CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xcute4evax

Bcinta Dgn Non Muslim --> minta pendapat

bercinta dgn non-muslim...:hmm:
for me..x salah..
cuma kena laa beringat-ingat sket..
mcm yg kita tau kan skrg ni...ramai dh murtad krn cinta..

Originally posted by Duta lover at 6-1-2007 10:20 PM
aku dengan menggunakan status sebagai forum legend yang mempunyai reading access 8...membenarkan kau menceritakan pengalaman

amboi2 duta...berkuasa benar bunyinya tuh...hehe

kalau iman kuat x pelah... tapi kalau iman x berapa x yahlah....

Originally posted by carpet at 7-1-2007 09:10 PM
bercinta dgn non-muslim...:hmm:
for me..x salah..
cuma kena laa beringat-ingat sket..
mcm yg kita tau kan skrg ni...ramai dh murtad krn cinta..

Tak kisah lah dengan sapa ko orang nak bercinta? Dengan Mat Afrika ker atau Mat Amerika ker, janji biaqlah dia orang ikut agama ko dan bukan ko orang yang ikut agama dia orang.

Takut nanti jika ko orang tak ikut agama dia orang. Dia orang ikut sampai kerumah ko orang. Habis nak lari mana? Last2 jika pi kat mahkamah pun dia orang menang. Lagik hebat dari kes Lina Joy.: Pikiq dahulu sebelum bercinta.

Originally posted by Nisda_ at 7-1-2007 03:35 PM
Saya sendiri berkahwin dgn non-muslim, chinese husband.

Pada pendapat saya kalau dah jodoh memang tak boleh nak dielakkan. Saya dah kenal lama dgn my hubby dari zaman persekolahan lagi, infac ...

Alhamdulilah jika dah masuk Islam.:pray:

Tapi dah masuk JAWI ker belum? Kalau belum kena daftar kat Jabatan Agama Islam Wilayah Persekutuan.Lepas tu baru terasa alam keseronokan berrumah tangga secara Islam.:love:

:bgrin: :clap:

Cinta pada kehidupan akhirat akan melapangkan dada, tapi cinta kehidupan dunia maka dada jadi sempit...  wallahu'alam...

saya niat utk diri saya..semoga saya dapat amal dan ambil ikhtibar...

Follow Us
Ingat pasal kes LIna JOy dan kes seumapama tu...
hmmmm rasa takut lak...:nyorok:
kalo laki bimbing ppuan tu xpe lagi...sbb laki mmg dilahirkan sebagai permimpin...
tp kalo ppuan kena bimbing laki, susah tu :hmm:

Reply #25 minahrock's post

alhamdullilah, my hubby belajar kat jais 6 bulan sebelum dia convert masa kami masih bercinta lagi.

rinaaz This user has been deleted

Reply #28 Nisda_'s post

Alhamdullilah...at least dia terbuka hati untuk memeluk agama islam...

salam

saye pengalaman bercinta ngan non muslim takder... kahwin pon lom...:love:
tapi nak share sumthing yang mungkin bleh wat minda kita bergerak...
aper yang saye perhati... ramai pendakwah atau pengerak untuk berdakwah adalah dikalangan org muallafah qulubuhum.... coz dorg ni paham, cinta, mengerti akan nikmat iman yang sebenar.... berbeza dengan kita yang memiliki islam dan iman warisan... berapa ramai org islam melayu yang buta quran? yang tak solat?

tapi brape ramai muallaf yang jadi pendakwah yang gigih.... hingga tertubuh persatuan untuk org

Bukan salah bercinta dgn non-Muslim, tapi pastikan DIRI ANDA TERLEBIH DAHULU ADALAH MODEL MUSLIMIN / MUSLIMAH YG TERBAIK BUAT SI DIA.

Kalau anda sendiri tak kuat iman, hidup ala kebaratan, Islam ala-ala hak peribadi - nak buat OK, tak buat takper ... Baik tak payah bercinta dgn golongan ini.

Atas sebab ramai golongan mualaf kembali ke agama asal mrk disebabkan oleh perceraian, yg mana bekas pasangan Muslim mrk adalah haprak wal baghal tak mampu jadi model & contoh terbaik kpd ex-hubby / wife yg mualaf ini.

Ingat, yg seharusnya membimbing pasangan non-muslim ataupun yg mualaf adalah bukan tugas utama ustaz / ustazah PERKIM atau Majlis Agama Islam, tetapi TUGAS UTAMA PASANGAN MUSLIM MRK.

Ingat, tanggungjawab mendidik pasangan mualaf anda adalah tugas yg amat berat, tapi BERBALOI demi kebahagiaan & kerukunan rumahtangga.

Wassalam.

Reply #31 Robotech's post

:setuju: :setuju: :setuju:

Ingat tuh! jangan ingat 'sedap' ajer...jadik role model baru leh bimbing orang lain.

