CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

Originally posted by bunga_sakura at 3-10-2006 01:49 PM

biasa ler tue.. org2 kita termasuk aku dah terbiasa dgr citer2 pasal antu nih.. tp jgn kata org melayu kita jek.. even org obersi pun slalu wat citer2 antu... apatah lagi kat spital2 nih... t ...

:setuju: kita ni kan share dengan makhluk allah yang lain..iblis,syaitan, jin dan sebagai ada di keliling kita..agaknya kadang2 kita termasuk jalan sehala tu yang nampak2 tu..wallahualam..:nyorok:

ff: aku terjumpa blog yg agak menarik pasal antu/misteri

http://fazamania.blogdrive.com/

Originally posted by bunga_sakura at 3-10-2006 01:49 PM

biasa ler tue.. org2 kita termasuk aku dah terbiasa dgr citer2 pasal antu nih.. tp jgn kata org melayu kita jek.. even org obersi pun slalu wat citer2 antu... apatah lagi kat spital2 nih... t ...

:setuju:

aku takde cerita pasal hospital.. sbb so far baru sekali je masuk hospital

tapi.. korang penah dengar hospital lady templer kat cheras.. hospital tu dah kosong pun..
sblum tutup hari tu.. kalo tak silap dah tukar nama klinik kerajaan cheras kot..
budak2 yg suka paranormal ni suka sgt gi hospital tu..
kononnye bleh nampak mcm2.. ntah le..

Kat hospital swasta pon ada gak. kat ampang puteri. member aku pernah keja sana. tapi aku tak ingat la citer dia. nanti aku tanya dia balik...

Originally posted by archilless at 9-10-2006 01:08 PM
aku takde cerita pasal hospital.. sbb so far baru sekali je masuk hospital

tapi.. korang penah dengar hospital lady templer kat cheras.. hospital tu dah kosong pun..
sblum tutup hari tu.. kalo  ...

iyer ke? ermmm..

Follow Us
ada satu bekas hospital kat my place, dah convert jd office dan makmal stor. my sis keja kat sana...
yg tu tak payah citer, siang2 pon dia kacau. jaga kat tempat tu selalu story citer kat my sis tp dia jarang sgt nak share kat org lain.

pernah sekali eva dan anak2 sedara dtg melawat dia... sambil bawak anak dia umur 8 bulan. kami melintasi one room yg org tak betah nak stay ( kalau masuk even siang hari pon kena berteman ). tetiba my nephew meraung menjerit meronta-ronta dan terus hugged me as if mcm ada benda tarik dia. walhal td budaknya ok je. pastu try la nak diamkan budak tu.. tak jugak diam. my sis keluar dr office dia terus tarik ajak kami gi ke kereta. my nephew nie masih hug eva dan tak pandang bilik tu ( tu my first time gi office my sis n didnt know anything about it ).

so kat dlm keta citer la kat dia anak sedara meragam bila lalu bilik tu. my sis citer... bebanyak bilik kat office dia, bilik tu the scariest sbb siang hari pon dorang kena usik either kena panggil nama or sometimes dorang rasa mcm ada org pegang dorang. mlm taak payah citer.

kat hospital nie la my mom nampak kak pon time dia ngandungkan eva :malu:

Originally posted by eva at 9-10-2006 06:13 PM
ada satu bekas hospital kat my place, dah convert jd office dan makmal stor. my sis keja kat sana...
yg tu tak payah citer, siang2 pon dia kacau. jaga kat tempat tu selalu story citer kat my sis t ...

fuyoo..jd opis tue..ehehe..
tingin nak tau..if kite nampak cik pon nie kan..aper yg cik pon nie bleh buat kat kiter ek?
dia bleh isap darah ker? bleh gigit ker sampai mati ker?..ker just kacau2 depan mata jer..
:hmm:

ada satu hari tu i pegi hospital seremban tgk my fren.. bila nak pegi kat kereta kena lalu kat bilik mayat ke bilik post mortem.. tak berapa ingat tapi dua-dua bilik tu berdekatan n area tu mmg sunyi.. tak ramai org lalu lalang kecuali org yg nak pegi kat keta atau pun staff hospital..

area kaki lima nak pegi ke bilik tu bertingkat n i pulak sorg time tu.. tgh relak-relak berjalan (dah nak dekat sampai area bilik ni lah ) tiba-tiba i dengar bunyi org meraung.. i punya lah terperanjat time tu tuhan je yang tau tapi i teruskan jugak lah berjalan tu tapi slow.. makin lama makin kuat bunyi org meraung n at the same time dengar suara org bercakap-cakap..

bila dengar suara orang bercakap i rasa lega lah n bila i sampai kat situ i nampak ramai org berkumpul n suasana kat area tu jadi gelap sbb cahaya dah terlindung dek orang ramai ni.. rupanyer ada kematian.. diorg punya lah meratap kematian sampai i jadi takut pulak tengok.. ada sorg pompuan tua tu kan dia nangis sambil pukul-pukul dada n ada sorg lelaki n sorg pompuan tu pulak diorg sambil nangis sambil hantuk-hantuk kepala kat dinding..

masa i lalu i perati je mereka ni sbb mmg tak penah tgk depan mata org meratap kematian sampai mcm tu sekali.. ni lah kali pertama i tengok.. n bila tgk diorg ni i tiba-tiba terfikir yg benda-benda yg i tgk ni lagi menakutkan daripada hantu kat hospital..

Reply #89 bettyboops's post

setuju..:setuju:
kadang2 kiter pon lg takut sbb derang lg extreame kan?

ff:

Heheh teringatkan kisah nak bersalin kat hospital.... kiri kanan katil mac (one katil one compartment) kedua2 penghuninya org India.....

both org2 india ni nonstop melolong dan menjerit ayopa...ayoma.... ayopa.... ayoma.... tak stop2 walaupun dimarahi nurse...... kecoh sangat.... dan dalam mereka kecoh2 tu.... mac dgn selamatnya melahirkan anak no 2...... hehehe

Reply #90 Mily's post

tu la tu mily.. selalu i tgk scene ni kat tv jek so bila dah tgk live depan mata mmg terkejut..

Reply #91 macademia's post

yg i tgk dok meratap terpekik terlolong menangis sakan tu kaum yg sama la tu mac.. hehehhehe

Originally posted by Mily at 9-10-2006 11:56 PM

fuyoo..jd opis tue..ehehe..
tingin nak tau..if kite nampak cik pon nie kan..aper yg cik pon nie bleh buat kat kiter ek?
dia bleh isap darah ker? bleh gigit ker sampai mati ker?..ker just kaca ...

ermmm
i dunno ikut citer org tua2.. kalau dia pegang perut org ngandung, nanti ibu tu susah nak beranak more likely mati ketika beranak.. baby pula jd still born gitu.

my mom nampak jelas tp b4 benda tu sempat pegang tummy dia, dia sempat baca ayat2 Quran yg dia ingat. benda tu kemudian ilang. actually dia punya roomate ( non-muslim ) meninggal ketika melahirkan anak. so may be ada benda lain nak usik my mom nk bgi dia takut. the next day mom terus check out tanak stay kat sepital lelama.

Originally posted by macademia at 12-10-2006 09:58 AM
ff:

Heheh teringatkan kisah nak bersalin kat hospital.... kiri kanan katil mac (one katil one compartment) kedua2 penghuninya org India.....

both org2 india ni nonstop melolong dan menjerit ...

kesian dorang. sakit sgt kot

Originally posted by macademia at 12-10-2006 09:58 AM
ff:

both org2 india ni nonstop melolong dan menjerit ...

mac x join derang ker..eheh :nyorok:
tp derang kadang2 tue mmg ober sket kan..:hmm:

Originally posted by eva at 12-10-2006 05:00 PM

ermmm
i dunno ikut citer org tua2.. kalau dia pegang perut org ngandung, nanti ibu tu susah nak beranak more likely mati ketika beranak.. baby pula jd still born gitu.

my mom nampak jelas tp ...

kire khas utk saper yg mengandung jer ker?
kalo x mengandung tue..dia just kaco2 muncul dpn mata jer ah ek..
tue pon seram gaks tue..huhu

Originally posted by eva at 12-10-2006 05:03 PM

kesian dorang. sakit sgt kot

Adoiii Eva..sakit beranak mana yg tak sakit?

Normal ke, C-section ke..sakit tetap terasa..

Semua org merasa sakit bersalin lelebih lagi kalau anak sulung, laluan baru nak terbentuk..

Aku pun pernah kena katil depan org india , memang sepanjang 16 jam dia depan aku dok jerit ayoma ayopa tu je lah..

Bukan aku nak kutuk kaum ke hapa, tapi memang dah 3 kali aku bersalin, 3 kali terduduk sama dalam wad yg ada berbilang bangsa, memang vokal derang ni lah yg paling kuat pitchingnya dalam labour room tu..

Originally posted by Syndora at 13-10-2006 01:13 AM

Aku pun pernah kena katil depan org india , memang sepanjang 16 jam dia depan aku dok jerit ayoma ayopa tu je lah..

Bukan aku nak kutuk kaum ke hapa, tapi memang dah 3 kali aku bersalin, 3 kali terduduk sama dalam wad yg ada berbilang bangsa, memang vokal derang ni lah yg paling kuat pitchingnya dalam labour room tu..  

Originally posted by Mily at 12-10-2006 11:47 PM

kire khas utk saper yg mengandung jer ker?
kalo x mengandung tue..dia just kaco2 muncul dpn mata jer ah ek..
tue pon seram gaks tue..huhu

h'a my mom ckp.