CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xcute4evax

Bcinta Dgn Non Muslim --> minta pendapat

madutiga This user has been deleted

Reply #39 rurouni_khairul's post

So ilmu tilik ni memang ada kebenarannya ya?

Reply #37 Hari2mau's post

Yang aku paling tak caya spesis yang menikam dari belakang...jenis yang meracun orang yang memberi dia makan.

kalau masuk Islam kerana cinta pun satu hal jugak kan?

Reply #43 carpet's post

tp slalu nyer bermula dari CINTA pd manusia....:nyorok:

Reply #44 polaris_girlz's post

alahai...
itukan penyebab aja
mcm mati..

macam2 sbb manusia mati..sbb penyakit,sbb eksiden..sbb sakit tua
tapi kebenarannya..
dia mati kerana sudah tertulis ajalnya begitu...

macam tu jugak dgn org yang masuk islam
apa hak kowang nak pertikaikan keikhlasan seseorg toh memeluk islam??
ye....benar...penyebab dia masuk islam tu mungkin krn dia sudah jatuh cinta dgn pasangan idup (yang aku yakin...telah tertulis ) yang beragama islam

masakan pula...kalau tanpa hidayah Allah..dia boleh memeluk islam..dan mengucap 2 kalimah syahadah...
kalau hanya kerana nama cinta kpd kekasihnya
terjadi la..hal di mana kekasihnya yg beragama islam pula murtad

[ Last edited by  Duta lover at 12-1-2007 03:54 PM ]

Reply #45 Duta lover's post

bila lak aku pertikai kan lak adehhh

Follow Us
tapi pernah x kite terfikir.. kalo tuhan dah tetapkan jodoh kite ngan org bukan Islam.. mungkin kita antara yg terpilih untuk menyebarkan kebenaran Islam itu sendiri.. mewujudkan nukleus2 dakwah pada bangsa lain. semua yg ditentukan ALLAH itu subjektif.. terpulang  pada kite utk melihatnya sama ada dari sudut positif ataupon negatif.. hmmm.. ape2 pon doa tu penting.. dah kalo cam aku ni dah tgh brkawan ngan non-muslim.. aku da byk kali jumpa ustaz ni.. tnya camne cara2 dakwah sume.. itu chance yg aku dpt.. kalo aku jumpa mamat melayu yg pada dasarnya ISLAM tapi xtau dia praktik ke x tuu.. mungkin gak aku x gi jumpa ustaz pon... kan kan kan...

Reply #39 rurouni_khairul's post

mak aku bukan islam dulu... atok nenek aku belah mak masih lagi buddha.. kitorg balik je jugak gi melawat diorg. time2 chinese new year pon kitorg balik gak laa.. syok jugak.. sib baik laa diorg x kuat buddha sgt.. so.. senang la sket kitorg.. tapi kalo mkn sume tuu.. kene la guna barang2 dapur, pinggan mangkuk kitorg sendri..

Originally posted by danae at 12-1-2007 06:18 PM
mak aku bukan islam dulu... atok nenek aku belah mak masih lagi buddha.. kitorg balik je jugak gi melawat diorg. time2 chinese new year pon kitorg balik gak laa.. syok jugak.. sib baik laa diorg  ...

kalau ko orang betui2 nak sebar dakwah pada yang bukan Islam, apakata berkawin dengan Tok Batin ker ( Ketua orang Asli) atau anak buah dia? Baru namanya nak menyebarkan agama.

Tapi kalau nak berdakwah pada intelek2 yang banyak akal, silap2 ko orang (bagik pompuan)pulak yang memeluk agama mereka.:ketuk:

Originally posted by madutiga at 12-1-2007 12:40 AM
So ilmu tilik ni memang ada kebenarannya ya?

Rahsia Allah SWT tuh maha besar dan luas...ilmunya amat luas kalau nak compare dengan manusia. Aku takleh nafikan samada tilikan ahli nujum Cina tuh kebetulan (tembak tepat) atau sebab daya intuisi dia sebab tukang tilik tuh tengok bapak awek aku nie suka kawan dengan Orang Melayu, gi kenduri orang Melayu, pegi ikut anak-anak Melayu gi Masjid, so tak mustahil la kalau tukang tilik bole agak-agak yang satu hari nanti budak ni akan masuk Islam sebab dari personaliti dan pergaulan dia dah menampakkan yang die memang minat nak jadik orang Islam sejak budak-budak lagi. Semua tuh hanya berdasarkan pemerhatian (observation) dia saja...tak lebih dari tuh.

madutiga, awak percaya tukang tilik ke?