Lagipun, dah tak cukup ke Muslim atau Muslimah sampai nak carik non-Muslim gak? :hmm:

Originally posted by rurouni_khairul at 9-1-2007 07:03 PM
:setuju: :setuju: :setuju:

Ingat tuh! jangan ingat 'sedap' ajer...jadik role model baru leh bimbing orang lain.

Lagipun, dah tak cukup ke Muslim atau Muslimah sampai nak carik non-Muslim g ...

Berlambak wanita Islam yang saya kenal bila berkawin dengan non-muslim ni terkeluar akidahnya. Terutama wanita melayu yang berkawin dengan lelaki India. Malah setengahnya boleh membaca Al-Quran dengan baik. Bertudung labuh dan boleh menghafal surah yasin dan surah as-sajadah.

Sebab lelaki India ni asalnya dari puak Pariah. keluar dari agama Hindu kerana dari kasta yang terendah. masuk Kristian. Sebab ada saguhati jika berjaya menarik individu Islam pada Kristian, maka mereka pun menjalan misi menarik wanita Melayu ( wanita Cina dan India bukan beragama Islam ) Wanita Melayu ini didekati dan dimesrai sehingga berpeluk cium sampai berzina.

Bila dah berzina, diri wanita tersebut tidak suci lagik. Jadi mau kah dia menjaga kesucian agama Islam? Last2 mereka terus berkahwin.Dan wanita melayu tersebut sudah pasti mengikut 'agama asal' suaminya yang sebelum ini dari kasta Pariah.

Tetapi lain pulak jika wanita Melayu berkahwin dengan lelaki Cina. Amat jarang saya dengar lelaki Cina tersebut menyuruh isterinya murtad. Malah lelaki cina tersebut bersama-sama membuktikan ia adalah Muslim yang sejati.:love:

Reply #33 Ayun_Maiden's post

Hmmm.....bahaya gak ek :nyorok:
Tu lah, aku pun jarang dgr wanita Melayu berkahwin dengan lelaki Cina akan jd murtad....:hmm:

Originally posted by polaris_girlz at 10-1-2007 09:42 AM
Hmmm.....bahaya gak ek :nyorok:
Tu lah, aku pun jarang dgr wanita Melayu berkahwin dengan lelaki Cina akan jd murtad....:hmm:

Majoriti yang murtad kerana berkahwin dengan lelaki India. Yang banyak dari kasta Indu Pariyah. Lagik tinggi penampilan dan ilmu Islam wanita yang berjaya dimurtadkan, seperti bertudung labuh, bekas sekolah atau dari Pengajian Agama Islam maka makin tinggi habuan RM yang mereka dapat. Ada berita yang saya terima dari RM 5 Ribu sehingga RM 100 Ribu.

Sebab lelaki India ni tak reti nak berniaga macam lelaki Cina, jadi mereka berniagalah akan wanita Melayu yang beragama Islam ni. Dapat berpeluk, bercumbu dan berzina secara free.

Lepas tu tabur janji2 manis. Jika harga diri dah tak suci lagik. Maukah wanita Islam ni menjaga kesucian Agama Islam? Sebab tu mencegah lebih baik dari berubat. Jauhilah dari lelaki Indu Pariyah atau lelaki yang kita ragui keikhlasannya. Lagi satu lelaki India ni kuat dengan semangat bangsa Indianya. Buat penat gak kita terangkan akan kebenaran agama Islam. Last2 depa yang menang ajak wanita melayu murtad,

Reply #35 minahrock's post

mungkin ada niat disebalik perbuatan dia tuuu.. bila akal mempengaruhi terdapatlah unsur2 yang bercanggah dengan islam .. jadi sebelum mengenali seseorang non muslim tu jangan terlu mengharap sangat ...just for friend first ...

bila dah tahu hati budi masing2 barulah buat sedikit soal selidik dengan siapa dia tinggal dan dengan siapa dia berkawan sebab perangai kawan2 tu yang akan mempengaruhi dia... :hmm:

Originally posted by D'Salvia at 10-1-2007 11:46 AM
mungkin ada niat disebalik perbuatan dia tuuu.. bila akal mempengaruhi terdapatlah unsur2 yang bercanggah dengan islam .. jadi sebelum mengenali seseorang non muslim tu jangan terlu mengharap san ...

Moral citernya kena jaga2. Haku dua bangsa dari dua negeri yang haku tak caya. Dua2 bermula dari huruf I...

1. Israel
2. India

Selamat tinggal. Boleh sembang tapi tak leh buat kawan.

assalamualaikum.. nak bagi pandangan la sket.. mak aku cina convert. dulu sebelum dia masuk islam (untuk berkahwin dgn ayah aku) dia seorg christian. setelah lebih 30 thn berkahwin ngan ayah aku.. alhamdulillah sekarang mak aku mmg btol2 menjadi seorg muslimah.. dia sembahyang, puasa, ngaji, pegi ceramah agama, dah buat haji dsb laa.. kadang2 aku rasa ISLAM dan amalan mak aku tuu jauh lebih byk dari aku yg sedia lahir dalam agama islam. aku ada la jugak tanya ayah aku mcm mana dia bimbing mak aku.. hehe memandangkan aku sekarang pon bercinta ngan india(hindu). ayah aku ada la bagi nasihat sikit.. dia kata untuk membimbing sesorg bknla mudah.. dalam kes mak aku ni.. dia seorg yg trpelajar.. so dia boleh berfikir.. ayah aku hanya perlu tunjukkan contoh yang baik.. e.g solat, puasa dsb. serta bersedia dgn hujah2 yg bernas yg boleh membuatkn dia berfikir secara logik tentang kebenaran ajaran ISLAM itu sendiri. Tapi ayah aku ada nasihatkan aku.. kalo boleh jgn bercinta ngan non-muslim.. tanggungjawab berat dia kata..dia kata dia beruntung sbb mak aku dah dpt hidayah tu dari ALLAH.. dia hanya membantu untuk melengkapkan mana yang patut je.. keterbukaan hati mak aku tuuu.. bkn dtg dr ayah aku.. sebenarnya dtg dr ALLAH.. so kita hanya boleh berusaha.. xboleh paksa kerana kalau dia buat sesuatu e.g solat dsb tu kerana kita.. dia akan patah balik pada dia yg dulu.. tp kalo dia buat semua tu kerana ALLAH dia akan merasa tenang dan makin suka untuk mendalaminya.. tu kata2 ayah aku laa... aku menyampaikan je kat sini.. so... tepuk dada tanya selera.. byk lagi pengalaman nak dikongsi ni.. tp lain kali la aku tulih..

Reply #38 danae's post

Awek aku pun Cina gak tapi memang sejak lahir Islam sebab bapak dia dulu masuk Islam...kisah bapak dia memang sayu aku dengar...mase dia kecik-kecik dulu dia datang dari tanah besar China dan masuk lalu Melaka. Sampai Melaka bapak dia jumpa tukang tilik untuk menilik nasib di perantauan. Tukang tilik tuh cakap 3 daripada 4 anak dia akan masuk Islam. So, sebab tuh laa dia tak kisah bapak kepada awek aku nie kawan dengan Melayu, gi majlis-majlis orang Melayu sebab dia dah tau anak dia nie akan masuk Islam dan ajak akak-akak dia masuk Islam sekali. Arituh aku jumpa dia kat Kluang rilek ajer orangnya...dah fasih gila cakap Melayu...kalau sekali pandang memang orang ingat dia Melayu tapi sebenarnya Cina.

hentikanlah nak berkahwin dengan non-muslim ni.
inilah masalah golongan muda mudi yang hidup selepas merdeka dan ditanamkan semangat "muhibbah".
muda-mudi sekarang memang terlalu idealistic mengenai "muhibbah" ni.

Sebenarnya memang elok "muhibbah" ni sebab rakyat malaysia dapat hidup dengan aman dan dapat saling membantu. Tapi bila masuk bab bercinta ni yang saya tak setuju. Berapa banyak perempuan Melayu yang dah "di ringan-ringankan" oleh non muslim. i'm not saying that the muslims ni tak buat ringan2 tapi selalunya mereka ada harapan untuk menjadi a better muslim. Kalau ditangkap khalwat, perempuan melayu sahaja yang kena dakwa.

Banyak juga non-muslim yang  ingin menjadi "bumiputera" dengan berkahwin dengan perempuan melayu.
Selalunya bangsa anak akan mengikut bangsa bapanya. Contoh jika perempuan Cina berkahwin dengan lelaki India, anaknya dikira berbangsa india juga. Tapi bila lelaki Cina  berkahwin dengan wanita melayu, anak mereka dikiraa  melayu. Apa kes? sepatutnya anak mereka tu dipanggil anak cina. Ini jelas bahawa pemilihan untuk menamakan bangsa anak mereka sebagai melayu itu adalah untuk mendapat keistimewaan bumiputera semata-mata.

Susah nak mencari non-muslim yang betul2 nak masuk Islam kerana cintakan agama Islam itu sendiri. Banyak nak masuk islam sebab nak berjimak dengan perempuan Islam yang mereka idamkan. Sebab itulah banyak yang murtad selepas bercerai. Banyak juga yang nama sahaja masuk islam, tapi perangai kafir tu diteruskan juga. Setakat berbaju melayu sahaja bukan kayu pengukur sebagai seorang Islam.