CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syasya99

Nak berenti kerja dan jaga anak

Originally posted by fromheaven at 22-10-2007 06:25 PM
Ni macamana lak ni?

Apa pandangan u all?
Saya nak jaga anak2, husband pun setuju...since berjuang nak dapat anak masa mula2 pun susah.

financial no problem, tapi yg tak tahan org akan caka ...

ermmm...
tak bleh ambik part time ke?
doc takde ke jd partimer kat swasta?
kalau betul u nak resign... dr full time, buat kerja part time je la
lelain masa adalah masa u ngan family.

i ramai kenal org kat sini kerja 9 jam seminggu..
gaji sikit tapi dorang happy with their life and boleh dpt duit
kengkadang dorang joke.. takpe asalkan i bleh bayar tiket pegi holiday cukup la

u prefer mcmana? nak tinggalkan terus ke bidang tu atau nak jaga anak2 dan masih bergiat aktif dgn masyarakat sekeliling atau u betul2 dah takmo kerja?

i bet u masih muda lagi..

kalo ko tengok expatriate mat saleh kat mesia ni
kebanyakan bini derang seme tak keje dok umah jaga anak hidup bahgie
termasukla sorang ni yg aku kenal banget(kakak aku daaa)....masa kat sekolah top scorer, kat universiti pun sama..amik course medic gakle...dan dah jadik pakar dan dah berkhidmat kat banyak tempat lam dunia sebelum decide nak beranak.

lepas beranak derang balik mesia..jaga anak sampai anak aku pun dia tolong jagakan sekali
kengkonon adiknya yg sengal ni keje bestlaaa sampai anak sendiri pun kakak lak yg tengok-tengokkan
sebenarnya aku jeles giler ngan dia sebab dia boleh breastfeed anak takyah pam-pam dan freeze, pastu anak dia kecik lagi da tak pakai nappy sebab dia jaga sendiri, pastu anak dia rapat sangat ngan dia

yang aku tahu, kakak aku fokus apa dia buat, so biarla org nak kata dia rugi ke apa yg penting dia puas..
ku bangga berkakakkan kakakku

Originally posted by fromheaven at 22-10-2007 06:25 PM
Ni macamana lak ni?

Apa pandangan u all?
Saya nak jaga anak2, husband pun setuju...since berjuang nak dapat anak masa mula2 pun susah.

financial no problem, tapi yg tak tahan org akan caka ...

errrr....my x wife dulu full time doktor....la ni dia buat part time jek kat private sepital sini....pastu aku ade kenal sorang akak ni dulu kat msia full time doktor....dia resigned ikut somi dtg sini jdk full time housewife...jaga anak sampai la anak dia dah besar........ada la kat 7-8 thn dia x keje....baru ni dia dpt offer part time doktor kat klinik......aku x tau market msia tp aku rasa doktor ni senang jek nak cari mkn ala2 part time ni......kat mana2 klinik kdg tuh nak pakai doktor part time...sepital pun aku rasa ada gak....

lain2 keje aku rasa x kisah jek resign tp kalu doktor ni......sbbb aku penah x dpt nak msk  course ni kannn aku tau la susah nak jdk doktor.....sayang kalu tinggalkan gitu jekk..

Tak kisahlh org nk kata apapun, yg penting kite kene tetap pendirian..

pd saya la, klu org tua yg jenis perlukn bantuan anak2, tupun nk kene pikir jugak..
selama kite ade bg duit kat mak ayah, tiba2 kene stop, bg famili yg agak susah tentulh terasa..
sedih sgt hati org tua kite yg khususnya mmg susah nk menyekolahkn kite dulu..
ade setengah tu sampai bergolak gadai..susah sungguh kehidupan mereka utk membesarkn kite..
tanpa kite sedari kerana kite lebih mementingkn anak2, kite ketepikn org tua kite..
mentang2lh kite sudah berkahwin, pandangan ibu bapa boleh ditolak tepi..
sebelum berhenti keje boleh kite belikn apa2 utk org tua kite, bila ade duit sndri nk bwk dorang jalan2pun kite rasa lebih senang hati. takdelh menyusahkan suami ajer..
tulh saje cara yg termampu nk balas budi mak ayah yg bersusah payah menyekolahkn kite   
berbuat baik kepada ibu bapa bkn shj menjadi t/jawab anak lelaki, tp juga anak perempuan..
Allah mewajibkn kite berbuat baik kepada ibu bapa..suruhan ini ade dlm surah al-ankabut ayat 8.
alangkah baiknya klu suami juga lebih memahami t/jawabnya pada mertua..

