CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: d_mystz3

ALL ABOUT HANTU - Jenis/Tempatan @ Luar Negara ETC

Sepanjang hidup bee...bee terkena sekali jer...b4 ni dengar jer orang cecakap. Last year...bee tidur meniarap...bee dengar bunyi TV..tapi bee nak buka mata tak boleh.

Selalu orang kata kalau kena benda ni kita goyang ibu jari kaki kita. Bee buat tapi still tak boleh gerak.....bee cuba juga gerakkan badan...berat sungguh!
Last2 baru berjaya.......MasyaAllah masa tu bersyukur betul dapat sedar..
Takle letih sangat maybe letih coz bangun tidur...tapi benda tu sampai skrg menghantui bee. Bila tanya tunang bee coz dia doctor so dia kata benda ni coz badan terlalu penat .. dan tak dapat ikut arahan otak ..
Macam YB kata gak...

Ntah arrr....tapi pengalaman ni yang buat bee tahu akan kebenaran tertindih bila tidur....Moga tak terkena lagi...

Oh begitu.... tapi memang benda ni kau tak boleh fight .... masa dulu ada lah aku terkena dan terus aku cuba baca beberapa ayat al quran... masih tak boleh lepas....

Originally posted by matmetal at 15-2-2004 07:51 PM:
...yg kedua pasal hantu tu plak sebab korang akan terasa betis die, rambut die, tangan badan su ...

yang ni pernah, kena lebih kurang 5 hari berturut-turut tapi tak la at the same time, hari ni rasa betis, esok ada tambahan kepala, rambut dan sebagainya......seram sampai hari-hari berikutnya tak dapat tidur hingga subuh dan tak tutup lampu......
yang lain tu maybe sebab penat....selalu kena sampai fed up........

maba This user has been deleted
Satu amalan yg cikgu english aku ajar dan aku ada buat gak ler. Ini utk bukan ditindih hantu dan seumpanya.

Semasa berlaku perkara tersbt kita jgn lawan tapi biar kan sambil dalam hati cuba tenangkan diri. Bagi org Islam (ni cikgu lain tambah), cuba sebut ALLAH dalam hati dgn khusyuk(boleh buat diri kita tenang).

Seterusnya lepaskan saja perasaan atau kehendak nak bangun. Berbeza org akan dpt exp lain. Mcm cikgu tu, dia exp out of body exp iaitu sukma tidurnya naik ke atas sampai langar syiling and jatuh back to the body.

Aku buat, jadi rilek kejap lepas tu boleh bergerak dan sedar. memang betul ada bunyi kuat berdengung dan bising.

Yg aku tau juga terdpt 2 jenis tindih:
1. Badan belum cukup istirehat dan kita in hurry for something, so tiada syncronize between akal & keupayaan jasad.
2. digangu oleh hantu dan seumpamanya. Yg ni insyallah kalu tak bleh baca apa pun yg penting serah diri pada Allah bulat2.

p/s:Seronot baca post kat semua forum..

aku penah kena dua kali...

1. masa tu aku sekolah menengah.. kat rumah la nie.. aku mmg biasa tido sensorang.. skali mungkin aku penat + tak mandi terus tido = memula tido okies je tetiba je rase cam terjaga n tak leh gerak.. bunyi cam bingit pun ade.. badan mmg takleh nak gerak..nak kuar sora pun tak leh..aku ilekk je tp tak berani nak buka mata sebab taku ada menda lain.. pastu rasa macam terapung2 je badan aku..macam  ada org angkat.. last2 aku dah rasa ok terus bukak lampu n tak tido sampai pagi..

2. nie masa aku matriks..kat langkawi
aku buat projek final sampai kul baper pagi tahh ka lab computer..memula rase semacam dah tp nasib ade kawan aku temankan..time nak balik ke bilik pun rase macam ade mende ikut aku selain dr kawan aku tadi... cuak gak tp buat tak tau je la.. pastu bile letak je kepala atas bantal..terus bunyi cam bingitt sangat..aku nak bangun pun tak leh..  nasib la time tu dah dekat subuh n bilik aku pun depan surau... bunyi azan je terus lenyap rasa2 tadi..huh legaaa

p/s:hollow golden speck of shimmering light (outline bentuk tubuh manusia) tu pun aku perasan gak macam ade

Originally posted by maba at 27-4-2004 03:27 PM:
Satu amalan yg cikgu english aku ajar dan aku ada buat gak ler. Ini utk bukan ditindih hantu dan seumpanya.

Semasa berlaku perkara tersbt kita jgn lawan tapi biar kan sambil dalam hati cuba tena ...

Power betul cikgu kau. Boleh dikatakan seorang yang berani bagitau org. Sesetengah org sorok takut org lain fikir yang bukan2 pulak. Mungkin dia baik dengan kau kot?

Aku setuju jugak dgn teori kau. Cuma satu benda yang aku nak cakap, dalam keadaan tu minda kreatif kita dalam keadaan yang kuat. Kalau kita fobia gile dgn raksasa dlm cite ototroman pastu kita rasa mesti raksa ototroman yang tindih kita, kemungkinan besar kita kan jumpa dgn raksasa tuh. Dalam sesetengah kes la.. Kes2 lain mungkin ada benda lain yg kita tak faham...

:hmm:

Follow Us
Sound_Garden This user has been deleted
aku penah kena 2 kaliiii

Minah_Flunxy This user has been deleted
What is sleep paralysis?

Sleep paralysis consists of a period of inability to perform voluntary movements either at sleep onset (called hypnogogic or predormital form) or upon awakening (called hypnopompic or postdormtal form).

