CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Notwongjowo

[MERGED] Seputar perbincangan artis dalam SENSASI

nurul_yusra This user has been deleted

Reply #20 antiQue's post

hmm,br je dgr die explain td...

Dah kerja dia perlu wat camtu, terpaksa laaa...
Tak  kerja kang , saper lak nak bagi makan nasik,
lagipun kemahiran dia di bidang lakonan...

ini bukan isu besar jika di bandingkan dengan  orang yang memang tak  tutup aurat walaupon tak belakon...

Bini menteri pon tak tutup aurat jugak, ex  no. 1(pelopor islam hadari) and No . 2  leader.

Keadaan memaksa  agaknya..
Kalau tak tak ramailah anak melayu islam kerja bar tender ngan kerja kat kilang Carlsberg Shah Alam..:hmm:

nurul_yusra This user has been deleted

Reply #22 aabu's post

kartina aziz dh betulkan kenyataan dia...apa yg dia kata tula yg timbulnya
kemarahan tp dia dh betulkan..

Reply #20 antiQue's post

bagus lah kalau mcm tu..dan kalau boleh,takyah lah berlakon algi

Reply #19 a.ceCCo's post

statement di tu tak salah..sbb kita pun tahu apa hukumny anak pegang2 tu..

tp..

mawi tak berlakon pun yg dia salam2 org pompuan tu..

tak sama jgk ke ;)

rinaaz This user has been deleted
Assalamualaikum,

Teringin nak kongsi pendapat mengenai isu bertudung.. bukan niat nak create any dikriminasi or any rude statement...tetapi sekadar meluahkan perasaan yang terbuku...

Kenapa wanita zaman kini bertudung ?

1. Fesyen
2. Family .... kerana ahli keluarga,parents bertudung...so terpaksa ikut bertudung
3. Malas nak menguruskan rambut..

3 isu diatas adalah pengalaman betul.. saya mempunyai kawan yang bertudung.. bukan niat nak mengata tetapi cara dia bertudung tidak kena pada gaya dia berpakaian seperti berseluar jeans ketat sehingga menampakkan bontot.. dan memakai baju yang luas sehingga menampakkan dada or bukit bukau or lurah dendam..

Pernah la satu hari..bos saya ni seorang india.. bertanye kepada saya satu soalan yang dimana saya rasa malu jugak la...berikut adalah conversation antara saya dgn bos saya la..

Boss : Your buddy is so sexy today..
Me : My buddy ? who is that ?
Boss : Your friend la...*****
Me : Ooohh... she... why ? Did you always wathing at her appearance ?
Boss : Always... because she is so sexy... and I have a question for you..
Me : what
Boss : can a muslim like you wearing 'ketat-ketat' even though you are bertudung ?

Andai kata korang la ditempat saya kan waktu tu.. apa yg ada dlm pemikiran korang ?... what will you say ? "ahh...lantak la ?"

Kadang2...bukan nak mengata ...tetapi almost yang membuat maksiat selalunyer bertudung.Apakah motif diaorang ni sebenarnya ? untuk sembunyikan kejahatan sendiri ?

Saya amik kesempatan memberi nasihat kepada member saya tadi yang dimaksudkan oleh bos saya tu...dgn menegur cara beliau berpakaian...tetapi jawapan dari member saya ni agak sedih la plak...

" apa ketat sangat ke pakaian aku selama ni ? amboi..gatal betul si **** ni memerhatikan aku selama ni ye..."

Dalam hati saya...nak aje tegur selama ni mmg seksi... penah satu hari kira mcm gaduh gak la sebab dia tak leh terima kalo saya dalam bergurau2 dok melaser gak la... Jangan plak nanti kerana nila setitik rosak susu sebelanga kan...

Follow Us
Mengenai Kartina Aziz, aku puashati gak explanation dia tu. Tapi jangan hangat2 taik ayam lak!!!

Bercakap pasal professionalism dgn hukum-hakam ni, sebenarnya bukan jer Kartina cam tu tapi kebykan artis2 cam tu. Bila bertemu ngan adegan yagn telah di skrip kan , terpaksa lah
kononnya mrk lakukannya. Contoh dalam filem sepet, Harith Iskandar londehkan seluarnya.. Kalau tanya mestilah alasannya
professionalism.So di mana agama nya.

