CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mochacino

MAT ROMEO

100# zusya
Biasanya ada buku RM2, RM5 dan ada buku yang 50% dan 30% kat booth CESB.
* Belum pergi tgk lagi utk hari ni.

novel2 matt romeo:
1. joget cinta pertama (novel pertama, zaman skolah menengah)
2. kandang cinta kita
3. joget cinta kedua (sambungan joget cinta pertama, tapi tak diterbitkan dalam novel, tapi diterbitkan secara bersiri dalam gila-gila sekitar 1995-1996)
4. awek
5. bohsia
6. madu impian
7. keranamu ainon
8. anak dara menteri
9. anak dara menteri 2
10. anak dara menteri 3

anak dara menteri 3 adalah novel last matt romeo tulis.. pastu tadee dah dia nulis lagik.. ritu p pesta buku, p kedai cesb.. depa suggest beli buku akula MD, adi alhadi sebab penulis tuh matt romeo cuma pakai nama lain.. hihih besh jugak semua nyaa yang i li.. esp : kum2, siti musliha, mem..

Paling suka madu impian.. kes awek dia munuh diri tuh.. hihih lawak2..

keranamu ainon pun besh gak.. leh dia terpikir nak buat watak ainun yang obes tuh.. hihih!~ matt romeo mmg besh laa.. lawak sgt2

sesapa ada novel mat romeo anak dara menteri 1,keranamu ainon,joget cinta pertama...
yang 2nd pun takpelah...aku nak beli...dah cari merata kedai buku,tapi takde pown
aina_shaira Post at 14-2-2010 23:24

ada.. tapi tak juai la.. kalau nak pinjam leh laa.. hihi~ besh sgt2.. rugi tak bace.. ingt satu tagline matt romeo.. "wanita juga adalah sumber inflasi".. hihih

Anak Dara Menteri 1,2 dan 3
Bohsia
Joget Cinta Pertama (best, kisah cinta budak skolah)
Madu Impian
Keranamu Ainon

Yg paling best sherrina baca ADM1 dengan JCP
sherrina Post at 5-7-2006 14:18

joget cinta pertama nih mmg besh.. zaman matt waktu sekulah.. hihih awek dia mesti cun jekk.. ;p~

Follow Us
mat romeo ni novel dia memang kelakar. aku ingat lagi watak perempuan nama lelaki tu yang dia panggil muka tempurung kalau tak silap. azizan rasanya nama budak tu.
shidaaziz Post at 12-3-2009 15:37

haa azizan.. hihi.. yang minat kat dia dalam JCP

novel2 matt romeo:
1. joget cinta pertama (novel pertama, zaman skolah menengah)
2. kandang cinta kita
3. joget cinta kedua (sambungan joget cinta pertama, tapi tak diterbitkan dalam novel, tapi di ...
Lamia Post at 7-4-2010 11:37

yang aku tahu matt romeo adalah adi alhadi..aku tak tau plak akula M.D tu pon dia..tapi mase aku g bookfair aritu memang aku beli pon novel akula M.D tajuk kum-kum n MEM..sb aku bace sinopsis ala2 matt romeo gitu..ayat biang gatai je..he..he..tu aku beli..rupenyer orang yang same..he..he..syioknye..aku cari AWEK je satu lagi ni..pastu cukup dah rasenye karya abang matt romeo aku nih..

ni koleksi abang matt romeo aku..he..he..saja ja publish..share ngan hangpa semua.

aku hilang buku keranamu ainon... kesahnya bagi pinjam kt orang...pastu hilang..
dah la cte dia best! hampa...

yang aku tahu matt romeo adalah adi alhadi..aku tak tau plak akula M.D tu pon dia..tapi mase aku g bookfair aritu memang aku beli pon novel akula M.D tajuk kum-kum n MEM..sb aku bace sinopsis ala2 m ...
ZiraHashim Post at 7-4-2010 13:40

huhuh~ adi alhadi tuh pung mmg matt romeo.. hihih awek pung mia tade lagik.. huhu~~

aku hilang buku keranamu ainon... kesahnya bagi pinjam kt orang...pastu hilang..
dah la cte dia best! hampa...
myazura Post at 7-4-2010 14:17

mase BF aritu tak salah aku keranamu ainon tu dorang jual less 50% kot,,tapi bestkan citer dia..kelako..

huhuh~ adi alhadi tuh pung mmg matt romeo.. hihih awek pung mia tade lagik.. huhu~~
Lamia Post at 7-4-2010 14:28

tula..merata aku cari AWEk..memang dah takde kot..tapi citer2 Matt Romeo ni memang bestla..ayat dia.kalu lawak tu memang lawak btoi2la..tkekeh2 aku dok gelak..mane dia ni ha????tringin nak tau sapela dia ni..

Post Last Edit by ZiraHashim at 7-4-2010 14:51

ni aku amek kat blog abang matt romeo:
HIDUP UNTUK BERUBAH
Sehingga saat ini aku belum introduce blog nikat sapa-sapa pun, kecuali 'sahabat baru' aku yang aku temui di sini.Biarlah dulu. Buat sementara, kalau ada sesiapa terjumpa, aku ucapkan'selamat terjumpa dan terbaca la'. Aku sendiri belum bercadang nakmenghebahkan blog ini. Bukan apa, takut nanti 'dum dam dum dam' canangsana sini, lepas tu bila kawan rakan pakat jenguk, aku pula sekejap adasekejap tak ada. Sekejap update, sekejap tidak. Aku ni bukan bolehharap sangat...

Jadi untuk waktu ini memadailah aku tulissendiri dan baca sendiri. Macam orang perempuan la jugak, sendirimake-up, sendiri tengok cermin, sendiri puji... Tapi aku bab puji tutak masuk buku yek. Aku bukannya orang politik yang merasa dirinya sajayang baik dan betul.

Kalau ada yang bertanya kenapa aku dah lamaberhenti berkarya, jawapannya ialah kerana aku rasa setiap sesuatuharus ada koma dan titiknya. Apatah lagi kalau sesuatu itu sudah cukuppanjang dan lama. Bayangkanlah sebuah novel yang ayatnya tidak berkomadan bertitik. Kalau nak dibaca sampai habis novel macam tu, mau sengettulang dagu.

Dan kerana takut tulang dagu sengetlah hari tu, akubuat keputusan untuk meletakkan koma sekejap. Saja bagi peluang katdiri sendiri untuk bermuhasabah sikit.

Sekarang aku menulissemula, tetapi di medan yang berbeza. Cara aku pun mungkin berbeza daridulu-dulu. Kalau sesekali tulisan aku bunyinya macam orang bersyarahatau berceramah, redha-redhakan la. Ada sebabnya aku jadi macam tu. Nakbuat macam mana. Kita hidup ni untuk berubah. Dunia pun sentiasaberubah. Serba serbinya dah tak sama macam dulu.

Satu-satunya yang aku tengok masih kekal sama cuma satu; perempuan tetap merupakan makhluk yang cantik dan indah!

kalu aku rindukan dia..aku bukak blog dia..bace kate2 dia..sedapnyer ayat..tapi dia memang tak update pon blog dia ni..sedey tau..

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs489.snc3/26763_111339428887586_100000345874827_154150_7510053_n.jpg
ni koleksi abang matt romeo aku..he..he..saja ja publish..share ngan hangpa semua.
ZiraHashim Post at 7-4-2010 13:54

hihih besh2..

kalu aku rindukan dia..aku bukak blog dia..bace kate2 dia..sedapnyer ayat..tapi dia memang tak update pon blog dia ni..sedey tau..
ZiraHashim Post at 7-4-2010 14:48

apa blog nya.. bagila add.. TQ~

ni lagi aku cilok dari blog dia..aku rase memang dia dah taknak menulis novel la..

BUKAN SENANG...MEMANG SUSAH...
Sebenarnya aku pernah bercadang nak bersara daripada menulis. Nak gantung keyboard. Dan itu antara sebahagian sebab kenapa aku menghilang sekejap hari tu.

Tetapi rupa-rupanya ia tak semudah yang disangka. Bila nampak keyboard, monitor, mouse, beg laptop, malah bila tengok power cable pun, aku mula nak demam tak demam. Sama macam kaki gian tengok daun ketum.

Ya, susah benar rupanya hendak berhenti daripada melakukan sesuatu yang kita suka. Patutlah orang perempuan tak boleh nak stop make-up. Demam ke, lumpuh ke, tengah meroyan ke, dia orang tetap nak solek juga. Tak dapat banyak, dapat calit bedak dua tiga baris pun jadi la.

Begitu juga dengan perokok. Bukan sedikit yang bung-bang-bung-bang bercakap di sana-sini kata nak berhenti, tapi last-last sampai time menghembuskan nafas terakhir pun asap rokok masih meliuk-liuk keluar dari hidung.

Ber'awek-awek'kan pun macam tu juga. Susah rupanya nak berhenti. Baru niat 'nak' aje, seluruh alam semesta ni serta-merta akan terasa sunyi sepi. Lepas tu mula la terasa macam nak pengsan dan nak mati.

Lantaklah. Nak pengsan ka, nak mati ka, aku tetap akan berhenti. Malah aku dah pun berhenti. Aku tak mau ber'awek-awek' dah. Aku nak jadi orang baik.

'Tapi, kalau baik sangat nanti ramai orang berkenan... ramai yang nak buat menantu...berebut yang nak buat laki,' begitu kata hatiku kepada diriku.

Dan kata-kata itu yang sering menyebabkan aku keliru...

apa blog nya.. bagila add.. TQ~
Lamia Post at 7-4-2010 14:49

mattromeo.blogspot.com

119# ZiraHashim
aku kopem memang tu dia yang tulis..bukan mane2 orang yang nak myamar jadi dia..sebab ayat n bahasa dia tu memang menunjukkan dia adalah matt romeo..miss him..munculla bang oii..