CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: back_hand

KES MURTAD DI MALAYSIA. Apa kaedah dan cara menanganinya. [merged topics]

gennosukesama This user has been deleted
Originally posted by mahathirGX at 22-9-2006 12:00 PM

macam   mana   lak  dengan   golongan   dipaksa  memeluk  islam   atau   tak  ikhlas memeluk islam nakkan  perlindungan ker? ......  jika   mereka   murtad  yakni  kembali  agama   asal  apakah   ...

ya..patut dipancung, dicincang pastu bagi makan kat anjing

Kenapa nak salahkan orang murtad sedang what effort sudah dibuat nak membantu mereka? Sometimes murtad disebabkan desakan hidup dan kurang keyakinan diri.

Originally posted by back_hand at 22-9-2006 09:52 AM
Realitinya sekarang ni, masa sekarang kalau kat malaysia kita bertegang urat dan berdakwah kat budak2 yg murtad ni segala macam peruntukan undang2 diaorg pakai utk protect diri.Bnyk kes berlaku.Mgk ...

aku rasa jugak lebih kuwang je tu, yg masuk Islam pon sebab nak kawen, nak dapat keje ngan kerajaan, dan macam org tak berpendidikan mcm penduduk orang asli dan bumiputera sarawak di pedalaman, masuk Islam sbb nak pembangunan masuk ke kmpung2 mereka.. pon tidak ikhlas jugak, kawan.....

Originally posted by Presa1200 at 22-9-2006 12:23 AM
wahai kawan2 yg dikasihi dan dirahmati sekalian, tegakkan agama dan teruskan perjuangan adalah yg paling penting.

jike dah nasihat tp masih degil utk murtad, maka tiada cara lain lah sehingga Al ...

Saya setuju dengan saudara..buat ape kita nak simpan lagi orang sebegini kalau jauh dalam hati dah memang tak menerima hidayah dari ilahi lagi? Lebih elok kita mantapkan keimanan diri sendiri dan saudara-saudara kita yang masih beriman. Allah akan menggantikan dengan yang lebih baik, insyaallah.

http://www.tranungkite.net/v3/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=885#47477

pengkhianat agama......

[ Last edited by  BeachBoys at 15-11-2006 12:18 AM ]

Kenapa banyak sangat cerita pasal isu murtad ini berkaitan dengan mimpi  bertemu Isa al-Masih seperti cerita Azhar Mansur ?  Saya lihat banyak sangat cerita berkenaan orang Islam yang murtad ini adalah hasil dakyah pendakwah Kristian sebenarnya yang telah berjaya hampir 10 tahun lamanya dengan cerita mimpi bertemu Isa al-Masih ini.
Kebanyakannya melibatkan orang-orang  di Afrika, Algeria, Turki , Filipina dan ada juga dari Malaysia.

Diceritakan pengakuan seorang wanita (convert) Malaysia yang nampak ibu bapanya yang telah mati berada di syurga bersama Isa al-Masih yang berjubah putih berkata padanya

Follow Us
Originally posted by BeachBoys at 15-11-2006 12:17 AM
http://www.tranungkite.net/v3/mo ... pic&t=885#47477

pengkhianat agama......

aku dah tgk....oooooooooo..ramainya penyokong ahli politik mesia ya...

Originally posted by mahathirGX at 4-10-2006 01:30 PM
BENTUK PRAKTIKAL HUKUMAN MURTAD DI ZAMAN SAHABAT

1. Bunuh Setelah Murtad

Saidina Ali Kw pernah melaksanakan hukuman bunuh dengan membakar mereka dengan api, iaitu selepas disuruh bertaubat te ...

bila ko jadi ulamak, syeikh?  yg ko bincang ini "HUDUD", syeikh.

Originally posted by dome at 15-11-2006 02:19 PM
Kenapa banyak sangat cerita pasal isu murtad ini berkaitan dengan mimpi  bertemu Isa al-Masih seperti cerita Azhar Mansur ?  Saya lihat banyak sangat cerita berkenaan orang Islam yang murtad ini ad ...

syeikh!!! mereka ni silap paham..pasal tak ngaji dan tak nak jumpa ulamak2....sebenornya Isa Almasih ni "islam". kalo mimpi Nabi Isa sepatutnya makin kuat beramal islam.....mana ada nabi2 Kristian (kafir) dari adam hingga muhammad semua nabi Islam....mengapa pulak yg konver kristian tu.  ini missunderstad org melayu....

[ Last edited by  hammer at 17-11-2006 08:44 AM ]

Originally posted by hammer at 16-11-2006 03:14 PM

syeikh mereka ni silap paham..pasal tak ngaji dan tak nak jumpa ulamak2....sebenornya Isa Almasih ni "islam". kalo mimpi Nabi Isa sepatutnya makin kuat beramal islam.....mana ada nabi2  ...

