CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: evita_ina

Isu akhlak remaja [merged] evita_ina, Iaye, carpet

mz_cherry This user has been deleted
Originally posted by evita_ina at 7-5-2006 03:03 AM
tq mz_cherry..

ur welcome...
itu tanggungjawab kita bersama...
teruskan usaha anda....

islam hadhari...

benda ni sgt la tak sihat.. mula2 cium.. lepas tu?

Janganlah lepas kan geram dkt sini .. ramai ramai ler masuk board ''sanun'' bagi ceramah siang malam. Setakat kena ejek ''kolot'' tu apalah sangat. Antibodi kena kuat beb!

Ingat pahala yang dpt ..ignore jer kata kata sindiran tu.

Reply #24 DARSITA's post

tq DARSITA...:tq:
kena kuat..

Originally posted by Abuyazid at 4-5-2006 03:31 AM
KALAU KITA SEBUT GEJALA MASYARAKAT
01/03/2006

Kalau kita sebut gejala masyarakat,
Kebanyakan orang terbayang dilakukan oleh orang muda yang jahat, Sebab itu bila disebut gejala-gejala masya ...

:setuju:..Umat Islam sememangnya tidak boleh lari daripada berpandukan Al-Quran dan Al-Sunnah, kerana dengan berpandukan kepada kedua-duanya, perjalanan hidup manusia di muka bumi ini, dijamin tidak akan sesat selama-lamanya. Al-Quran dan Al-Sunnah merupakan pusaka peninggalan Muhammad saw, sebagaimana sabdanya :

Bermaksud : " Aku tinggalkan kepada kamu dua perkara, kamu tidak akan sesat selama-lamanya, jika kamu berpegang teguh kepada kedua-duanya iaitu kitab Allah (Al-Quran) dan sunnah Rasulnya," ( Di riwayatkan Abu Daud dan Ibnu Majjah ).

perkara2 yang disebutkan sahabat kita diatas adalah ciri2 org yang tidak menjadikan Al-Quran dan Sunnah sebagai panduan hidup..maka..seperti perkara bold, mereka ini sudah jelas dan nyata tergolong dalam golongan org2 yang sesat..dimanakah tempat yang akan dijanjikan Allah jika mereka ini sesat?? Anda semua ada jawapannya...

Jangan hanya berdiam diri, jangan hanya menuding jari..1 jari dituding kepada org lain, 4 jari pula dituding kepada kita..jadi apa perlu kita lakukan???berbalik lah kepada fitrah manusia...Al-Quran dan As-Sunnah..berjihadlah..tetapi bukan dengan bom,bukan dengan berani mati..tetapi dengan Al-Quran jika kita hendak Islam kembali menang seperti zaman kegemilangannya dahulu..kitalah yang bertanggungjawab...didiklah anak2, kakak2, ibubapa, kaum keluarga kembali kepada Al - Quran..bukan hanya dibaca..tetapi difahami dan diamalkan dengan semua pancaindera yang telah Allah kurniakan kepada kita..semoga semua mendapat manfaat

wallahuaklam..

[ Last edited by  speakerrosak at 25-5-2006 04:02 PM ]

Rate

1

Follow Us

Reply #26 speakerrosak's post

sama2 ar amek iktibar..jgn buat main2 udah..:lebai:

heheeh..kalau dorang cakap kubur asing2...ckp balik kat dorang..sebab kubur asing2  ler aku sound korang!!!!!sebab biar korang jer yang kena azab kubur,tanggung jawab aku dah selesai!!!!

gennosukesama This user has been deleted
Originally posted by DARSITA at 20-5-2006 03:34 AM
Janganlah lepas kan geram dkt sini .. ramai ramai ler masuk board ''sanun'' bagi ceramah siang malam. Setakat kena ejek ''kolot'' tu apalah sangat. Antibodi kena kuat beb!

Ingat pahala yang dpt  ...

boad mana tu. leh paste tak, tak sempat la nak cari

Reply #29 gennosukesama's post

btulker nak tahu?...hurm...kat public takley ar...:ketuk:

Reply #28 Periuk_api1209's post

hurm..benar!!!:lebai:..
tp orunk skunk..tak sama cm org dulu da..:ketuk:..

korunk cubala prasan sket..dlm filem skang..mmg cm sengaja letak adengan2 yg tak spatutnya..
MCM SURUH BUAT plak..hadei...:hmm:
pndekatan psikologi sudah tak bley diguna pakai..:no:..slow dan tak steady langsung..takder cara lain lagi ker...:ketuk:

harith_hadi1204 This user has been deleted

Assalamualaikum wbr...

