CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sherlyn

Masalah Hutang: Bagaimana korang settle hutang kad kredit?

kembojawangi This user has been deleted
kalau kita ada hutang kad kredit yang belum abis bayar....kad tu kita memang takleh gunakan dah ke??
akan dilupuskan terus ke kalau kita dah settle bayar?

kembojawangi This user has been deleted
kalau kita ada hutang kad kredit yang belum abis bayar....kad tu kita memang takleh gunakan dah ke??

penggunaan kad kedit is very risky. org ckp jgn main ngan api. sbb gores mmg sedap, tp bab nk bayo tu la perit.
aku penah ade 4 jenis lama2 dulu. x tahan sunggoh menanggung utang.

ape aku buat? ade duit je, terus aku langsaikan. la ni aku ade 1 jenis je. tapi aku dah siap calc ape perbelanjaan wajib aku, so aku taruk duit tu siap2, then aku pakai bile perlu...

pokok pangkal.. hang mesti kire2, anggar dulu. refrain sket ur nafsu...

yen kalo simpanan yen pon takat cukup2 makan jeh... yen bayr je htg cc tu pelan2.. yolah bg yen duit cash dlm tgn pon perlu juga kalo emergency...
tp kalo saving yen byk ribu riban... mmg perlu langsaikan dulu htg cc pasal rugi arr byr interest cc nih...

apapon mesti ambilkire gak keperluan cash... nak2 nak dekat raye ni kan!

eyan This user has been deleted
NAK TANYA:

1. BOLE TAK TERMINATE CC, SEDANG KAN BARU PAKAI TAK SAMPAI SETAHUN..??
2. SEKANG NI KEPERLUAN PADA CC TAK LAH TERDESAK, TAPI 'BUNGA' STILL JLN KER TETIAP BULAN..W/PUN DLM BULAN TUU..TAK GUNA CC..?

Reply #85 eyan's post

pendapat aku laaa...
kalau nak terminate senang jer....JGN guna lansung
biasanya utk 3 thn pertama annual fees mmg tak kena byr....
dan bila ko tak guna...mmg tak ada caj apa2 pun KECUALI ko ambik mcm2 likes insuran ker yg di-offer oleh bank...sekali lg aku ckp...JGN terpengaruh...insuran2 tu semua mengarut...nanti dlm bil tetiap bln tercongok jer....bila ko nak cancel insuran tu mmg susah...mcm2 alasan diorang akan bagitahu...silap2 ko akan terpengaruh dgn offer2 lain lg....
so...better be careful...

Follow Us
Originally posted by kembojawangi at 10-9-2006 10:42 PM

kalau ko byr minimum payment yg tertera kat ko nyer bil tu...ko still leh guna kad tu...tp AWAS...kalau ko byr minimum payment jer...interest akan dikenakan pd baki hutang ko pada bil bln dpn...
so better ko settle kan semua sekali hutang ko...jgn byr yg minimum payment jer...
dan lebih baik....JGN guna lansung kad tu....penat tau tanggung hutang....:nerd:

Saya pakai banyak c.c tapi tutup sana buka sini tapi yang paling best Maybank c.c. kalau tak pakai lagi bagus. Pendapat saya lah kan kalau boleh biarlah ada 1 untuk kegunaan jika ada kecemasan. Kad saya gunakan untuk auto debit bil-bil yang ada, senang tak payah pergi sana sini bayar, kalau suruh despatch bayarkan 1 tempat dia caj RM5.00. Tapi macam yang dikatakan kalau bil datang saya bayar penuh supaya tak peningkan kepala.

Ada 2 cara untuk settlekan kad kredit:-

1. Buat personal loan [ada interest tapi tak pening kepala sangat]
2. Main kutu [takde interest]

Reply #88 fiktee's post

tapi rasanya untuk no 1. tu kalau you ada banyak hutang kad kredit + loan kete ker rumah ker, loan yg u mintak mesti tak lepas punyala.. sebab skang ni dah ada central checking.. bank bleh check segala hutang piutang yg ada..

kita tak ingatla tapi ada penah terbaca ada agency yg boleh tolong orang yg dah terdesak sangat nak selesaikan hutang2 kad kredit ni tapi ada fee la but very minima.. even kat Bank Negara pun ada rasanya.. ada sesapa tau tak?? bleh la kongsi sikit

nash tak pakai cc..

hubby pakai..

nash dapat supplementary card..

setakat ni tak pernah lagi ada masalah dgn cc..

mungkin juga nash and hubby tak guna secara melampau kot..

and hubby pulak guna cc dah lama..

during masa dia study kat US dah guna citibank cc..boleh bagi mak dia pakai supplementary card citibank lagi..

now dia ada dua..satu citibank, satu hsbc..nash dia bagi supplementary hsbc..

actually susah tau tak de cc nih..hsewife macam nash memang perlu cc especially when my hubby travels..

bahaya la dia tinggalkan cash banyak2 kat nash..

nak bayar utk petrol, groceries, shopping sikit2 tu sume tak leh nak carry cash banyak2..

mungkin my hubby ada perangai 'jimat ya teramat' kot..that is why la dia boleh kontrol semua belanja..

tapi kalau korang rasa korang boros and takut tak boleh nak control baik jgn guna..unless ada kepentingan sangat2..

pernah dulu kat bod fd ada sorang ni ngadu dia suami isteri ada 12 keping cc!!

husband dia pegawai bank yang gaji hampir 10k tapi masih gagal lunaskan hutang piutang bank..

sebabnya tak reti kawal..

kesian gak kat dia..korek sana sini...seksa betul baca citer dia..