Ini tak ada kena mengena dengan syeikh/sufi Islam, mahupun salah faham Melayu.
Cerita ini dipetik dari link kristian ( bukan msia) yang diberi oleh seorang murtad yang telah keluar Islam dan mengajak supaya mempercayai Isa sebagai 揟uhan/anak Tuhan

Originally posted by dome at 16-11-2006 05:37 PM

Ini tak ada kena mengena dengan syeikh/sufi Islam, mahupun salah faham Melayu.
Cerita ini dipetik dari link kristian ( bukan msia) yang diberi oleh seorang murtad yang telah keluar Islam ...

dome...syeikh itu, panggilan kehormatan aku pada ko...silap paham pulak..kalo ko nak tengok ramai murtad sila layari web faith freedom. sesekali aku baca mcm tak percaya jer.

Malaysian pun ramai dalam faith freedom tu

Saya pernah jadi resident tetap dalam faith freedom forum beberapa tahun lepas... cuba lah layari dan fahami kenapa sebenarnya mereka ni murtad...

Tapi sayang, ramai Muslim dalam faith freedom ni ambil pendekatan keras dan kasar, menghukum, jadi usaha nak menarik mereka ni kembali jadi lebih susah.

[ Last edited by  antiQue at 18-11-2006 02:08 PM ]

Originally posted by antiQue at 18-11-2006 02:06 PM
Malaysian pun ramai dalam faith freedom tu

Saya pernah jadi resident tetap dalam faith freedom forum beberapa tahun lepas... cuba lah layari dan fahami kenapa sebenarnya mereka ni murtad...
...

islam dapat menawan kebanyak padri dalam perbahasan2 agama.
tapi kristian hanya mendapat menawan org2 yg tak indah pada agamanya sendiri. (org jahil).

silap kita jugak, kerana islam diajar hanya pada bibir, bukan penghayatan.

masa aku sekolah dulu, ustazah ajar baca quran sampai khatam, tapi tak diajar maknanya. Jadi kita hanya membaca, bukan memahami isi al-quran itu. Didikan masa sekolah tu sangat penting. Cuba korang tanya budak2 sekolah, Allah tu sape? Diorg akan ckp tuhan. Pastu kita tanya Jesus pun tuhan gak? Mesti diorang dah kompius.

Ajaran sepenuhnya tentang islam, kristian tak sepenuhnya. Diorang hanya tau Allah, nabi, malaikat, puasa, sembahyang dll. Kita hanya cerita spt dlm buku, tapi huraiannya takde. CUba korang baca Mastika kisah peguam Ust Zulkefli Nordin bercerita pasai murtad.

Dia tanya kat sorang budak kat palestin, nape baling batu kat kereta kebal israel? Kan kerja tu sia2... Budak tu pun jawab Allah Maha Kuasa, kalau Dia kata meletuplah kereta kebal tu, maka meletuplah. Dia boleh buat apa sahaja. terkedu ustaz tu. Sbb dia kata iman diorang cukup kuat, padahal baru umur 5-6 tahun.

islam ni indah agamanya, tapi kita tak sampaikan keindahkan, kekayaan, kehebatan islam tu kpd budak2 & remaja utk dihayati. Lagi plak mak bapak sogok anak2 tgk AF lah, Mentor la, sure heboh la. Time solat isyak, time tulah AF start. Cam mane? Masa aku kecik dulu siap tutup TV. Dah solat baru bleh tgk tv balik.

Budak2 skang lemak, usik sket lari rumah. Cikgu sound murid2, cikgu balik kena sound ngan mak bapak. Kecik2 dah pakai henpon. Diorang dah tertanam ego sejak kecik. Mak bapak mengalah, asalkan anak2 tak buat hal. Tak bleh mcm tu. Lentur anak tu biar dari kecik, ajar ttg islam. Ceritakan pasai sahabat2 nabi yang merendah diri spt Abu Bakar, ketegasan saidina Umar, saidina Uthman, saidina Ali.

Kalau anak2 berminat dgn muzik ceritakan ttg tokoh islam yang hebat spt Ibn Bajjah. Seorang pemuzik dan pemain gambus terkenal. Sungguhpun begitu beliau juga seorang yang hafiz al-Quran. Dalam masa yang sama, Ibn Bajjah amat terkenal dalam bidang perubatan dan merupakan salah seorang doktor teragung yang pernah dilahirkan di Andalusia.

Kalau anak2 nampak mcm seorang pemimpin, ceritakan ttg Umar Bin Abdul Aziz. Beilau seorang beliawan terbilang. Semasa Khalifah Walid bin Abdul Malik memerintah, beliau memegang jawatan gabenor Madinah/Hijaz dan berjaya mentadbir wilayah itu dengan baik. Ketika itu usianya lebih kurang 28 tahun.

Kalau nak jadi ahli sains, ceritakan ttg Jabir Ibnu Hayyan Bapa Kimia Dunia. Banyak lagi kisah2 hebat umat islam. Jadi secara tak langsung budak2 ni bangga menjadi org islam yang terpilih. Kita kena ckp ngan budak2 ni korang sepatutnya bangga lahir sbg org islam kerana jalan dah ada depan mata. Kalau jadi kanak2 bangsa kristian, maka kristian lah di mata diorang. Islam adalah agama terbaik dlm dunia ni. Tak bangga ke lahir dlm Islam. Orang lain sampai buang saudara sbb nak masuk agama islam.

