CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xcute4evax

Bcinta Dgn Non Muslim --> minta pendapat

Originally posted by amukgemuk at 13-1-2007 08:47 PM

kalau ikhlas mahu berdakwah itulah caranya. kawen saja dgn tuk batin, mudah mudahan islamlah kawasan itu..kalau ikhlas mahu dakwah. macam cerita saudagar islam dulu kawin org tempatan hasilnya  ...

agreed! nak lepas, hensem...nak kawin tak boleh...susah..susah..hensem ke agama..hensem ke agama...hmm... utamakanlah yang beriman....nak pening apasal?

[ Last edited by  kawankau at 16-1-2007 05:20 PM ]

Reply #79 niceghost2005's post

well.....i follow this saying
'if u cant beat them by ur way, beat them by their way'

i've noticed i'm the one who's being advised to change.....have u read the post by budakecik....no comments on it...oopss yes there is one...a comment by ur fellow moderator.i'm not the one who should go out of malaysia more often....its this kind of ppl who are suppose to be going out of malaysia more often n have a look at the world outside malaysia.

Reply #75 cherrish's post

yup.. aku pon stuju gak ngan cherrish... mak aku non-malay selalu ckp malays x supportive.. bayangkanlah.. mak aku nak blajar pasal ISLAM pon dia kene ejek etc etc.. wal hal mak aku da masuk ISLAM da pon.. in ISLAM xkira kita bangsa ape pon we are brothers and sisters kan.. bagi ar peluang.. jgn ar dok negative je kat bangsa lain.. kita patutnya bersyukur lahir sebagai ISLAM.. and we need 2 respect others 1st in order to gain respects from them.. and on the other hand.. we need to respect other religion too.. bknlaa nak percaya kat agama diorg.. tapi kene respect diorg.. bukan kutuk.. org jahat kat mana2 skrang.. xkira laa dia ISLAM ke bukan ISLAM kan.. kalo stakat tertulis agama ISLAM dalam IC je tapi x amalkan cara hidup ISLAM pon x guna jugak... :nyorok:

Reply #75 cherrish's post

yup.. aku pon stuju gak ngan cherrish... mak aku non-malay selalu ckp malays x supportive.. bayangkanlah.. mak aku nak blajar pasal ISLAM pon dia kene ejek etc etc.. wal hal mak aku da masuk ISLAM da pon.. in ISLAM xkira kita bangsa ape pon we are brothers and sisters kan.. bagi ar peluang.. jgn ar dok negative je kat bangsa lain.. kita patutnya bersyukur lahir sebagai ISLAM.. and we need 2 respect others 1st in order to gain respects from them.. and on the other hand.. we need to respect other religion too.. bknlaa nak percaya kat agama diorg.. tapi kene respect diorg.. bukan kutuk.. org jahat kat mana2 skrang.. xkira laa dia ISLAM ke bukan ISLAM kan.. kalo stakat tertulis agama ISLAM dalam IC je tapi x amalkan cara hidup ISLAM pon x guna jugak... :nyorok:

Cintailah manusia atas dasar cintakan Tuhan
Alangkah indahnya berkasih sayang sesama kita,

yang ada hubungan cinta dengan  Tuhan
Kasih sayang begini adalah murni
Insya-Allah kekal abadi sepanjang hayat hingga sampai mati
Kasih sayang sesama kita itu menjadi kuat,
kerana diikat oleh kecintaan dengan Tuhan
Faktor Tuhanlah kasih sayang di antara dua insan atau di antara sesama manusia
kekal abadi dan murni
Kasih sayang sesama manusia kalau mahu kekal,
hubungan cinta dengan Tuhan kenalah kekal
Kasih sayang yang begini ia adalah sejati, sampai ke mati
Kasih sayang yang tidak diikat dengan kecintaan kepada Tuhan, cinta palsu
Biasanya tidak kekal, tidak sampai ke mati
Sekalipun suami isteri
Kalau kekal pun kerana keadaan memaksa, indahnya tiada
Kasih sayang adik-beradik atau sanak saudara pun pudar
jika pengikatnya tiada iaitu cintakan Tuhan
Cintakan Tuhan rahsia cinta sesama manusia kekal abadi dan murni
Cintakan Tuhan  pengikat kasih sayang hingga berpanjangan
Susah hendak diputuskan, payah sekali hendak dihilangkan
Cintailah manusia atas dasar cintakan Tuhan,
ia bersih, murni dan sejati kekal abadi:love:

Originally posted by janggutmuda at 16-1-2007 09:58 PM
Cintailah manusia atas dasar cintakan Tuhan
Alangkah indahnya berkasih sayang sesama kita,
yang ada hubungan cinta dengan  Tuhan
Kasih sayang begini adalah murni
Insya-Allah kekal abadi sep ...

:setuju: :setuju:

Keluarga yang bahagia ialah seisi keluarga yang Mengenal Allah Taala. Kalau  ALLAH tidak dikenali apatah lagik untuk digeruni dan dicintai, bukan bercinta dengan Non Muslim sahaja yang tidak bahagia malahan sesama Muslim pun boleh porak peranda.

