CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 125688|Reply: 363

Sepak takraw

Maaf ye kalao dah ada thread ni sbb cari tadi tak jumpa :bgrin:

haaa sesaper yang suke maen petang- petang or amatur atau pro meh laaa borak pasal takraw kat sini..

saya ni posisi feeder :bgrin: :bgrin:

nak borak pasal apa?

borak le pasal takraw... skill yg korang paling suke... posisi paling best... pencapaian team malaysia... kalau dah minat apa pon boleh  :bgrin:

jom2 borak pasal my 2nd favourite sport (rugby 1st)..wa main killer.wa sbnrnye baru start main mase form 3.sblm tuh asyik main bola je.bile x leh wakil skolah bola,kena le tukar minat.pastu tiap2 ptg main.x wakil skolah pon x pe janji leh kuar peluh.duk asrama kadang2 mlm2 pon main.x leh lupa masa abis spm.main takraw dari pas terawih sampai sahur.hahaha those days...pastu stop terus..skang da masuk u start blk.ni ade tournament bln 7 nanti.tapi berlatih smgu skali je..wa punye skil takat lipat biase je.gulung @ lingkup x pernah jadi..tu je le nk citer my passion for takraw

kenapa takraw tak leh gi worldwide aaaa

diorang kata sebab PSM tu....Persatuan Semua Melayu.....muahahahahaha

asyik becakaran saja...

leh masuk sukan asia da kira ok kot.skang byk negara2 luar asean yg main cam jepun ngan korea.aku rase brazil ngan kanada pon ade team takraw.pernah main kat malaysia kalo x silap.lama2 leh aa gi worldwide.tapi x tau la bile tu

Follow Us
aku rindu nak main takraw ni..
masa aku kat jepun dulu syok giler main takraw..
tapi ngan student msia gak laa..
org jepun tengok... tergezut dgn lipat gulung tu...

terkenang semasaa dulu2 lakss....

haha aku minat takraw ni dulu sbb bdn aku is very big and org underestimate this chubby boy leh maen :bgrin:

start maen masa umo 5-6 taon join sepupu maen sepak raga bulatan

pastu masa darjah 6 dpt wakil sekolah maen peringkat zon tapi kalah... masa ni posisi tekong

masa form 2 dpt wakil lagi skolah maen peringkat daerah... dpt laa saguhati :bgrin:

form 5 wakil lagi skolah ngn tiket seniority :lol masa ni dah serius maen feeder
time ni tergezut tengok budak wat 360 tapi ngaku handstand... giler ahhh

masa wat diploma..last semester maen wakil wing... dpt juara sbb kelebihan berat bdn ni laaa heh heh

tapi skrg nak masuk open tournament dah tak brani sbb mata rabun dah kuat... takut tercampak spek ni kena tibai ngn bola

Reply #7 takumi86's post

haha ko tak ajak jepun maen skali ker?

takraw ni org kata kena tau terbang baru leh maen heh heh

Reply #5 AnBulisia's post

naper ek? :hmm:

yang aku tau org eropah ni mmg pantang sket nak kasi org asia conquer dunis (games)

contoh cam badminton... Sideks Service diharamkan oleh org europe gak... cis tak kasi can langsung

terbang camne tu bang???isk best kalo leh tgk org wat 360 dpn mata..dulu2 ade junior aku leh wat..aku lak 180 je boleh pegi

terbang beb.. rebut bola tapak kaki kat atas net pastu maki ref sbb kasi faul masa aksi tgh cantik muahahahaha

yg aku tengok mamat tu bdn dia tegak giler... takder gulung sket pon pastu kaki kat atasssss

member aku nak block bola dia takleh lompat sbb ngam2 kat atas net bola tu pegi

nasib aku tak lawn dia kalo tak lebam jugak aku nak kejo bola dia

kadar kesilapan 2 dari 15 lipat

hehe aku mandai2 je sebut 360.adakah 360 tu sama dgn ape yg aku panggil gulung :hmm: ni la salah satu interesting part dlm takraw dimana setiap skil2 tu nama nye berlainan ikut area.dulu2 ampeh aku x tau pasal kelong.pastu bile study kat selangor baru tau nama skil ni...tapi handstand tu aku rase yg lipat maut landing tgn tu kan??skil ni mustahil la nk buat kat skolah aku dulu sbb court nye simen + retak2.silap2 leh terseliuh tgn

hahaha betul beb... dah ada buku panduan pon bukannyer aku ikut nama standad nyer

tapi paling popular ialah JARU hehehehe

handstand ni asas dia gunting pastu gulung baru leh berani landing tangn tuh... leh patah wooo klw slh park tangan tuh

aku tak berapa gemar maen ngn org handstand ngn gulung nih sbb susah nak feed bola... cerewet

kalaw ngn pari@maniam aku ok jer... nak tinggi, rendah, laju slow sumer aku leh bagi :bgrin:

fuhh byk lagi term2 yg aku x nah dgr.pari@maniam amende lak bro?adekah aku tergolong dlm golongan tu sbb aku mmg x cerewet la bola feeder ni.ni pon sbb pengalaman le.biase dulu2 time (smpi skang pon) feeder mesti org2 baru.so x leh memilih sgt.janji up sket aku libas le takat termampu

errr bayangkan cam ni je lah... pemain killer guna kaki kanan

gulung dan gunting= libas ke sebelah kiri badan

maniam@pari= libas ke sebelah kanan badan (basic lipat)

360= gulung straight ke belakang

ni term aku laaaa :lol

ooooo itu macam ka....baru aku paham...so aku silap la pasal 360 tu.tak penah2 aku tgk member2 buat.ni mesti yg badan straight tu.perghhh power tol.patut le ko x suke feed org gulung.aku rasa sbb ko kena cross bola kan (btol x term aku ni).kalo kes aku lak yg main tibai je kiri kanan aku kena stay tgh2.so kalo bola mane2 pon aku balun

Reply #17 pokya's post

hahaha ko mmg killer yg memahami

nak cross bola ni susah nak dpt tune... org kaki pendek kena rapat sket ngn bdn.. yg kaki panjang kena tinggi lagi... pastu ada yang takleh ambik bola jatuh straight..nak kena jatuh lambung

aiyaaa dah ler aku feeder professional jadi kena layan 4-5 jenis killer... penin aku :gila:

tapi paling aku suka maen ngn killer baru belajo... mana bola pon dia sebat... lagi best ialah lagi buruk aku feed lagi tajam dia lipat muahahaha :lol :lol

hehehe bro cam mengata aku je (selaku killer baru blajo :lol) aku pon mmg slalu angan2 ade feeder cam bro ni.baru kurang sket terkejar sana sini :bgrin: tapi apakan daya...

posisi feeder ni mmg tak glamer... sbb tu aku minat sbb klw maen kat mana pon posisi tu mesti kosong :lol :lol

lagi satu bagi pendapat aku feeder ni laa yg mengarang skrip caner satu team tu maen.. nak maen counter ke nak maen rally ker sbb bila feed bola sempat tengok org sebelah tgh wat per

tapi aku tak suke org maen keling... kalau ada mmg kena tapak ngn aku klw syok sgt maen sesorang nf: