CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: d_mystz3

ALL ABOUT HANTU - Jenis/Tempatan @ Luar Negara ETC

popadelic This user has been deleted

Kene himpit

Org kate..kalo kite tdo kan.kengkadang setan atau hantu dtg himpit kite menyebabkan kite takleh bercakap...sape penah kene himpit ekk...ceritalah cket pengalaman dan macam mane korang lawan balek???

Originally posted by ashna at 2-9-2004 10:01 PM:
aku pun penah kena tindih a few times, tapi lama dah, benda ni bila nak jadi, badan rasa cam seram sejuk, telinga berdesing/berdengung, tak boleh nak kluar suaRA. tapi certain time aku rasa cam mim ...

Wah  ... kau pun ada dengar bunyi yer masa kena tindih yer. sama lah tu .. :ah:

hmm.. saya pun slalu sgt kena.. beratus2 kalik dah kot.. sepanjang 10 thn lebih dah.. i know there must be a logical or medical explanation, tapi, how do u explain kalau at the same nite, ramai yg kena? and most of the time, i can see or hear 'things'?could it be hallucination je? selalunya i try to tidur je, and tak lawan, tapi rasa tak leh.. macam lebih ditekan2 plak..x de cara utk menghindarinye ke?

teringat aku masa kat asrama, ada sorang room mate aku ni tiba2 menjerit dan meloncat dari katil dia masa kita org semua nak tido,time tu baru tutup lampu bilik. then aku perasan ada benda warna hitam terbang keluar ikut tingkap sebelah katil aku,tingkap tu mmg terbuka,takleh tutup sebab rosak. apa yg jadi kat room mate aku tak thau lah sebab dia tak nak citer.maybe benda tu tido kat katil dia kot then dia pulak yg tindih hantu...hahahha
seingat aku kat asrama aku tak penah kena(maybe sbb aku selalu amalkan baca ayat kursi sblm tido), first time kena masa kat rumah di kg.

Originally posted by rhoyo at 25-4-2004 01:54 AM:
biasanya orang yang kena tindih ni ... mula mula akan dengar bunyi kuat dari telinga... badan tak boleh bergerak dan susah nak lepas dari di tindih.... ni menurut pandangan aku cause aku kena tindi ...

that's what i do, cuma baca ayat kursi dlm hati,lawan tu tak penah lah. aku rasa certain org je kot yg selalu kena dan nampak hantu nih, ada sorang my housemate yg jenis selalu kena tindih dan nampak benda tu. tak taulah sebab apa benda tu suka sgt kat dia.

Originally posted by ashna at 2004-9-12 10:07 PM:

that's what i do, cuma baca ayat kursi dlm hati,lawan tu tak penah lah. aku rasa certain org je kot yg selalu kena dan nampak hantu nih, ada sorang my housemate yg jenis selalu kena tindih dan  ...

My reply:-

Dulu pernah duduk asrama. Selalu jugak kena tindih hantu ni. Pernah nampak jugak benda tu. Sebab selalu kena lama2 tak kisah. Kalau kena tindih kena relax & baca ayat2 Al Quran.

Follow Us
Originally posted by rhoyo at 25-4-2004 02:46 PM:
Oh begitu.... tapi memang benda ni kau tak boleh fight .... masa dulu ada lah aku terkena dan terus aku cuba baca beberapa ayat al quran... masih tak boleh lepas....

mmg betull..dlm hati dok baca ayat kursi ke ayat al-quran still takleh nk gerak gakk.. rasanya sblm tido mmg baca ayat kursi & hembus keliling 3 kali...tapi still kena sakat gaakk..bila kena kejut barulah boleh bangun...tp lps tu mmg takut nk smbung tido balik..takut kena sekali lagi...

