CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sherlyn

Masalah Hutang: Bagaimana korang settle hutang kad kredit?

Member aku... guna CC untuk berbelanja masa kawin.... klu jumpe mesti mengeluh 'bila laa hutang CC aku nak abis.'.... gaji bulan2 4/5 ribu..... xtau la baper banyak dia hutang......

aku guna cc tuk isi petrol jer...cukup bulan bayar, stakat ni tak der prob lg la

Pakai kad ni kena disiplin skett. Kegunaan bila perlu dan bukan utk show off kat kengkawan/sedara mara. Ada pro and kontra dia.

Kalu bayar min installment memang lambat abiss. Katakan Min payment RM50 (paling common laa..)..bayar ler RM100. RM70 pun okay jugak.

aku takler giler men"zorro" ni..bila perlu ajer. kad ni banyak guna dia tai emergency..contoh sedara mara masuk spital swasta tetengah malam..mana mau gagau cash?

Ada bank penah call aku nak tambah kredit limit aku dari RM3K kepada RM6K. Aku cakap, cuba incik check poin saya dari start saya pakai sampai sekarang(few years laa..) Baru duk ada 7000 point ajer(5000 point bank tu bagi free)..tp yg tu aku dah tutup dah sebab kompeni bagi coperate card heh heh..

Originally posted by Mulan at 19-7-2006 05:14 PM
FYI, saya pantang ada peluang swipe saya swipe wp tak sampai RM50... sbb kumpul points... org nak kata apa, saya tak kisah... cuma kalau saya nak cepat baru saya bayar cash...dulu2 isi minyak RM30  ...

yer....pakai kad kredit nih....kalu setakat bulih bayar minimum payment tuh..baik tak yah pakai..sebab kita yg rugi...ada interest..pahtu kalu lmbt bayar  plak kena denda lagi....kalu mcm cik mulan ni tak per la...dia pakai RM50, dia bayar RM50...dia pakai RM3000 pond dia bayar balik byk tu jugak......

sbb tu saya kata kad kredit ni utk org yg kaya....org kaya ni dia takut nak bawak duit cash RM10000 dlm wallet.....kalu wallet tu hilang....hilang mcm tu jelah pitis RM10000 tadik....tp kalu bawak kad kredit.....kalu wallet tu hilang bulih claim kad baru....so pitis masih ada....

[ Last edited by  hairanaz at 23-7-2006 04:10 PM ]

atyn This user has been deleted

cc ada baik dan buruknya..

hanya guna cc untuk beli ticket online je... :p

nasihat saya :
1. guna cc wisely. tidak boros dan tamak.
2. kalau ada duit lebih belanja, bayar hutang cc sekaligus.
2. kalau tak boleh, lebih baik jangan guna.Pihak bank yang untung lebih, dan kita akan merana, papa kedana.
3. kad kredit boleh menyebabkan kita berhutang seumur hidup, jika tidak betul dan kena caranya.

lyda_f This user has been deleted

Reply #1 sherlyn's post

aku dah serik guna kad kredit..
biler kau pakai kad 200, tapi kau bayar 100..jgn mimpilah yang sebenarnya dia tolak tu 100..
padahal dia tolak mcm 50 camtu..sebab tu tak kira lagi dgn aper2 fee dekat kad tu...

dulu aku dengan hubby mmg guna kad kredit but ada one time kitaorg rasa dah malas nak guna kad kredit,kitaorg bawa keluar duit simpanan pastu potong jer terus kad tuh..
baru2 nih datang lagi surat yang soh hubby aku collect kad yang limitnya 6000 tapi aku dah pesan kat hubby awal2 malas nak guna kad lagi..
and belum pun aku pakai kad tu dtg plak bil yang kena bayar processing fee...mmg anginlah aku..

and now, bapa aku soh guna kad kredit dia plak kalau nak pakai untuk aper2..
aku pun swipe jer lah..tapi every month i'll pay mana yang aku swipe tu lah..

Follow Us
jgn ler pakai kredit kad.  buat susah hidup jer.  masa mula2 guna mmg ler seronok guna.  tonyoh jer.  kalau akhir bulan malas nak bayar, boleh bayar bulan depan.  tp kena ingat tau...kalau tak bayar kredit kad beberapa bulan, nak apply loan umah bank check jugak tau kita ni ada tunggakan x bayar kad kredit berapa bulan ke tidak.  

skrg periperi hanya simpan jer kad kredit kalau ada emergency baru guna.  lagi pun rasa bangga apa kalau kita guna cash jer.

boikot jer kat kedit ni9...tapi skrang ade bank offer balance tranfer...ints rendah sikit

O/S amt kena jelaskan kasi habis br leh cancel card..

