CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: back_hand

KES MURTAD DI MALAYSIA. Apa kaedah dan cara menanganinya. [merged topics]

Inilah silapnya penguatkuasa ugama...jemaah Islam yang benar sentiasa di ganggu tapi kes2 yang berat ini jarang pulak meraka ambil berat.

Originally posted by antiQue at 18-11-2006 02:06 PM
Malaysian pun ramai dalam faith freedom tu

Saya pernah jadi resident tetap dalam faith freedom forum beberapa tahun lepas... cuba lah layari dan fahami kenapa sebenarnya mereka ni murtad... ...

Saya pulak pernah sertai NGO Islam... cara mereka nak menarik orang yang murtad ni memang berhalus... pergi ziarah... bertanya khabar... tapi tak jalan juga... malah orang yang murtad ni ada yang melarikan diri bila tahu ada tetamu nak datang... walaupun tujuan datang hanya untuk berziarah bukan nak berbincang atau memarahi mereka... benar seperti yang di firman Allah... Sesungguhnya Dia yang memberi hidayah...

Reply #62 ct_og's post

wat to do ... nothing do, making budu ...

Originally posted by paranormal_85 at 8-5-2007 06:58 AM
wat to do ... nothing do, making budu ...

Tak apa... adakah sama usaha yang dilakukan tapi tak berjaya... dengan usaha yang langsung tak dilakukan yang pasti memang tak membawa apa-apa...

say betol2 tak suka risalah camnih...nuisance lah

Reply #65 kemboja's post

ada bnyak risalah nuisance ... benda tu rajin re_salah (berulang

Follow Us

Gempar!! Kes Murtad Di Forum Cari!

Saksikanlah sendiri kebenaran cerita beliau...

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=239353&extra=page%3D1

PenDapaT akU la..oRg IslaM tu keNA beRsatu..( baGAikAn orG sOlat JeMaaH bSatu paDU mhdP AllaH yg EsA..)

IsLAm krn ALlah..kalU kwN ke BEspren akU ke saPE ke..murtAd..ape yG aKu buAt akU bg peNAmpar..ke taRIk rambUt ke..tumbuk BiaR lebam bIji maTA..terUS puTUs x hinGin aku bkWn ngAn penKhiaNAt agaMA nih...aKU teGAskn taMParaN tu Krn Allah...

Reply #68 Ryna_s's post

senang cakap tapi susah nak melakukannya...

satu contoh penyatuan yang amat mudah tapi tidak begitu dititikberatkan kebanyakkan jamaah....meluruskan saf waktu sholat jamaah...as simple as one..two...three...rapatkan bahu dan tumit...tapi masyarakat masih taksub dan mementingkan diri sendiri...walaupun berjamaah, masih lagi mementingkan kelebaran sejadah memasing...tak nak berganjak walaupun dipanggil dan ditarik tangannya...

Walhal, hakikatnya, saf dalam solat melambangkan persatuan dan kesatuan umat, sebagaimana sabda Rasulullah SAW,

"Hendaklah kalian luruskan saf kalian, atau ALLAH akan memecahbelahkan persatuan kalian." (HR Muslim no 436).

Sekiranya perkara ini diremehkan, maka kaum muslimin akan:

Originally posted by cantthinkofany at 8-5-2007 03:55 PM
senang cakap tapi susah nak melakukannya...

satu contoh penyatuan yang amat mudah tapi tidak begitu dititikberatkan kebanyakkan jamaah....meluruskan saf waktu sholat jamaah...as simple as one. ...

U're so TRue....hAkiKAtnya pErKara baSic sLalu x dipeDulikAn..ditItIkbeRAtkn..
aPatah lg pERkaRa mgeNAi mUrtaD nih

Reply #70 Ryna_s's post

Mengemukakan dalil kepada orang bodoh adalah mudah tetapi menyakinkannya amat sukar

Originally posted by rurouni_khairul at 8-5-2007 12:44 PM
Saksikanlah sendiri kebenaran cerita beliau...

http://forum.cari.com.my/viewthr ... &extra=page%3D1

Budak truth ni sejak dia join cari sampai dia kena banned beberapa kali banyak yang tak boleh pakai apa yang dia kat.  Asalnya dia kata dia islam tapi bila cakap benda yang basic dalam islam dia tak tahu.  Mungkin kini dia belajar dari CARI forum pasal islam.  Contoh masa dulu dia cakap musliman dan muslimat.  Mana-mana post dia tulis musliman dan muslimat.  Saya tanya dia salah eja ke?  Dia cakap betul la musliman dan muslimat.  Itu baru satu contoh.  Banyak lagi contoh topik-topik dia yang tak masuk akal macam orang yang tak pernah tahu pasal Islam.  Ini posting masa dia mula-mula join CARI.  Kalau Islam mungkin salah sorang parents dia Islam tapi tak pernah ajar dia Islam.  Kemudian mengaku Islam.