Originally posted by Baiduri Othman at 12-9-2004 10:17 PM:

My reply:-

Dulu pernah duduk asrama. Selalu jugak kena tindih hantu ni. Pernah nampak jugak benda tu. Sebab selalu kena lama2 tak kisah. Kalau kena tindih kena relax & baca ayat2 Al Quran.

dah la tak kisah sempat relax lak.......:bgrin:

kena tindih ni da biasa kena, sampai da tak ambik kisah lagi...

penah skali tu kena...nak bangun xle gerak...trus sambung tido je...

but my fren cakap yg hempap ni jin... ntah btol ke tak... :stp:

kalau lelaki yg kena hempap, jin betina yg kacau duduk kat atas badan and vice versa...

sherrina pon slalu kene. rasanya ada kaitan ngan body and brain. maybe terlalu letih dsbnya.

at one time masa gi holiday kat Penang. keluarga semua gi keluar makan malam. sherrina dok sorang kat bilik hotel tgk tv. pastu ngantuk sgt terus terlelap. tau2 dengo org ketuk pintu bertalu2. boleh dengo, sedar tapi tak larat nak bangun. last2 nampak ada org lelaki panjat masuk kot tingkap. nampak tapi buat derk aje. bila mak masuk je bilik mak tanye demam ke? just pandang and tido balik....scarry masa tu tapi ingatkan mmg hantu laut ke apa sebab bilik tepi laut.

pastu kat asrama tak penah kene. slalu kene kat umah. banyak kali tak terkira. sampai dah boleh agak bila nak kene. kalau nak tido tetiba mata cam ditarik2, pastu suasana bising menjadi sunyi sepi. bunyi kipas pon tak dengar, bunyi cengkerik pon tak dengo. then keluar bunyi berdesing pastu mata pon dah nampak kelam2. sah le nak kene tindih. just focus my mind, gerakkan kaki dan tangan sekuat mungkin..pastu okay.

sherrina rasa ia ada kaitan dengan faktor letih kot.

apakah teknik elak kena "tindih hantu"?

aku dah 2 kali kena tindih benda tu in 4 days, sebelum ni tinggal rumah sewa tepi hutan pun tak penah kena, fisrt time kena last saturday, then on sunday aku tido bukak lampu sbb dgr citer setan takut kat cahaya, so that night tak kena kacau, on monday, aku tutup lampu, ingatkan dah takde apa2, kena kacau lagi mlm tu, this time lama sket, so semlm aku download ayat kursi kat internet dan play b4 tido dan aku tido with the light on, alhadulillah tak kena kacau, tapi aku still ada rasa takut2 utk tido tanpa bukak lampu. tak penah kena kacau sekerap mcm ni.

Sila check balik thread :

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=87883&fpage=1

Ada beberapa jawapan dalam thread ini untuk kepastian mengenai hantu tindih ni ....

Faktor letih macam takder kot cause semalam aku sepanjang hari duduk mengadap console ... dan semalam aku tidur lewat .. terus jam 1.30 pagi dah kena tindih ....

Hmm . ada sesiapa yang pernah tindih dalam bulan puasa ni ? ...

Juliet7677 This user has been deleted
saya penah kena gaks..mas kat hostel dulu.....tak leh nak nafas ler...:gila::gila:

intansuhana This user has been deleted

kena tindih

aku pun selalu kena tindih.Tp aku letak benda tajam bawah bantal...insyaallah..lama2 ok la...taruk surah yassin bawah bantal...

kalau nak elak.. tido jangan telentang....

tido dgn kaki bersilang

kita bukan setakat kena tindih, pernah kena tarik rambut lagi. Nak kata mimpi, tapi bila bangun sakit tu ada lagi. so kita macam ashna jugaklah, tido dgn lampu on tapi nite lite aja lah.

huhuhu
yeke?

Orang2 Melayu dulu mengikut apa yg orang India buat ... mereka akan meletakan penyapu (biasanya lidi, bukan vacuum cleaner) di hadepan katil (di mana kaki berada).

Saya pula tidur dgn pedang di samping ku. Setakat ini, tak ada yg mengacau.