Kalau ps yang senang buat macam nie

1. Standard Chartered tp interest mahal Gaji RM800.00 kot [tak perlu pejamin]
2. OCBC Bank tak silap gaji RM1500 ke atas [tak perlu pejamin]
3. HSBC gaji RM2,00.00 above [tak pasti]
4. BSN gaji RM3,000.00 dan pejamin

apa yang diva cakap tu memang betul sekarang nie siapa nak buat loan dia orang sekarang da ada sistem online dengan Bank Negara dan mereka boleh tau berapa banyak hutang kita dan setelah ditolak dengan gaji ada berapa balance yang tinggal baru loan approve or not. Tapi cuba la mana tau kan nasib kita

Originally posted by abm_moktar at 23-8-2006 10:33 AM
nak mintak advise..klu kite ade sikit savings yg cukup utk clearkan cc, do u think it's a good idea w/drw duit ni clearkan cc dulu?

aku prefer ko setelkan dulu hutang cc ko tu...sekurang2nyer ilang la beban di bahu ko tu..ilang la beban tiap bulan nak bayar hutang cc..nanti lepas dah abis utang ko boleh simpan balik duit yang ade utk di jadikan saving...

U hutang pun hutang kad kredit anda saja.Kami cuma buat installment sama U.Tolong u turun minimum payment jadi RM50 saja dan turun interest.Itu saja.
Siapa Berminat buat refinancing kad kredit anda atau menjadi ejen sila laman sini:
http://www.cendol.info/book/226.html
Jadi Ejen sekarang offer hanya RM100 saja!
Syarikat kami adalah support Kad Kredit paling banyak jenis di Malaysia.
Kalau RM100 pun rasa mahal.Pun boleh contact aku, kalau u ada customer,I share komisen dengan kamu lepas tu I buka account free untuk kamu(sebelum offer tamat).
Contact ada di:
[url]http://www.cendol.info/book/226.html[/url]

aku pakai kredit kad utk isi petrol je...dtg je bil mmg aku byr habis...dan aku akan pastikan bil kredit kad yg aku guna tu aku mampu byr bila dtg statement...

aku dulu x  suka pakai kad kredit
tp tpaksa apply mybank sbb masa tu nak p kl beli laptop kat plaza imbi
so xkan nak bawak cash kan?
so first time guna beli laptop
lepas tu laamaaa x guna
adala 2-3 kali je guna urgent
tp mmg aku punya cara bayar..
ada lebih aku akan bayar lebih
so katakan tempoh masa 3 thn or 2 thn
jadi pendek ke sthn...
skrg ni aku dah potong mybank n guna cimb free tu
tp mmg best swap2 ni
x best time nak bayar tu la
hahahha

nk share experince.

awal tahun nie ..aku ada debt dgn maybank dlm 5k ++. mcm setengah org lain gaks. aku bayar kadang2 lebih. kadang kurang.kadang2  x bayar langsng. so klu kes bank phone sebab lambat bayar tu mcm perkara biasa la. so nk jadi cite aku pun plan nk beli keta. n aku plan nk bayar kad kedit abis. x mo la ada utang banyak2 bila dah ada keta nanti. tp camno nk buek. klu aku bayar bulan2 200 je.. bila punya taun aku nk pakai keta kan.  dan alkisah satu hari aku dpt call dr bank. tp this call so special to me coz it changes my life completely. bank bagi offer soh bayar half price. sebab ada diskaun 50% on my debt. so aku apa tunggu lagi. tambah duit gaji n pinjam duit kakat sket. aku pon bayar lah. seminggu pastu maybank anta surat ckp. all debt has been settled. rasa time tu hanya tuhan je yang tau. betapa leganya hati aku. rasa terlepas beban segala.

setelah dua tahun, aku kembali mengreply topik ini..

cam memula dulu aku kate aku guna kedit kad ni as pen dahuluan,
atau nak beli brg online
tapi, setelah guna br kutahu kedit kad ni mmg berhantu
bila tau ade kad, asik nak swipe jek..

huhu.....tensen beb
so, pada sesiapa yg takde kedit kad tu tak yah la pakai..
kalau nak beli brg online or nak kemudahan baik guna debit kad jek
tune money...hihi