..mcm aku cakap si A nie pergerakan die mmg pantas...dah macam blender..yg pelik nye bile dah tamat..kat badan die takde satu pon bekas kayu tuuh kene badan..

pastu salah sorang nie offer nak bukak kan kunci kat diri aku.. tapi aku menolak..aku cakap biar la aku camni..sbb aku tau kalo ko bukak je kunci diri...siap sedia laa ngan dugaan yg akan datang...

cemane ngan pandangan korang seme??

Rate

1

silat ghaib..kena baca2 sket..pastu kena buat kaedah pernafasan tertentu...pastu biarkan badan bergerak sendiri..
dibimbangi ada makhluk lain yang memasuki badan kita semasa kita menarik nafas tu..dibimbangi makhluk lain tu yang gerakkan badan kita tu..

pastu buat ujian kebal...dibimbangi makhluk lain yang membuatkan kita tak lut senjata..

rasanya tak perlulah menentang fitrah.. nak pandai silat kenalah belajar dengan guru dan berlatih..nak kebal? pun termasuk dalam melanggar fitrah manusia..

just my opinion..

emm..
kalo silat gini saya macam tak arip la wak..
kat mana kawan awak dpt ilmu2 nih?
takkan takde sesiapa aja kot..

saya pon ada gak cerita pasal silat2 nih..
tapi nnt2 saya citer..
cuma citer yg awak citer nih..betol ker tak de tok guru nyer??

silat ghaib, dulu kat asrama ader 2 org budak ni blaja silat harimau,
tp derang dari tuk guru yg berlainan so satu malam diorang ajak test power masing2..

bila dah masuk dlm badan, wahh kecoh satu asrama, meja pun derang pecahkan..
seolah2 takde  rasa sakit, ramai la yg lebam2 teruk.. dua2 ni power gak, boleh terjun dari koridor asrama
tingkat 2... pastu sambung lawan kt bawah... lepas pada tu aku tak tgk dah, yg aku tau lama2 benda tu
keluar sendiri dari badan diorang..

atas nasihat ustaz, diorang pi buang benda tu... dgr citer skarang ni takde dah benda2 tu... alhamdulillah

dalam kes aku ni si B laa bukak kunci..ajar cemane ayat2 tu... ade sorang nie kawan kepada A B dan C..die nie badan besar..cam pelakon syanie tuh.. die just tunjuk demo penumbuk je.. mak aih laju dan berat...aku rase kalo kene tuh melayang.. die ni tak mengamalkan care si A B C nie..tapi mamat ni berdamping ngan panglima hitam..

Originally posted by sharpman at 10-5-2006 05:36 PM
silat ghaib, dulu kat asrama ader 2 org budak ni blaja silat harimau,
tp derang dari tuk guru yg berlainan so satu malam diorang ajak test power masing2..

bila dah masuk dlm badan, wahh kecoh s ...

eh aku pernah dengar cite nie...kawan2 aku mase kat U dulu cite..die org budak2 skool Mat Jiwa...

Follow Us
dulu masa aku skolah agama kt sg. besar ader gak penah nengok..

dulu aku penah kenal ngan mamat nih, tapi dah lost contact....dia belajar silat nasuha dikelantan...apabila waktu pagi jer ubun2 nya ada keluar asap...tak tau kenapa.mungkin panas

emm..
kat dalam topik ijab mater tu..saya ada mention siket2 pasal kawan saya yg ada kebolehan istimewa nih..
so yang saya nak ceritakan..masih lah org yang sama..adik kawan saya..
dia kata..adik dia nih pandai dlm ilmu persilatan ghaib nih..
tapi menurot empunya cerita..segala ilmu mistik yg dia ada tu diperolehi dari sorang wali..wali apa..saya tak ingat lah pulak..wali songo ker arrr..

katanyer lagi..adik dia guna ilmu silat harimau yg mana silat ini konon asalnya banyak dipelajari di kalangan orang2 KERINCHI di indonesia..tapi saya pong penah jugak denga sebelom nih yg orang KERINCI nih mmg ada keupayaan2 yg luar biasa berkait rapat ngan harimau nih..

tapi saya tak penah lah tengok adik dia bersilat..cerita2 mistik yg saya dpt dr keluarga diorang nih pong hanya melalui penceritaan kawan saya nih ajer..cuma kadang2 tak terjangkau betol dek akal saya nih untok percaya cerita2 dia..tu pasal saya join sini..konon nak tanye ttg kebenaran nya..tapi nnt2 lah..kalo saya rasa masa tu sesuai..saya tanya lah jugak nnt..

Originally posted by Nocturna at 10-5-2006 06:10 PM

eh aku pernah dengar cite nie...kawan2 aku mase kat U dulu cite..die org budak2 skool Mat Jiwa...

Hoho.. mat jiwa tu skolah kt Sg Petani, Kedah,
cerita aku ni berlaku kat sekolah lain tp kat negeri Kedah gak la
tp tak dinafikan kes Silat Harimau ni byk berlaku kt skolah2 asrama, sbb derang ni main panggil je..