Originally posted by Hetfield at 25-7-2006 02:45 PM
boikot jer kat kedit ni9...tapi skrang ade bank offer balance tranfer...ints rendah sikit

ada offer pun kita still kena bayar gak kan.  tak yah ler ....

Masa memula masuk kerja memang Ina tak ambil walaupun gila2 promote. Lepas kena outstation and travel overseas susah gak kalau tak ada kad, takkan nak pegang duit ribu-raban. Guna kad kredit ni boleh tapi kena ensure bayar full payment dan bukan minimum payment. Kalau tak interest dia jahat dan lama2 akan makan diri kita.

Ada kawan ambil personal loan utk settle credit card debt dia. Memandangkan interest loan lagi rendah dari credit card ok juga tapi malangnya member memang dah biasa hidup senang pergi guna loan tu pergi holiday.....susahlah

Originally posted by Ina_zali at 26-7-2006 03:46 PM
Masa memula masuk kerja memang Ina tak ambil walaupun gila2 promote. Lepas kena outstation and travel overseas susah gak kalau tak ada kad, takkan nak pegang duit ribu-raban. Guna kad kredit ni bol ...

kalau sapa nak guna kredit kad ni satu jer kalau tak nak rasa seksa..kena disiplin la.  dah guna kena bayar.

memang le.. kad kredit ni memang cam barah.. heheh sbb makin lama makin seronok guna.. konon2 pakai dulu n terus bayar sbb nak kumpul point, leh redeem... konon je la.. pastu bayar nya idak... point memang tambah tp takdelah banyak... beban je yang banyak

jemput_pisang This user has been deleted
pada saya kad kredit juga satu keperluan, cuma jangan terlalu over menggunakannya...jerat diri sediri..

apa-apa pun pandai guna pandailah membayarnya...disiplinkan diri bayar extra daripada minimun paymet...ataupun bayar habis jer....

idaa This user has been deleted

Reply #54 jemput_pisang's post

memang bahaya kalo salah pakai kad kredit ni...hutang banyak tau...banyak customer abang saya amik loan sbb nak setel kad kredit la...masa pakai memang x rasa..tapi bila nak bayar..haa baru la tau...saper2 nak setel kad kredit leh PM saya...abang saya wat personal loan

aku kalo org tanya patut guna cc atau tak mestinyer jawapan aku TIDAK.. sebab aku dah rasa dah mcm mana peritnyer nak bayor.. sekarang aku masih pakai satu kad jer sebab senang untuk minyak..n then kalau online pun senang.. kalau nak pakai cc nih boleh tapi amik satu jer n then amik yang credit terendah.. aku buat mcm tu.. bank officers gelak sebab kata mereka tak der org reduce limit yang ada asyik mintak increase jer.. aku tak kisah.. asalkan utang aku dikawal oleh aku..

ayah aku da pencen pon utang kad kredit tk abis2 lg.. pastu dok nasihat kat bf aku jgn pakai kad kredit..nnt jd cam dia.. ade kad kredit sng nk beli tiket kapal tebang je la..

tu la tuh, aku ingat pon nak soh abg aku uat loan ngan aku...sian tgk dia tetiap bulan dok bayar kat bank + ngan interest lagik...

kalau uat loan ngan aku, byr ikot dia use duet aku je lew...kan kan kan....

Originally posted by lyly at 1-8-2006 12:02 PM
tu la tuh, aku ingat pon nak soh abg aku uat loan ngan aku...sian tgk dia tetiap bulan dok bayar kat bank + ngan interest lagik...

kalau uat loan ngan aku, byr ikot dia use duet aku je lew...kan ...

memang baik hati awak kat abang awak..:tq:

aku dok heran tau..ada sesetengah orang ni pakai kredit kad sampai 3.  giler...cam ner nak membayar balik tu.  ada kawan husband aku ni...dia pompuan.  asyik nak bergaya jer...kad kredit pun sampai 3.  baju2 anak dia berjenama bukan main oshkosh ler..itu ler ini ler...tak ingat betul.