CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: alangGIRL

Saper pernah tidur dgn kucing??

macam² citer korang, menarik. tommy pengalaman kucing berak atas katil belum lagi..kencing tu ada la, jenuh basuh..takut mak tau.habis semua kena hantar pasar nanti. hah! hah! hah!

gomok aku tu suka tido celah tiak..
asal nampak aku landing jer.. dia carik port boikknyer celah tiak.. :lol

Skang ni bela kucing tp tak penah bwk kucing tedo sama!
Sbb skang aku tedo dlm bilik.. kut2 la kucing tu nak beyak ke.. nak terkucil ke.. cemana nk kuar bilik aku?  hahaha!

last year aku bela kucing lain + aku mmg tedo kat ruang tamu dpn tv.
Buh la toto dpn tv tu!
Masa nk bentang toto tu kuceng aku yg rasmi dulu!  Adeh nakal sggh!
Aku tedo.. dia pon tedo la kat blakang kepala aku.
Time subuh je dia mai ciom pipi aku.. pandai sggh dia kejutkan aku dr tedo.
Tp aku dh buang kucing tu sbb aku pindah umah.
Nyesal plak tak bwk dia pindah umah skang sbb kucing tu nakal + manja sgt!
Aku blk ofis je mmg dia tggu aku kat pintu umah.
Mana la Neo skang ye?  Aku menangih time lps kan dia sbb Neo takut dunia luar!

[ Last edited by  gepren at 23-8-2006 10:39 AM ]

Reply #16 kacang^soya's post

Sayapun setuju ngan kacang. Kuching saya pun ilang gak n sampai sekarang dah hampir 20 tau masih ingat kat dia especiali bila ternampak warna bulu yang sama. Dulu masa sekolah dulu, kalau nak tido siap paksa kuching ni tido sekali . Bila dengar dengkuran nya yang merdu  kroh..kroh..kroh tu macam kena dodoi lak terus lali jer mata nak lelap .... he he he.... Tapi kuching saya ni mat pura-pura, bila kita dah tido dia blah tapi esok pepagi tau2 jer time kita nak bangun masa tu lah dia masuk bilik balik n lompat atas katil, konon2 dia tido ngan kita sampai pagi lah tu. Saya rindulah ngan dia ....sob....sob....sob

kite ni daripada kecik sampai besor ni memang suka sangat ngan kucing..
bertukar ganti kucing yang ada..dari mak ke anak cicit..semuanya ada..semuanya manjer dan slalu tido skali..duk kl ni ingat nak bela kucing jgk..tapi sian plak kalo balik kg xde sapa nak jaga kat sini..

kadang2 je tido ngan kucen..tu pun kalo dier yg dtg berlingkar skali.
my kucen kecik2 dulu suke tido ngan org..tp dah beso tak brapa gemo plak..agaknye sbb slalu kene sepak agaknye
skang dier tido dlm bilik parents..ade tempat khas utk dier tido..dak tu mmg manja giler ngan mak sy ^^

Follow Us
seblum kawin... mesti tido ngn kucing...... bestla, rase selamat... gebus and cuddly
kalu die nak kencing/berak... die pegi pintu dan mengeoww.... seb baik haku light sleeper, bangun la bukak pintu...

pas dah kawin, laki haku pun kena tido ngn kucing gak.....heheheh
time ni takde rumah sendiri.....

skang dah pindah rumah...  setiap hari jumaat balik rumah parents and malam tu tido ngn kucing?....
laki haku tido bawah....
die kasik chance la... seminggu sekali nak tido bersama kucing? ku.....

Kadang-kadang saja bila balik rumah mak, Shin ajak meow tidur sekali, sampai esok pagi.
Tapi lepas kawin ni, bila hubby masuk jer, meow kena halau. Hubby cemburu.

Seronok kan tidur dengan kucing? Nanti dia sondol-sondol kita, purring, gesel-gesel. Paling syok tapi geli kalau dia jilat tangan atau kaki. Hubby luar bilik pun serbu masuk sebab Shin gelak 'one kind'. Selalu hubby jer boleh buat Shin 'gelak' macam tu. Opsss tercerita hal dalam kain.