Originally posted by sisukon at 11-5-2006 11:12 AM
emm..
..cuma kadang2 tak terjangkau betol dek akal saya nih untok percaya cerita2 dia..tu pasal saya join sini..konon nak tanye ttg kebenaran nya..tapi nnt2 lah..kalo saya rasa masa tu sesuai..saya tanya lah jugak nnt..

sisukon, cerita lah kat kitorang, pasti ramai yg berpengalaman dalam Bod MPS ni boleh tolong sikit2

Originally posted by sharpman at 11-5-2006 02:07 PM

sisukon, cerita lah kat kitorang, pasti ramai yg berpengalaman dalam Bod MPS ni boleh tolong sikit2

emm..kejap..baru bangon tido dr waktu lunch ni tadih..
skang ni slalu saket pinggang..tu pasal kene baring2 siket..tapi biasanyer kalo dah baring2 mesti tertido punyer..
kang dah fresh..saya cont..ff:

tapi kan..saya tak de ler ingat 100% citer kawan saya pasal adik dia nih..maklomler..dah lama jugak dah zaman tuh..
zaman sebelom kawen lagik..
dan lagik..citer dia tu rasanyer takde ler sesuai sangat dgn tajok thread nih..pasal kejap berkait ngan tajok tu..kejap berkaet ngan tajok nih..risau2 lak kang cikmod2 cantas pulak..

cuma pasal tadi tetibe saya teringat pasal silat harimau nih..tu yang saya gatal join sini..
menurot kawan saya nih..adik dia ada kehidupan lain. kononnya kehidupan dia tu di alam ghaib. dia penah mention satu nama wali nih. tapi saya lupa. mungkin jugak si wali songo nih. wali songo nih saper??

saya berminat gak nak tau pasal kesahihan cerita2 mistik adik dia nih. bukan saya tak percaya..tapi saya...ntah lah..
mcm saya kata tadi lah..ada setengah2 cerita dia..masih saya tak boleh nak bayangkan..macam cerita dia tunggang harimau dikala kakak dia (kawan saya lah ni) kene rasok..macam cerita dia berjumpa dgn para2 wali dan mempunyai kehidupan yang tersendiri kat alam diorang yang tersendiri

emm..adik dia nih..masa hari penceritaan tu masih lagik sekolah tingkatan 2 ker 3 ker..gitu lah..adik dia perempuan..

fuh...kawan aku pon camtu gak sisukon..die yg belajar silat harimau berantai cite kat aku..mase kecik ade seekor rimau besar rumah datang kat die..mula dari situ die berdamping ngan harimau ni..pastu kalo die kene serang mende tuh akan masok dalam diri die..smpi ade satu insiden ni..kawan aku die dok tepi tgk org men bola..tetibe ade sorang mamat nie datang tendang muke die..tros die mcm kene rasuk bukak silat..kawan2 lain tolong tahan 5-6 org pon tak mampu..sampai ade sorang member nie dok bisik kat telinga die selawat atas nabi..baru die sedar..ko bayangkan die kene tendang ngan kasut bola..tapi muke die tak bengkak..uish..daripada cite yg aku dengar mamat yg gi tendang member aku nie cam separuh sedar ape yg die buat..budak2 cakap die ade amalkan sesuatu..

ini pengalaman aku sendiri..ntah laa aku tak pasti samada ilusi aku atau tidak..aku pernah bermimpi aku dok bersilat...dlm mimpi tuh aku berada dlm gelap..aku seolah sedang bersilat..cemane nak cakap ekk...kire nye bukan aku nampak diri aku tapi aku sendiri yg bersilat...bila tersedar..tangan aku nie dalam keadaan buka buah..dan yg bertambah pelik..aku seolah2 sedang buka silat harimau..ntah le..

pader aku kan...kalu kiter nak blajar aper2 pun...
lagi elok kalu ader tok guru nyer...

don This user has been deleted
pada saya.....setiap ilmu persilatan yang kita belajar ada ijazah dari guru, iaitu setiap peringkat yang tamat. tak salah belajar silat.

As'kum,

Cerita pasa silat ni memang tak salah belajar silat, seni mempertahankan diri warisan budaya bangsa Melayu, badan pun sihat.

TETAPI kalau jenis silat yang ada  ISI tu eloklah ditinggalkan dengan seberapa segera dan dengan secepat mungkin.  Semua jenis persilatan yang mengamalkan ILMU KEBATINAN ini tak ada bezanya dengan sihir yang juga melibatkan makhluk halus iaitu JIN yang juga termasuk di dalamnya SYAITAN dan IBLIS atau yang sejenis dengan mereka.  TIDAK ADA roh para-para WALi atau roh roh yang dah meninggal dunia tu yang masuk dalam badan kita manusia melainkan makhluk yang dinamakan JIN tu.  Janganlah mudah sangat terjebabk dengan tipu daya mereka.

