CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LailaTempawan

Legenda Mahsuri

Close [Copy link]
Originally posted by tanggo at 27-1-2009 11:37 PM
harimaubelang12.........
Baguslah tu. Bacalah Alfatihah, hadiahkan kpd mereka dan baca sekali lagi dan hadiah pada diri sendiri........  selalu buat nanti tahu.

eunnisa................saya me ...

ooo mcm tu.. bukanke tak perlu ke hutan kalau nak mencari sesuatu.... unless disuruh atau dipanggil

Lagenda Mahsuri

............... Sejuknya . Ini ,tentu 20 cel. Saya memakai sehelai lagi baju. Kalau d Gunong Jerai sejok ini dlm pukul 4 pagi . Kelihatan d sebelah kanan dan kiri mereka(tok) masih lagi mengawal saya. Saya terfikir ini mesti ada sesuatu bahaya menghampiri saya. Sebelum ketasik itu saya telah d beritahu oleh orang  bahawa terdapat banyak ular kapak merak.Tapi tak apalah . Saya hanya berserah kpd Allah yg maha menggetahui dan itu semua haknya. Setangi hampir padam. Tak ingat saya  dah berapa batang setangi d bakar oleh saya. Terasa wangi pula kali ini.Wanginya wangi bunga Melor. Sapa pula ni. Ini pasti waingian org tu.Masa masih ada lagi 2 jam ke suboh. Harap- harap tak ada apa yg akan membuat kaki saya terangkat dari tanah. "2 jam lagi, Panjang ni!" >bisik hati sayaRentak zikir saya semakin perlahan kerana keletihan dan sejuk. Kadang -kadang dagu terketar spr duduk dalam cold room. "Kenapa sejok sangat ni?". Saya bertanya pada diri sendiri. Bunyi apa pun sekarang ni saya tak peduli .
Ada binatang merangkak munuju saya dlm keadaan sejuk ni. Saya tak tahu apa binatang tu kerana tak nampak. Tiba- tiba hampir dekat dgn paha kanan saya, bunyi merangkak itu hilang. Shukurlah usikkan itu tak  menakutkan saya.Jam sudah 5 pagi. Suasana sunyi telah d usik bunyi binatang dari arah belakang saya. Saya rasa itu bunyi  kera memanggil rakan-rakannya . Tak lama selepas tu terdengar pula suara burong dari puncak bukit arah matahari naik. Saya masih ada 30 minit lagi untuk berdiam diri. Zikir d teruskan sehingga 6 pagi tanpa ada lagi gangguan. Tepat jam 6 pagi, saya cuba bangun dari tempat duduk tapi tak boleh. Kedua belah kaki kebas dan tak boleh d betul. Perlahan- lahan saya betulkan kaki dan berdiri sambil memegang batu tempat saya sandar tadi. Saya membetulkan sejadah dan waktu masih gelap. Wuduk saya masih ada dan saya terus sembahyang suboh, berdoa dan dgn ini selesailah ujian saya (SEMALAM D TASIK DAYANG BUNTING).Selepas itu saya tertidur hingga jam 7.30 pagi. Saya bangun dan ketepi tasik untuk mandi. Air tasik agak sejuk d waktu itu. Jam 8 Pagi, saya mula beredar kepelantar d dlm tasik dan menunggu staff yg menjaga tasik tu dtg bekerja. Lebih kurang jam 10 pagi, pekerja tasik mulai turun ketasik dan mereka terkejut melihat saya sedang baring d atas pelantar. Saya pura-pura buat lena kerana nak dengar apa akan mereka cakap tentang saya...................

Legenda Mahsuri

.........Macam-nacam depa cakap. Ada yg kata saya hidup lagi ka?.Ada yg kata gilakah dia ni. Saya hanya mampu tersenyum saja. Tak larat nak jawab soalan mereka. Sampai hari ni pun masih ada org bertanya fasal ni........

Originally posted by cikputeh82 at 29-1-2009 08:10 AM
menariknyer...
berani nyer saudara tanggo bermalam kat situ seorang diri ye..

teruskan bercerita lg...
rasa teruja bila baca...

Berani satu hal.Mesti orangnya berilmu tinggi dan rajin menghafal.Bukan senang nak ingat doa al ikhlas yg panjang tu. Doa tu ada orang buat ritual tarik duit.

Originally posted by sapient at 30-1-2009 03:25 PM
or rather: kunci kecantikan. (mudaf ilaihi)

off topic jap
rajin awak cari makna nickname saya ye..siap bagitau dari segi nahu lagi.. actually nama tu nama kunci syurga..harap2 dapat barakah dari nama tu..

Balas #186 miftahuljamilah\ catat

kita ni tengah belajar bahasa arab. pasal tu la bagitau dari segi nahu.

Follow Us

Reply #183 tanggo's post

tuan seorang yang cekal...lebih2 lagi dari keturunan mahsuri pula..pasti tuan mempunyai banyak pengamalan..terima kasih kerana berkongsi pengalaman

Lagenda Mahsuri

.........Ada yg pelawa saya makan kueh . Waktu tu saya terasa kenyang. kenyang dek kerana apa yang saya telah kerjakan berhasil tak ternilai. Saya berihat saja d pelantar tasik menunggu jam pukul 5 baru boleh saya balik rumah. Rumah saya ketika itu d belakang sek men teknik.Budak-budak tu mula tinggalkan saya kerana pelancong mula datang ketasik dan tugas mereka pun bermula. Saya melangkah naik kebatu besar tepi tasik untuk berihat dan memgenangkan apa yg berlalu. Mulai hari itu tugas saya berkaitan dgn pendedahan siapa keturunan Mahsuri sebenar bermula. Doa saya telah d terima oleh Allah.Tauhid,kusyuk dan hasil dari ini mulai saya rasai.Saya terasa amat berdosa sekiranya saya tak dedah perkara sebenar berkaitan Mahsuri.Inilah yg telah saya katakan dari awal forum ini satu kerja yg bukan mudah.Saya terfikir juga apa kekuatan yg saya ada untuk melawan atau mengelak segala kemunkinan yg akan timbul sekiranya  d dedah cerita tentang Mahsuri dan sumpahannya.Pada saya sudah tersenarai nama-nama penting yg akan saya bersemuka secara terang atau secara senyap.
Jam dah hampir 5 ptg. Saya d ajak oleh pekerja tasik untuk pulang. Ada juga d antara mereka mengajak saya sambung lagi 1 mlm. Tapi utk apa kata saya pada mereka.
Kami ber6 mulai bergerak meninggalkan tasik. Saya menolek kebelakang danmemberi salam. Salah seorang mereka terdengardan bertanya "Abang bagi salam pada siapa?". Jawab saya "Pada orang yg menjaga saya semalam". Seram katanya.
Jam 6 ptg barulah kami sampai d parking kereta sebelah rumah rehat Talikom Malaysia. Saya memereksa kereta saya yg d tinggal d situ. Tak ada siapa yg ganggu. Kami semua berpisah dan menuju kedistinasi masing-masing. D rumah tiada siapa yg ganggu saya kerana saya seorang diri. Mlm itulah baru saya telepon rakan terdekat dan TOK untuk memberitahu bahawa saya selamat pulang dari tasik. Mereka terkejuk. Sebab saya ketasik tanpa memberi tahu sesiapa pun pada hari itu. Hanya memberitahu mereka  akan ketasik saja. Macam -macam soalan mereka ajukan kepada saya.Mudah jawab saya segalanya dah selamat.
Selepas inilah baru saya menulis surat kepada Kerajaan Kedah d bawah MB Datuk Sri Syed Razak b. Syed Zain dan memaklumkan kepadanya akan catatan saya ini.Beliau sendiri mengarah orang berkaitan untuk bertemu dgn saya. Semua ini melalui ssurat rasmi kerajaan............

Lagenda Mahsuri

Sayabghaip............. doa Aliklas tu taklah panjang sangat. Itu doa amalan Arwah moyang saya (Mahsuri) . Ini doa seribu satu guna. Doa Nubuwwah Lagi panjang.Banyak cara menggunanya .Carilah dari
guru-guru yg tak bangga dgn ilmunya dan sentiasa rendah diri.

Rakan forum...... kita ni semuanya istimewa  bagiAllah tapi kita tak tahu apa itu istimewanya kita. Rujuk dlm Quran Surah Albakarah ayat 30 dan seterusnya. Banyak lagi saya akan masukkan cerita selepas ini terutamanya tentang org marah pada saya dgn mengunakan SIHIR.

cerita lg k.... syok baca...

Reply #190 tanggo's post

ye masing2 ada keistmewaan..tapi tak perasan atau tak mau ambil perhatian atas kelebihan yang ada...

mmmm best baca................. so bila benda nih nak dibongkarkan/disiarkan kebenaran dia

Originally posted by tanggo at 1-2-2009 11:19 PM
Sayabghaip............. doa Aliklas tu taklah panjang sangat. Itu doa amalan Arwah moyang saya (Mahsuri) . Ini doa seribu satu guna. Doa Nubuwwah Lagi panjang.Banyak cara menggunanya .Carilah dar ...

Sudah resmi org berilmu lagi berisi laginya tunduk.Mungkin doa al ikhlas yang saudara Tanggo amalkan tak sama dengan yg saya maksudkan atau juga disambung dengan doa lain sehingga menjadi panjang kerana yg ada pada saya  lebih panjang dari NurunNubuwwah.Benar Kedua-dua doa tersebut penuh dengan seribu satu kegunaan sama seperti Kanzul Arasyi dan Akasyhah itu.

Reply #194 sayapghaib's post

doa2 yang dikatakan tuhh boleh didapati dalam buku ke.......... boleh citer skit apa kelebihan/kegunaan doa2 tersebut

Originally posted by Risma at 2-2-2009 03:55 PM
doa2 yang dikatakan tuhh boleh didapati dalam buku ke.......... boleh citer skit apa kelebihan/kegunaan doa2 tersebut

Boleh didapati kat buku-buku doa tapi setakat ini belum jumpa lagi buku atau kitab yg merangkumi semua doa-doa tersebut dalam satu kitab.Kena rajin selak-selak senarai doa dalam kitab-kitab sebelum beli.Kelebihan memang banyak.NurunNubuwwah saja dah pelbagai khasiat dan kegunaan dan amat sesuai untuk dijadikan pakaian seharian.Boleh juga bertanya kepada penjual kitab kerana doa-doa tersebut sangat terkenal dan selalu dicari orang.

Legenda Mahsuri

Tq risma............ sudah d dedahkan dlm Metro Ahad  24.8.2004. Telah d bincangkan dgn Persatuan Sejarah Malaysia, tapi meka masih berkata mereka benar walaupun fasal keturunan orang .Banyak laluan utk saya bongkarkan.

sayapghaib...............boleh kongsi ka.

Lagenda Mahsuri

Rakan Forum......tajuk cerita spr d bawah ( akan masuk)
                        A.......Mahsuri seterusnya.
                        B.......Berkaitan sihir.
                        C ......Berubat dgn org alam ghaib
                        D......Sajian berbuka puasa dari org alam ghaib.

Mana satu yg  saya perlu teruskan

Balas #198 tanggo\ catat

A.. Mahsuri seterusnya.

Originally posted by tanggo at 2-2-2009 05:44 PM
Tq risma............ sudah d dedahkan dlm Metro Ahad  24.8.2004. Telah d bincangkan dgn Persatuan Sejarah Malaysia, tapi meka masih berkata mereka benar walaupun fasal keturunan orang .Banyak lal ...

tak pasan metro ahad tuhh................. tapi yang ris terbaca kat mana ntah yang ada berita pasal nihh.... kat artikel tuhh ada gambar beberapa orang dan ada sorang perempuan yang di claim sebagai keturunan ke 7 yang sebenar

takde sambungan lagi ke thread ni