CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: d_mystz3

ALL ABOUT HANTU - Jenis/Tempatan @ Luar Negara ETC

from my experienced ..

"ditindih" ni mmg dah selalu jadi ngan aku .. aku rasa first time kena masa sekolah menengah .. ntahla form brapa .. then berlarutan la sampai last year .. thn ni tak penah lagi ..

dlm bbrp thn pertama aku kena .. aku blh buka mata .. aku blh cakap dlm hati .. aku blh dgr bunyi disekeliling .. tapi tak blh gerakkan badan .. nak gerak jari pun setgh mati baru blh gerak .. suara pula tak blh keluar .. seingat aku benda ni jadi di luar bulan puasa .. kemudian bbrp thn kemudian pula .. benda ni jadi mcm acara tahunan di kala Ramadhan .. sbb tiap2 kali bulan puasa menjelang .. tiap kali tu la jg aku kena .. yg mana membuatkan aku musykil ..

dlm bbrp thn pertama tu .. aku asyik fikir ini semua kerja hantu .. to b spesifik .. kerja Hantu Naning .. ini org tua2 cakap la .. mcm mana dpt nama camtu .. aku pun tak tau ..

but then .. once aku dah kena masa bulan puasa .. aku pun reconsider balik .. apa betul ke kerja hantu? .. bknkah semua hantu dah kena rantai? ..

bbrp thn kemudian .. dah beza skit .. dulu try mcm mana pun .. cuma blh gerak jari sikit .. tp kali ni aku akhirnya akan blh gerakkan seluruh badan selepas berhempas pulas try gerak .. tp once dah blh gerak .. andai kata aku terus berbaring .. aku akan sekali lagi kena paralysed .. sehinggalah bbrp ketika baru normal balik .. then aku dgr plak org2 educated crita .. benda ni jadi sebenarnya disebabkan oleh sbb badan terlampau penat .. tu yg dia tak blh ikut arahan otak ..

jadi aku sebenarnya sampai sekarang bingung tak tau mana 1 penyebabnya ..

Originally posted by ibnur at 2-2-2004 10:49 PM:
myth?  mungkin ada scientific explaination.

saya pernah dengar, ini berlaku bila otak masih tidur tapi badan sudah sedar.  otak hantar signal untuk gerak cuma dalam mimpi, itu pasal macam mimpi. ...

hmmm.....
tp kadang2 tu terasa..... otak yg dah sedar.... dah boleh fikir secara waras

cuma tak dpt mengawal motor otot2 utk bergerak....
ini biasa terjadi kat saya.... terutama bila terlalu penat...

tp apa dia penjelasan utk nampak makhluk2 yg biasanya
tak dpt kita lihat waktu 100% sedar... :stp:

matmetal This user has been deleted
woi, benda ni ade dua sebab terjadinya

1....sebab korang letih cam korang cakap...pastu cara tidur tak betul....org pi basuh kaki korang basuh tangan sebelum tidor pulak..ish ish ish
2....sebab hantu....penunggu atau makhluk halus yg sering berlegar dalam dunia ini

lagipun kalu hantu bertindak, die takan memberitahu 100% kebenarannya....die akan membuatkan kita berfikir apakah sebenarnya.....kire cam A bunuh B tapi nampak macam B bunuh diri....ada paham ka...setiap perbuatan hantu ni ade kaitan dengan kejadian dunia sendiri

fuhlamak, aku macam ghostbuster le....tapi ape pun, aku penah kena himpit...ngan member gemok aku...fuh seksanye.....ke kelihatan seksi....hahahaha:nana:

[ Last edited by matmetal on 15-2-2004 at 10:45 AM ]

Originally posted by gorgonz at 15-2-2004 09:10 AM:
hmmm.....
tp kadang2 tu terasa..... otak yg dah sedar.... dah boleh fikir secara waras

cuma tak dpt mengawal motor otot2 utk bergerak....
ini biasa terjadi kat saya.... terutama bila terlalu  ...

hallucination boleh terjadi bila kekurangan oksijen.  tapi boleh jugak terjadi sebab gangguan jin dan syaitan.  mungkin syaitan ambik peluang keadaan kita masa tu, supaya kita pk yg bukan-bukan.  besoknya pi jumpa bomoh, silap haribulan syirik.  sonang punyo kojo setan ni.

