CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2572|Reply: 3

OCP vs menses

ni kali pertama aku amik OCP. dr kt stat taking pill on the first day period. tapi yg memelikkan aku, bila aku amik pill yasmin ni, tempoh period cam jadi pendek, biasa dlm seminggu, tapi jadi 4 hr je.
so aku ada 2 biji lg pill utk dihabiskan bg cycle pertama ni, soklan aku, dlm 7 days interval ni, patutnya aku akan dtg period. tapi kata la, period tu lambt.kata la hari ke 3 or 4 br dtg, then on 8th day aku kena resume taking pill.adakah bila aku ambil pill ni, akan stop period tu? kl camtu, bukan ka ini akan memendekkan waktu period? sedangkan aku biasa dtg period seminggu, bukan ke ni dah kacau kenormalan period aku?
tak paham la..
oh ya, satu lagi, masa 7 days interval tu, kl period delay n we hv sex, ada chance ke peknen? ke kena amik extra protection like condom? lom ready la nak ada 2nd baby. yg 1st ni br 7 months.

yasmin ni ada 28 bijik pills..21 pills ada hormon 7 lagi placebo (tak de hormon) .. ketika ambil pil ygt takde hormon ni.. automatically period akan datang.. jarang sekali ada delay.. so dont worry..mesti datang punya..
kalau tak datang.. kene guna condom and kene check balik cara you makan pill.. selalunya kene ambil at almost same time everyday..

aik? 28? saya punya 21 je. sekarang hari ketiga off-pill. tak datang2 gak period ni. cara makan pukul 10 malam, sharp everynite. (psg reminder kt fon).sebelum makan pil ni, sy puya cycle 28 days, tp bila makan pil, dah berubah la dia py cycle,kan? kl nak ikut cycle tu, after 4 days ni br datang period, tp masa tu kan kena resume makan pil, kl makan karang trus stop lak kuar period,kan?
kl lepas 7 days off pill tak datang gak, caner ek? trus makan gak ke ? nak gi jumpa gynae pon susah gak, kt luar mesia ni.

Originally posted by aiharanaoki at 22-10-2006 06:47 PM
aik? 28? saya punya 21 je. sekarang hari ketiga off-pill. tak datang2 gak period ni. cara makan pukul 10 malam, sharp everynite. (psg reminder kt fon).sebelum makan pil ni, sy puya cycle 28 days, t ...

some yasmin comes with 28 including 7 pills yg tak de hormon.. apa2 pun sama aje..
kalau yr period tak datang lagi dah 3 days being off pills, baik buat pregnancy test.. at this moment kene amalkan extra precaution ok..
sometimes travelling to another country yg beza masanya ketara boleh menyebabkan delay ambil pills..eg 10 pm kat mesia and 10 pm kat jepun tak sama.. kalau kita pegi jepun dr mesia.. kene ikut ambil pills pkl 10 pm time mesia kat jepun..