Originally posted by danae at 12-1-2007 06:18 PM
mak aku bukan islam dulu... atok nenek aku belah mak masih lagi buddha.. kitorg balik je jugak gi melawat diorg. time2 chinese new year pon kitorg balik gak laa.. syok jugak.. sib baik laa diorg  ...

Famili ko same la dengan famili awek aku...aku pun penah 'makan besar' mase tahun baru cina...

makan besar tuh budaya sahaja dan tak melanggar akidah Islam.

Reply #50 rurouni_khairul's post

Kalau Ilmu Tilik dibuktikan kebenarannya, kita boleh melihat dari 3 sudut
1) Ini adalah Ilmu dari Allah yang kita masih belum arif tentangnya
2) SEtan memberi petunjuk unduk mengalih perhatian hamba Allah
3) Its a coincidence..absolute nonsense

Which category I am??? I dont know..Allah will show the true answer.

Reply #52 madutiga's post

Ilmu tilik nie pada pendapat jahil aku sebenarnya adalah ilmu dari Allah jugak. Sebagai contoh macam Nabi Yusuf AS yang mampu mentafsir mimpi dan menilik nasib...tapi ade kemungkinan setan dah songsangkan ilmu itu untuk kepentingan mereka.

Sama jugak macam ilmu sihir. Asalnya ilmu tuh ilmu Nabi Sulaiman AS untuk kawal jin dan syaitan tapi selepas beliau wafat, setan songsangkan ilmu itu hingga jadik ilmu hitam (sihir).

Originally posted by rurouni_khairul at 12-1-2007 07:05 PM

Rahsia Allah SWT tuh maha besar dan luas...ilmunya amat luas kalau nak compare dengan manusia. Aku takleh nafikan samada tilikan ahli nujum Cina tuh kebetulan (tembak tepat) atau sebab daya i ...

Gautama Buddha sendiri mengharankan supaya jangan percaya sangat dgn tilik menilik ini. Konsep menilik nasib datangnya dr Taoism yg melihat dunia ini sbg "pre-determined" (sudah ditetapkan) oleh itu, sesuatu yg ditakdirkan berlaku akan tetap berlaku.

Buddhism (dan Hindusm) berpendapat yg sesuatu yg ditakdirkan boleh diubah oleh tindakan manusia. Oleh itu, tak perlu menilik nasib. :no:

Reply #54 Sephiroth's post

betul tu bro...

Bercintalah. kalau boleh jangan dengan specis dari Indu Pariyah. Nanti kalau tak dapat bala dapat balak jer. Kalau putih melepak tak pe gak. Ni dapat yang hitam legam. :puke:

:lol :lol

[ Last edited by  budakecik at 13-1-2007 08:34 PM ]

Originally posted by minahrock at 12-1-2007 06:59 PM

kalau korang betui2 nak sebar dakwah pada yang bukan Islam, apakata berkawin dengan Tok Batin ker ( Ketua orang Asli) atau anak buah dia? Baru namanya nak menyebarkan agama.

Tapi kalau ...

kalau ikhlas mahu berdakwah itulah caranya. kawen saja dgn tuk batin, mudah mudahan islamlah kawasan itu..kalau ikhlas mahu dakwah. macam cerita saudagar islam dulu kawin org tempatan hasilnya islamlah orang melayu. tapi kalau mau kawin laki cina pasal mukanya iras Rain atau Nicholas tze, itu sukarlah sikit ustaz mau bagi advice.

aku x minat ar tilik2.. hehe..

Reply #58 danae's post

yelah...aku pun...huhuhu....

Reply #54 Sephiroth's post

Sephi!! ape kabar?

Aku pun takde laa percaya kat tilik nie..

Pendapat atas tuh cuma pendapat peribadi aku yang jahil nie sajer..takde kena mengena dengan Islam.

Lain la macam Seph...you're the all knowing right?

P.S: Kalau aku nie kaki tilik mesti aku dah lama main 4D