Originally posted by paranormal_85 at 9-5-2007 01:56 PM
Mengemukakan dalil kepada orang bodoh adalah mudah tetapi menyakinkannya amat sukar

ItU x diNAfikan..tp At leAst u TRied tHan noNe

SapA sUka diTEguR tp KalaU adA iLmu & taU mGEnaI keBenaRAn..knP nk SimPAn snDiri..diAm2 tp tau..sBnRnYa mRk niLah oRg bodoH..bukan org bodoh yg semmgnya bodoh..buKan salah dIA
BiLA dh Sampaikan sama aDa mRk yaKin @ x,  sERahlah uRusan kPd AllaH..DiaLah PenenTu seGala peRAncanGan

Originally posted by ibnur at 10-5-2007 10:16 AM

Budak truth ni sejak dia join cari sampai dia kena banned beberapa kali banyak yang tak boleh pakai apa yang dia kat.  Asalnya dia kata dia islam tapi bila cakap benda yang basic dalam isla ...

LayAAnz jek IbnUr...mmg Ku taU diA bukAn IsLAm..
hanYa sorg bUDak yG meRasa diRi BiJAk paNdai yG pUnya PeRAncaNgan Sndri mYampaIkaN jAruM
nK meRosaKKn uMAt ISlaM

Reply #74 Ryna_s's post

setuju setuju bukan nya bleh caya org camnih

Let them be...kubur masing-masing tanggung. Freedom should be given to anybody who wants to practise their own faiths and only through proper education one's can find only Islam is the true religion.

awat cari tak band je si truth nih? merapu tak tentu hala...
dah tuh org tanya dia avoiding the question plak...

Originally posted by ibnur at 10-5-2007 10:16 AM

Budak truth ni sejak dia join cari sampai dia kena banned beberapa kali banyak yang tak boleh pakai apa yang dia kat.  Asalnya dia kata dia islam tapi bila cakap benda yang basic dalam isla ...

Betul tuh ibnur..saya pun sangsi dengan die...ade ke patut die kate tok mudim yang sunatkan die potong abis 'telor' die dan kini die takde 'telor'...tak masuk akal langsung..die tau tak area mane kena potong? Pastuh bile kantoi, die cuba2 buat lawak kambing mengatakan die pompuan, tuh sebab die takde 'telor'...

aku pun kadang2 seram sesangat bila isu murtad ni... mintak sgt pada Allah agar keturunan aku kekal dalam islam biar apa pun terjadi.. itu yg murtad bgtau, mcmana dgn murtad diam-diam ni..? lg satu, kes bunuh diri dikalangan org islam sejak akhir2 ini.. kenapa pendek sgt akal mereka? aku pun tak berani nak ckp bnyk, takut 1 hari nanti aku@kaum keluarga aku lak yg terlibat - Nauzubillah...
namun, bende2 mcm ni, kita tak boleh lawan dgn kasar... kita patutnya kena berlembut.. sambil tu,kita berdoa bnyk2..moga terbuka hati mereka kepada cahaya islam.. Org2 murtad ni, makin kita lawan, makin bnyk dia nak jawab... lastnya, gaduh!... ending tetap sama.. still murtad..
aku cadangkan, tiap kali lepas solat berjemaah, setiap masjid di malaysia, baca doa agar keislaman seluruh orang islam tetap terpelihara, begitu juga dengan peranan pihak2 media.. time lepas azan, selitkan doa2 agar semua rakyat malaysia khursusnya, mengamalkan ajaran islam yang sebenar..

kalau semua pihak jalan kan tugas dengan baik,,,
memang tak de,, masalah pasal murtad nie,,,

mane pegi wang baitullmal dan zakat???
sebab tak cukup nak bagi ke,,orang tak bayar ke,,atau wang tersebut kena gelapkan???

kalau nak mulakan hukuman murtad nie,,,,kena buat persiapan yg teliti,,,
pokok nya,,,,kalau dah ada segala bantuan seperti zakat mencukupi,,,
bukan lah satu alasan untuk keluar dari Islam,,,