Kita kena ckp pasai islam kat anak2 ni sekerap mungkin, kalau bleh bwk gi surau jemaah. Ini tidak, bapaknye sibuk cari duit, anaknye sibuk bercinta. Pastu bila anak dah murtad, baru sibuk cari ustaz mintak nasihat. Ada satu kes anak imam lagi, grad pun UIA, tapi murtad gak. Bila nak bentuk dah x bleh, sbb ego anaknye tinggi sgt. Mak bapak pun x hormat, nak hormat org lain lagilah... Bapak Abu Hurairah r.a pernah ditanya camne nak dapat anak cam Abu Hurairah tu? Bapak dia pun jawab, aku didik dia selama 40 tahun sebelum dia lahir. Org tu pun pelik, Camne tu? Bapak Abu Hurairah pun terangkan, kalau nak dapat anak mcm tu, diri kita sendiri kena betulkan dulu. Jadi bapak Abu Hurairah telah beribadat berpuluh2 tahun, utk memastikan anaknya jadi terkenal mcm sekarang.

Jadi cam kes2 murtad skang ni, susah sket la nak lawan, sbb belakang diorang ni bukan calang2. Ada peguam hebat, supporter lagi, sumbangan duit jgn ckp. Kalah kita. Kita nak derma kat masjid singgit pun berat. Group kristian ni hebat, diorang ada persatuan. Duit dtg dari luar berjuta2. Kita ni ckp je lebih. Action tarak. Dulu ada satu kes famili india masuk islam kat sunway ke sg way. Diorang mintak perlindungan sbb kena ganggu dgn kaum india diorang (suruh tukar agama hindu balik).. diorang tanak. Last2 kena bunuh satu family kat dlm kontena. Ape kita bole buat?

Kita ni tak bersatu. Bila jadi mcm kes 13 mei barulah bersatu. Bab gaduh bleh la. Bila lawan agama, berdebat, dah serender. Melayu kita kuat, tapi bab agama.. pas kat jakim. Nak ckp mcm mane.. tunggu dan lihat ajelah.

Rate

1

Melayu Convert, ape tindakan yg bleh kite patut lakukan?

sekiranye thread ni penah ade tolong merge.

Saya ingin tahu ape tindakan yg patot sy lakukan sekiranye saya mengetahui ada org melayu kite yg telah menukar agama. Perkara ni baru saya sedar bila melihat tatu disalib di badan seorg melayu ni.

Sekian terima kasih.

jika saya menjadi anda..

1. tanya dulu sama ada dia tahu/sedar apa makna tatu salib di badan. sebab ada budak2 nih bangang ikut artis hip hop barat.kadang2 depa tak tahu, main hentam jer.

2. kalo depa tak tahu, terangkan makna salib itu. kalo dia mmg dah convert, cuba tanya kenapa. kadang2 ada yg convert sebab kecewa dgn hidup. terangkan pada dia dia dah buat silap besar, tapi pintu taubat Allah sentiasa terbuka selagi nyawa tidak lagik di kerongkong. ini wajib sebab tanggung jawab kita sebagai islam. nak terima atau tak, terpulang pada dia. jika dia ahli qaryah anda, saya cadangkan anda libatkan majlis qaryah anda. jika tidak, anda harus laporkan perkara ini pada Jakim. mereka ada pusat pemulihan dakwah utk kes2 mcm nih.

bercakap pasal pasal murtad nih....you all ada tak pernah terima risalay/flyer cam nih??
kita org selalu dapat. for those yang iman lemah tuh pasti boleh terpedaya. Diaorg nih dah tahu rumah tu rumah orang islam, dah lah nama atas alamat tuh terang terang ada 'BIN' dan 'BINTI'nya sah sah lah Islam...ni membuatkan saya percaya bhw diaorg nih sengaja nak menyesatkat umat ISLAM kat mesia nih...
they have to be stopped and there's must be away....kita tak kacau agama diaorg, we don't go and send flyers macam tuh suruh org masuk Islam kan???kenapa diaorg buat cam tuh??

buat pengetahuan semua risalah ni di hantar atas nama abang saya di Bangi.

risalah nih datang dari PO BOX kedah.

jabatan agama tak leh buat apa2 ke? siasat ke...mmg directly tak de lah dia suruh masuk agama dia org, but msg apa yang dioorg cuba nak sampaikan?? sendiri mau ingat. dulu kami pernah terima surat cam nih tapi lebih direct dan berani. now dah low key skit mabbe pasal kita org pernah buat aduan dulu2... nih ada lagi menda camnih...risalah nih baru terima petang tadi.

Originally posted by kemboja at 7-5-2007 08:43 PM
bercakap pasal pasal murtad nih....you all ada tak pernah terima risalay/flyer cam nih??
kita org selalu dapat. for those yang iman lemah tuh pasti boleh terpedaya. Diaorg nih dah tahu rumah tu  ...

dulu ada banyak kali kat kereta aku.

kalu lekat kat kete tuh kira random la kan..tapi nih siap hantar POS kat umah lagi. yang aku heran nih dari mana diaorg nih dapat database?