CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2309|Reply: 7

aku mudah moody time period..

sape kat sini boleh suggest kat aku ubat nak beli kat farmasi. bagitau aku nama ubat apa dan kesan lepas aku ambik ubat ni... masalah aku bulan ni masa time aku datang period kepala aku pening, tak selera makan, kekadang gelisah jer, badang cepat rasa penat, rasa malas dan mengantuk.. rasa macam aku nak EL jer keje esok.. dan yang paling ketara sekali aku cepat moody.. pada hari kebiasaan aku tak macam ni... untuk pengetahuan kekawan sekalian kebiasaannya time aku datang period aku tak rasa sakit (senggugut). Pernah gak period aku datang 2 kali pada bulan yang sama.

harap sesiapa yang boleh membantu, dapat memberi nasihat (kalau boleh aku tak nak dah dengar sesiapa kat sini suggest makan jamu ke.. minuman kesihatan ke.. aku tak suka minum dan makan benda ni semua :geram:. nak makan pil jer. terus telan .senang

TERIMA KASIH

try makan EPO, ni saya makan masa bujang dulu sbb bila period mesti sakit pinggang. bila amalkan makan EPO, mmg tak sakit dah

sister in law saya pun ada masalah senggugut, dia amalkan mkn EPO, senggugut dah takde.

try la kot sesuai.

hmnn.. orang rumah aku makan natopherol vit E and evening primrose oil...  
ok la..
tapi best thing is to be aware of PMS... kalau tahu nak period.. mood dah cloudy.. dah nak marah tu, kene remind those close to you...
sorry... its not me.. its my hormones...
hopefully you will b forgiven

i think most ppl will have PMS... and usually u know n try not to socialize too much...
silence is the best medicine at this time

biasa lah tu..moody time datang bulan..tu namanya PMS.

cuba amalkan herba tradisional..herba senggugut pun saya ada...sila masuk web saya.

Follow Us
Originally posted by nurulazzah at 31-10-2006 03:09 PM
pada hari kebiasaan aku tak macam ni... untuk pengetahuan kekawan sekalian kebiasaannya time aku datang period aku tak rasa sakit (senggugut). Pernah gak period aku datang 2 kali pada bulan yang sama.

hmm.. rasanyer si azzah nih xder senggugut cuma mood swing ajer... tp apsal byk yg suggest ubat senggugut????

ade sesapa yg tau aper pil yg bole contol mood swing during period?

EPO nih kan.. kalo time period boleh makan tak?