CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amir1976

Asal Usul Keturunan Korang

cuba bagi satu dua posting yang berguna untuk board ni, lebih dari satu credit ko dapat nanti.

aku keturunan melayu ikut perlembagaan

aku mixed up...hahahhaa...

belah mak : bugis + jawa + melayu + portugis

belah bapak : cina + melayu

so, dalam family macam2 jenis muka ada... paling ketara most my mum nye adik beradik putih2 melepak n mata coklat cair... lawa2... tapi sampai kat kitorang ni... da rupa macam2... base melayu kot...hahahhahaah...

but glad lahir dalam keluarga campur, semua adat kita blaja n yg baik kita praktikkan...=)

Reply 463# asfna

wah, besh nye kawen campor neh..

aku plak ;

ayah = syed, mak = sharifah,
atuk belah mak = syed (come direk from Hadramaut, Yaman), nenek belah mak = sharifah (tp dh mastautin kt s'pore)
atuk belah ayah = syed gak (come direk from Hadramaut, Yaman) , nenek belah ayah = sharifah tp nenek pd nenek aku ni bugis..

aku orang melayu yg asli, original, takde asal mana2, memang duduk tanah melayu ni sejak ratusan tah ...
sekngucing Post at 11-2-2009 17:52

sama la kita saya melayu tulen takde campur2 jugak...

apsal kat poll xde asal usul Melayu Asli? ini diskriminasi ke atas keturunan Parameswara!
JodoKast Post at 1-12-2009 15:08

saya agak terkejut juga apakah tuan thread tidak tahu masih ramai lagi melayu2 tulen ada di kelantan,terengganu,kedah dan perlis...

Follow Us
Reply 466# cicakgemok

Pakcik lagi terkejut sebab setelah hampir 2 tahun, baru ko nak quote persoalan pakcik tersebut... hehehe

Ada tak yg tahu nama keturunan korang bermula dari moyang keatas

atuk n nenek sebelah bapak aku Kampar, dari daerah Riau kalau xsilap aku.sebelah mak aku plak Jawa dri Acheh...kat surat beranak aku ley plak letak melayu jer..hehehe...tp ramai org ckp muke aku cam org Thailand plak..camne??

moyang den dtg dari Batu Sangkar Sumatera Barat ke Selangor sebelum merdeka n slh sorang yg terawal tinggal kek Jenderam Hilir n berdakwah sebar agamo islam...

pastu umak & pak den pulak poi ke sabah ngajar agamo islam kek sekola sabah dari tahun 70-an smp la ni dah pencen..jadi den asa urang minang pure tp dah merantau kerano den adik beradik sumo lahir kek sabah..n den pun kawin jo urang sabah keturunan brunei...jadi anak den nanti akan jadi bangso minang+brunei= minai@brunang....

aku anak jawa asli...susur galur keturunan berasal dr jawa indonesia...

aku pelik sket nape sesetengah org malu nak ngaku dia jawe ke bugis ke banjar n ape2 la....dia kate dia MELAYU....ckgu aku kate...org melayu tu cume org asli....

aceh + jawi pekan bley?

india+acheh+thailand

india+acheh+thailand
newzahari Post at 15-5-2011 11:48

pu haba? <-- Salah satu daripada 3 perkataan aceh yg aku tau

di tempat saya ramai melayu2 anak jati saja termasuk saya tak kelihatan lagi melayu2 anak dagang mungkin ada tapi dalam jumlah yang sangat sedikit.

bapak aku kate keturunan bugis

moyang sebelah mak aku dari kebumen, kepulauan jawa merantau ke tanah melayu... menurut cite mak aku.. jd aku ade lah darah jawa.. penah gak tanya, tak mo cari susur galur ke..heheheh... bukan nye kenal pon..hihihihi..

Pangkal nama aku ada KU.. sbb bapak aku pon ade KU.. adik beradik bapak aku sume KU.. pendek kata keturunan belah bapak aku sume KU.. so aku nk tnye ade tak sesapa kat sini tahu asal usul keturunan KU ni? sbb yg aku dgr la keturunan KU ni berasal dari Siam. betul ke? Ade sesape kat sini nama ade KU jugak..??

Dlu time sek aku selalu kne ejek kucing la, kuku la, kuda la.. adek aku yg bongsu mase sek rendah kne ejek gak.. kwn die main2kan nama ku.. blk umh die ngadu kat abg die (adik laki aku yg 1st).. abes adek laki aku yg 1st gi ngamuk kat kwn2 adk aku yg bongsu yg ngejek nama tu.. huhu.. aku rse mmg sume adek beradek aku pnh kne main2kan nama KU ni..

Pangkal nama aku ada KU.. sbb bapak aku pon ade KU.. adik beradik bapak aku sume KU.. pendek kata ke ...
shasya866 Post at 17-6-2011 12:12

errr...family belah mak aku ade pangkat Raja. bile mak aku kawin ngan bapak aku yg jawa ni, adik aku ade dpt pangkat Ku. in fact suma anak kepada anak2 perempuan ni dpt pangkat Ku.  termasukla dua pupu aku, belah2 tok sedara aku

tp ni Raja dari belah selangor, keturunan bugis gitu....