Originally posted by Periuk_api1209 at 31-5-2006 11:59 PM
heheeh..kalau dorang cakap kubur asing2...ckp balik kat dorang..sebab kubur asing2  ler aku sound korang!!!!!sebab biar korang jer yang kena azab kubur,tanggung jawab aku dah selesai!!!!

:setuju: :setuju: :setuju:

beberapa jwpn lain. ni utk korg simpan bila tegur then kata, kubur masing2.
1. korg mati nnt nak uruskan sendiri jenazah korg??? mandi mayat semdir dlm 'bath tub', g kedai beli kain kafan sendir, then gunting, balut kat bdn sendiri.. pastu gali kubur sendiri, then loncat2 terjun masuk dlm liang lahad? pastu kammbus sendiri?
2. aku takut ko jd jiran aku nnt. kalu ko kena seksa, aku turut sama xtenang.
3. hal dlm kubur mmg hal masing2...  tp hal lps kubur tu yg aku takut.. aku takut bersubahat! ko xbelajar agama ke? xkn benda simple ni pun xtau????

ok x idea aku...

wallahu'alam...

Originally posted by harith_hadi1204 at 21-8-2006 12:54 AM

:setuju: :setuju: :setuju:

1. korg mati nnt nak uruskan sendiri jenazah korg??? mandi mayat semdir dlm 'bath tub', g kedai beli kain kafan sendir, then gunting, balut kat bdn sendiri.. pastu gali kubur sendiri, then loncat2 terjun masuk dlm liang lahad? pastu kammbus sendiri?
2. aku takut ko jd jiran aku nnt. kalu ko kena seksa, aku turut sama xtenang
.
3. hal dlm kubur mmg hal masing2...  tp hal lps kubur tu yg aku takut.. aku takut bersubahat! ko xbelajar agama ke? xkn benda simple ni pun xtau????...

Kubur yg kau maksdukan ni , mcm dlm lubang kubur tu ke , yg dlm tanah tu:hmm: Blh jiran2 ya:stp:

Habis org yg x ditanam dlm tanah tu , x kena seksa kubor ke ? Mcm org hilang dlm laut mcm lemas spai x jmpa , so dorang x ada kubor , so kena seksa camana ?

Sori ff: dgn tajuk thread ni psl aku pelik tgk pmbalasan kubor yg kau gembar-gemburkan ni ? atau kau dgr citer org je ni spai dlm kubor pun ada jiran2 lagi
:hmm:

Originally posted by Bateesta at 21-8-2006 06:13 AM

Kubur yg kau maksdukan ni , mcm dlm lubang kubur tu ke , yg dlm tanah tu:hmm: Blh jiran2 ya:stp:

Habis org yg x ditanam dlm tanah tu , x kena seksa kubor ke ? Mcm org hilang dlm laut mcm lem ...

ff: ff: ff:
lalala~~ huhu...

ok2. kalu dh dia meninggal dunia sakit ke, ape ke, so kena tanam la kan. bg yg mati xberkubur, dia tetap mengahdapi seksaan alam barzakh. seksa kubur disini dikira sbg seksaan di alam barzakh. alam barzakh tu kan alam pemisah antara dunia dan akhirat.x kira la kubur ko dlm perut rimau ke, dlm perut buaya ke, dlm lava gunung berapi ke, kat bwh lautan atau telah terasing2 di dlm perut2 ikan... itu hal alam ghaib so aku xtaula camna Tuhan watkan. alam ghaib ni urusan Allah.

mengenai jiran2 tu merujuk kubur yg ada batu nisan tu la... kan ada kubur2 seblah tu. ni cuma pendpt beberapa ulama shj ttg mengkebumikan jenazah bersebelahan kubur org2 soleh. jiran pun akn merasa kenyamanan jika kubur disblahnya mendpt kebaikan. jd mereka pun membuat kesimpulan kalu rasa aman pun turut dirasai, jd rasa xaman bila kubur disebelahnya diseksa pun mungkin ada. aku baca kat dlm Penawar Bg Org Yg Ditimpa Musibah, terjemahan Tasliyatul Ahli Masaib, versi Bahasa Melayu tulisan asal Muhammad Bin Muhammad Al-Manjabi Al-Hambali. bknlah aku mendgr rumours semata.

sekian. moga sedara berpuas hati hendaknya. ko percaya atau x ttg seksa kubur tu terpulangla. tp aku yakin ttgnya.

maaf di atas laluan iklan sebentar td.

ok semoga slps ini semua akn kembali ke topik yg asal... adeh, napelah aku slalu off topik?

