CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cloud_hardcore

SILAT GAYONG

hello bro silat ada kontak no gelanggang tmn nirwana tak nak hantar anak kat sana le ?

silat lincah lebih aktif pasal Mahaguru Omardin masih kuat dan mempertahankan seni warisan melayu mn ...
rachelx13 Post at 31-12-2010 14:55

Assalamualaikum saudara...

Bezanya Seni Silat Lincah dengan Silat Seni Gayong adalah kerana pengasas Seni Silat Lincah masih diizinkan Allah untuk terus hidup dan mengembangkan alirannya sedangkan Allahyarham Dato Meor Abdul Rahman telah dijemput mengadapNya lebih awal iaitu pada 1991.  Saya tak nafikan Silat Seni Gayong kini terpecah beberapa pertubuhan (PSSGM, PSSPGM, PSSGWSM, PSGSM), tetapi tetap membawa Silat Seni Gayong yang diperturunkan oleh Mahaguru Dato Meor.  Betapa dalam berpecah pun guru2 lama Gayong tetap menuju matlamat yang sama.  tengoklah satu hari kalau ditakdirkan Dato Omardin kembali mengadapNya kelak, baru boleh bandingkan sama ada Lincah mampu bertahan dan berkembang tanpa pengasasnya, sepertimanya yang telah dibuktikan oleh Gayong.  

"mnakala Mahaguru Meor Abd Rahman mewariskan kesenian silat gayong kepada pesilat yang berpangkat lebih rendah drpd beliau."

kalau saya kata awak ni cakap tak pakai akal kang marah pulak.  Dato Meor Abdul Rahman selaku Mahaguru Silat Seni Gayong.  Sudah tentulah tiada sesiapa pun yg setaraf dengan Mahaguru, tapi itu bukan bermakna mereka tidak mampu mewaris dan mengembangkan Silat Seni Gayong.  Tak tahulah saya kalau dalam Lincah skrg ada gurulatih yg tarafnya lebih tinggi daripada Dato Omardin sendiri, that's why awak cakap begitu agaknya?!

Nak tanya ni, Lincah berkembang setakat mana sudah? Sebab kalau dilihat di kebanyakan sekolah, IPT, kampung2/taman2 perumahan kalau ada gelanggang silat tu banyak Gayong berbanding Lincah.

hello bro silat ada kontak no gelanggang tmn nirwana tak nak hantar anak kat sana le ?
razzmat Post at 3-3-2011 12:35

Boleh cuba hubungi...

Email: terataipelangi@hotmail.comOffice: +60163126661

alhamdulillah..aku baru je dpt belajar silat gayong nih dari cikgu amin..anak murid kepada Allahyarham Dato Meor Abdul Rahman..

salam semua...

tumpang tanya....
bole x seorang anak gayong (yang dah mandi perlimau tapak), lame berenti bersilat.
lepas beberapa tahun nak sambung di gelanggang lain die mandi skali lagi?

tq

Badan berketoi macam ni kalau sekali dia kilas mau patah tangan aku....

Follow Us
Aku terjumpa satu cabang gayong ni nama dia Gayong 5.

Bila aku tengok dia main, aku teringat Gayong yang asal sebelum ada silibus buah pukul 21. Ada teknik dan gerak asas yang sekarang ni dah tak pakai. Ada sesapa boleh cerita pasal gayong 5?

http://youtu.be/OhRIojnplNI

kalo citer pasal buah asal gayong .. rasanya 7 biji..

tp.. pasal gayong 5 tu xtaw r plak..

mungkin another pecahan gayong..

wahai panglima2 gayong sekelian...hamba nak tnya... hamba nak anak taruna hamba yg berusia 6 thn belajo silat...tp tatau nak tnya kat mana.... ada tak panglima2 kat cni yg ada bukak gelanggang di sekitar seri kembanga,selangor....

kat kuantan kat mana ada ajar silat gayong, saya berminat.

wahai panglima2 gayong sekelian...hamba nak tnya... hamba nak anak taruna hamba yg berusia 6 thn bel ...
KakOren Post at 20-11-2011 10:52

silat lawat laman web ini .. dan contact laa sesapa yg ptt ..

http://www.kssgayong.com/

Reply 427# cmf_WonBin

Dalam video tu Gayang Lima bukan aliran gayong tapi dari susur galur mainan lian jugak.

Aku terjumpa satu cabang gayong ni nama dia Gayong 5.

Bila aku tengok dia main, aku teringat Gayo ...
cmf_WonBin Post at 16-5-2011 15:23

gayong 5 tak pernah aku dengar pulak,kalau gayang 5 tahu la,bukan silat tapi  jenis buah pukul,pernah keluar dalam majalah sb.

Reply  cmf_WonBin

Dalam video tu Gayang Lima bukan aliran gayong tapi dari susur galur mainan li ...
te_peng Post at 10-2-2012 01:19

yela video tu tunjuk buah pukul gayang 5,yg didaftarkan dengan nama silat gayang 5,ada banyak aliran buah pukul ni antaranya gayang 5,lian padukan,buah pukul hang tuah,jebat,buah pukul melaka,wing chun termasuk dalam aliran buah pukul juga.

hallo....apa kabar semua....

Reply 412# tdpp2006

salam Tuan tdpp2006...lama kita tak sembang...

Salam,
X nampak pula gambar  tuan komeng maso mudo dalam gambar  ni
http://catitansantai.blogspot.com/2012/02/kenapa-tujuh-7.html

Den baru balik Air Kunin .. nak menangis pun ada punyalah usang.. cuma lukisan kat dinding tu je masih berseri...

Reply 438# tdpp2006

aku ok, cuma lama tak menulis, perhati perkembangan ja, banyak benda dah jadi dan akan jadi, masalahnya tak ramai yang nak merenung apa yang dah jadi...hehehe...
lukisan tangan Mahaguru PSSGM tu memang unik dan banyak menyimpan misteri. Bagi aku lukisan tu banyak tafsirannya, terpulang pada yang melihat. Kalau yang melihat tu anak2 kecik, maka tentu tafsirnya tak sama dengan orang yang lebih tua. Tafsir orang yang hebat bersilat, tentu pula tak sama dengan tafsir orang yang mendalami ilmu Gayong. Terpulang masing2, asal saja tak membawa persengketaan...
gambar dalam catitan santai tu amat berharga dan bermakna.......
lapar pulak, nak cari makan sikit! hehehe!

hati2 makan cili jalapeno.. hehe mana poe ak facebook cg komeng? hehe