Follow Us

Reply #83 danae's post

Sorry to hear about your mom...kami tak nafikan kami Melayu nie takde lah sebaik dan sempurna macam Malaikat..bagila kami peluang...masih ade Melayu yang baik dan bertimbang rase...ain't i'm right Freako?

Originally posted by rurouni_khairul at 17-1-2007 11:38 PM
Sorry to hear about your mom...kami tak nafikan kami Melayu nie takde lah sebaik dan sempurna macam Malaikat..bagila kami peluang...masih ade Melayu yang baik dan bertimbang rase...ain't i'm righ ...

Kesempurnaan bukan pada bangsa. Tetapi pada agama. Islam adalah agama yang sempurna.Kalau melayu tak sempurna itu bukan kerana agamanya . Tetapi kerana kelemahan kaum Melayu menjiwai agamanya.

Bangsaa lain sudah sempurna ker dan macam malaikat ker? Berforum biar secara profesyenal . Berani berkata benar pada perkara yang HAQ.:ketuk:

[ Last edited by  minahrock at 18-1-2007 01:00 AM ]

Originally posted by polaris_girlz at 12-1-2007 02:28 PM
tp slalu nyer bermula dari CINTA pd manusia....:nyorok:

cinta kepada manusia hanya lah nikmat sementara...manakala cintakan Allah, ganjaran nya kekal abadi...

Originally posted by matlampir at 18-1-2007 02:59 AM

cinta kepada manusia hanya lah nikmat sementara...manakala cintakan Allah, ganjaran nya kekal abadi...

Cinta Ibu membawa ke Syurga,
Cinta Ayah sepanjang masa,
Cinta Suami Isteri mengikut NAFSU.:ketuk:
Cinta pada Allah jua yang KEKAL ABADI. :love:

Originally posted by minahrock at 18-1-2007 07:42 AM

Cinta Ibu membawa ke Syurga,
Cinta Ayah sepanjang masa,
Cinta Suami Isteri mengikut NAFSU.:ketuk:
Cinta pada Allah jua yang KEKAL ABADI. :love:

Tragis sungguh. :ah: :cool:

Originally posted by Hari2mau at 11-1-2007 07:23 AM

Moral citernya kena jaga2. Haku dua bangsa dari dua negeri yang haku tak caya. Dua2 bermula dari huruf I...

1. Israel
2. India

Selamat tinggal. Boleh sembang tapi tak leh buat kawan.

:setuju:
Aku sependapat.
Dua bangsa ni aku paling kurenggg..

Ade org penah pesan kat aku..

Pd zaman global camnih, org2 non muslim ni ada 2 type je..

Satu jenis xkesah dgn hal agama kita, die tetap bersosial dgn kita tp x penah sentuh isu agama..

Satu lagi yg buat2 nak tau ttg agama, mempersoalkan agama,..

Org ni pesan kat aku, yg bahaye adalah yg type kedua ni, yg ada sentuh isu agama..Golongan yg suka nak berdebat ttg agama ni biasanya ada motif tertentu utk murtadkan org muslim..

Aku ade kesah benar nak share, ttg kakak senior aku..

Dia ni jenis tudung labuh, suka bg hujah agama, n ada sorang non muslim (ppuan jugak) sentiasa berdebat dgn dia, tapi dgn cara baikla maksudnya dia byk tny ttg islam, itu ini so kakak senior aku ni dgn ikhlasnya bagila buku2 agama utk die baca, slalu menjawab pertanyaan dia...Diorg jadi rapat sgt..

Tau2 aje kakak senior aku ni tibe2 jd bengong, xnak solat, xnak gi kelas, termenung, takde semangat smp menjejaskan prestasi akademik. Bila mak ayah gi buat rawatan kat Assyura, mmg SAH ada satu gangguan halus utk tarik kakak senior aku ni ke christianity. Senior aku ni mengaku kadang2 masa tgh sujud tibe2 nampak salib, rasa susah nak ucap kalimah syahadah, malas nak solat..

Dia bekawan dgn ppuan non muslim tu setahun lebih yg lepas, tp skrg dah x contact dah..Mujurlah benda ni sempat dirawat hari raya baru2 ni..Baru je sgt ni...Eiiii seram den..Bayangkanlah selama setahun lebih hati die bergelumang dgn fikiran2 camtu...Alhamdulillah ada perubahan sikit tp kdg2 nangis2 jugak xde sebab ape2..

