CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7939|Reply: 41

Penghafaz quran

Aku cukup suka, takjub & sgt hormat  ngan org2 yang hafiz ni spt Datuk Abu Hassan Din Al-Hafiz, Abu Mazaayaa Al-Hafiz, penghafiz kat masjid sepanjang bulan ramadhan ni dll. Jadi disini aku pastekan kelebihan para hafiz ni. Kalau ada sape2 bleh tambah maklumat ni, lagi best. Byk sgt pahala para hafiz ni.

Bersabda Rasulullah saw:

Rate

1

nice2000 This user has been deleted
Nak menghafaz al-quran ni perlukan ketekunan yang penting hati nak bersih

lagi satu klu dah hafaz tu.........hobi yang besar bagi orang tu mesti membaca al-Quran kan?

bestnye dia.....dapat enjoy dengan hobi dia....dapat pahala yang banyak lagi lak...

bayangkan lah setiap huruf,setiap perkatan......niat untuk membaca je.....dah menjanjikan pahala,apatah ditatapi dengan penuh kegembiraan

moga kita boleh mendapat pengajaran dari mereka n mengamalkannya

Rate

1

betul tu nice..

p/s: nice kawan2 kita kat C&C ada yang hentam ko... takpe.. nanti kita sama2 backing

Macho ah....

sy pun respect kan penghafaz Al- Quran  ni...

Kalo sy  tau dulu2 baik sy masuk jadi cam diorang...boleh buat Fulltime tuuu...

takpe la....skrg pun masih boleh lagi....tol tak...

tul tu ucop...

tapi umur dah byk ni payah sket la nak hafal tu... xpelah slow2... dari xde iye x...

Dulu bapak aku suruh gak masuk sekolah pondok, tapi biaselah jiwa muda. Skang nyesal. Nak masuk susah sbb tak layak.. hahah...

lagi satu yg best kalau ninggal kat mekah org sana akan tanya hafiz ke tak?
kalau jawab hafiz ada makam khas utk org2 hafiz sbb mayat org hafiz ni x reput.. tak mcm kita :hmm:

assalamualaikum w.b.t...

tp hairan kan..kt Malaysia ngr Islam cth ni nmpk para hafiz hafizah xdpt smbutan sgt..
ari tu, ms pertndingan taranum al-Quran, berita psl qari qariah Malaysia skit sgt..xsmpai 1muka pn..kan?
tp bila sorg artis yg kononnya bw imej Islam mng 7anugerah 1malam...siap muka letak muka dpn lg..

Follow Us
Originally posted by ussopp at 29-9-2006 02:31 PM
sy pun respect kan penghafaz Al- Quran  ni...

Kalo sy  tau dulu2 baik sy masuk jadi cam diorang...boleh buat Fulltime tuuu...

takpe la....skrg pun masih boleh lagi....tol tak...

:setuju:

kite hafai skit2..

lame2 jd bukit:
:hatdown:

Penghafaz Quran dahulu, 3/4 dunia mampu mereka takluk..

Penghafaz Quran sekarang , bukan mereka takluk dunia tetapi dunia yang menakluk mereka. Sebab cinta dunia. Belaja Hafiz untuk kejar pangkat dan jawatan.

qari,qariah,ulama' sudah menjadi sikit pd akhir zaman ni...tanda2 kiamat kecil,mayb.

semalam kat tv1 - alex ada tengok satu rancangan nie (x ingat nama rancangan tu)....

pasal sorang lelaki nie - asal dari utara, cacat penglihatan.... tapi masya-Allah, seorang hafiz al-Quran....

dia belajar di sekolah ugama biasa je.... bukan sekolah yg khusus utk orang cacat penglihatan.... mula2 dia ada masalah sbb sekolah tu xde quran braille (betul ke eja nih?)... tapi dia gigih gak menghafal quran.... & alhamdullilah, sekolah tu pun dah berjaya dapatkan braille utk kemudahan dia.....

rasa malu pada diri sendiri.... quran yg ada dirumah, ada sampai 5/6... tapi jangan kata nk hafal satu quran.... satu juzuk pun x lepas.... orang buta pulak yg bole hafal.....

dragon90 This user has been deleted
biasalah zaman sekarang nih... org2 macam hafiz al-quran nih sape nak layan... semua dok layan artis jerk... sebab nanti bile dah masuk kubur... artis pujaan diorang yg boleh kasi syafaat...

tunang aku dak tahfiz blaja kat mesir..

mari kita jadikan membaca al-quran sebagai amalan untuk kita semua..bukan sekadar hafiz sahaja tetapi
fahami maksudnya sekali...

baca al-quran boleh wat jiwa yang resah jadi tenang dan hati yang panas jadi sejuk..
dari dok hafal lirik2 lagu yang membuatkan sakit kepala dan sakit jiwa baik hafal ayat2 Koran..dapat pahala.

jalan pintas ke syurga?

:bgrin:

petua nak jadi hafiz..

guru aku jadi hafiz.. kalo tak silap masa umo 40 yrs old.. n dia hafal sikit2 je.. takyah hafal banyak2.. sehari 2 ayat pun dah cukup.. or satu ayat.. if nak hafal quran lah. katakan ayat quran 6666 ayat..(ada khilaf disini) if sehari satu ayat..maknanya.. 6666 hari.. korang akan jadi hafiz.. tapi kalo buleh.. biar berguru utk dengar semula bacaan ko tu.. sbb kalo silap hafal.. baca sampai bila2 pun dok silap situ ler.. so.. 6666 days to be a hafiz?? means.. 6666 bahagi 365 days.. 18 tahun lagi hafizle korang.. amacam? if now korang 25.. by 43.. jadi hafiz le.. nak tak? if nak..seribu daya.. umur bukan alasan sebenarnya.. kay my fren??

tapi my personal view.. jadi hafiz shj belum cukup.. kena belajar tauhid.. usul fiqh.. ulum quran.. ulum hadis.. nahu sorof , balaghah dan lain2 baru bleh jadi ulamak tulen.. kalo tak.. keja jadi imam sembahyang n pembuka majlis saja lah.. bila tanya bab hukum hakam.. dah pening..

aku baca ada hadis - sesiapa dalam sebuah keluarga adalah hafiz al-quran, pada hari akhirat dia boleh selamatkan 10 orang ahli keluarganya daripada api neraka.

adik ipar aku budak tahfiz gak... kalau naik kereta dia, dengar bacaan Quran sokmo... terasa syahdu sangat... untung le adik aku kahwin ngan dia... sesuai le ngan adik aku yang pakai tudung labuh tu...

Originally posted by Squidward at 29-10-2006 12:12 PM
aku baca ada hadis - sesiapa dalam sebuah keluarga adalah hafiz al-quran, pada hari akhirat dia boleh selamatkan 10 orang ahli keluarganya daripada api neraka.

bayangkanlah ko bleh selamatkan mak bapak ko, adik beradik semua satu family.. ni baru betul untuk masa depan

Originally posted by Squidward at 29-10-2006 12:12 PM

Sabda Rasulullah lagi, maksudnya:揝ebaik-baik kamu adalah yang mempelajari Al Quran dan mengajarkannya.