Hahahaha. Nak bela kucing, tapi rumah Shin kecil, kesian meow macam terkurung.

selalu tido ngan kucing bila balik kampung jer...mak melati banyak bela kucing...ada 11 ekor semuanya...tiap kali balik kampung melati tido kat ruang tamu ditemani kucing2 yang byk...yang best tu semua berebut2 nak sebantal ngan melati...tapi bila bangun pagi semua dah takder..mak akan halau kucing2 tu kuar rumah...melati ada asthma, bulu kucing ni boleh cetuskan asthma, tapi degil...nak gak tido ngan kucing2 ni...:bgrin: bukannya selalu pun, sebulan sekali jer...

pnah gak tido ngn kucen.. best lar..dah lama x tido ngn kucen.. since si gem or gemok tuh dh mati dah x bela kucen pun.. pagi2 mst dia kejutkn tido.. hak3.. skng nih nk bela balik lar.. windu ar nk manja2 ngn kucen.. hik3..

pernah. and one thing, meow mmg suke kejut subuh so tak yah lah nak set alarm coz is ade meow kat sblh, confirm akan bangun. kalau tak bgn gak, die akan meow2 sampai kite bgn. best kan kucing :D

haah le bile dah suboh jek kucen aku pun suke gerakkan aku suh bgn tido..kalu time2 pose bile bgn sahur kul 4am dia pon sebok bgn skali siap mintak makan dari mak aku heheheh..tp yg tak syoknyer bile lepas raye dia cam dah biase bgn sahur so nnt dia gerak aku suh bgn tido 4am :geram:

dulu masa tecik selalu gak tido dgn kucing
tp mak selalu bising2...
skang ni malas ler kang tgh2 syok tido dia sibuk meraung
nak kuar lak..eeee tension jer dah ler sedap tido.....

dulu masa kucing aku hidup agi slalu aku tidur ngan dia
tapi skang ........kucing aku dah xder,... accident...sedeynyaaa!!!!!!!uwaaaaa!!!
tingat aku saat2 indah bsamanya!

aku tiap2 mlm kucing2 aku tido dgn aku.....enam ekor sekali  tido atas katil dgn aku. Mula2 dulu aku letak semua kat luar...tapi tak tahan asyik kena cakar je pintu aku, sbb semua nak masuk bilik aku....maklumlah bilik aku ber air cond.  Yg heran tu walau ada sekor dua yg duduk atas katil masa aku tak tido lagi, tapi bila aku start  baring kan bdn atas katil....semua automatik naik atas katil.  Katil aku yg king size dah jadi single lak..sbb kucing2 aku semuanya nak tido dekat2 dgn aku.

Ada sekor aku punya peberet, dia mesti tido atas bantal aku sebelah menyebelah dgn kepala aku. Aku terpaksa alas dgn kain bantal aku tu, sbb takut bulu2 dia melekat kat bantal. yg lain2 tu lak semuanya nak tido dekat2 dgn aku....kalau pusing kekanan kena bdn kucing , kalau pusing ke kiri ...pun kena bdn kucing. Ada sekor yg ntah apa peranginya...kalau tido asyik nak dekat2 lak muka dia dgn aku....risau tul....kalau wangi mulut tak pe gak.....

Kalau bangun pagi toksah cakaplah...kucing2 aku yg bangun dulu...siap buat eksesais main kejar2 dlm bilik ...speaker radio aku dah berapa kali  dah jatuh......semua kucing2 aku ni tak keluar rumah...semua duduk dlm rumah, mcm anak dara sunti zaman dulu2....kalau ada yg gatal terkeluar dari rumah tu...sah2 tak pandai balik....aku gak yg kena panjat atap rumah jemput dia orang ni balik.......

x pernah sampai tido mlm..sebab kucing bila mlm letak luar umah..siang jek kasi masuk umah..kalo tido pun kat hujung kaki..x pun kat perut..dia suka rapat badan kat tuan dia masa tido..

Penah gak tido ngan kucing ni....
tapi mmg xperience sungguh la yg sekali tu.....huh.....sakit..sakit....anak kucin la kata pun.....nak kasi dia panas letak la kat tepi badan ni ha, so duk berjaga tak nak kasi tertindih si miaw tu...huhu...mau demam gak, 1 mlm ja la...pastu tak dah...terpikir la jugak camna la ha, ibu² nak besarkan anak......pengorbanan oh pengorbanan.

kucing aku tiap2 pagi dlm kol 7am mesti naik katil comolot aku.
Yg menjadi mestri camner dia bleh baca time. Kalo aku balik keje awal sblum kol 6pm dia mesti cuak
tgk muka aku, smpi la aku panggil name dia baru dia brani dtg dekat.

Edited by aeveuu at 18-11-2023 07:02 PM

.................................

saya punye sekor kucing nama die eitam.
hari2 lepas bagi die makan, die yg ajak org tido dengan die.
mengade-ngade betul, nak tido pun kena org dodoikan:kant:

sebelum ade baby, die tido satu bantal dengan saya, skrang die tido sebelah hubby. ha ha... pasal hubby saya jer yg rajin layan die.