Assalamualaikum wbr...

lps ni kita wat petiyen ambil tandatgn rakyat mesia supaya minta tv cut/edit/gunting adegan2 yg xsesuai dgn budaya Islam ni. n kita kena sokong bila Finas(er...Finas ke yg wat keje ni. aku xsure coz aku bknnya ambil tahu sgt dunia hiburan ni) tapis filem2 melayu dgn memotong babak yg melampau. jgn lak ada yg sokong bila producer/pengarah marah2 filemnya digunting oleh tukang gunting di Lembaga Penapisan Filem Negara.

minta kerajaan gubal rang undang2 menyaman producer filem yg meletakkan unsur2 'moden' ni dlm filem mereka. ermm... releven ke ek? ke xtrim sgt?

Rate

1

Originally posted by harith_hadi1204 at 21-8-2006 05:30 PM
lps ni kita wat petiyen ambil tandatgn rakyat mesia supaya minta tv cut/edit/gunting adegan2 yg xsesuai dgn budaya Islam ni. n kita kena sokong bila Finas(er...Finas ke yg wat keje ni. aku xsure co ...

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

menurut pemikiran saya sendiri(tak yah caye pun tak pe),
kotak 4 segi tu adalah punca utama jauhnya Islam di hati manusia sekarang....

ia membuat kan manusia teringin untuk terkenal+hebat+megah+popular+sex appeal+kaya+sembang kosong+gossip

sedangkan hati karat....sy rasa hal ini sangatt jelas....cuma ramai mendiamkannya.....sini cakap berdasarkan pengalaman saya membesar depan tv....

langkah untuk cut/edit tu adalah sangat baik....

Rate

1

Originally posted by harith_hadi1204 at 21-8-2006 05:21 PM

1. ok2. kalu dh dia meninggal dunia sakit ke, ape ke, so kena tanam la kan. bg yg mati xberkubur, dia tetap mengahdapi seksaan alam barzakh.

2.seksa kubur disini dikira sbg seksaan di alam barzakh. alam barzakh tu kan alam pemisah antara dunia dan akhirat.x kira la kubur ko dlm perut rimau ke, dlm perut buaya ke, dlm lava gunung berapi ke, kat bwh lautan atau telah terasing2 di dlm perut2 ikan... itu hal alam ghaib so aku xtaula camna Tuhan watkan. alam ghaib ni urusan Allah.

3. mengenai jiran2 tu merujuk kubur yg ada batu nisan tu la... kan ada kubur2 seblah tu. ni cuma pendpt beberapa ulama shj ttg mengkebumikan jenazah bersebelahan kubur org2 soleh. jiran pun akn merasa kenyamanan jika kubur disblahnya mendpt kebaikan. jd mereka pun membuat kesimpulan kalu rasa aman pun turut dirasai, jd rasa xaman bila kubur disebelahnya diseksa pun mungkin ada. aku baca kat dlm Penawar Bg Org Yg Ditimpa Musibah, terjemahan Tasliyatul Ahli Masaib, versi Bahasa Melayu tulisan asal Muhammad Bin Muhammad Al-Manjabi Al-Hambali. bknlah aku mendgr rumours semata.

sekian. moga sedara berpuas hati hendaknya. ko percaya atau x ttg seksa kubur tu terpulangla. tp aku yakin ttgnya.

maaf di atas laluan iklan sebentar td.

ok semoga slps ini semua akn kembali ke topik yg asal... adeh, napelah aku slalu off topik?  

ff: gak. , sori pd poster thread ni psl melalut psl bnda lain, ni last response aku

1. Mula2 post kau ckp alam kubur , siap jiran2 lagi , tu yg aku tnya tu

2.FYI bro alam barzakh , ialah alam yg lain , brbeza dr alam kubur yg kau prcaya tu , dimana latarnya , DALAM KUBOR N MASIH DALAM DUNIA ni , so , aku harap kau blh btklkan pemahaman kau n bila citer tu , jgn main belasah je , x blh kita ckp pasal agama ni ikut sentimen kita yg konon2nya marah . Fakta tetap fakta , jgn sama dgn citer2 org2 tua yg x ada rujukan atau cikgu kita amsa kita kecik. Now kau dah besar n blh carik maklumat tu

3. Psl kubor yg sblah2 tu , mcm kau still kata pmbalasan brlaku dlm kubor tu sndiri , tu yg aku pelik , jawapan kau x konsisten , kjap ckp alam kubor , kejap ckp alam barzakh , mana 1 betul ni ? Kau carik info dulu ya , kalau boleh carik rujukan dr quran atau hadis2 sahih sblm ckp psl bnda ni di masa akan datang

ps: apa yg aku prcaya atau x prcaya x penting dlm prbicaraan ni , tp cara kau menggarap citer yg aku prsoalkan , thats all. Sori ganggu post kau , i mean no harm. salam n take care