Sleep paralysis may also be referred to as isolated sleep paralysis, familial sleep paralysis, hynogogic or hypnopompic paralysis, predormital or postdormital paralysis

What are the symptoms?

A complaint of inability to move the trunk or limbs at sleep onset or upon awakening
Presence of brief episodes of partial or complete skeletal muscle paralysis
Episodes can be associated with hypnagogic hallucinations or dream-like mentation (act or use of the brain)
Polysomnography (a sleep recording) shows at least one of the following:

suppression of skeletal muscle tone
a sleep onset REM period
dissociated REM sleep
Is it harmful?

Sleep paralysis is most often associated with narcolepsy, a neurological condition in which the person has uncontrollable naps. However, there are many people who experience sleep paralysis without having signs of narcolepsy. Sometimes it runs in families. There is no known explanation why some people experience this paralysis. It is not harmful, although most people report feeling very afraid because they do not know what is happening, and within minutes they gradually or abruptly are able to move again; the episode is often terminated by a sound or a touch on the body.

In some cases, when hypnogogic hallucinations are present, people feel that someone is in the room with them, some experience the feeling that someone or something is sitting on their chest and they feel impending death and suffocation. That has been called the 揌ag Phenomena

Minah_Flunxy This user has been deleted
pernah kena berkali-kali...lebih teruk terjadi sejak saya kena athritis...bila terjadi saya suka panic..kerana on that time tatau..apa jadi..rasa cam yang ada hanyalah roh..

Cuba jadi tak takut. Get detached from your experience...

Easier said than done though...

Aku pun kadang2 takut jugak...

dulu aku first time kena macam rasa aneh kenapa tak boleh gerakkan badan dan susah nak bangun dari tidur..... saya rasa yang paling susah nak lawan ialah untuk sedar dari di tindih tu....

maba This user has been deleted
first exp pasal ni ialah selepas suatu hari main roller skate kat sekeliling rumah, lepas langgar dawai penyidai kain, terus jatuh kebelkg dgn kepala terhantuk atas simen pastu pengsan tak sedar diri, ada ler demam 2 hari. Sepanjg demam tu asyik dengar roller blade bergerak sendiri kat belkag rumah ajak main lagi (duk bilik belkang) masa tu ler selalu kena tindih siap berpeluh2.

Originally posted by maba at 28-4-2004 07:31 PM:
first exp pasal ni ialah selepas suatu hari main roller skate kat sekeliling rumah, lepas langgar dawai penyidai kain, terus jatuh kebelkg dgn kepala terhantuk atas simen pastu pengsan tak sedar di ...

:hmm: .... pada pendapat saya .. tiada element hantu ni.. cause kau cedera ....

Sorang doktor penah bagitau aku, rasa kena tindih ni (kecuali la kalau kita nampak clear lembaga atas badan kita) ada kaitan dgn masalah keletihan dan pernafasan yg ada gangguan sikit masa tidur. Org ada masalah jantung pun dengarnya selalu rasa camtu.

Doktor, psikologis mmg ada penerangan utk benda ni. Bagi aku walau nampak lembaga pun tak semestinya lembaga tu wujud. Dlm sesetengah kes, mungkin apa yang kita nampak tu hanyalah projection daripada rasa takut kita sendiri.  

Walaupun pengalaman nampak sama tapi puncanya mungkin berlainan.

Aku pun tak pasti...

biasanya masa kena tindih ni macam tak nampak lah lembaga atau hantu dan sebagainya cuma bunyi sahaja... cause tidak dapat buka lah mata semasa kena tindih tu...   ada sesiapa yang nampak hantu atau lembaga masa di tindih  ?

ShookDaGreat This user has been deleted
Originally posted by rhoyo at 29-4-2004 02:37 PM:
biasanya masa kena tindih ni macam tak nampak lah lembaga atau hantu dan sebagainya cuma bunyi sahaja... cause tidak dapat buka lah mata semasa kena tindih tu...   ada sesiapa yang nampak hantu ata ...

aku penah nampak lembaga maser kene tindih nie...kat rumah aku lagi tu.

aku kene time siang (dalam pukol 11 pagi gitu). aku nampak 2 org budak kecil do main pusing2 kat aku masa aku kene tindih.. yg ajaib nyer aku dah kunci bilik dan kunci nya aku jer yg pegang...pas tu adek aku cuma pempuan jerr..tapi time tu aku nampak sorang dak laki sorang dak pempuan. depa main pusing2 keliling aku.

biler aku tanya mak aku (arwah dah) dier cakap biasa lah tu...dia dah lama tk tengok aku (sebab dulu aku dok skolah asrama)

horror beb.

qhusyairie This user has been deleted
kalau dari segi medical,
tau kan tdo ader stages dia..
kalau owang yg tetiba terjaga tp still in REM(rapid eye movement) stage, dia takkan leh gerak..

sebab maser tdo, muscle akan relaxed, so, biler dia terjaga in REM stage tu, muscle dia tak ready tuk contract...tu yg dia takleh gerak..
dia kata kene tindih..

wallahualam...

Tu waking paralysis. Sleep paralysis?

Originally posted by ShookDaGreat at 3-5-2004 06:47 AM:

aku penah nampak lembaga maser kene tindih nie...kat rumah aku lagi tu.

aku kene time siang (dalam pukol 11 pagi gitu). aku nampak 2 org budak kecil do main pusing2 kat aku masa aku kene t ...

hmm... :hmm:

maksud kau shook ... kau nampak orang halus berkeliaran di bilik tidur kau dan kau tak dapat bergerak cuma tengok aje dengan selamba.. begitu ker shook....