CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bunga_sakura

[SERAM HOSPITAL]: Pengalaman pesakit/jururawat/doktor

Originally posted by t10k at 26-11-2006 04:15 PM
mak aku pernah bermalam kat hospital pak lang aku.. sebab nak buang ketumbuhan kat breast dia..
mak aku minta bilik utk sorang sebab nak privasi.. pak lang aku dah warning.. ko berani ke nak tido  ...

Eee...seramnya. Hospital mana ni?

Originally posted by bunga_sakura at 15-10-2006 01:14 PM

ff: novel lama x lama la.. x ingat tajuk pe.. tp ada kekasih2 camtu ar.. tebal giler.. warna merah..
best citer tuh.. tp xla seram sbb pasal cinta2.. tp bila baca citer tuh kita tau ler keje ...

ff: norhayati ibrahim ni style dia menulis novel ala-ala novelist sydney sheldon..

AKU KEJE KAT SPITAL GOVT.. TAPI ALHAMDULILLAH...AKU TAK PENAH JUMPA APER2 WALAUPON AKU KEJE DI EMERGENCY DEPARTMENT... TAPI AKU SELALU DENGAR CITER MEMBER YANG KEJE KAT HOSPITAL KULAT TUR.. MASA HOSPITAL TUR BELUM BEROPERASI SEPENUHNYA... HANYA STAFF OPIS JE YANG ADER CAM PENGARAH HOSPITAL, PENYELIA HOSPITAL, PENYELIA JURURAWAT DAN BEBERAPA STAFF.. DORANG SELALU KENE KACAU.. JUMPA KERANDA LAH... JUMPA ORANG POMPUAN BAJU PUTIH LAH.. MAKLUMLAH TEMPAT TUR SUNYI... TEMPAT BARU LAK TUR.. HOSPITAL TUR MMG BESAR..

ADER SATU CITER YANG AKU TAK LEH LUPE.. MEMBER AKU CAKAP, MASA WAT SESI BERGAMBAR BERSAMA PENGARAH.. STAFF YANG LAIN DOK BERATUR.. AMIK GAMBAR.. BILA SIAP DI CUCI GAMBAR TUR.. TENGOK2 ADER SESEORANG YANG TIDAK DI KENALI BERADA DI CELAH2 STAFF YANG BRATUR TUR.. SEDANGKAN STAFF TAK RAMAI.. TAK SAMPAI 20ORG PON.... ESK...SEBAB TUR AKU TAK NAK PINDAH SANA SEBAB TAKUT...

BIASANYA.. SESAPE YANG KENE KEJE KAT UMAH MAYAT ( UNIT FORENSIK ) SATU MINGGU AKAN JADI TAK BETOL.. DEMAM JE KEJE NYE.. TAPI LEPAS TUR OK DAH... PENAH DENGAR TAK.. KALAU NAK JADI NURSE, KENE POSTING KAT UMAH MAYAT 3HARI 3 MALAM... BARU BOLE LULUS.. TAPI TUR DULU.. SEKARANG TAK LAGI... MEMBER AKU DULU BELAJAR PEMBANTU PERUBATAN.. DIA KATA MASA TRAINING DULU KENE TIDO KAT UMAH MAYAT 3HARI 3MLM.. 2 ORANG JE..PLAK ASRAMA JAUH 500M. NAK DI JADIKAN CITER.. DIA NIE MMG BERANI.. DI TIDO PEJAM MATA RAPAT2 NGAN MEMBER DIA LAGI SORANG.. TAPI DIA KATA BILA DAH KOL 3 PAGI DIA TENGOK MEMBER DIA TAK DER KAT SEBELAH.. RUPE2 NYE.. MEMBER DIA DAH BALIK ASRAMA SEBAB TAKUT SANGAT.. DIA PON HERAN CAMNER MEMBER DIA BOLEH BALIK KE ASRAMA SEDANGKAN UMAH MAYAT NGAN ASRAMA JAUH....TENGAH MALAM BUTA LAKS TUR....( sekarang member aku nie ada kat mekah mengikuti rombongan perubatan haji anjuran tabung haji. dah pi 2 kali )

biasa lah india.... klu ader kes kematian lagi teruk..cam aku nie keje kat emergency.. bila ader kematian melibatkan orang india.. memang payah... dah la bawak satu estet.. meraung tak ingat dunia... kat tengah jalan pon jadi lah... adoi....parah!!!

puteri_bulan This user has been deleted
uikss..seremnyer citer korang nih..tak penah la jd pape kat hospital...dulu biasa dengar orang x suka
gi hospital..tak tau sebab ape..maybe takut antu kot..

Follow Us
sorilah lama x jengah cnie..sampai lupa...

Originally posted by bettyboops at 18-10-2006 12:28 PM

agaknye sapa-sapa yg kerja kat hospital ni memang jenis fearproof tak mexz..?? kalau tak, takkan lah staff-staff tu boleh selamba je lepak area forensik tu..:geram:

entah..x pernah lak tanyer:lol..tp yang sebetulnyer..unit forensic tuh bukannyer kat tempat sunyi..sbb bwh unit forensic tuh ader sekolah jururawat..sebelah unit forensic..pejabat Pantai medicare..atas unit forensic..tempat memasak makanan pesakit..slalu bising2...jd x seram sgt..

[ Last edited by  mexz at 27-11-2006 08:41 PM ]

Reply #127 mexz's post

pastikah yg memasak dan membuat bising itu pekerja..ataupon..heheheh
lol

Originally posted by Mily at 27-11-2006 11:41 PM
pastikah yg memasak dan membuat bising itu pekerja..ataupon..heheheh
lol

kalau waktu siang sampai kol 9-10 mlm..mmg pekerja diorang..lepas tuh..entahler..:lol

adik kak ipar bam ada cerita...
dia ni keja hospital hukm, dulu kat situ ada 2-3 kes org mati pasal makan produk kuruskan badan ST..salah sorang y meninggal tu nurse kat situ..
nurse tu mmg berisi so dia sakit teruk gak gara2 ubat kurus nih..ada satu member dia ni..nurse gak asik kutuk dia sbb amik pil kurus tu..ditakdirkan tuhan meninggal nurse tu..seminggu lepas nurse tu meninggal...member yg kutuk2 dia nih asik kena kejar dek jelmaan nurse nihh..mana2 dia pergi nampak je kelibat yg mrningga tuhh..makan masa jugak la member tu nak pulih semangat and last2 member tu tukar tmpt keje..
pesakit pulak..nampak yg meninggal ni menjelma dalam bentuk yg cantik berjubah putih..lalu buat round tgk pesakit..bila pesakit tu tanya nurse lain pasal nurse berjubah tu..nurse lain dah pucat sbb ciri2 yg pesakit tu citer mmg ada persamaan dgn yg meninggal tu..
tu je la citernya..tah betul ke tidak..wallahualam..

kat sepital kajang lak..kawan mak yg kena...
mak kena shift malam..so masa tu pesakit tak ramai..sapa yg keje malam tu leh gilir2 tido..
masa tu ada 3 org keje malam tu..bila tiba turn mak tido..mak pun gi la layan tido kat katil hujung..bila dah tiba turn kawan dia tidur..mak pun bangun la pegi kaunter..masa kat kaunter tu dia tgk member dia pucat panndang mak takut2..
esok pagi tu dia citer..dia tgh buat round tgk pesakit..dia lalu depan kaunter dia nampak mak bam tersenyum kat dia..dia pun senyum la..tgh dia round tgk pesakit..sekali dia tgk mak bam tgh sedappp layan tido kat katil ujung..dia toleh kat kaunter tgk kat situ cuma ada sorang je nurse..mak takde..apalagi..mc 2 harii...eeiii..kat kajang tu memacam ada citer..meremang gue:geram:

Rate

1

aku ada satu crita gak terjadi kat spital tentera, lumut.  anak sedare aku takmo masuk umah adik aku yang dalam kawasan spital tu la..ni mak anak buah aku tu la crita merangkap kakak aku...dia tak mo masuk smpai depa terpaksa balik malam tu jgk...dahsyat2...takut kawe dengaq...tapi adik aku kata memang la...dalam byk2 hostel kt situ...umah dia tu la yg paling takut....eeeeiiiiieeeeiiiieeeii

Reply #131 qisha79's post

die x citer ke kenapa takut nak masuk..huhuhu..maner tau leh kongsi2 kat sini..

betoi gak mily.....mengapa budaktu takmau masuk.....kalau dah sampai rumahnya budaktu takmau masuk jugak macam mana ekkkkk.....dia takmau masuk menangis menjerit2 atau diam aje takmau berjalan masuk?

Originally posted by tembamgirl09 at 28-11-2006 02:10 PM
adik kak ipar bam ada cerita...
dia ni keja hospital hukm, dulu kat situ ada 2-3 kes org mati pasal makan produk kuruskan badan ST..salah sorang y meninggal tu nurse kat situ..
nurse tu mmg beris ...

Citer lar lagi pasal yg kat kajang tu bam....

puteri_bulan This user has been deleted
ada banyak citer kat spital kajang ke? citer la...hehehe

Hospital berhantu di Malaysia...

