CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LailaTempawan

Legenda Mahsuri

Close [Copy link]

Balas #197 tanggo\ catat

nak tempelkan kat sini saya tak pandai bab bab komputer ni.alat scan pun takder.pernah cuba copy guna camera tapi hasilnya blur.  kalau kongsi kelebihan doa doa tu boleh la.Macam Nurunnubuwwah kita boleh apply mimpi mimpi yg indah dengan membacanya.Salah satu doa yg digunakan untuk astral travel.Boleh digunakan untuk menjinakkan binatang,menawar racun dan segala bisa,menawar air laut,menyembuhkan sakit sakit urat,menguatkan anggota tubuh,awet muda dan bermacam-macam lagi.Untuk Astral travel boleh digabungkan dengan doa kalimah(kena diijazahkan).Setakat ni saya pun belum cuba gabungkan Nurunnubuwwah dengan Doa Kalimah yg banyak digunakan dalam Ilmu persilatan.Seorang Guru tua kat selangor pernah membuat Astral travel untuk melihat peperangan diantara Melaka dengan Portugis.Dan kita juga jangan hairan dengan sesetengah orang alim yg tak perlukan hiburan televisyen macam kita.Ini kerana mereka mungkin membuat pengembaraan ghaib dengan mengamalkan Nurunnubuwwah.Untungnya pengembaraan itu pastinya menarik.Wallahualam.

[ Last edited by  sayapghaib at 2-2-2009 09:28 PM ]

Originally posted by tanggo at 2-2-2009 06:02 PM
Rakan Forum......tajuk cerita spr d bawah ( akan masuk)
                        A.......Mahsuri seterusnya.
                        B.......Berkaitan sihir.
                        C ......Ber ...

Cerita yang A dulu.pastu selit-selit lah sikit cerita yg lain sebab semuanya sangat menarik.
Kami disini sentiasa menyokong usaha anda menegakkan kebenaran.

[ Last edited by  sayapghaib at 2-2-2009 09:37 PM ]

[quote]Originally posted by tanggo at 2-2-2009 06:02 PM
Rakan Forum......tajuk cerita spr d bawah ( akan masuk)

Originally posted by sayapghaib at 2-2-2009 09:17 PM
nak tempelkan kat sini saya tak pandai bab bab komputer ni.alat scan pun takder.pernah cuba copy guna camera tapi hasilnya blur.  kalau kongsi kelebihan doa doa tu boleh la.Macam Nurunnubuwwah  ...

menarik nih.................. astral travel tuhh memang real lah yee.............

Legenda Mahsuri

sayabghaib............ tu dia. Pasti u tahu banyak. 99% benar. Tapi hati-hati dgn dugaan. Datuk Harun Din, MB Kelantan, Utz Ismail Kamus tahu doa tu.

Legenda Mahsuri

Risma............ dlm ni la . tapi oleh Laila Tepawan. Mana dia ghaip ya.

Follow Us

Legenda Mahsuri

Ok Tq. Saya sambung fasal Mahsuri.

........MB Kedah dtg keLangkawi utk mengiring PM melawat Langkawi ketika  tu. Masa tu lah beliau  memanggil saya ke air port utk berjumpa. Saya juga sibuk ketika tu. Masa d bagi hanya 30 minit saja. Pasti tak sempat nak drive dari Kuah ke situ. Jadi saya tangguh saja.
Selepas tu MB Kedah mengarah setiausaha sulitnya menulis surat kpd Majlis Tindakan Pelancongan Kedah( Datuk Mansur) dan seterusnya Datuk Mansur pula menulis surat kepada Persatuan Sejarah Malaysia cawangan Kedah dgn tajuk yg sama dan ccnya kepada exco dan pegawai kerajaan berkaitan. Kesemua surat-surat ini ada dlm simpanan saya. Seterusnya Persatuan Sejarah  menghubungi saya untuk bertemu. Tarikh d tetapkan oleh mereka. Kami bertemu dgn mereka d bilik musyarat Lada. Saya d temani oleh 3 orang saksi saya. Mereka pula d ketuai oleh pengurusi persatuan sejarah(Datuk Wan Shamsudin) Prog Datuk Said dari USM. setiausaha persatuan sejarah dan Ku... dari Muzium Kedah bertindak sebagai juru gambar.Kami mula bertemu dan berbincang dari jam 2 petang hingga 4.30 ptg.
Pertemuan ini d penggerusikan olih Datuk Wan Shamsuddin, Datuk Wan juga adalah Pakar srjarah Kedah dan bekas guru saya d SMPS dulu. Dua tahun beliau mengajar saya dlm Bahasa Melayu dan sejarah......Mereka mengajukan berbagai soalah. Saya  menjawab soalan mereka tanpa merujuk kpd apa-apa catatan....

Reply #208 tanggo's post

apa yang depa tny?

sambung lg please... best ni

Kugan pun jadi lagenda lepas nih

Balas #208 tanggo\ catat

i pun nk tanya benda yg sama...
apa yg depa tanya...?

semakin menarik nih...

cepatlah sambung tanggo... tak sabar tunggu ni

Originally posted by tanggo at 3-2-2009 06:02 PM
sayabghaib............ tu dia. Pasti u tahu banyak. 99% benar. Tapi hati-hati dgn dugaan. Datuk Harun Din, MB Kelantan, Utz Ismail Kamus tahu doa tu.

Ramai lagi yang tahu.Tapi mereka tak terdiri dari orang yang terkenal dan memang tak mahu jadi terkenal,apatah lagi terlibat dalam urusan politik dan lain-lain lagi.Ok Tanggo sambunglah lagi.

..........Pada mereka masing-masing ada catatan sama dgn yg d serah kpd MB Kedah. Saksi-saksi saya tugas mereka hanya memerhati saja mereka. Pakar sejarah bertanya pada saya "Catatan ini dari mana dan siapa yg cari?". Jawab saya semua ini dari saya sendiri . Ini adalah amanah dari atuk saya (cucu Mahsuri yg sulong) yg suruh saya mencari keturunan sendiri. Beliau pesan kpd saya waktu saya masih kecil lagi. Dia suruh mencari sampai jumpa dan baru tahu siapa keturunan kita.Dia bercakap dlm longhat Patani atau Naratiwat. D Naratiwatlah tempat beliau belajar ilmu ugama." Macam mana boleh dapat semua ini?". Jawab saya "Adalah cara kami tersendiri ". "Sudah berapa lama mencari?". Jawab saya " Sudah 20 tahun lebih"."Kenapa selama ni berdiam saja?". Jawapan saya  agak panjang........

Lagenda Mahsuri

Sorry rakan forum............... kepala saya agak letih ptg ini. Tak dapat nak ingat. Bila dah ok akan saya sambung. Dewamata.............

Legenda Mahsuri

.......Yang penting sekali soal-soal apa benda atau barang-barang bukti yg ada pada saya. Keduanya,sibuk dengan kerja semakin hari semakin banyak serentak dengan perubahan Langkawi sebagai pulau bebas cukai.Ketiga ,kerana sudah ada orang mengeluarkan versi mereka dengan tujuan untuk mencari wang . Keempat soal-soal keselamatan saya dan versi saya. Soal keselamatan tak dapat saya hurai dengan jelas kerana ia melibatkan individu berkepentingan dalam kerajaan.
Seterusnya soalan d tanya pula  oleh setiausaha persatuan berkaitan mengapa saya mengeluarkan cerita ini. Jawab saya mudah saja . Pertama kerana IHDINASIROTOLMUSTAKIM. Kedua kerana menunai amanah dari atok saya sendiri. Saya berjawab begitu kerana, telah banyak berlaku kekeliruan tentang keturunan  Mahsuri. Bagi saya kalau saya tak jelaskan ,apa akan berlaku d hadapan ALLAH kelak kerana saya dah tahu. Semua orang yg telah d ceritakan oleh mereka akan menuding jari kepada saya d hadapan ALLAh nanti. Nahas saya.
Apa yg mereka wawarkan sekarang ini adalah kerana produk pelancongan(duit) ,menutup salah laku seseorang dll.Mereka juga tanya soalan aneh kpd saya........ Katanya kalau benar cerita saya  kemana Aishah nak d letakkan. Jawab saya ringkas. "itu bukan soal atau masaalah saya."...........

Legenda Mahsuri

........... Saya cuba nak masukkan gambar melalui kamera kesini x dapat........... tulong bagi tau bagaimana. Ada banyak gambar berkaitan  barang Mahsuri..... Arigato

Legenda Mahsuri

cikputeh82........ belum hantar lagi ka spr d PM

Lagenda Mahsuri

......... Rakan forum boleh juga layari dlm internet atas tajuk >>>>>>>>>>> sejarah sumpahan Mahsuri oleh Tuan Asmawi utk bandingan dgn catatan saya. Saya baru saja terbaca.

Reply #218 tanggo's post

tanggo kena buka akaun dulu kat mana2 web......... misalnya bukak akaun kat website http://www.photobucket.com/ then uploadkan gambar2 tersebut dalam website tuhh........... kemudian pastekan url dia kat sini......