CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: JAY-Z

isteri durhaka!

Reply #40 belatokrimba's post

Sorriila...if ada yg tsinggung...tp kan pompuan tu dh jd cam bwg merah...jahat gila...tp kan nape kwn pak belatok...lemah sgt ke smpai tak thandle pompuan spesis camni...c'monlah...nama pun lelaki, byk akal...apa nk dtakutkan kalau x salah pd anak isteri..pd pdpt sy lah...kwn  pak belatok tu cam `redha' je hi..hi...hi...

[ Last edited by  ibnur at 11-2-2007 11:55 PM ]

belatokrimba This user has been deleted
ha ha ha...sebenarnyer kalau ngkou nak tahu pompuan 2 . orang kata pergi tak reti, kata benci pun tak faham...sampai keluar "4 letter word" pun tak understand...sampai sanggup ikut kawan belatok balik kerja...sebab tolak ajakkan dia minum teh...selepas perangkap kawan belatok 2, tak puas2 juga ikut sampai kat opis lagiii.... tak kan nak sepak tendang kot!! bini orang tuhhh... faham2 lah kalau orang kata pergi 2...berambuslah. Belatok tengok dari jauh pun dah naik meluat...jalan terkinja2 jelas menggambarkan pompuan gatal walau pun pakai baju labuh...he he he, baju pesen lama ajer...setiap kali belatok jumpa kelibat dia asyik pakai baju 2 ajer..sian dia, miskin segala-galanyer... yang paling sian miskin akhlak dan moral

[ Last edited by  ibnur at 11-2-2007 11:54 PM ]

pernah belatok ketuk pintu bilik kawan belatok...bukan main kusyuk lagi dia dok merenung muka kawan belatok nie, sedangkan kawan belatok 2 buat muka selamber jer dok buat kerja dia...so belatok pun kasi signal lah kat kawan belatok nie...agar cepat2 keluar pergi minum angkou bayangkan lelaki kena lari dari pompuan...he he muka tak malu betoi

ohh lupa nak jawab, siapa kata kawan belatok nie takut pada isteri?? dia cuma tak tahu nak jelaskan macam mana. sebab pompuan nie siapa pun tak akan faham. Layan dia macam tarik benang dalam tepung...sebab dia jenis yang tak tau malu dan jenis yang tak ada hati perut...nak ugut semua orang termasuk kaum kerabat kawan belatok. Wat aper takut...kalau tak, tak kan dia nak ceritakan semuanyer pada isteri dan keluarga dia...supaya hati2 dengan pompuan 2. Dia pandai menyamar kata kawan belatok nie dan pandai buat cerita. PUTAR BELIT kawan belatok kata...katalah apa pun memang tak makan saman...termasuk nasihat dari suami dia sendiri...suami dia yang kata macam tu...bini dia nie memang kuat putar belit, sumer orang akan kalah kalau cakap dengan dia...hee gerun belatok...kalau boleh, bayang dia pun belatok tak mahu kena... cukuplah terkena kat kawan belatok...rasanya dia kena basuh dengan tujuh telaga air gunung aper...

[ Last edited by  ibnur at 11-2-2007 11:53 PM ]

Dari Imran bin Hushain r.a. katanya, "Pada suatu waktu, ketika Rasulullah s.a.w. sedang dlm perjalanan, seorang perempuan Ansar yang mengenderai unta merasa kesal terhadap untanya, lalu dia mengutuk unta itu.  Rasulullah s.a.w. mendengar kutukannya itu, maka bersabdalah baginda, 'Turunkan perempuan itu dan tinggalkan dia, kerana sebenarnya dialah yg terkutuk'."  Kata Imran lagi, "Sekarang masih segar dlm ingatanku, seolah-olah aku melihat perempuan itu berjalan kaki tanpa seorang pun yg membantunya."

eh Ryna_s suami ngkaou berlaku curang kat belakang ngkou ker...dia wat aper??

Rate

1

Follow Us
Originally posted by belatokrimba at 7-2-2007 10:06 PM
eh Ryna_s suami ngkaou berlaku curang kat belakang ngkou ker...dia wat aper??