Related to posting Rinaaz, kan panas telinga kita bila non muslim. Ini yg beri ruang kepada fat frog dan rakan2 serang Islam tu. Agama Islam dah sempurna, mrk jer mempermainkan2
ISLAM !!!
tanya soklan camtu

Reply #26 rinaaz's post

hmm..memang menyedihkan

Reply #27 Notwongjowo's post

tapikan.. kalo kita yang muslimah ini tidak menjaga tatasusila sebagai seorang muslim...tak leh nak salahkan derang jugak..

emm.. ahad ari ...perang mulut dgn satu couple masa g tgk eye's of Malaysia kt ttwangsa tu.. ada satu couple ni..duduk kt bwh pokok kelapa tepi tasik.. bukan main lagi.. si Jantan nih duduk blakang pompuan nih.. dok tercium2... yg sedih pompuan ni bertudung... aku yg kebetulan baru bangun tido.. (dlm keter tertido letih...member plak gatal nak tgk2 kt ttwangsa nih dlm kul 7 lebih..) apa lagi...sound laser kt couple nih... aku ckp .."setakat pakai tudung tp nk beromen2...baik bukak je tudung tu... "... si Jantan ni terus bangun sound aku sebab tak puas hati la konon... sib baik aku ni dtg dlm group yg agak besar masa tu.. sumer lelaki ..aku sorang je pompuan..(baru abis installation kt mesinaga..)..Jantan ni ingat aku ni dtg sorang 2....tetiba amik ko...10 org sebelah aku...hahahah..tak dpt ku bayangkan muka jantan nih dengan pompuan nih..

Member aku plak bleh sound lg.."korang ni cuba la tunjuk teladan baik kt mat saleh2 nih.. yang ko bertudung tapi sopan bukan setakat bertudung tp cam setan".. hahah...member aku ni mmg alim sket...

Masa nak balik...aku bg suggestion kt member2 aku..."elok kalo kita ni tubuhkan kelab anti maksiat"... hahahah... tapi bukannya mudah...nanti takut disalahertikan plak...

:siok:

Originally posted by rinaaz at 9-1-2007 09:26 AM
Andai kata korang la ditempat saya kan waktu tu.. apa yg ada dlm pemikiran korang ?... what will you say ? "ahh...lantak la ?"

Kena bagitau...aurat tu bkn setakat pakai tudung kepala je. Aurat tu maksudnya melindungi kehormatan. Faham2 la dulu apa maksud kehormatan tu di sini (selain pakaian, termasuk juga tingkah laku dan pergaulan). Tapi kalau orang yg tak faham tu tanya ko explain la betul2 sikit. Pakai tudung tapi pakai baju ketat sama la macam pakai tudung tapi pakai bikini..masih tak lengkap, sebab tudung yg dipakai hanya sbg fesyen sahaja.

[ Last edited by  SPACE COP GABAN at 9-1-2007 09:39 AM ]

Originally posted by BikerLady at 4-1-2007 05:39 PM
Sekurang-kurangnya dia ada juga memakai tudung di luar. You all tak nampak ker yang positif ini?

salam....
saye tak nampak perkara itu positif....
adakah kite bertindak untuk menghalalkan sesetengah keadaan dan mengharamkan sesetengah keadaan?

cube renung ayat ini... Surah Kahfi ayat 104
"Iaitu org

Originally posted by <i>rinaaz</i> at 9-1-2007 09:26 AM<br />
tapikan.. kalo kita yang muslimah ini tidak menjaga tatasusila sebagai seorang muslim...tak leh nak salahkan derang jugak..<br />
<br />
emm.. ahad ari ...perang mulut dgn satu couple masa g tgk eye's of M ...
<br />

Syabas kepada anda, Rinaaz dan gang,

Anda dan gang telah menjalankan tanggungjawab yg
sebahagian besar umat Islam tidak lakukan!!!!!

Aku percaya kalau sume orang Islam jalankan tugas
amal maaruf nahi mungkar ni, insya ALLAH statistik
maksiat akan segera turun...

Tahniah sekali lagi

Originally posted by <i>rinaaz</i> at 8-1-2007 11:35 AM<br />
Assalamualaikum,<br />
<br />
<br />
Teringin nak kongsi pendapat mengenai isu bertudung.. bukan niat nak create any dikriminasi or any rude statement...tetapi sekadar meluahkan perasaan yang terbuku...<br />
<br />
Kena ...
<br />

Rinaaz, Kawan ko ni dah kawin ke blum?

Tapi aku tak heran la kalau dah kawin
kerana yang kawin slalunya yg daring maut.

Tapi kalau blum kawin, aku cadangkan ko
judukan ngan kawan ko yang alim tu.....

salamm

kenapa kita bandingkan drama kita dengan adegan mendedah aurat ...sebagai contoh banyak drama dan filem berunsur agama jugan mendapat rating yang tinggi daripada penonton.

bagi saya yang haram itu tetap haram walaupon hanya sekadar lakonan sahaja ...
melainkan ada situasi yang boleh dipanggil darurat sahaja.

