CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: waksir

Kertas rancangan perniagaan (RP) / Proposal Perniagaan [MERGE]

chi-chi nak mintak bantuan otai2 skalian....
ade x sesape ade contoh RP nak bukak butik pakaian & kedai jahit?
tolongla chi-chi ni...dah tak tahan keje makan gaji as engineer....stress memanjang...b ...
chi-chi Post at 16-2-2010 20:00

contoh RP boleh bagi....

jgn gopoh,..jn cepat nk berhenti kerja,,,,

ape komitmen sekarang????hutang kete??hutang rumah..???hutang PTPN..???

dah berhenti,..nk bayar macam mane??

buka kedai,.....lambat pulangan nyer??

sewa tempat org ramai,..sewa mahal.....

sewa murah,..tempat x de orang...

MANUAL LATIHAN KEMASUKAN DATA / JURUTAIP IKLAN DI RUMAH

Dalam pekerjaan Pengisian Data di rumah, ia merupakan satu kelebihankepada ibu-ibu yang berada di rumah atau sesiapa sahaja yang inginbekerja di rumah dengan selesa.

ALATAN: Anda memerlukan sebuah komputer dengan kemudahan perhubunganinternet, alamat email yang sah, sedikit  kemahiran menaip danpengetahuan asas internet. Anda perlu memproses tempahan daripadakomputer anda. Pendapatan anda bergantung kepada diri anda sendiri.Kebiasaannya, pendapatan anda adalah RM300.00 hingga RM500.00 seminggubergantung samada anda bekerja secara sepenuh masa atau sambilansahaja. Jika anda ingin mengetahui dengan lebih lanjut, sila hubungikami di: careerazalea22@gmail.com Terbuka kepada PEMOHON yang serius sahaja.

Bagus thread ni tapi dah terkebelakang...

sesiapa nak belajor buat RP, free
ada le sikit pengalaman ajar peserta kursus usahawan cara-cara bu ...
manaya Post at 26-4-2007 19:17

Nak..nk..nk blajr sesangat..

better u kasi free yang 100 kat u punya thread yang ader.
free download 4 all..nak tgk betul tak ya ...
wira2149 Post at 31-3-2008 10:15

ala cik wira oii..ikut suka manaya la nk kasi yg brapa page pon.. mmg dia ckp nk nk share kan.. tak kisah la dia amik dari sapa2 pon.. awat plak nk kondem2 org mcm tu.. kalau dh rezeki u, tak kemana.. tok sah la dok ckp org ni tak betul..org tu tk betul...

Reply 737# manaya

Selamat Malam Manaya....saya sekarang membuat perniagaan jualan kuihmuih kering dan basah. Saya bercdg meluaskan lg perniagaan saya, bercadang ingin membuat permohonan bantuan peralatan dari badan2 kerajaan seperti Jab Pertanian,Kemas atau yang berkaitan. Bagaimana cara membuat kertas kerja tersebut sama ke seperti membuat permohonan bank. terimakasih

Follow Us
slm semu & slmt berpuasa & slmt hari raya

Sy bcdg untuk menjlnkan pernigaan Kafeteria / Kiosk di slh sebuah pasaraya yg akan dibuka hujung tahun ini.

Hrp dpt bg sy stau fromat Profil syarikat untuk sy htr kpd pihak pengurusan pasaraya tersebut

chi-chi nak mintak bantuan otai2 skalian....
ade x sesape ade contoh RP nak bukak butik pakaian & k ...
chi-chi Post at 16-2-2010 20:00

Ye Chi-chi, jgn la berenti kerja.. chi-chi ni lebih kurang dengan julia la. Nama je Arkitek Landskap. Tapi keje slalu je stress. Bukan stress apa, sebabnya dh 2 taun keje kt sini, gaji tk naik2..bonus pon tarak..nama je Master Graduate, tapi gaji banyak lg org gomen. Sapa tak bengang.. dh la anak plak 3 orang masih kecik..husben lak gaji cukup2 mkan.. terpaksa l cari duit lebih.. dh la keje kat opis belambak, kita sorang je handle..kdg2 rasa nk berenti kerje je.. nk tumpukan sepenuh masa kt online business..tapi memandangkan tanggungjawab utk melangsaikan segala bil2, anak2 yang masih kecik 3 orang tu..terpksa pendamkan hasrat dulu.. lps perniagaan online ni berjaya dengan cemrlang, gemilang dan terbilang..baru la nk tumpukan bisnes 100%. Tak mau ikut perasaan sgt, takut st g menyesal laks.. Anyway berusaha dan bersabarlah chi-chi ye

RP dah siap.. simple RP.. utk bisnes2 kecil.. akan dibentangkan tak lama lagi.. utk rujukan peribadi...

pengalaman aku berbisnes selama ni.. aku nak tulis dalam satu RP.. sebab aku dah byk buat silap.. so aku akan bagitau dimana kesilapan. dan dimana yang perlu dilakukan

aloha en sinar...

me br nk terai mintak loan ngn TEKUN atau mara
atau ngn BANK

kene ader RP dn profile  sykt kan?
dn acc untung rugi...

asben wat renovate dn carpentary, so cmner nak wat RP ngn ader tk cth profile?
thx..

Saya berminat niaga design & printing (termasuk - paper,  t-shirt & premium gifts).
Tolong emailkan RP pd shamtt.biz@gmail.com utk buat rujukan.

Terima kasih.

Reply 2# badai007

boleh tak encik send pada saya dah lama saya cari kertas kerja penternakkan lembu secara feedlot ni

saya nak buat rp tentang penternakkan lembu secara feedlot/intergrasi boleh tak tuan puan antarkan pada saya contohnya di Jamsharijaafar@yahoo.com. ribuan terima kasih saya ucapkan

boleh berikan saya pr penternakkan lembu tak, jamsharijaafar@yahoo.com

AKU SEMESTER NI BARU BELAJAR ETR300 UITM KEDAH..hhehe..sekarang tengah nak setup kiosk dalam uitm..hope kami nyer paper work nie boleh jadi business real dalam uitm nie..

sy baru nk start wat bisnes.. xpernah lg tengok RP.. leh x bsend kan 1 contoh kat saya fatihah.shahidan@ymail.com time kasih ye..

Sy bminat nk start bisness pusat IT/cyber cafe..blh x sent RP untuk sy refer..email sy sue_nor87@yahoo.com.

sy ada softcopy rancangan perniagaan. saper nak meh sms sy.. 0192856020. sy jual murah2x je.. hehehe untuk tolong orang malaysia. gtau nak rp apa.. jgn risau x lebih rm20 pun..