CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Eastern

Bilakah anda akan berhenti...???

dah kawin aku berhenti laa

pernah terfikir nak berhenti...

tapi tak mampu
harap2 dah kawen nanti, klau masih tak berhenti pun, dapatla membahagi masa antara family dengan komik

komik aq lg berkoyan-koyan dari adik2 laki aq ooo...

smpi bile2 aq xkn benti!!

cmne nk wat thread camni ah? ley submit2 gitu

Ntahlah, tak pernah terfikir lak nak berhenti. Mungkin kadang2 ada terstop dari segi fangirling, tapi komik tetap dibaca setiap hari. Sebab saya ada habit buruk, masa makan mesti nak baca komik. Biasa saya baca shin chan, doraemon atau ujang.

Tapi kalau cakap pasal berhenti baca komik ni susah sikit kot, sebab komik pun salah satu bahan bacaan. Apa salahnya baca komik kan walaupun komik tu sekadar untuk hiburan? Slow baca tu mungkin, berhenti tu tidak.

kalo manga naruto dah berenti then baru aku stop....ntah brape tahun lagi nak stop...hahaha..

Follow Us
[WTB] Gempak issue no. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
serious buyer here
pm me offer price

entahla aku sgt suka hasil kerja kreatif

That's it....macam orang atas aku tulis looo....ni kerja kreatif...tak ada peraturan umur. Benda ni bukan macam ...main anak patung, masak2, tangkap belalang, etc. -->bnda yg hilang keseronokannya bila dpt alternatif lain.  
Macam peminat lukisan abstrak la....teater...muzik....foto...etc etc. Benda2 macam ni mungkin boleh slow (macam ada orang tulis kat atas juga)...tapi takada la berhenti terus.

sampai manga/komik aku kumpul abesss chapter.. aku stop laa... pastu sambung sampai anime dia abes plak...
pastu... carik plak manga/komik baru... sambung ngan anime dia... pastu komik/manga baru lagi... anime dia lagi.. and... and...

sekngucing posted on 23-2-2013 11:49 PM
dah kawin aku berhenti laa

Itu janji aku masa sebelum kawin.

Lepas kawin ....

Janji aku

"Dah dapat anak aku berhenti laaa" ....

Tapi bila dah dapat anak ... errhhh

"Dah dapat cucu kang ... aku berhenti laaa"

Seb baik cucu lambatttttttttttttttttttt lagi nak dapat. Ngeh ngeh ngeh ngeh ....

robotech posted on 10-9-2013 07:00 PM
Itu janji aku masa sebelum kawin.

Lepas kawin ....

wey, tunjuk la model macross hangpa

sekngucing posted on 10-9-2013 07:57 PM
wey, tunjuk la model macross hangpa

Aku tak beli model Macross, minat animasi je. Tapi zaman kolej dlu, (late 1990s) minat beli model Gundam, rajin gak wat model diorama Gundam ... hbs kolej, aku jual online jah habis semua .... ada la untung sket wat modal nak mula idop (aka zaman menganggur). Dulu laaa ....

Dah start keje, bila ada duit, perghh, bertimbun koleksi anime .... dolu2 mana de nak donlon pejadah semua .... kalo anime klasik, sggup turun Singapura atau beli direct online dari online store di Australia. Gila, max out credit card .... at last count tahun 2006, aku ada lebih kurang 300+ anime titles ... series, OAVs, movies ...

Tapi pelan2 stop maaa ...... dari 300 lebih koleksi anime, ada aku jual, ada sedekah kat anak sedara & selebihnya bini aku pelan2 kasik anak2 kaum kerabat dia. Xde le haru manapun. Sbb anime klasik masih aku simpan. Semua anime tarap budak2 je aku kasik sedekah. Skang tinggal 137 je koleksi anime aku. Jap, kira banyak lagi tu. Waifu-chan dok bising pasai aku kunci siap ngan mangga lemari aku tu, katanya bukan harta karun pun nak simpan koleksi tu.

Simpang malaikat 44 kalo dia sentuh lemari tu. Seram aku memikirkannya ..... huiiiishhhh

Skang men donlod je atau streaming je, melainkan anime yg aku btoi2 minat, aku beli. Tak cam dulu.
Last edited by robotech on 10-9-2013 08:13 PM

robotech posted on 10-9-2013 08:09 PM
Aku tak beli model Macross, minat animasi je. Tapi zaman kolej dlu, (late 1990s) minat beli model  ...

aku tak pernah tgok habis pun robotech, mospeada, macross dll
aku hanya follow benda2 ni di tvsahaja tahun 90an, jadi apa tv tayang aku tgok
anime pun aku memilih2, hanya dragonball, naruto dan bleach saja aku layan
anime2 lain aku tak boleh masuk, tp manga aku bnyak baca
entah kenapa rasa baca manga lagi feel dari tgok anime walau pun hitam putih dan tak bergerak

sekngucing posted on 10-9-2013 08:15 PM
aku tak pernah tgok habis pun robotech, mospeada, macross dll
aku hanya follow benda2 ni di tvsah ...

Serius bro, itu simptom biasa. Penggemar manga ni, walopun lakaran lukisan black & white, tapi daya imaginasi tinggi. Boleh bayangkan pergerakan tubuh badan, mimik muka, aksi serta memaksa otak menghadam skrip2 teks pada dialog komik. Tu yang best dok belek setiap helaian manga.

Kalo tengok anime, kita terbatas sekadar apa yang digambarkan secara babak animasi yang dilukis animator sahaja.

Contoh mudah, ramai pembaca novel lebih suka versi novel daripada versi novel yang telah difilemkan. Sebab kalau baca novel, imaginasi kita tak terhad. Tapi kalau dari novel difilemkan, ia hanya jadi interpretasi pengarah sahaja.

Rate

1

entah lah....semenjak 2 menjak ni penyakit nak layan anime & komik ni menjelma semula

xsangka ada yg lagi tua dri aku tahap mak orang, yg nak jadik mok cik pokcik pun ada

lagi baik layan anime daripada layan movie melayu yang ntah apa-apa. yang takdak isi pun.

buat masa skrang takde tanda tanda nak berhenti.

dh sebati dari zaman ultraman... tomatoman... kickers.. suria pekasa hitam..
susah nak benti....