ILMU KEBATINAN ini bunyi dan gayanya memanglah tidak mencurigakan kerana ada menggunakan ayat ayat Al Quran yang betul.  Jalan apa pun yang dilalui semuanya tak lari dari ilmu HURUF yang akhirnya akan melibatkan bermacam KHADAM yang tidak lain dan tidak bukan adalah sebenar benar JIN......  Belum ada yang hidup berjaya dengan ilmu kebatinan ini, semuanya akan memakan diri sendiri sudahnya dan keluarga akan jadi huru hara.

JANGAN SEKALI KALI LUPA SUMPAH MAKHLUK YANG INGKAR DAN DIBERI TEMPOH INI AKAN MENYESATKAN ANAK NAK ADAM SEHINGGA KE HARI KIAMAT WALAU PUN SEBESAR BAKUL SERBAN DAN JUBAH YANG DIPAKAINYA.

SAMA SAMA KITA MENGINGATKAN BAHAWA ISLAM MELARANG SEKERAS KERASNYA MELIBATKAN DIRI DENGAN MAKHLUK HALUS INI ADALAM APA CARA SEKALI PUN.  RUJUKLAH QURAN DAN RUJUK LAH HADIS HADIS.  SEKIAN TERIMA KASIH.

silat ghaib

akum all.. aku neh new user dlm forum neh... selamat berkenalan suma.. hehe !!

ok.. berdasarkan kepada topic neh.. bab silat ghaib.. benda neh mmg banyak dalam alam melayu kita neh.. salah satu dari pertubuhan yg buat silat ghaib neh gayong makrifat.. mmg benar dia buat cara ghaib.. kalo ada yg nak join boleh.. just bayar kart pertubuhan n dorang akan ajar caranya... dalam masa beberapa jam korang dah boleh mengurut org n bersilat walaupun x penah belajar..

dari apa yg u all suma citer r kan, mmg ada kawan2 aku pun macam tuh, tp aku x suggest r kalo nak main silat macam tuh.. sebabnya, mmg dah terbukti benda tuh main dengan jin @ khadam.. so, bila main ngan jin n khadam neh, kita kena buat amalan @ wirid guna ayat2 tertentu, baru benda tuh nak jd..

ada plak yg guna jin a.k.a setan.. sebab apa aku cakap macam tuh.. sebabnya, ada sesetengah pertubuhan yg buat macam tuh.. ada antara kawan kita yg post cakap, ada member2 dorang lawan antara satu sama lain.. tapi tada kesan luka atau sakit... dah tuh bleh terjun dari bangunan tanpa cedera.. fuh ! hebat ! tp kita kena ingat... ada yg gunakan jin..

kalo nak tau guna jin atau x, kita kena check balik masa dorang masuk pertubuhan tuh macam mana.. ada x yg jenis guna darah, simbah air dekart tanah n banyak cara lagik... bahaya main dengan benda macam neh...

kalo x tau jangan r buat pandai nak main..

nabi sendri pun cedera masa perang, kita neh ummat dia leh kebal plak.. apa kes macam tuh.. kena pk n belajar.. dalam dunia neh mana ada benda yg kita tau sendri, kena ada guru, sebab guru neh yg akan membimbing kalo ada salah apa2... kalo tada guru, sapa yg nak ajar... nabi pun ada jibrail tolong.. nabi pun kena belajar.. takkan kita ummat dia lg hebat pada dia..

Originally posted by Nocturna at 10-5-2006 04:19 PM
minta maap laa kalo ape yg aku nak cite ni tak kena ngan tajuk nye..

nie pengalaman aku sendiri melihat ngan mata aku..aku ade beberapa kawan rapat yg blajar kat madrasah. cemane aku bole rapat  ...

Kau nak kan pandangan kan...baiklah ini sahaja yang ingin aku beritahu....ini semua adalah permainan jin dan syaitan yang berselindung disebalik perkara2 sealiran dengan syarak....ingat memohon sesuatu selain dari Allah tidak kira apa alasan pun adalah syirik dan khurafat....tapi yang sedihnya inilah yang sedang berleluasa di negara kita sekarang...setiap ilmu yang diambil dari jin dan syaitan mesti akan diberi nya syarat dan pantang..inilah sebenarnya rantai yang mengikat kan diri kamu yang sebenar....kamu bergantung pada tali lain... maka kamu akan hanyut tanpa sedar sedangkan kamu sedang bergelumang dengan dosa yang amat besar ...berhati2 lah allahhuwallam

Originally posted by eimein at 27-7-2006 10:32 AM

Kau nak kan pandangan kan...baiklah ini sahaja yang ingin aku beritahu....ini semua adalah permainan jin dan syaitan yang berselindung disebalik perkara2 sealiran dengan syarak....ingat memohon ...

:setuju:

kadang2 tanpa sedar... akidah kita boleh terpesung dari landasan..