w/pun suami ade hak ke atas kite, pd sy suami yg baik akan faham situasi isterinya.., faham keadaan mertuanya, yg penting ade rasa belas kasihan pd org tua isterinya.
klu org tua kite senang tk jadik masalah..

kerja rumah boleh dilakukan bersama2, begitu juga mjaga anak2..kecualilh btul2 bermasalah dan anak perlukn penjagaan yg penuh oleh ibu.
sebenarnya org tua kite bknlh nk sgt duit gj kite, tp kite sbg anak ingin juga memberi kebahagiaan pada mereka., menggembirakn hati mereka..

tak payah nerhenti la.walaupun dapat laki org kaya kottt...walau ciput mana pun gaji kita sebagai wife.tapi, kita bleh beli ape yg kita nak.walau kaya mana pun husband kita,baik mana pun dia..itulah pendapat ica.eheheheh

Lain org, lain pendapatnya..
Sendiri kene fikir, tiap keputusan yg kita ambil, tentu ade baik & buruknya. Dlm hidup ni, kita tak boleh dpt semua yg kita impikan.
Ada org financial ok, tapi keluarga kucar-kacir. Anak2 terbiar, suami isteri ntah bila jumpa.
Ade org, financial cukup2 mkn, tapi dgn bantuan ALLAH dek kerana niat & hati yg tulus menguruskan keluarga, mereka bahagia. Anak2 cukup belaian kasih syg ibubapa. Suami isteri saling memberi & menerima..
Ade org lak, financial ok.. family pun bahagia.. Anak2 membesar sempurna kasih sayang & segalanya.. memang bestla kalau dapat camni.
Ape pun, carilah kekuatan dr ALLAH

Mulberi sendiri pun berenti kerja masa 1st pregnancy lagi, walaupun mase tu gaji lebih tinggi dr hubby. Tak nafikan, terlalu byk dugaan yg perlu dihadapi. Tekanan dr family, etc.. Suami pun gaji takla tinggi mana, tapi Alhamdulillah kami dapat harungi segalanya dgn hidup secara sederhana.

Hidup memang tak pernah lari dr masalah. Tak kira kita bekerja atau jd surirumah, masalah pasti akan ada. Lebih mencabar, bila suami diisytihar muflis. Masa tu terfikir, patutkah mulberi bekerja? Tapi suami meyakinkan, segalanya akan selesai, & dia lebih memerlukan mulberi sebagai penasihat yg sentiasa berada disisinya memberi kekuatan & semangat. Sentiasa disisi anak2 memastikan segalanya akan berjalan seperti biasa even dihimpit masalah yg besar begitu.

Dan Alhamdulillah.. mungkin dgn berkat doa anak2, kami masih punya segalanya.. Kasih sayang ALLAH, dan kasih sayang suami & anak2 yg menjadikan mulberi lebih kuat utk menghadapi semuanya

Terpulang pd diri masing2 utk memikirkan apa yg terbaik utk diri sendiri. Yg penting adalah niat, & sentiasa fikirkan ALLAH takkan uji hambaNya dgn ujian2 yg tidak mampu ditanggung oleh hambaNya itu..

Follow Us
rugiiiiiiii cik kak kalo de anok kecik kendian terpisah semete nak idup agak senang..yerlah nak beg lui buton kaa nak pinggan royal dutch yer haaa?

rugi simpan lam perut lama2 sembilan bulan kendian suh bibik jaga or letak nursery..kita tau lam ati cik kak tu seme depa nangisssss ,duk lam meeting ngan oang beso2 pung duk pikir anak dia kat umah duk isap susu pam haaaaaa

ntah2 susu cap junjung..kene susu basi??? naya jek

membesor dalam istana tapi mak dia pun dia tak kenai.. tak guna satu seng besok2 haaaaaa

sapa keje tu kalo de anok kecik..bawakkkkkkkk jek pi opis tu haa..letakkkk atas meja..letak2 gambo apa kelesssss..letak lah baby ko yang btui tuh..bio dia berakkk atas meja opis tak per..boss bebel pun tak bani..dia cayaqqqqq tenguk baby kecik cumei

btui btui btui

Originally posted by Nilamsari at 2-12-2006 07:55 PM
bagi yg nak berhenti kerja harap2 berfikir 2 kali sebelum teruskan niat.

benti jekkk..takyah fikir2

rezki mana2 ada..cahayakan minda tuh btui2

kalo tuhan nak uji cam tu..jadik jek

laki ko mati mak pak ko mati..manusia lain semeeeeeeeeeee mati ini jam gak..seme habissssss kaputz..tinggal ibu dan 4 oang anak kecik dia masih tinggi lutut paling tua..

haaaaa camna nak idup???

hidup juga akhirnya nanti..sebab manusia di kurnia kebolehan mencari jawapan, teutama bila keadaan 'kritikal'

siput babi panggang dengan rumput pun leh jadik lauk..mula2 takbiasa laa..kendian biasa, kendian manusia itu IMPROVE keadaan dia

keadaan akan ajar diri dia berdikari, tidak bergantung kecuali pada yang hidup kan segala nya aaaaaaa gitu.

ni basic nya, fundamental, kemudian cik kak soroti mende ni masuk ke dunia marriage dengan suami tu..macam sekarang gitu

so tokleh gantung kat suami tu dah btui , suami tu teman.tapi tak maksud tak bergantung tu cik kak kene pi carik makan..ooo tak ler cam tuh..kene paham btui btui laaa.

niat tu dah baik, hubby pun dah restu...apalagi?

pilihan hidup kita, kitalah yg tentukan....nak tanya tok ,nenek, moyang, sepupu, sepapat....sampai berjanggutlah kita takleh nak buat keputusan

aku pn cam sama je ngn tn rmh tp anak aku blm lahir lg,tgh tgu ms utk deliver 1st baby.cuma husband bg cadangan xyah keje pas deliver nnt.mcm tn rmh gak family aku compem x setuju coz depa mmg nk dlm family ada sorg loyer.husband aku srh aku resign dan offer maid,allowance utk aku tiap2 bln, keta baru model apa yg aku nak dll.klu aku nk keje gak dia akn bg modal utk buka kedai apa2 jelah siap ngn pekerja.tujuan asal dia cm satu...nak aku sentiasa dgn anak.aku masih pertimbangkn usul husband aku tuh coz takut aku bosan klu x keje.ni pn aku da cuti sebulan lbh tanpa gaji coz husband aku srh rehat, dan aku da mula bosan.tak tau la plak klu ada anak nnt x bosan.mmg dilema kn bg ibu2 yg bekerja..nk jg anak ke nk keje?hopefully tn rmh bt keputusan yg btl insyaallah...

mama pun tengah diuji sebab mengambil keputusan berenti keja dulu..dulu somi suruh berenti sebab nak jaga baby kecik..pas tu somi lak sambung belaja...so ekonomi kita org jatuh merudum sebab somi tak dapat buat overtime., betul betul punya teruk sampai nak beli susu pun tak ada duit tambah tambah lepas raya ni...   tetiba somi suruh keja balik..so mama setuju je tapi sapa nak amik mama keja lepas 2 taun duduk rumah je..tapi ada kebaikan juga kesusahan ni...ia buat mama dan somi semakin dekat kerana kami kena saling kuat menguatkan antara satu sama lain...tolong la doakan mama berjaya mengharungi dugaan Allah ni...Erggg..ada ke sesapa boleh tolong mama cari keja...

Reply #71 mamacute's post

Sabar ye mama.. Tu dugaan.. Mulberi percaya segala kesabaran & susah payah yg kalian tanggung pasti akan berbaloi suatu hari nanti. Masa tu, ade la modal nak sembang ngan anak2.. "dulu mak ayah susah nak besarkan korang.. bla..bla..bla... sampai korang dah berjaya skrg ni.."

Originally posted by mulberi at 29-10-2007 05:02 PM
Sabar ye mama.. Tu dugaan.. Mulberi percaya segala kesabaran & susah payah yg kalian tanggung pasti akan berbaloi suatu hari nanti. Masa tu, ade la modal nak sembang ngan anak2.. "dulu mak ayah s ...

mekasih...doakan mama tabah...

lamanya thread ni..rupa-rupanya sya yg bukak thread ni..saje nak update ..sya dah berenti kerja pun..x sampai setahun lg..hubby yg bg greenlight ..
sya buat plan sejak 2006.. beli satu rumah yg sya boleh byr bulan2..kemudian rumah sya dah pun dijual bbrp bulan lps..harga rumah pulak naik skrg..tapi sya x jual mahal2 sgt..jadi sya dah takde hutang..except satu kereta myvi yg mampu di byr oleh husband bulan2.
sblm ni sya suka travel, dah byk negara jugak sya pergi..sebenarnya yg ini la sya kena korbankan..tetapi kalo ikut statistik oversea pergi cuma 7-14 hari setahun..takkan sbb ni sya takut nak korbankan berbanding menguruskan anak2 365 (mls nak tolak sabtu ahad ).. lepas di tolak campur drab bhgi.. ok je berenti ni..pikirkan cakap2 org mmg la sakit telinga..mak sedara semua mcm against la..x pikir pjg ke..pastu bila berenti husband bg sya simpan+byr bil air api rm2k sebulan..duit beli brg dapur husband bg asing..kena berjimat..yg paling suka sekali..anak2 depan mata..sukahati nak kena koko pukul brp pun..maknya boleh hantar..cuma yg x best..kita dahbiasa pegang duit sendiri..masa mula2 berenti susah nak adjust..selalunya kita main beli je..skrg dah ok..husband  cakap duk rumah je la..
tak lupa juga sya boleh buat sunat dhuha..lps tu mengaji quran..siap ngan tafsir..disbbkan tiap2 hari sya mengaji..sya pergi tadarus..sblm ni tak pernah ikut tadarus pun..ustazah cakap kalo kita phm maksud ayat quran..adalah lebih mendalam pemahaman kita tentang sesuAtu ayat..tapi segala aktiviti agama sya simpan je..takut jatuh riak bila bgtau kat org lain..sya cuma ingin berkongsi pengalaman sya
.sbb sya takut sya menyesal sekiranya sya tak merasai bagaimana menjadi seorang surisumah sepenuh masa..kita tidak tahu bila ajal akan tiba..sya sendiri tidak pasti samada sya akan berhenti kerja selamanya kerana kita tidak pasti apa akan terjadi di masa hadapan..hanya Allah Maha Mengetahui..Alhamdulilah..sangat sebak rasanya apabila Allah menunaikan hajat sya untuk menjadi surirumah sepenuh masa..cheers

Nape plak tt kena mintak izin husband kalau nk berenti kerja?? Bukan kalau dlm islam patutnya isteri x perlu kerja ker?kalau nk kerja mintak izin husband logiklah sikit.merepek2 jugak nasihat forumer kat sini..

bestnya TT dok umah fulltime...
koko pun teringin nak duk umah dgn anak2..
teringin nak berenti kea gak...

tapi asik kena brainwash keja gomen sayang pencen awal...
age koko 40 dah...nak stay umah dgn anak2...
ada loan umah dgn gomen..ada loan keta dgn bank...2 tu je utang koko...
saving utk anak dah ada...
kalo pencen awal sara hidup thru saham bank rakyat la..2500/bln...
kira cam pencen gitu..
bole kah aku melaluinya...?????

koko2 posted on 7-10-2014 08:38 AM
teringin nak berenti ke ...

Hang kerja ler sampai mati koko...

Kalau berhenti sekarang pun bukan boleh ngadap muka laki on a regular basis...asik kena tunggu giliran je kan?

syasya99 posted on 6-10-2014 11:33 AM
lamanya thread ni..rupa-rupanya sya yg bukak thread ni..saje nak update ..sya dah berenti kerja pun. ...

tahniah... akhirnya tt dah berenti keja & dpt jaga anak sendiri. btw tt ni umur berapa & keja apa sebelum ni? i plan nak berenti keja gak hjg tahun ni.. takut gak wpun dah lama buat planning. kalau dapat share activiti seharian selepas jadi surirumah lagi ok... boleh gak dijadikan panduan.bukan apa dah biasa keja takut dah jd surirumah nanti syok sgt bermalas2an... tanak la jadi surirumah makan tido ja...

koko2 posted on 7-10-2014 08:38 AM
teringin nak berenti ke ...

govt popuan boleh pencen 45 kan? kalo i..i mungkin tunggu sampai 45 jugak

Boleh mati kebosanang dok rumah jaga anak anak...lebih baik keluar kerja...ada hasil...bak kata otai FD.....