Originally posted by matmetal at 2004-2-15 10:42:
woi, benda ni ade dua sebab terjadinya

1....sebab korang letih cam korang cakap...pastu cara tidur tak betul....org pi basuh kaki korang basuh tangan sebelum tidor pulak..ish ish ish
2....sebab....penunggu atau makhluk halus yg sering berlegar dalam dunia ini

mungkin kalau dipaksa terpaksa memilih tanpa ada pilihan lain selain dari menjadi hantu.  mungkin ramai nak jadi hantu tindih.

matmetal This user has been deleted
betui betui....sonang punyo kojo setan mau kito syirik nih....tapi betul le...satu sebab letih sume tu...yg kedua pasal hantu tu plak sebab korang akan terasa betis die, rambut die, tangan badan sume die le....

kalu aku, aku pilih jadik hantu tindih..leh tindih2...wuuhuuu...tambah yg solo2 tu..fuhh

Follow Us
Akuler This user has been deleted
Aku pernah baca artikel about mende nih,actually this feelings come from ourselves.Maybe tension or stress yg melampau yg mengakibatkan kita rasa sesak seolah2 ada benda yg menghempap kita.

aymy This user has been deleted
ex housemate aku pun kena gak dulu... dia ni ustaz yg mengajar agama.. dah tua dah dalam umur 40an.. dia tinggal kat bilik yg aku pernah tinggal dulu..aku tak pernah kena... dia kata, dia nampak makhluk ni kat tepi katil dia..  pastu benda ni tindih dia... lawan punya lawan punya lawan, dia menang dan benda tu terjatuh dari katil.. pastu benda tu pun hilang.. aku tanya dia , benda2 ni mai mana? Ustaz tu kata, benda2 mcm tu, dia lalu kat tepi rumah, pastu singgah bilik..

aymy This user has been deleted
lagi satu, masa tu aku tengah sembang dgn sorang pensyarah yg agak alim gak laa... dia memang belajar ilmu agama.. tapi bukan ustaz.. kejadian ni berlaku dalam pukul 12.00 lebih sebelum kitorang gi sembahyang jumaat.. kami dok sembang pasal agama sikitla.. pastu tiba2 dia terdiam dan kemudian dia tutup mata sambil membaca sesuatu.. pastu bila dah ok, dia kata sat tadi ada benda melawat.. dia kata, depa pun nak tau gak apa benda yg kita manusia ni dok sembang..tapi dari jenis yg baik.. maksudnya di sini, di samping kita, ada benda lain di alam ni..kalau jenis yg baik, mungkin dia tak buat apa2, tapi kalau jenis tak baik, tu yg buat kerja tindih menindih, tunjuk rupa yg tak elok, etc...

..memang ada dua jenis kes tindih nie..satu sebab letih..satu lagiks sebab hantu/jin...dua2 saya pernah kena...

..pasal letih tu...kadang2 memang berlaku..time tu kita sedar....bleh dengar..bleh berfikir..tapi badan2 tetiba tak nak bagun..macam paralyze ..tak dapat gerak..mungkin utk beberapa minit baru bleh..hmm..nie disebabkan kepenatan....

bab hantu nie..berlaku ketika sekolah menengah dulu ler..time tu tinggal kat Govement Quarters kat KL..Jalan Traverse...rumah banglo british yg zaman merdeka....rumah tu dekat hutan memang belakang tu hutan ..besar gak umah tu ..6 bilik..tapi kebanyakanya kosong. takde penghuni...dah lah cahaya pun tak banyak umah tu...

..so dia berlaku kira2 pukul 2 pagi....suasana hening....baru lepas hujan... tak tidur lagi entah kenapa... bilik yg saya duduk tu gelap..lampu pun malap...saya baru nak kerjakan solat Ishak...dah ambik wuduk pun ..pastu..entah kenapa (setan ler nie ) terhegeh-hegeh nak solat...duduk atas katil...pastu terbaring jap...separuh baring... kaki masih ker lantai tepi katil..tapi kepala yg degil nie dah ada atas katil... belum pejam mata lagi.......time baru nak pejam/sedar..tiba2 .......PEEERRGHGHH!!!!.....

...TUUUU DDDIIIAAA!!!! ....DIAAA DATANG!!!....dia datang mengejut..tak dapat begerak langsung.. nak bukak mata pun tak bleh..nak ucapkan ayat quran....keluar angin aje kat mulut.....issk....panik gak time tu...pastu fight ler gan dia..cuba bebaskan diri..yg menakutkan lagi..bleh rasa dan dengar lembaga tu di sebelah..macam ada sesuatu ler berhampiran..dengan bunyi berdesing..bila kita fight..bunyi berdesing tu makin kuat..macam lembaga tu sedang marah atau tengah fight balik ....

..last2 ..ucapkan dalam hati Surah Al-Iklas..baru sepatah aje terkeluar dalam hati..terus hilang menatang nie...sampaikan kepala yg asyik dari tadi cuba lawan ...naik ke atas terus sebab daya yg menahan tu dah hilang....

..hah..apa lagi saya pun terus masuk bilik seblah yg terang ..lemparkan sejadah ..terus solat...dan tidur dalam ketakutan...hehehe..pengajaran utk diri...mungkin makhluk tu bengang kita tak solat...tapi mak saya pun kadang2 kena juga..so nie species jahat kot..isskk..scary jugak.....

....tapi masa U tu lagik dasyat dan pelik....kena kat my roomate...hmm....patutkah aku continue??..:stp:..ada yg pengsan nie...

