CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LailaTempawan

Legenda Mahsuri

Close [Copy link]
Originally posted by tanggo at 22-1-2009 03:05 PM
chrysalis dan rakan forum ,
RM adalah ringgit Malaysia. Waktu tu meka susah >ibunya keja d resort , faham-faham sajalah.Tunggu akan d dedah d mahkamah.Nanti d kata fitnah pula.
Meka tak nak tin ...

oooo maknanya orang yang datang ke situ bawa pisang utk nazar............... orang mesia ada tak buat begitu..... jadi pisang tuh dijual balik dan duit tuh entah ke mana   gitu kee??               sorry sebab ris tak pernah lagi sampai langkawi, tapi insya Allah memang berhajat nak ke situ

Lagenda Mahsuri

Minit berganti minit. Malam semakin gelap. Saya pula terlupa bawa lampu .suloh. Yang d bawa hanya lighter.Stangi pula kena d nyalakan teru hingga suboh.Selepas sembahyang  isyak, saya mula membetul tempat duduk. Saya meyandar d batu tinggi dan nipis sebab ketika itu saya sakit belakang.Setalah membaca surah-surah,doa dan saya mula berzikir tanpa henti. Ketika awal inilah saya mula d lawati oleh sejenis tupai berwarna kelabu. Saya dapat lihat kerana dia hampir dengan setangi.Bila dah gelap sangat sedikit cahaya pun sudah dapat lihat.D belakang saya tasik  dengan bunyi ayernya yg menyeramkan dan d depan saya ada pokok balak, gua batu dan semak.Masa inilah saya teringat kalau apa-apa pun berlaku ,saya tak akan dapat lari kemana lagi,Lebih kurang jam 10 mlm,sebelah kanan saya terdengar bunyi seperti ular bergerak d atas daun kering. Makin lama makin hampir tapi ruoanya tak nampak .Zikit  diteruskan juga tanpa menghiraukan apa yg datang.Selepas beberapa minit bunyi itu sudah hilang entah kemana perginya. Pada saya ketika itu sedikit pun tak rasa takut dan risau. Selepas setengah jam bunyi tadi datang pula binatang serupa tupai tadi hampir dgn setangi beberapa saat dan terus berlalu.Ayer tasik pula semakin   kuat ombaknya. Aku teringat akan cerita org tua-tua tentang tasik itu tentang buaya putin dan kejadian seorang Jepun telah mati lemas.

Lagenda Mahsuri

Risma......................... itu cerita di. org m'sia ada gak. Duit meka gunala
                                  lah x tau kemana.

Reply #162 tanggo's post

citerla smpai abes...apsal asik tergantung je ceritanya... saspens giler..

Lagenda Mahsuri

Zikir d teruskan juga walaupun ada gangguan kecil. Malam semakin sunyi dan tiba-tiba terdengar kapal terbang melintas d atas kepala. Saya melihat jam d depan dah tepat jam 11 mlm. Setangi d bakar lagi guna menambah wangi yang sudah tentu wangian itu tak d sukai olih makhlok ghaib yg bukan Islam.D belakang tadi d iringi ombak tasik tiba-tiba muzik ombak itu semakin menurun bunyinya. Ini sunggoh meganggu konsentrasi saya waktu itu.Macam-macam terfikir dlm kepala apa pula akan dtg. Tapi dlm hati berkata dtglah apa pun tak akan saya tinggal tempat ini hingga suboh menjelang.Semakin sunyi."Eh apa benda tingginya ini, Assalamualaikom.Apakah kamu tahu tujuan aku di sini.Dia tak kata apa-apa .Hanya diam saja"AStaqfirullahhalazim........ Sesunggohnya kamu hak Allah dan juga kamu hakAllah.Saya tunduk kebawah dan tiba-tiba terdengar beliau melangkah masuk ke dlm gua batu itu...

mmmmmmmmmmm seram nye....

Follow Us

Reply #165 tanggo's post

Tanggo
Ada kawan saya. Pertama kali dia pergi Langkawi katanya sering ditemani burung helang disana. Kemudian dia melawat tempat mahsuri. Malamnya dia bermimpi, ramai pahlawan sana, pakai pakaian pahlawan melayu lama, datang dan tunduk hormat kepada dia.
Apa maksudnya ya...

Juga berhati-hatilah....

