CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syah_avx05

sinetron bawang putih bawang merah ade unsur kristian

Originally posted by limaukasturis at 2-1-2007 02:51 PM
tapi aku pelik awatt citer ni leh meletoppp.... kalau yang biasa tgk citer2 & tv indon, citer2 diaorang nie stereotype je.. ada anak tiri kena dera ngan mak tiri.. Sama je sume tu...

coz they juz need to  watch somtin at that period

Originally posted by Oranggunung at 2-1-2007 12:43 AM
Kalau ada unsur keristian pun mengapa? Mudah sangat ker boleh terpengaruh?
Aku dulu pun pernah ikur citer filipina yang lagi banyak unsur keristiannya. Citer Kai Tagal hinintay...banyak perkataan tagalog aku dapt faham

mayB bcoz watak2 nya org muslim

ropanya citer ni mimpi Alya semata2......!!
jadi bab ada kurafat tu, herlinda dah jawap,
di ciptakan pari2 tu sbb itu semua mimpi si bawang putih,
:bgrin:

Bawang Merah Bawang Putih

Saya tengok cerita ni jika tak kerja pada hari siaran tersebut.  Mulanya tak le kesah sangat cerita ni... tapi terlihat moral disebalik kisah ni saya mula mengikutinya ... ianya sebenarnya adalah berkisar tentang kejahatan yang sentiasa cuba menjatuhkan kebaikan... terkenang tentang hidup kita sebagai  manusia ni... sentiasa ada iblis/syaitan yang sentiasa iri hati dan cuba menyesatkan kita dari jalan yang benar... begitu jua kisah siputih... mulanya tanpa ada syak was sangka terhadap merah, mudah sahaja dia dijatuhkan oleh si merah.... tapi bila menyedari bahawa dia perlu berusaha melindungi dirinya dari si merah kerana teringatkan bahawa Allah tidak akan mengubah nasib sesuatu kaum itu sekiranya kaum itu yang tidak mahu berubah.. maka bermulalah perjuangan perlawanan di antara kebenaran dengan kejahatan... inilah yang akan berlaku pada hidup kita manusia dengan iblis/syaitan sehingga hari kiamat kelak....

citer yang pi mai pi mai...tang TUUUUUUUUUUUUU gak!:siok:

Originally posted by Duta lover at 30/12/06 11:57 AM
apa kata kau bli vcd citer ni
dah uploadkan yang mana kau syak ada unsur kristian tu kt youtube
then kita bincangkan

apapun
i don't like dis show
tak suka
sbb dia zoom muka pelakon
pastu w ...

wakakakakakkaaka!!!!! bnyk kali plak zoom tuh....

Follow Us

Reply #25 sok_suci's post

haha....setuju...
memang,
pi mai pi mai tang tu jer...

Cerita sinetron BMBP mmg sudah sampai tahap melalaikan ... sbgmana drama Korea, Mexico ataupun drama Cina yg lain.

Sy hanya nampak unsur tahyul dlm cerita ini, namun unsur Kristianisasi belum lg. Sekiranya unsur Kristianisasi ada, pasti TV3 sudah mengharamkan tayangannya.

Wassalam.

Originally posted by syah_avx05 at 30-12-2006 10:30 AM
sinetron bawang putih bawang merah mengandungi unsur-unsur kristian... betul ke?

eh..kau ni..macam tiba-tiba aje..kasik tau le mana unsur2 kristian tu...pastu baru tanya" betul ke"..

Aku last month ada kat Indon. Mmg lalai giler layan diorg punya filem (a.k.a cerekerama kita) dan drama tv. Paling aku tak tahan nak tergelak satu bomoh hitam hantar satu ular besar kat satu ostad. Pastu ostad tu membaca ayat2 suci Al-Quran, ngan aksi silat2 nya, ular ni pun vanish. Karut btul... ader plak kisah manusia ni anak kepada harimau. Dia bleh jadi harimau, bleh jadi manusia... tapi percaya pada Allah plak tu. Kiranyer BPBM tu baru 'sikit' jer yg korang perasan dan ditapis byk kali sblum masuk mesia

Kalau ada astro cuba bukak cenel ARUNA ke PRIMA tak ingat la.. Ada sinetron BIDADARI. Itu pun ala2 BPBM punya pari2.

Konsert dangdut diorg plak, penyanyi tu bagi salam dulu. Pastu geleeekkk 360 darjah.....:bgrin:

Tyrande ~ mmg langsung takder unsur kristian lah... unsur tahyul dan merapu jer byk

Haku raser sinetron ni tak patut disiarkan di tv la... Kebanyakan ayat2 yang keluar agak teruk. mungkin dalam bahasa indon tak kasar tapi dalam bahasa melayu? TV3 tak tapis ke? sampai ada part dia sebut ANAK SIAL? Haku pun terkejut dengar hari tu..

Yang paling merepek part ibu peri... merepek ya amat cite ni.. maklum la pengarah dia orang hindu. no wonder lah cerita merepek ya amat.. ya aku heran bin ajaib punyalah ramai yang tengok cerita ni.. sampai pengsan2 yang datang jom hebah hari tu.. mula2 aku suka jugak la tenguk cita ni.. tu pun 5 episod pertama.. bila tenguk balik sekarang ni memang bodoh ya amat aku rasa cita ni. plot berjela-jelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.. sampai dah beranak pinak!!!

