CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: amir1976

Asal Usul Keturunan Korang

hmm...byk la..camne ni.. :stp:

malay + indonesia (mandailing) + indonesia (minangkabau) + china (Hainan..kot?) + Thailand + Indian

setakat ni itu je baru cassio tau.. :nyorok:

[ Last edited by  cassiopeia at 5-1-2007 02:05 AM ]

Originally posted by Gravedigger at 4-1-2007 09:58 PM
Aku anak Minang.
Ibu bapak aku berasal dari tanah seberang Bukittinggi.
Bapak aku pernah ditangkap oleh Jepun di singapura dan semasa hendak dihantar ke Siam, dia telah diselamatkan oleh askar B ...

Wah menariknya cerita Gravedigger.
If you don't mind boleh tak beritahu kat daerah mana asal keturunan Gravedigger di Bukittinggi?
Tak sangka ya Aznil Haji Nawawi tu orang Minang.

[ Last edited by  pee3 at 5-1-2007 08:41 AM ]

Reply #28 lonely_surina's post

Simplistic!:hmm::hmm:

Reply #43 thamrong's post

Dalam topk ini tidak ujud ruangn untuk orang Melayu jadi ramai yang tidak dapat mengundi. Patut dikembangkan lagi. Kalau di masukkan Melayu kita kena kembangkan lagi keran Melayu ni ada berbagai-bagai Melayu saperti Jambi, Palembang, Deli, Langkat, Riau, Jambi, Indragiri dan juga Melaka. This is only IMO...

Originally posted by pee3 at 5-1-2007 08:38 AM

Wah menariknya cerita Gravedigger.
If you don't mind boleh tak beritahu kat daerah mana asal keturunan Gravedigger di Bukittinggi?
Tak sangka ya Aznil Haji Nawawi tu orang Minang.

TQ....kisah suka duka orang dulu-dulu memang banyak yang menarik. Kita yang hidup zaman sekarang ni pun kalau diceritakan kepada anak cucu kita di masa depan mungkin banyak juga yang sensasi.
Daerah asal orang tua aku di Bukittinggi ialah di Banuhampu....baru tahun lepas berpeluang sekali lagi pergi kesana semasa MAS buat promosi tambang murah ke Padang. Cantik sungguh pemandangannya yang terletak di kaki gunung Singgalang dan Merapi tapi sayang sedara mara di kampung tu dah tinggal sedikit. Ramai yang dah keluar merantau ke bandar2 terutama untuk berniaga. Orang Minang ni budayanya suka merantau dan berniaga.

Reply #45 Gravedigger's post

Cantik sungguh pemandangannya yang terletak di kaki gunung Singgalang dan Merapi

:setuju: dengan kenyataan anda. Saya sendiri sudah melihatnya. Di saat menurun dari Bukut Barisan kePayakumbuh waktu pagi, saya maseh teringat pemandangan bendang dan kerbau didalam suhu yag amat diingin. Aku berkata' esok maseh ada lagi bagi mu sang Kerbau'. Bendang dipagari dengan kampung  dan di sulami degan rumah-rumah Minang. Sungguh menyegarkan.

Follow Us
mak sya org Jawa.
datuk asal dari Tebing Tinggi Sumatera.
nenek asal Sumatera dekat Pulau Samosir dalam Danau Toba.

moyang sebelah ayah asal Melayu/Cina Kwangtung nikah Melayu Kedah.

pendek kata, senang cakap, sya org Melayu lah.
tapi mak selalu kata "kita org JAWA...culture JAWA..":hmm:

akmala This user has been deleted
Originally posted by Gravedigger at 4-1-2007 21:58
Aku anak Minang.
Ibu bapak aku berasal dari tanah seberang Bukittinggi.
Bapak aku pernah ditangkap oleh Jepun di singapura dan semasa hendak dihantar ke Siam, dia telah diselamatkan oleh askar ...

Lam kenal deh Bro.
PAdang, khususnya Bukittinggi waktu燼grasi爉iliter營I merupakan ibukota PDRI (Pemerintah Darurat Republik Indonesia).
Sejarah ini sendiri kayaknya dilupakan.

Aruah bapa aku aceh...aruah mak aku melayu kot....smua dh tkdak dh cmner nk tau nih...
itu pun tau semasa nk kawin akak aku hari tu jer baru tau semasa ada sorg pak aji tengok suruh gak naik pelamin cara Radin...ntah aku pun tatau la cmner nk ckp
janji aku malaysian dh la....

Reply #47 sya_sugar_sugar's post

mak sya org Jawa.
datuk asal dari Tebing Tinggi Sumatera.
nenek asal Sumatera dekat Pulau Samosir dalam Danau Toba.

Tebing Tinggi adalah salah satu daerah II di Provinsi  Sumatra Utara (Samut). Ibu kotanya Medan Tebing Tinggi jauhnya 80km selatan Medan. Luas wilayahnya 31 km

[quote]Originally posted by thamrong at 6-1-2007 09:06 PM

Tebing Tinggi adalah salah satu daerah II di Provinsi  Sumatra Utara (Samut). Ibu kotanya Medan Tebing Tinggi jauhnya 80km selatan Medan. Luas wilayahnya 31 km

Reply #51 sya_sugar_sugar's post

Sibolga sabuah bandar di persisiran pantai barat Provinsi Sumatra Utara. Kalau kita keutara boleh sampai ke Melabuh Aceh dan keselatan sampai ke Pariaman Sumatra Barat. Stanford Raffle pernah tinggal seketika di sana sebelum menetap di Bangka Hulu. West coast is famous for tourism because of beautiful sand beaches and staging point to Pulau Nias. Penduduk lebeh kurang 80k. Ethnics terdiri dari  Batak Tapanauli penduduk asal, Melayu-Minangkabau yang berhijrah kerana perang Padri di negri Minangkabau, Jawa yang di bawa oleh kolonialist Belanda untuk membuka ladang, Bugis sebagai tahanan perang Belanda dan Aceh.
Sekapur sirih dari Sibolga Klik Sini

Reply #52 thamrong's post

TQ.TQ.TQ.

Canggih weih.
Peta Sumatera. Ingat "wave tu" gempa bumi centre,
rerupanya SIBOLGA.

Haaa... dari situlah...:tq:
Ingat Sibolga dalam Samosir.

keturunan aku tak semua pulak kat situ tapi aku vote minang sbb bapak aku berdarah minang indonesia + india. Mak aku pulak mix chinese dan punjabi. Arwah atuk aku punjabi kahwin dgn arwah nenek aku pure chinese.

Tapi aku berbangga dgn darah minang aku sbb aku rasa bangsa minang adalah bangsa yg pandai berniaga, pandai bergaul dan jugak pandai buat lawak. Bukanlah aku tak bangga dgn keturunan lain yg aku ada cuma, sbb aku rasa dekat dgn suku sakat minang dari belah bapak aku. Cuma aku tak pandai speaking minang, klu tak mesti aku tak tinggal bergossip dgn member2 nenek aku yg selalu lepak kat masjid tu.

Arwah nenek aku yg cina tu mualaf tapi lifestyle dia masih ikut style nyonya, pakai kebaya bersulam kecik, rambut sanggul kemas, pakai sandle yg bersulam. BIla nenek dah meninggal, kitorg tengok baju2 kebaya dia, berangan2 lah konon nak try pakai, takde sorang pun yg muat, semuanya badan gedabak2 saiz benggali.

arwah bapa kata kita keturunan bugis mak lak keturunan india tapi kita melayu tulen

ntah x tau sgt..
aku melayu terengganu
mak ckp ade mix pedagang2 zaman dlu
dlu pernh tipu kwn ckp mix pakistan..percaye giler kwan aku ni
pastu org arab ckp muke aku ni sebijik muke org arab kt laut merah tuh
x tau la btul ke x
yang pasti aku ank jati mesia

hidup mesia:love:

Originally posted by smy1 at 9-1-2007 07:40 AM
ntah x tau sgt..
aku melayu terengganu
mak ckp ade mix pedagang2 zaman dlu
dlu pernh tipu kwn ckp mix pakistan..percaye giler kwan aku ni
pastu org arab ckp muke aku ni sebijik muke org arab  ...

melayu banyak jenis.....melayu mana ada yang sejati melayu....even parameswara adalah melayu yang pertama sampai ke bumi semenanjung malaysia kan??malah,dia sendiri berasal dari palembang......

so,apasal ketulenan orang melayu di malaysia ini,takde yang tulen....yang tulen cuma orang asli.......

aku ada gak include sikit darah orang asli/sakai

Originally posted by zenslack at 9-1-2007 01:57 PM
aku ada gak include sikit darah orang asli/sakai

hmm...tuh bangsa ori duduk kat tanah melayu...