Legenda Mahsuri

............ Itulah penghulu kampong tempat saya berdiam. bergelar TOK>>. Dia adalah dari keturunan Jin Islam. Dia kenal kesemua keturunan Pandak Mayah termasuk saya. Dia ada memberi sesuatu kepada saya yg panjangnya 4 kaki, tapi saya tak ambil kerana niat asal saya bukan nak minta barang walau pun amat berharga. Kata saya pada dia simpanlah dulu. Jam d depan saya telah menunjuk 12 mlm. Saya berhenti dari berzikir kerana perut telah terasa lapar dan tekak telah terasa amat dahaga.Tangan kanan saya meraba-rapa kedalam beg hitam saya guna mencari biskut 4 persegi dan botol mineral water. Sambil makan biskut dan minum air, kepala saya mula memikirkan apa yg telah d alami dari jam 7 pm hingga 12 mlm. Fasa pertama telah d kira berjaya saya lalui walaupun dalam keadaan dada yg serba kekurangan ilmu-ilmu berkenaan.Dalam dok fikir-fikir tu tiba-tiba datang lagi tupai tadi dan menunjukkan rupanya yg berbulu gebu. Saya tak buat apa-apa hanya melihat saja. Tak berapa lama dia pun berlalu entah kemana.
Jam telah menunjukkan pukul 1 pagi.Fasa ke2 akan dimulakan.Diatas kepala saya terdengar suara kapal terbang lalu. Saya ter fikir apa pula yg akan berlaku antara jam 1 hingga jam 6 pagi . Tak apalah apa-apa pun saya sedia hadapi
kerana Allahhussomad.Saya membuka bekas beras kunyit dan bersalawat sebanyak 3 kali dan tabur sekeliling tempat saya duduk. Ini bertujuan untuk mengelak dari d ganggu oleh apa-apa yg tak elok .Alfatihah d baca ,d ikuti doa-doa termasuk doa Aliklas dan doa Nubuwwah dan surah- surah tertentu dan lepas tu d ikuti dgn zikir serta d iringgi dgn wangian bunga melor dari setangi yg d bakar.Suasana sunyi sepi. Ayer tasik tak pula berombak. Saya terasa pelik dan makin pelik. Jam teru bergerak .Saya dah berzikir hampir 2 jam dlm fasa ke2.Keadaan semakin kusyuk .Saya terasa tidak duduk d atas tanah . Saya  raya melayang-layang dan bergerak kebelakang ia itu kearah tasik dan melihat lihat kedalam tasik yang tenang itu. Rasa nak berjalan saya d atas air itu .Hidung mula menghidu berbagai-bagai wangiwangian. Indahnya bagai d surga. Allah huakhbar, engkaulah pengcipta yg maha agong. Yaallah biarlah aku dapat melihat ciptaan  mu ini dgn jelas .Tingginya. Putehnya. Cantiknya. Mata sebesar cawan kopi.Hidungnya panjang spr Buaya Afrika.Sisiknya putih,bersih dan tersusun.Tangannya baru d atas air sudah tinggi setinggi tiang letrik. Matanya merah. Badan sebesar perahu.Kamuka.? Assamualaikum.Dia berdiam saja dan memerhati saya.Sayatak mahu minta apa-apa kerana bukan niat saya nak bertemu dgn dia.Saya tahu dlm mulutnya pasti ada benda sebabtu nulutnya tak d buka. Kalau d buka saya terpaksa ambil tapi bukan niat asal saya.Kurang lebih sepuloh minit saya melihat kebesaran Ilahi.Isyarat saya berikan padanya supaya cukuplah. Dia pun perlahan-lahan turun dan air pun tak berkocak.Saya mengikutnya dari belakang. Ya Allah banyaknya..................

Lagenda Mahsuri

harimaubelang12.........
Baguslah tu. Bacalah Alfatihah, hadiahkan kpd mereka dan baca sekali lagi dan hadiah pada diri sendiri........  selalu buat nanti tahu.

eunnisa................saya menaip terus cerita ni kesini. Sebelum ni tak ada lagi saya tulis. Semua ini keluar dari ingatan saya.Akan d bukukan kerana tak munkin saya kesitu kali ke2.

ooo, ada misteri nusantara ke/..

Lagenda Mahsuri

............. Saya terasa letih dan dahaga. Segera balik ketempat duduk.Saya tak boleh cerita apa yang yang d lihat tadi. Itu adalah untuk saya saja. Yang bolih saya katakan tasik itu amat istimewa.Sambil meraba-raba mencari air minum, ternampak jam sudah 3 pagi. Lepas mnum air, setangi d nyalakan lagi.Tak lama lepas tu datang lagi tupai kelabu menghampiri cahaya setangi.Saya masih teringat apa yg d lihat didalam tasik tadi.Sebelum ini tak pernah saya dengar cerita tentang mahluk seperti itu menjaga Tasik Dayang.Kalau saya tahu seram juga nak ke situ.Shukurlah kerana segalanya selamat.
.....Apa pulak dah ni. Yang tadi ka .Hitam dan tinggi. Beliau hanya memerhati saya saja.Tak apa kerana zahir beliau untuk memastikan saya selamat dari apa-apa bahaya.Zikir d teruskan juga.Air tasik d belakang saya tadi diam saja,dah mula berombak semula. Sesekali saya memandang kebelakang kerana terasa ada sesuatu tapi tak nampak d lidungi pokok besar. Ombak tasik semakin kuat. Terasa sejuk badan saya kerana d hembus angin d pukul 3 pagi............

Lagenda Mahsuri

Limau......... baru tau ka.

Balas #173 tanggo\ catat

menariknyer...
berani nyer saudara tanggo bermalam kat situ seorang diri ye..

teruskan bercerita lg...
rasa teruja bila baca...

Asalamualaikum...sy suka baca apa yg saudara kongsikan bersama di sini. tq. hrp sambung lg.

saudara/saudari tanggo...

sila sambung.. saya sungguh teruja nak tau cerite ni..

a'ah la saudara tanggo..citerla lagi..tak sabo nk baca

salam..agak lama tak jenguk forum cari terutama board HTML..rupa2nya ada cerita menarik disini.saudaraTanggo..teruskan bercerita..kami sudi membacanya...

Balas #179 miftahuljamilah\ catat

wah. kunci cantik.

Balas #179 miftahuljamilah\ catat

or rather: kunci kecantikan. (mudaf ilaihi)