Aku rasa yang buat cita ni meletop sebab ramai sangat PATI yang tengok. maid2 indon.. dan tak lupa juga adik2 sekolah tadika
Orang yang waras akal memang tak tenguk cita yang merepek macam ni

Cerita bawang putih bawang merah versi Melayu pun merapu juga tapi aku syok lah lagu-lagu lama tu.
Antaranya ialah semasa dia buai laju-laju bawah pohon beringin yang asalnya ialah emak dia sendiri yang dah jadi pokok. Lagi ngaruttt!!

SUMER CERITA TV BYK YG MENGARUT... KALAU CITER CINA KUNGFU TAHAP TERBANG SANA SINI KORANG TAK KATA NGARUT. KALAU CITER INDUSTAN COUPLE BERCINTA MENARI2 SAMBIL DIBANTU PENDUDUK SETEMPAT PUN MENGARUT. CITER DRAMA MELAYU YG MENGAMBARKAN SKANDAL KOPORAT YG TAKDER KEJE ASYIK DATING KAT PUTRAJAYA PUN MENGARUT GAK... BLEH DIKATAKAN SUMER CITER TV BYK MENGARUT, BUKAN SAJA BAWANG PUTIH BAWANG MERAH.

ITULAH DINAMAKAN HIBURAN...... BIAQ PI LA BINI2 HANGPA SURIRUMAH NAK TGK CITER TU. DAH LER DEPA PENAT JAGA ANAK, KEMAS RUMAH, MASAK MAKAN KAT HGPA TAPI BILA DEPA NAK TENGOK CITER TU. KORANG KAT SINI BISING2 KATA TAHYUL, MENGARUT, CITER BODO, ORG BODO JE TGK CITER TU. AWAT, BILA DEPA TGK CITER TU... DEPA KACAU HGPA KA?

BLUM LAGI CITER2 MAT SALEH, STARWARS, STARTREK, SURFACE, ALIEN, HANTU TELAGA THE RING... ITU PUN NGARUT GAK.

kadan2g aku tak faham apa yang si grave dan ty dan tonjolkan dlm posting mereka

u shud be happy...at least some of malaysian people pula sedar akan rancangan2 yang boleh merosakkan minda dan akidah

ini..
korang nak mencabar pulak org yang mula nak tersedar neh
dgn tgk rancangan yang lebih rosak mindannya???

uhhh...weirdo

Reply #36 Duta lover's post

did you read post #32?

kalau orang waras akal tak tengok citer ngarut BPBM. Maksudnya ramai ler surirumah yg layan citer tu sumernye akal tak waras. So byk betul citer2 ngarut industan, melayu, omputih, dan cina yg ramai melayu tak patut tgk...

Orang waras, bila dia layan citer tv dia takkan percaya bulat2 benda2 tak logik yg ada dalam citer tv. c'mon la!

Originally posted by Duta lover at 5-1-2007 11:50 AM
kadan2g aku tak faham apa yang si grave dan ty dan tonjolkan dlm posting mereka

u shud be happy...at least some of malaysian people pula sedar akan rancangan2 yang boleh merosakkan minda dan aki ...

Siapa yang hendak dipersalahkan atas citer2 ngarut ni??

Produser?
Penerbit?
Pelakon?
Penonton?
Pengiklan?
Pen TV?
Pen kerajaan?
ataupun aku yang harus dipersalahkan?

Reply #37 tyrande_81's post

mungkin bila menggunakan perkataan tak waras akal tu agak melampau

tapi...aku suka menggunakan perkataan emosional
ramai betuk mak cik mak cik marah bila org mula bercakap ttg drama ni..(org yang pegangang agama kukuh..atau org yang lebih suka buat perkara berfaedah biasanya akan mengutuk citer nh)

common la..
aku pun tgk citer ni
kalau tak..masakan aku tahu some irritating part

semua suri rumah tu majoritinya akal matang
dan tahu fikir mana buruk
rata rata pun dah solat zuhur sebelum citer bawang start
bila tgk pun..just menguap...(sebelum ni...slot drama korea juga ditayangkan pada pukul 2 petang di tv2 manakala slot wanita hari ini juga ditayangkang pada pukul dua di tv3)
sama juga...mereka cuma perlukan satu hiburan selepas letih memasak

aku pun tak pernah nak amik pot dan serius pasal drama2 ni
satu2nya drama indo yang aku follow tahun 2006 ialah bahasa bibir di astro aruna..

Reply #38 Gravedigger's post

alahai..tak payahlah nak cari salah org...
certain things just happen

contohnya...
kita tahu bahawa salah satu tanda kiamat ialah munculnya bangunan mencakar langit

jadi...bila kerajaan nak bina apartment kat kl
takkan kita nak halang..nak marah pula
perkara2 ni smua akan terjadi juga

cuma..sebagai ketua keluarga
kalau kau tetiba dgr anak kau ckp
"puteri..puteri...ghaibkan aku..."

nasihatkan la cepat2:nerd: