CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ReuK

Sepak takraw

Undead_2 This user has been deleted
Originally posted by pokya at 23-6-2006 05:37 PM

psycho2 ni kesian kat tekong je la aku rase.time nk serve tu kena btol2 fokus.kalo aku lagi kuat org psycho lagi berkobar smngat aku nk lipat.kalo boleh nk tuju muka org tu.pastu gelak kepuasan ...

bukan takat tekong aje...psycho ni dia tengok sape diantara yang bertiga tu yang goyang kuat sangat...kalau asal first ball jer asik terpancut memanjang, maka bersedialah untuk dilubukkan oleh para psycho yang telah bersedia menanti di tepi court...

Originally posted by Undead_2 at 25-6-2006 10:11 AM

bukan takat tekong aje...psycho ni dia tengok sape diantara yang bertiga tu yang goyang kuat sangat...kalau asal first ball jer asik terpancut memanjang, maka bersedialah untuk dilubukkan oleh  ...

bro...ayat lu best la :lol

Reply #40 Undead_2's post

koreans kalo ape2 pon mmg smangat le.tgk bola la camne.takraw skalipon baper kerat je kat sana main tapi level team diorg dah tinggi, dah boleh fight ngan team2 yg dah established

Originally posted by ReuK at 8-6-2006 10:54 PM
posisi feeder ni mmg tak glamer... sbb tu aku minat sbb klw maen kat mana pon posisi tu mesti kosong :lol :lol

lagi satu bagi pendapat aku feeder ni laa yg mengarang skrip caner satu team tu mae ...

posisi feeder memang tak glamer pada pendapat aku dulu2 la...aku selalu ingat feeder tu cuma nak cukupkan orang je main takraw ni...sampai aku pernah terfikir apesal takraw tak dimainkan 2 orang sahaja iaitu tekong dengan killer sahaja kerana mereka inilah yang bertanggungjawab mematikan bola...tapi setelah aku join dengan member2 yang main takraw barulah aku sedar yang feeder adalah watak yang terpenting didalam sesebuah regu...berperanan sebagai perancang dan kebiasaannya feeder ni diberikan kepada mereka yang berkeupayaan dalam mengawal permainan...nak main feeder ni skill kena tinggi...nak set bola bukannya senang...tambah2 kalau dapat first ball yang merapu2..mana nak kejar bola lagi...mana nak set bola lagi..kaki kiri kanan kena hidup...kena cekap tangkap bola..kena cargas sebab bola dua selalunya feeder yang ampunya tanggungjawab...pastu kekadang kena tolong jadi killer...

pokya...sebagai killer, ko pastinya pernah menghadapi situasi feeder yang 'tak pilih bola' kan?di mana feeder tersebut dengan sesuka hatinya set bola secara rawak seperti di base line, luar court, paras lutut, paras bahu atau kekadang di tepi telinga umpire?nak tak nak ko terpaksa clearkan jugak bola tersebut kan dengan hati yang terbakar...

ReuK...sebagai feeder ko semestinya mengharapkan seorang killer yang boleh diharap untuk mematikan bola kan?bayangkan ko dah setkan baik2 ikut kemahuan killer tersebut tetapi akhirnya dia libaskan ke court sebelah ataupun ke bawah net ataupun ke makcik jual air yang sedang berniaga 20 meter dari tempat kejadian berulang kali sampai kalah akibat dari kurang menggunakan akal ketika mematikan bola?

bro...sbb aku ni killer baru blajo ( x baper baru tapi sbb limited ability) so aku mmg x memilih bola feeder.aku ni sebijik le cam Reuk citer tu..lagi huduh bola feed lagi sharp aku leh lipat...pastu byk kali aku mengecewakan feeder kalo bola dah lawa tapi x leh kill gak.aku mmg x mahir lipat bola tinggi jatuh straight walopon tu le bola feed paling lawa.tp kalo bola huduh yg melampau cam paras lutut tu mmg terbakar gk

Follow Us

Reply #46 pokya's post

hohoh jom maen kat kampung aku :lol :lol

Reply #45 Undead_2's post

haa ni laa kalau nak maen biar laa betul2 jgn laa eksen je lebih tapi bola sangkut

kalo aku tengok dah teruk sgt killer aku lipat sampai gaya tenuk pon kuar aku feed bola rogol jer

kalau rogol pon tak lepas aku feed tekong aku... biar dia lipat dari belakang court

Reply #41 Undead_2's post

ko penah kena psycho guna kemenyan x?

aku tak kena tapi ada org kena

kuang asam sungguh :lol :lol

ada ke org nak start maen depa gi bakar kemenyan?