Originally posted by D'Salvia at 9-1-2007 03:18 PM
salamm

kenapa kita bandingkan drama kita dengan adegan mendedah aurat ...sebagai contoh banyak drama dan filem berunsur agama jugan mendapat rating yang tinggi daripada penonton.

bagi saya ...

ni :setuju:  :setuju:

Originally posted by <i>D'Salvia</i> at 9-1-2007 03:18 PM<br />
salamm<br />
<br />
kenapa kita bandingkan drama kita dengan adegan mendedah aurat ...sebagai contoh banyak drama dan filem berunsur agama jugan mendapat rating yang tinggi daripada penonton. <br />
<br />
bagi saya ...
<br />

Drama dan filem mana berunsur agama mendapat rating yang tinggi?

Sebagai contoh ?

Reply #33 Notwongjowo's post

kawan aku tu blum kawen..tp tgh bertunang.. hehhe...

bukan niat nak mengutuk kawan sendiri , cuma tatau kt mana or celah mana nak luahkan .. pakai ketat...sendat..ari ni je nampak alur bontot.. terasa mcm ..baik bukak je tudung.

Bertudung ni bukan pekara memain or tak serius..bukan setakat nak berfesyen or setakat tutup kepala..tapi bertudung 'dihati'... (dah membebel plak aku...)...

Memang la kira bagus la jugak kan..dia or sesapa la nak bertudung..tapi kalo bertudung dikepala dan bukan dihati..emm.. aku rasa baik tak yah kan ?.. ke aku ada salah ckp kt sini..Aku minta maaf kalo ada yg tersinggung...

Reply #32 Notwongjowo's post

<br />

Syabas kepada anda, Rinaaz dan gang,

Anda dan gang telah menjalankan tanggungjawab yg
sebahagian besar umat Islam tidak lakukan!!!!!

Aku percaya kalau sume orang Islam jalankan tugas
amal maaruf nahi mungkar ni, insya ALLAH statistik
maksiat akan segera turun...

Tahniah sekali lagi

emm..bukan niat nak membanggakan diri dgn pujian... heheh..tapi SAKIT HATI siut tgk derang ni yg bertudung tetapi tak menjaga ETIKA bertudung... aduhh...  

Kalo mood tgh baik..mata je la sakit..ye la mood tgh baik kan... cuma jeling je...TETAPI kalo time tu mood tak baik....nasib la memana couple yg tgh bercumbu rayu tu...mmg nahas la ...

Originally posted by rinaaz at 9-1-2007 06:29 PM
kawan aku tu blum kawen..tp tgh bertunang.. hehhe...

bukan niat nak mengutuk kawan sendiri , cuma tatau kt mana or celah mana nak luahkan .. pakai ketat...sendat..ari ni je nampak alur bontot.. terasa mcm ..baik bukak je tudung.

Bertudung ni bukan pekara memain or tak serius..bukan setakat nak berfesyen or setakat tutup kepala..tapi bertudung 'dihati'... (dah membebel plak aku...)...

Memang la kira bagus la jugak kan..dia or sesapa la nak bertudung..tapi kalo bertudung dikepala dan bukan dihati..emm.. aku rasa baik tak yah kan ?.. ke aku ada salah ckp kt sini..Aku minta maaf kalo ada yg tersinggung...

Sebab tu kau kena faham, adakah bertudung tu maknanya menutup aurat. Rata-rata orang generally faham tudung=tutup aurat sedangkan menutup aurat bkn hanya pada tudung. So ayat ko "bertudung bukan perkara main-main" pada pendapat aku ayat yang betul adalah "menutup aurat bukan perkara main-main". Fahami dulu istilah menutup aurat tu...what kind of tutup are we referring tu here when we talk about aurat? Mat salleh pun pakai head scarf kadang2...

So lps ni kalau tgk orang yg pakai tudung jgn terus kata dia menutup aurat..tgk keseluruhan pemakaian dia macam mana. Sebab kalau orang cuma kaitkan tudung dgn menutup aurat, tu yg datangnya orang yg pakai tutup kepala tapi tempat lain terdedah/ketat. So pada pendapat aku, kawan kau tu sedang berfesyen dan bukan menutup aurat. Pada aku kalau nak start menutup aurat, better start dari pemakaian yg sopan dulu then gradually baru lah pada aspek lain pulak.

Reply #36 Notwongjowo's post

sebagai contoh cuba lihat filem keluaran negara Iran ...saya tak ingat tajuk tapi cerita tentang kehidupan masyarakat ..dapat masuk jugak filem festival dunia..
yang saya keliru kenapa pengarah @ penerbit kita tak dapat mencapai sasaran sebagaimana filem2 Iran ini ...