Assalamualaikum wbr...

iklan lg...

tumpang lalu jap...

last respond gak. tq2 atas nasihat sedara yg budiman. tp lebih mansi kiranya pm lah kalu ade pape lg ye. at least ppl can concentrate on this isue. hm... saya xkeliru sbnarnya. saya tgk ni pun dr buku yg dikarang oleh anak murid imam hambali. buku dia berdasarkan al-Quran&hadith2. jalur2, sanad2nya juga dijelaskan secara terperinci. byk menjwb persoalan kubur. u should read that. n about kubur tu dlm perut ikan ke apa ke, seksa kubur tu tetap ada. it's not coming frm my emosional bro. it juz dat I cannot give which page said so bcoz the book is not with me rite now. I'm on holiday. left at hostel. but if u really want, like I said, pm me. n I think we don't need to wait until 'dewasa' br cari ilmu. I'm in the process bro. n will b in the process since knowledge frm Allah is unlimited, even oceans of ink cannot write all of His knowledge. thx for ur concern... Allah jua yg lebih mengetahui.

Wallahu'alam.

salam n take care too. may Allah bless u.

Assalamualaikum wbr...

Originally posted by ussopp at 21-8-2006 05:48 PM

:setuju::setuju::setuju::setuju::setuju:

menurut pemikiran saya sendiri(tak yah caye pun tak pe),
kotak 4 segi tu adalah punca utama jauhnya Islam di hati manusia sekarang....

ia me ...

camne kita nak claim diri kita ni Muslim sejati n benci Israel la, Amerika la tp perbuatan kita x malambangkan kebencian kita terhadap mereka.. pnah gak la saya secara berkias ckp n nasihat kwn saya ttg hal kissing ni, saya tau dia bangga ngn perbuatannya...niat saya ikhlas. takut dia masuk mastika lak kan.

tahu apa yg saya dpt?beberapa hari kemudian dia bawa kwn2nya n dgn bangganya mencritakan pengalaman masing2 serta kata Mastikala, Jab Agama, polis, org tua2 kolot gila. dorg ckp kena open r sket.camne mesia nak maju kalu fikiran masih lg sempit dan ditakuk lama.masyarakat mesia perlukan anjakan paradigma agar setanding kemajuan dgn negara luar... (??????? pergh~ kosa kata ayat mmg menunjukkan mereka ni bkn golongan kurang cerdik, tp susunan ayat tu mmg ciri2 org yg xberapa nak cukup akal).tambah mereka2 ini lg dorg xkaco org la...apa kisah. nk tunjuk alim konon. saya senyap je sbb dorg ramai. lps tu dorg leh lak kata yg sibuk2 tegur actually jeles...
(hu'alah... xheran pun. org kawin pun xwat begitu dikhalayak ramai n xlak citer pengalaman meraka walaupun mereka tu halal.xde sapa nk kesah pun.)

kadang2 kita tegur dgn berhemah, mereka balas dgn emosi. maka kita pun teremosi jugak. kadang sukar utk bertindak sendirian. jd kita kena sokong usaha2 pihak2 yg nk cegah kemungkaran. bkn xada pihak yg marah2 bila Jab Agama wat serbuan kat pusat2 hiburan, pasangan yg berkelakuan xsenonoh... sampai nk saman2 lg. lps tu ada lak pihak yg kononnya mempertahankan human-rites sokong mamat n minah2 ni. kalau Islam sentiasa bersatu dlm apa shj, xgaduh2 krn isu2 kecil, insyaAllah Islam akan selamat... jgn bila dh jd isu besar cam lina joy baru nak menggelegak. isu yg org ramai pandang ringan ni pun kena ambil perhatian gak krn ia akan menjd virus yg terus merebak dlm masyarakat kita, merosakkan kita secara perlahan2 tanpa kita sedari.tahu2 dah parah je.  last2, byk ank2 yg parent nmpak baik je selama ni jd harapan, kandas. yg perempuan jd boyot, ada y elok2 belajar kena buang sekolah atau U masuk pusat pemulihan akhlak. hancur masa dpn.
last musuh2 Islam berguling2 gelakkan kebodohan serta ketidakupayaan org2 Islam.n dorg xkn nk respect Islam, sbb tu dorg dh ,makin xheran nak lwn kita walau kuantiti mereka lebih kecil berbanding kita... (Islam kat mesia 60+%, but aku xingat la angka sebnar).jd kita patut bersatu menetang kemungkaran. jgn hanya Islam pd MyCard.

Wallahu'alam...

Rate

1