Reply #44 Undead_2's post

maen feeder ni ada satu lagi kelebihannyer...

leh mengular lebih ... nak lagi kalau maen ngn tekong terer..

siap leh tido kat kotak feeder tu :lol :lol :lol

Reply #49 ReuK's post

gile aahh tu saiko ke santau tu

Reply #51 pokya's post

huuhuhu diorg nak halau nyamuk jer tu... kuang asam tul :lol :lol

baru2 ni wa ada masuk tournament takraw.amatur je lbh kurg sbb wa rasa dkt separuh team yg masuk main rogol/jaru je.tu la first time wa join pertandingan takraw.baru rase camne feel main tgh2 org ramai duk bersorak.walopon x menang tp byk benda wa dah belajar.paling x lupa masa tu la baru wa rasa takraw is all about teamwork.no one man show whatsoever.kalo sorg team mate wat silap mmg yg lain akan rasa down.pastu kalo sorg main lawa satu team termasuk sub2 pon naik semangat.pastu yg paling berharga br wa tau camne nk tekel kalo lawan team yg kuat main rogol.awal2 main kalo opponent main rogol wa pon terikut rogol gk.pastu game mmg hancus dan kalah la sbb kitorg training main sistem jadi bila main rogol mmg berterabur la.

ok ape yg wa perhatikan kalo opponent main rogol kita (wa sendiri) akan hilang sabar.main takat nk clear bola je.pastu main rogol ni lak bola bukannye kill pon kecuali bola tinggi atas net baru leh kill.jadi opponent senang rogol blk dan kita akan x ready nk amek bola.dulu2 wa ingat main rogol cpt menang lawan team amatur yg main sistem tp sebenarnye lg cpt kalah.sbb nye x lain adalah bola rogol biasanye lagi senang nk break dr bola kill (lipat/gulung/ etc).bola rogol biasanye kite leh tau tuju kat mane dan wa selaku killer takyah susah2 nk block.so advantage ada 3 org ready nk break bola.pastu wa rase opponent mesti ketar lutut tgk team main sistem terutamanye time bola 2  feeder + killer yg ready nk kill l:lol  sbbnye walopon bola wa x sharp mana diorg x kan rogol nye blk bola tuh.so diorg dah terencat sket.team wa kalah pon sbb x tahan psiko je :geram: takpe2 lenkali wa will come back stronger hahaha.okeh tu je sape2 yg penah main tournament harap2 leh la berkongsi cerita

Reply #53 pokya's post

ooo patut laaa lama tak nampak... masuk pertandingan upanyer
ko kalah peringkat kumpulan ke beb? :cak:

haaa meh aku bagi tips nak sunatkan perogol bola nih..

1. perogol ni pas merogol akan duk kat depan jaring sbb momentum pas rogol + nafsu syahwat yang membuak- buak nak merogol :lol

so korang bila dpt bola rogol tu balun balik gi bhg belakang court dia, mesti pastu ko dpt tengok org jatuh terjelepuk hehehe

2. boleh lwn rogol balik tapi rogol ngn bijak.. tuju bhg sudut, perut... dan jgn tuju pada tekong... makan feeder ngn killer dia sbb tekong ni duk tgh senang bajet bola

3. maen ngn sistematik cam biasa... korang akan merendahkan maruah dia bila korang maen 3 banding ngn dia maen rogol heee he he :cak:

kalau saiko lak payah sket nak lawan
tapi apa pon cuba jgn merangsang emosi penyokong lawan. bnykkan bercakap ngn teammate... kalau aku dulu teammate mmg kena carut jer ngn aku muahahahaa

tapi kalau member wat slack jgn ler down sangat, rilek jer, senyum jer pastu focus balik. galakkan bermain dlm situasi kurang stress

last skali bakar laa kemenyan wat halau nyamukkkk.... insya Allah leh menang heheheehe :lol

1. perogol ni pas merogol akan duk kat depan jaring sbb momentum pas rogol + nafsu syahwat yang membuak- buak nak merogol

:lol hahaha best tip first ni.team wa dpt no 3 je.wa tadek la smpi nk bakar2 kemenyan tuh hahaha.main pon suke2 je.tapi chuak ttp ade.beginner la katakan.
tapi part yg rogol blk tu wa dah try buat tp hampeh la mesti tuju str8 ke perogol.nanti wa kena asah lagi part rogol bola rogol ni.tp seriyes best main tgh2 org bersorak.sakit bontot sbb lipat baring pon x rase.lepas match baru rasa sengal2