Pak Belatok...biarlah rahsia .........

Surah al-Hujurat ayat 11-12:

(maksudnya) Wahai orang-orang yang beriman! Janganlah sesuatu puak (dari kaum lelaki) merendah-rendahkan puak lelaki yang lain, (kerana) harus puak yang dicemuhkan itu lebih baik daripada mereka; dan janganlah pula sesuatu puak dari kaum perempuan merendah-rendahkan puak perempuan yang lain, (kerana) harus puak yang dicemuhkan itu lebih baik daripada mereka; dan janganlah setengah kamu menyatakan keaiban setengahnya yang lain; dan janganlah pula kamu panggil-memanggil antara satu dengan yang lain dengan gelaran yang buruk. (Larangan-larangan yang tersebut menyebabkan orang yang melakukannya menjadi fasik, maka) amatlah buruknya sebutan nama fasik (kepada seseorang) sesudah ia beriman. Dan (ingatlah), sesiapa yang tidak bertaubat (daripada perbuatan fasiknya) maka merekalah orang-orang yang zalim. Wahai orang-orang yang beriman! Jauhilah kebanyakan dari sangkaan kerana sesungguhnya sebahagian dari sangkaan itu adalah dosa; dan janganlah kamu mengintip atau mencari-cari kesalahan dan keaiban orang; dan janganlah setengah kamu mengumpat setengahnya yang lain. Adakah seseorang dari kamu suka memakan daging saudaranya yang telah mati? (Jika demikian keadaan mengumpat) maka sudah tentu kamu jijik kepadanya. (Oleh itu, patuhilah larangan-larangan yang tersebut) dan bertaqwalah kamu kepada Allah; sesungguhnya Allah Penerima taubat, lagi Maha mengasihani

~ibnur: personal attack melampau dibuang.

habislah criternyer di sini...sebab kawan belatok 2 nak tahu sebab aper ngkou wat macam tu...itulah rahsianyer...

....wassallam.

dari Dia kita datang dan dan kepadaNya kita akan kembali.

[ Last edited by  ibnur at 12-2-2007 09:20 AM ]

Rate

1

Yang jahat tetap jahat, siapa boleh nafi,

yang baik tetap baik, siapa boleh tipu,

dua2nya tidak lah sama, itu memang jelas...

kita manusia kena pandai beza, kena pandai pilih...

kalau tak tahu sangat, jangan risau, Tuhan Maha Kaya....

Dia tahu...

[ Last edited by  ussopp at 8-2-2007 09:09 PM ]

Reply #49 belatokrimba's post

Haai Belatokrimba bhs tu xleh ke baik2 sket...& xleh ke kau bbaiksangka sket..kte pun org Islam..cepat bnr jump to the conclusion..

Sttment kau y penuh emosi dulu xkan x ingat ( banyak pompuan/isteri derhaka sekarang ni yang bertudung belaka...sebab itulah belatok nie marah sangat...tak layak mreka nie berpakaian, telanjang lagi bagus...   

ada juga yang aktif dalam kumpulan dakwah lah KONON. tapiii selak kain pada laki orang...laki di rumah dok berzikir jaga anak2...apa punya pompuan... )

Dan aku pun balas sttmnt kau yg berat sebelah  ( Mak aiiihhh....marah bebenar km Belatok...knp? Ada exprnce tetipu dek pompuan gini??? Ingat le bbyk kat Allah sblum bkata2...

Aku jg pompuan...btudung...aku jg dicurangi...tp aku x kata sume laki tu jahat...hanya suamiku..buruk baiknya dialah suamiku...x perlu salahkan org lain)

My points are..... bila kau kt banyak pompuan/isteri derhaka skrg ni btudung belaka..mana kau tau byk..mana kau dpt.. ape tiap2 hr hidup kau & kwn kau y lembik gilossh tu asyik kena buli jer ngan semua pompuan btudung ke..i wonder..so kalau bukan, hanya pompuan tu jer kau salahkn pompuan tu jer xyahlah kata byk...mana kau tau  belatok..

bila aku kata aku jg pompuan..btudung..aku jg dicurngi..knp cepat bnr kau & kwn kau tu kata aku akan terkam laki org..ape kau nmpk ke..kau kenal aku pun x..so kau pk2lah..pak belatok sesuailah nm tu keja kau asyik mematuk je..

bila aku kt rahsia...perlu ke aku citer keburukan dia kt cni...ape y aku dpt pastu?? Kau lain sesuka ati kau je kau kt pompuan tu..seolah2 kau & kwn kau y lembik gilossh tu langsung x de cela..c'monlah... u expect me to believe :no:

[ Last edited by  ibnur at 9-2-2007 06:24 PM ]

Reply #49 belatokrimba's post

(terima kasih Ryna_s, dan selamat berbahagia dan insaf2 lah...biar kawan belatok hidup dengan tenang....wassallam.)

it's happen that i admit that i've been cheated..abih kalau forumners lain :hmm: admit, ko pun kt mrk pun selak kain org..gitu ke pak belatok..??

~ibnur: personal attack melampau dibuang.

[ Last edited by  ibnur at 9-2-2007 06:24 PM ]

Rate

1

to ryna dan belatuk...

sabar2........

betul la kata ryna dan belatok tu...

tak semua lelaki baik,tapi  tak semua lelaki jahat,

pompuan pun, tak semua jahat, ada yang baik....

tak semua baik, ada yang jahat...

kita semua ambiklah pengajaran...

[ Last edited by  ussopp at 9-2-2007 06:47 PM ]

yer ler.....sabor2 ler..ni sumer mungkin salahfaham jerk....

belatok, sepatutnya ngko tk leh serkap jarang cam tuh pada ryna, tak salah ler kalo dia beremosi sebb kena tuduh yg bukan2 lak....

dia dah bagi penjelasan, terima ajer ler....

belatok, kalo  nak menulis tuh bior ler guna bahasa yg elok2 ckit, org lainpun ada perasaan gak....igt forumnrs selesa ker baca apa yg ngko tulis tuh....

haku igt ini kali pertama haku baca posting gini dlm M & M, haku harap mod tengok2ler ckit....posting belatok yg awal2 tu pun byk yg kurang adab haku rasa...dan tak patut pon ader kat BOD M&M nih......

Reply #54 Kerengge's post

ye...

kami faham pompuan istri member awak(belatok) tu mmg jahat gile...tapi jgn kutuk ryna camtu....ryna pun tak boleh laaa kata lelaki lembik laaaa ape laaa...

sebabnya dua2 tentu boleh faham sendiri...

cmon la...

isteri durhaka ...   ,

Originally posted by ussopp at 9-2-2007 07:59 PM
ye...

kami faham pompuan istri member awak(belatok) tu mmg jahat gile...tapi jgn kutuk ryna camtu....ryna pun tak boleh laaa kata lelaki lembik laaaa ape laaa...

sebabnya dua2 tentu boleh f ...

haku tak bani nak tuduh sesaper jahat, sbb kat cni haku cuma dengor dr sebelah pihak jerk.....kita tak leh ler melatah dan jump to conclusion......setakat dengor citer belatok tuh.....mcm2 pon dier leh wat citer....tah yer tidak.....dlm porum nih mcm2 org leh wat citer.........rujuk semula posting haku sblom nih.......Surah Al-Hujurat ayat 11-12 tuh......

Reply #57 Kerengge's post

setuju...

sy harap tidak ada lah ketidak benaran di sini...

kalau ade rekaan, maka satu thread ni tak berguna...

tapi kalo benar, masing2 boleh amik iktibar elok2...

Reply #58 ussopp's post

Betul...hrp mod kt M & M nih lbh saksama..xkan nk biarkan forumner lain main tuduh2 sesuka ati kt forumner lain..tentulah dia hangin 1 badan..

belatok, kalau x puas ati lg..pm je aku..nti aku jwb hamburan kau kt sana

aku  nih bukan nk menang ke ape..aku juz nak keadilan..sedih betul la