CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: travel-lover

SCAMS:gores &menang, lucky draw, email offers,telemarketing & such

nak bawak pegi polis agak complicated skit sbb ko takde bukti nak menunjukkan yg dia buat scam...dia bleh kate yg bende2 tu smua personal item dia jer...member aku dah try buat dulu..tak pasal2 jer lepas tu kene antar apek tu pegi stesen komuter...buang minyak jer

nak buat repot polis ko kene ade bukti yg ko dah kene scam..mcm bukti pembelian ke, transaksi rekod ke...bende2 camtu...

penipu2 ni diaorg tau ape yg diaorg buat...kire dia dah kaji pro and cons termasuk risk2 smua..kalau x camana diaorg berani buat scam kat taman perumahan bukan kat kampung2..

taktik buat kat taman perumahan pun sebenarnye kalau dipikirkan ok gak sbb org kampung tadak duit nak bayar ribu2 on the spot..

in the end, samada menjadi atau tak scam ni depends dgn tahap awareness dan kecerdikan kita nak elak bende2 camni...

scam macam ni takkan hilang tapi akan sentiasa evolve...kalau dulu dgn kes skim cepat kaya skrg dgn gores&menang plak...so mmg tak boleh dibanteras scam ni...the best thing that we can do is to avoid it..selalu2la baca tribunal pengguna ngan paper...hola

korang layan jer salesman nih.. buang masa diorang.. jgn bukak pintu bg masuk..
pernah sekali ada mamat 'chaya' nih datang aku suruh citer dari a sampai z.. layan lama2.. pastu nak pinjam bilik air pulak.. kencing tak basuh lagi mau pakai bilik air aku.. heh.. aku cakap nak pakai boleh, tapi bayar RM2 (premium toilet KLCC).. ending.. mamat tuh blah gitu.. padan muka.. ingat aku bodoh mcm dia ker.. gores dan menang konon.. hampesss sungguh

New Scam : Malaysia High Court --> 03-62094000

Baru je jadi kat saya; D one phone call, berdering tak berenti2 so last2 saya pun terpaksa ler angkat. Bila angkat dpt voice message pasal drpd konon2nya Malaysian High Court, inform pasal tak pergi hearing one case bla bla... sayapun heran jugak, bila masa pulak ada kes kat court ni, tak pernah dpt surat pun. Then, the voice message suruh tekan 1 utk XXX and tekan 9 utk XXX, saya pun ikut le... bila saya tanya apasal Malaysia High Court nak call siang2 hari ni... minah yg jawab tu cakap diaorang ni mcm message servicer utk High Court je. then mintak full name utk check information. saya kasik short name. dia tanya dua tiga kali  "are you sure this is your full name?" saya confirm je la itu full name saya. Then mintak IC no ..  saya terus 'berleter' kat dia; ingat bodoh ke nak kasik personal info over the phone camtu je; then saya mintak call back number sbb saya nak check dulu. Dia kasik this number 03-62094000. Bla saya buat search kat google, saya jumpa link ni.
http://jeelife.com/2007/05/15/scam-warning/#comment-9713
Memang sah lah ini percubaan untuk menipu.:@  Pls sebar2kan pasal bende ni supaya orang ramai tak tertipu.

Originally posted by king_kong at 9-6-2007 03:46 PM
tgk ic dia

Aku baru jer kena bulan lepas, dan aku dengar ada yg kena tipu lagik ngan gores dan menang. Memanglah senang nak kata org yg kena tu bodoh, bangang, tamak. Selagi korang tak encounter jangan lah kata macam2. Aku pun pernah kata gak, last2 kena kt aku balik.

Sekarang ni diorg pakai IC tipu.. takyah tengok IC dier. The best way, before dengar kata2 any stranger approaching u konon2 nap survey. Better snap the picture first, biar diorg akan gelabah berpeluh2.