Originally posted by matmin77 at 2004-2-29 03:35:
bab hantu nie..berlaku ketika sekolah menengah dulu ler..time tu tinggal kat Govement Quarters kat KL..Jalan Traverse...rumah banglo british yg zaman merdeka....rumah tu dekat hutan memang belakang tu hutan ..besar gak umah tu ..6 bilik..tapi kebanyakanya kosong. takde penghuni...dah lah cahaya pun tak banyak umah tu...

Ini mesti Federal Hill yang banyak beruk tu.
Kes ro### pun banyak oleh hantu tindih-menindih kat situ.

..hah..tul tu..kat Federal Hill... umah aku tu selalu kena rompak dek beruk penyagak nie...suka sangat masuk umah orang....cisssnf:...bukan setakat beruk..Ular sawa sebesar peha pun selalu ada ....inikan pula hantu himpit...:re:

winzip This user has been deleted
penduduk situ mesti sakit jiwa, kan..

Benda ni sebenarnya berlaku kat mana2 pun. Orang putih panggil old hag syndrom (kene tindih ngan nampak hantu).Kalau nak saintifik sleep paralysis, atau waking paralysis, dua2 lebih kurang cuma satu masa nak tido, satu masa nak jaga.
Biasanya diexplained dgn body tu dah 'tidur' tapi minda masih jaga. Pihak lain pun ada teori jugak, tapi aku taknak tulis kat sini.

http://watarts.uwaterloo.ca/~acheyne/spdoc/Techreport.pdf
http://www.castleofspirits.com/sleep.html

Aku selalu sgt kene benda ni dari takut sampai naik bosan (tapi lepas lama tak jadi rasa takut pulak). Tapi biasanya bagi aku benda ni lebih bermusim. Musim dia datang dia datang pas satu, satu. Tapi musim selamat takde apa pun. Benda nih tak kisah laa tidur kat mana, pukul berapa, siang ke malam kalau dia nak jadi, dia jadi. Biasanya rasa macam ada benda, kadang2  boleh nampak. Aku setakat ni takde nampak benda menakutkan. Biasanya aku nampak mcm org2 yg aku kenal, mcm kawan aku atau family aku (Bos aku atau lecturer aku tak pernah pulak). Kadang2 aku nampak mcm ada sesuatu diperbuat dari hollow golden speck of shimmering light (outline bentuk tubuh manusia), bergerak mundar-mandir tak tentu arah sambil meneluarkan bunyi yang pelik.

Dulu masa kecik punyalah takut sampai aku pegi tido bilik parent aku. Kalau sebelum pukl 12 tak lelap lagi abis laa, mesti kena. Trauma betul masa kecik aku sampai ada masa tido tak tutup lampu.

Biasanya mata boleh bukak kalau nak bukak tapi biasanya aku tutup pasal tak nak nampak yang bukan2. Aku try jugak petua gerakkan ibu jari kaki tapi tak jadi, benda ni kuat sangat. Biasanya struggle cuba gerakkan kepala baru boleh lepas, tapi kalau relax lepas tu kena balik.

biasanya orang yang kena tindih ni ... mula mula akan dengar bunyi kuat dari telinga... badan tak boleh bergerak dan susah nak lepas dari di tindih.... ni menurut pandangan aku cause aku kena tindih hantu dah banyak kali... so untuk lepaskan dari di tindih... jangan cuba fight balik dan biarkan aje.....

ShookDaGreat This user has been deleted
Originally posted by rhoyo at 25-4-2004 01:54 AM:
biasanya orang yang kena tindih ni ... mula mula akan dengar bunyi kuat dari telinga... badan tak boleh bergerak dan susah nak lepas dari di tindih.... ni menurut pandangan aku cause aku kena tindi ...

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

aku pon slalu kene cenggitu..

tapi maser memula nak kene tindih tu...mak oiii kat telinga aku byk bunyik yg menyeramkan aku dengo...

Originally posted by ShookDaGreat at 25-4-2004 02:48 AM:

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

aku pon slalu kene cenggitu..

tapi maser memula nak kene tindih tu...mak oiii kat telinga aku byk bunyik yg menyeramkan aku dengo...

Oh begitu ker...

Selalu bunyi dia ni macam kuat lah..... macam bunyi dia ni masuk dalam otak .. tak boleh bayangkan....

selalu aku kena ni masa tidur pukul 4.00 pagi ...

Semalam kena lagi. Lebih kurang dalam pukul 8.30. Padahal lama dah tak kena.

Berkenaan bunyi bising tu banyak kali jugak aku dengar. Bunyi dia mcm dlm kepala. Kadang2 sampai terbayangkan keretapi pulak masa dengar bunyi tu.

Kan memang betul cakap aku..... orang yang kena tindih mesti dengar bunyi... macam mana lah agul ... lepas bangun dari tidur tu tak rasa letih ker..

Letih tu tak ada la sangat. Tapi biasanya rasa groggy dan badan mcm stiff sikit. Lebih kurang rasa macam bila kita betul2 relaxkan badan.

Bunyi tu kadang2 ada, kadang2 takde. Ada time tu siap boleh dengar lagu yang tak pernah dengar lagi. Kalau aku boleh rekod mesti boleh  jadi komposer terkenal. ;)