CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 161298|Reply: 757

Kertas rancangan perniagaan (RP) / Proposal Perniagaan [MERGE]

MInta tolong sikit, ada sesapa yg buleh share kertas rancangan peniagaan utk bisnes dobi atau ternakan kambing fidlot. Atau mungkin ada sesapa yg pandai buat rancangan peniagaan tersebut bg tujuan mendapatkan bantuan kewangan ..... & brape ongkos nye.

:pray:

[ Last edited by  elle_gogo at 11-2-2009 06:25 PM ]

aku ada kawan yg ada kertas cadangan tu tp lembu punya projek fidlot.

hanimkirrana This user has been deleted
Kami adalah consultant yg menyediakan paper work + akaun + applykan loan sampai dapat...[nak tlg bumiputera yg berniaga, yang susah nak dapat loan]

Kalau masih bekerja dan ada lesen perniagaan pun boleh memohon.

siswazah menganggur digalakkan memohon

Interest 1%-3% per year

Blacklist pun boleh mohon

Tak perlu penjamin

Ini bukan 'along' atau 'ceti'

Ini Adalah Detail Untuk Loan.

- Untuk Pinjaman (baru Mula Berniaga - Lesen Kurang Dr 6 Bulan) (bayaran Untuk Paper Work - Rm650)

- Untuk Pinjaman (lesen 6 Bulan Ke Atas) - (bayaran Untuk Paper Work Rm650)

Dokumen Yg Diperlukan :

- Lesen Perniagaan
- Fotostat Kad Pengenalan Depan Belakang
- Gambar Premis (kalau Tiada Kedai, Tangkap Gambar Rumah Atau Produk -direct Selling/MLM Pun Boleh) - 6 Keping
- Gambar Sendiri Ukuran Passport - 3 Keping
- Bil Elektrik / Air
- Pelan Lokasi Premis/ Kedai/rumah Dimana Tempat Anda Beroperasi
- Fotostat Buku Akaun Bank
- Borang J (kalau Tak De, Tak Payah)
- Bagi Yg Ada Kedai, Sertakan Lesen Majlis Daerah
- Lagi Cantik Sertakan Skali Sijil2 Kursus Perniagaan Kalau Ada Pergi.

Jadi jgn lepaskan peluang ni...

nak maklumat lanjut boleh PM atau email : hanimkirrana@yahoo.com

lor .. senang je .. amik paper ETR300 ... kat uitm ..

tulah..sesapa student yg amik subjek ETR300 tu patut buleh buat parttime woo..provide service buat paperwork.... err..ada x sini? huhuh

Originally posted by woh_getoh at 14-11-2006 10:13 PM
tulah..sesapa student yg amik subjek ETR300 tu patut buleh buat parttime woo..provide service buat paperwork.... err..ada x sini? huhuh

aku ada carik gak .... tp lum jumpa lg. Yg ada pun main tangkap muat je.

Follow Us
kalau setakat nak contoh paperwork tu, saya rasanya ada. tapi kena cari dulu, tah kat mana letaknya.
boleh buat sendiri sebenarnya, tapi bab kewangan tu, kena faham sikit la nak buat macam mana. tapi tak la susah. lagi best kalau buat sendiri, sebab yang nak buat tu pun business kita juga.

tapi yang saya dengar la, buat paperwork ni kena betul2, sebab application utk buat pinjaman selalu reject pasal rancangan perniagaan tu tak berapa complete, walaupun sebenarnya business tu memang viable.

jadi memang kena buat betul2. mungkin bagus juga bagi pada yang pro utk buatkan, cuma kalau pada saya, memang saya akan buat sendiri la...(kalau saya nak buat loan).

kalau interested nak, bagi tau la,itu pun kalau saya dapat cari balik yang lama2 dulu.

Originally posted by waksir at 9-11-2006 11:55 AM
MInta tolong sikit, ada sesapa yg buleh share kertas rancangan peniagaan utk bisnes dobi atau ternakan kambing fidlot. Atau mungkin ada sesapa yg pandai buat rancangan peniagaan tersebut bg tujuan  ...

Waksir, kalau u nak kertas rancangan perniagaan atau kertas pinjaman utk kambing fidlot, u boleh pergi Jabatan Haiwan. Buat-buatlah tanya yang u berminat nak buat pinjaman dgn kerajaan. Lepas tu mintak contoh kertas tu. I pernah buat macam tu dulu. Dia bagi pinjam, lepas tu kita buat photostat. Lepas tu pulangkanlah balik. I pergi Jabatan Haiwan kat Shah Alam. Tapi tak ingat kat mana I letak kertas tu. Tahun lepas I pergi.

Originally posted by mac_su at 16-11-2006 09:07 AM

Waksir, kalau u nak kertas rancangan perniagaan atau kertas pinjaman utk kambing fidlot, u boleh pergi Jabatan Haiwan. Buat-buatlah tanya yang u berminat nak buat pinjaman dgn kerajaan. Lepas ...

aku penah tanya, tp org kat jab haiwan tu tak mau bagi ..........
pasai bab financial, aku blh bikin .... cuma aku tak tau camne nak olah selok-belok pengurusan kambing tu aje. Sbb, kalu ikut sepupu aku, dia cuma tau jaga kambing stail kampung je ....

hanimkirrana This user has been deleted
Originally posted by waksir at 16-11-2006 10:10 AM

aku penah tanya, tp org kat jab haiwan tu tak mau bagi ..........
pasai bab financial, aku blh bikin .... cuma aku tak tau camne nak olah selok-belok pengurusan kambing tu aje. Sbb, kalu ikut ...

waksir kalau nak buat paper work pertanian pun boleh gak.. doc veterinar yg buatkan..

sama laa kimb pon cari nak wat paper work untuk bukak cc...kawan suggest guna...business plan pro premier edition 2005...tapi sampai la ni tak habis2 lagi donlod...payah tol nak wat paper work ni

Originally posted by waksir at 9-11-2006 11:55 AM
MInta tolong sikit, ada sesapa yg buleh share kertas rancangan peniagaan utk bisnes dobi atau ternakan kambing fidlot. Atau mungkin ada sesapa yg pandai buat rancangan peniagaan tersebut bg tujuan  ...

aku pernah buat kertas kerja masuk tender cuci bangunan dulu. tak ingat mana letak salinan working paper tuh sebab dah lamaaa dah. basically dlm paper work/proposal utk bid tender tuh kena ada semua detail perniagaan spt jenis peralatan, jumlah pekerja, jenis chemical digunakan, pembahagian kerja, jadual cuci coridor/bilik/toilet/longkang/siling etc. tapi ini utk bid tender la, not to apply loan, tak tau la boleh apply or not.

[ Last edited by  tobby at 17-11-2006 11:49 AM ]

aku dah siap sikit... cuma aku nak ringkaskan je... aku buat cara aku... sapa2 ada utk kongsi...sila email kan pada aku.,..nak tiru je... aku nak buat rujukan sendiri...

alhamdulillah.. kertas kerja ringkas aku dah siap... gumbiranya aku... sape2 nak kertas kerja ni sebagai rujukan.. bleh lah jumnpa aku.. hehehe..

menarik nihhh

Originally posted by batricia at 15-11-2006 05:36 PM
kalau setakat nak contoh paperwork tu, saya rasanya ada. tapi kena cari dulu, tah kat mana letaknya.
boleh buat sendiri sebenarnya, tapi bab kewangan tu, kena faham sikit la nak buat macam mana. ...

batricia, saya dah PM awak dapat tak?

Reply #16 c_manis's post

hi c_manis,
baru perasan post awak ni....
saya tak dpt pun ur pm....

kalau nak cth paperwork tu, giv me ur add....nanti saya pos....

Reply #17 batricia's post

tak bole tempek kat sini ka paperwork tu saya pun teringin nak belajar gak macamana rupernyer paperwork tu, maklumla dulu tak pernah belajar...

Reply #18 areyantie's post

i tak ada soft copy...
yg ada for the time being ialah hardcopy....

aku dah lupa buat rancangan perniagaan dah 10 tahun aku tinggal, paper ETR
sapa ada dia punya format2 dia