Rasanya belum ada yang bincang pasal hospital berhantu kan?...Saje je nak kongsi cerita pasal hantu2 kat hospital.
Ini pengalaman sendiri sewaktu bertugas kat sebuah hospital...*tooot*...di cheras,alah kalau kat cheras tu mesti la ramai yang dapat agakkan..
waktu mula2 keje dulu aku ditempatkan kat wad VIP ..(kembangla jugak masa tu..wad vip la konon.hehe).Selalunya syif malam ada 2 orang je bertugas...satu misi..satu lagi pembantu misi.Aku ni bolehla dikategorikan sebagai manusia yang berani jugakla,kalau keje malam tu bolehla survive sorang2,gi toilet pun leh gi sorang2,makan pun sorang2,tapi my assistant selalunya kategori penakut yaaa amat..nak gi toilet pun berteman..
so adala satu malam nih,patient tak ramai dua orang jer..diaorang adala kat dalam bilik masing2,(wad ni banyak single room..),kira macam hotel la..
Aku pulak lepas buat keje,aku dudukla kat kaunter nak tulis report..,kaunter tu kat tengah2 wad dan mengadap bilik2 pesakit.Masa tengah kushyuk tulis,aku perasan yang pintu bilik depan aku terbuka,bila aku angkat muka nak tengok kot2 ada pesakit yang nak keluar,pintu tu tertutup balik.Aku buat dek jela..manala tau pesakit tu saja nak main2 pintu.Aku sambung tulis balik..,pintu tu terbuka balik,aku tengok,pintu tu tertutup balik...benda ni berulang 3 kali..tapi aku masih tak bangun dari kaunter,aku tengok je..takla rasa apa2 masa tu..tak terpikir pun pasal benda2 angker ni.Agaknya la pasal aku tak layan,benda tu hempas pintu..gedegang!! sampai akak yang keje  ngan aku takut dan pegang tangan aku..."*tooot*,akak takutla..sape yang main pintu tu..?".Aku nagn beraninya cakap kat akak tu.."alah,mesti uncle(pesakit bilik tu seorang lelaki cina tua) tu nak apa2 kot,jom kita gi tanya..".Aku ketuk pintu dan masuk ke bilik tu,bila kau masuk jerr terus uncle tu tanya.."misi,anak sapa yang main2 dalam bilik saya malam2 ni?..manyak bising ooo..bukak tutup pintu..nak titon pun tak boleh..",
aku heran la jugak dan bulu tengkok terus meremang.....sebab yang pertama;mana ada budak2 dalam wad tu,pesakit kanak2 pun takde,masa aku duduk kat kaunter tu pun tak pulak nampak budak2 masuk.Yang kedua;tak mungkin uncle tu yang bangun buka pintu....uncle tu lumpuh dari pinggang ke bawah...
Tengah aku dok fikir2 penjelasan saintifik pasal kejadian2 nih,tiba-tiba nurses bell berbunyi,pesakit bilik hujung panggil.Akak pembantu aku tu pegila masuk,bila dia keluar aku tanyala pesakit tu nak apa...(pesakit tu perempuan,ironinya dia pun tak boleh bergerak),aka tu kata pesakit tu suruh akak tu temankan dia malam ni,pesakit tu takut sebab masa dia nak tidur ada orang ketuk pintu bilik dia,bila dia kata "masuk"..pintu terbuka tapi takde orang masuk,pintu tu terbuka macam ada orang pegang..dan pesakit tu terasa ada sesuatu yang memerhakikan dia dari celah pintu......dia jadi takutla..
So akak tu pun menemankan pesakit tu sepanjang malam,aku pulak dok sorang2 kat kaunter..tunggu pagi sebab tak sabar nak cerita kat orang pagi.
Sekian citer aku,ada lagi pengalaman lain ..kali ni pula kat hospital baru kat selangor...baru sesangat..nanti ler aku citer.

Haaa... aku suka thread nih...

Member2 aku kalau sakit sumer nak pakai Medical card nak duk G...eagles lah.. itulah...

AKu cakap kat derang... duk hotel dua org sebilik pun takut... yer,yer,yer jer...

aku rela duk ramai2 dari kesunyian,
keseorangan dlm bilik sakit tuh...

Hari tuh kat HKL kalau tak salah aku dalam ward maternity...
aku lepas caesarian nampak pompuan aper ntah datang dari satu katil ker satu katil..
kul 3-4 pagi... yg compem, bukan misi...

hospital yang berhampiran ngan bilik mayat paling ngeri dan seram

ini mesti hukm kan? kat wad khas ke? dulu bapak aku meninggal kat situ

citerla lg..