Moralnya dari sini yg aku dpt, jgnla nak melayan org2 yg sibuk tny pasal agama ni..kalu betul die nak tau (spt kesah2 mualaf yg lain) die akan ada insiatif sendirik gi perkim ke, jumpa ustaz ke, bukan melalui kita yg entah kuat ke tidak iman kita ni..Ingat skit, mmg ada reward beratus ribu untuk dapat murtadkan org2 alim ni..Kalu tak salah dlm hadis/Quran sendiri ada kata kita harus ada syak wasangka terhadap non muslim walau sebaik manapun (err ustaz2 tlgla betulkan kalu salah) tapi x pasti sampai batas mana syak wasangka ni..Maksud aku bukan ignore terus tapi cadangkan pada die gi ke tempat yg sesuai utk die bertanya, pada seseorang yg lebih arif, dlm ms yg sama kita pun perbaiki diri sendiri..

Reply #93 ruslinda's post

hmmm.. ye tak ye jugak ek.. aku pon rasa camtu laa.. 2 types of ppl..

Reply #93 ruslinda's post

haah laa.. aku penah dgr pasal reward tu.. lagi satu ada sorg kwn christian aku ni kan.. dia kate kat church tu.. diorg diajar camne nak berdakwah cara diorg dan kalo sape dpt tarik org masuk christian.. diorg akan terus masuk 'syurga' kononnnya laaa.. aku penah dgr dari budak cina ni.. dia dok kat sbelah bilik aku je.. aku pon da jadik takut nak kawan ngan dia.. huhuhu.. seram nih.. dia dok dtg mintak pinjam mcm2 ngan aku ni.. maybe sbb dia tgk aku ada bf non-muslim kot.. huhuh.. tapikan.. hidup dalam keadaan seram cmni kan buat aku lagi bersemangat nak solat etc2 ni.. AKU KENE KUAT!!  ISLAM is OUR WAY of LIFE :love: :love: tapi.. bf aku xpenah plak tnya pasal agama aku.. kalo aku kuar ngan dia pon.. time solat.. aku gi solat pon dia tunggu je kat luar tuu.. mau la lebih 10 kali gak dia kne tunggu..lepas tu x tnya paper pon.. confused aku.. tu la yg aku percaya kata2 ruslinda tuu.. 2 types of ppl kan..

Originally posted by danae at 20-1-2007 12:53 PM
haah laa.. aku penah dgr pasal reward tu.. lagi satu ada sorg kwn christian aku ni kan.. dia kate kat church tu.. diorg diajar camne nak berdakwah cara diorg dan kalo sape dpt tarik org masuk chr ...

Pepatah Melayu ada menggatakan, Ingat Sebelum Kena , Jimat Sebelum Habis.:music:

Kalau dah kena, sadis jugak untuk beringat, Kalau duit dah kena perabih, bila lagik nak berjimat?

Originally posted by minahrock at 18-1-2007 12:25 AM

Kesempurnaan bukan pada bangsa. Tetapi pada agama. Islam adalah agama yang sempurna.Kalau melayu tak sempurna itu bukan kerana agamanya . Tetapi kerana kelemahan kaum Melayu menjiwai agamanya ...

Yup tidak dinafikan pun...harap semua orang Melayu bole amik iktibar dan tak tersasar daripada landasan...pesanan nie jugak utk non-malay jugak

jangan biler dgr org kafir je
melatah

marah2..takut

org kafir ni ada dua
kafir harbi...dan kafir zimmi

kat malaysia ni..
kafir zimmi
mereka ni tak memeluk agama islam..tapi sanggup berlindung di bawah negara kita yang agama rasminya islam

mereka ni patut dilayan dgn baik

mmg wajar kita melayan kafir zimmi ni dgn baik..beri mereka perlindungan
aku kecewa tgk ada forumer yang biadap dgn forumer non muslim kat sini..
mereka dtg sini pun..
merupakan satu cahaya
yang mereka tergerak nak masuk bod MM ni

berapa byk antara korang yang singgah bod agama laen??
fikir2 le

lain pulak kafir harbi
mereka ni mmg berniat nak hancurkan umat islam
maka kita kene la berjihad menentang mereka

Originally posted by Duta lover at 23-1-2007 02:01 AM

jangan biler dgr org kafir je
melatah

marah2..takut

org kafir ni ada dua
kafir harbi...dan kafir zimmi

kat malaysia ni..
kafir zimmi
mereka ni tak memeluk agama islam..tapi sangg ...

apa yg aku perhati, kat mesia ni ada kafir harbi dan zimmi.  kalau tak ada kafir harbi takkan berlaku ......

Originally posted by ibnur at 23-1-2007 08:21 AM

apa yg aku perhati, kat mesia ni ada kafir harbi dan zimmi.  kalau tak ada kafir harbi takkan berlaku ......

Tak kisah lah kapir jenis mana pun. Soalnya perlu ker diberi perlindungan jika mereka secara terang dan sembunyi mengajak umat islam murtad?

Penampilan diri mereka pun agak kurang menyenangkan. Yang lakik tu ada bersubang dan berantai. mirip gangster jer. Setengah tu pulak berpura berminat tentang Islam tetapi sebenarnya pendakyah agama Kristian.

Berapa banyak anak gadis melayu yang mereka rogol dan ajak berzina? Macam ni nak diberi perlindungan?