Reply #55 pokya's post

haha blaja lagi beb nnt dh terer leh maen kat kg aku lak :lol

dpt no 3 pon terer gak per? kira melawan juga lerr hehehhe

lupa nak tanya ni pertandingan peringkat apa nih? adiah berapa riban? :cak:

kg kat mana tuh??mana tahu leh gi menuntut ilmu takraw lagi hahaha....pertandingan tu suka2 je kat tempat wa blajar..menang dpt medal bodo je.takat wat koleksi sendiri leh aa.nk tayang malu.lu penah masuk pertandingan x??sbb wa tgk feeder wa plg kantoi masa main.padehal masa prektis terer je

aku masa sekolah rendah, tingkatan 3, tingkatan 5 dan last peringkat wing kolej... nak wakil kampus tak berani sbb dah rabunnnnnn

tapi yang paling enjoy maen masa kolej coz team aku team underdog dapat juara

maen ngn sistem 21 strategi kitorang masa tu asal bola tekong lepas ok ler. pastu kitorang maen rally tahap endurance hohoho... jadi bila dah abis game mmg lepak ler

tekong ngn killer aku kebetulan pon org BP so tak rasa janggal laa walaupon diorg junior aku

saiko paling haram masa lawan ngn bdk2 wakil kampus lerr,, bebudak wing tu kemaen ganas lagi siap tunjuk montot ngn anu
pastu lepas team aku menang first game diiorg tak pindah court lak... ko bayangkan laa maen dikelilingi penyokong team lawan hehehe :lol

syukur menang dan yg paling best lawan masa final mmg kacang buncis jer
diorg tau semua game aku maen takder rogol tapi aku dah penat nak maen...bola lak bnyk tuju kat aku ngn tujuan nak jadikan aku lubuks... selambe aku rogol bola no 1 laju2 kat tekong sampai dia sambut bola tu ngn tangan

lepas kepala aku sakit (dah 10 mata dah ) baru aku maen 3 semula

moral of the story teammate kena support teammate... tekong aku tu kayu je tapi kalau wat slack kitorang selamber jer.. hilang satu mata takper leh lawan balik sampai menang.. pastu have fun bila maen..lawan akan saiko kalau tengok kita timang bola sambil ketawa terbahak bahak

oleh itu aku takleh maen ngn member yg tak yakin ngn member, kuat merungut, tak boleh kalah, panas baran dan segala macam sifat buruk yang laen

terima kasih

oopppsss :nyorok: segala sifat buruk yg ko sebut tu ade pada aku heheheh.maklumle aku sorg je rookie dlm team.org lain dah penah main.so kalo diorg wat silap mmg aku sakit ati la (dlm ati) nk2 kalo bola first simple pon kantoi.kalo aku silap lagi aku sakit ati kat aku sendiri.pas2 ni nampaknye aku kena belajo psikologi of takraw.

tapi seriyes cam best la citer ko.geram aku nk main lagi n tanak ulang kesilapan bodo2 aku ari tu.kalo x mesti juara punye.hahaha mesti byk mende2 yg x terduga kalo main tgh psiko btol x :bgrin: paling x leh lupa ade member aku smpi pucat kat tgh court.siap x leh ckp ape2.hahaha yg lawak nye dia kalo kat luar bising sgt kutuk org main.amek ko baru rasa camne kena pressure

Originally posted by pokya at 14-7-2006 02:35 PM
oopppsss :nyorok: segala sifat buruk yg ko sebut tu ade pada aku heheheh.maklumle aku sorg je rookie dlm team.org lain dah penah main.so kalo diorg wat silap mmg aku sakit ati la (dlm ati) nk2 kalo ...

aku masa muda dulu pon mcm ko gak :lol

bila dah pressure tu kan.. nak jaru bola pon dah guna muka, timbang bola pon dah kemana mana dah... sukan apa pon sama gak kalau dah gabra :jeling:

so kalau nak lawan pressure tu senyum jer :ting:
orang maen takraw ada ke yg menang 15- 0 takpon 21- 0 ? takder kan? so kalau lawan dah dpt mata tu rilek laa.. kira perkara normal yang penting mata penamat tu kita yang punya

tapi kalau dah stress sangat wat ler lawak... cakap pengadil tu muka cam arwah polis pencen kat tempat ko ke.. sambut bola guna punggung ke.. its just a game right?

bola first kalau tak konfiden nak ambik ko rogol je kasi balik kat lawan..biasanye bola dah maen baru sedap nak ambik.. aku slalu wat camtu kalau maen kat tempat org pastu rasa court tu cam senget semacam jer pastu net pon rasa cam terlebih tinggi ke hehehe :lol

ko jadi killer ari tu banyak ke libas bola? :cak: