CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Claudia_Lestat

Perihal Anak Angkat - Contoh Surat Akuan di page 15 [MERGED]

Originally posted by nde at 11-9-2006 10:41 AM
nde pernah makan ubat utk keluarkan susu ...dlm 10 hari aje, dah keluo susu, tp setakat kat puting je...langsung tak nampak menitik....

itupun sbb nde selalu bagi dia hisap utk rangsangkan horm ...

nde, saya sebenarnya dah ambil pil keluarkan susu... 1st ambil maxalon 2 minggu susu dah keluar disamping pakai alat SNS tu... saya ambil cuti 3 minggu... lepas tu pegi jumpa pakar di PUSRAWI dan diberi ubat lain, motilium... sekarang susu memang ada dan kalau perah dapatle sikit... sekarang ni dah keje so baby dah kurang hisap... cuma nak tahu kalau ada mereka yang berpengalaman dan berjaya susukan anak angkat ni... nak tahu berapa lama masa untuk dapat keluarkan susu dengan banyak... yang penting sekarang ni nak bagi baby 5 kali kenyang... so nde, awak dah tak perlu risaulah ye... berapa umur baby awak sekarang ni...

Sy ada kenalan kat muar yg nyusukan anak angkatnya. tp dia ni sgt sabar dan betul2 berusaha utk anak2 angkatnya. ada 3 org semua di susunya.dulu ms bkenalan dgn dia anak
bungsu dah dkt 2 thn masih nyusu ngannya pakai alat sns. ubat2 tu dia beli kat sana tp dia ada jumpa sis. marjinah dr pusrawi tu utk mintak nasihat. dia pun tak byk keluar susu, kalu pam setakat 1 sudu tu kira dah byk sgt dah. jd dia akan kumpul dan simpan lam peti s sampai dia rasa dah ckp utk anaknya, dia akan bg sekali harung...

anak nde raya nanti ckp la 2 thn...perempuan..nurnateja

Originally posted by nde at 11-9-2006 11:02 AM
Sy ada kenalan kat muar yg nyusukan anak angkatnya. tp dia ni sgt sabar dan betul2 berusaha utk anak2 angkatnya. ada 3 org semua di susunya.dulu ms bkenalan dgn dia anak
bungsu dah dkt 2 thn mas ...

kalau tak keberatan boleh tak awak bagi contact no dia... boleh saya tanya dia secara detail macamana dia buat... awak tanya dia dulu boleh ke tidak bg no tel dia pada saya... harap awak dapat membantu ye... terima kasih..

hihihihi...dah lama tak sembang ngan dia..nde kenal kat internet je..tak pernah jumpapun..
anak bungsu dia yg angkat phone td..kemain petah lg bercakap.

dah pm no tipon dia..good luck

Originally posted by nde at 11-9-2006 11:32 AM
hihihihi...dah lama tak sembang ngan dia..nde kenal kat internet je..tak pernah jumpapun..
anak bungsu dia yg angkat phone td..kemain petah lg bercakap.

dah pm no tipon dia..good luck

terima kasih nde...

mencari anak angkat

Salaam.

Minta laluan dari mod. jika tersalah bod minta dipindahkan ke bod yang sepatutnya., Terima kasih.

nak minta tolong pada sesiapa yang tahu sesiapa yang perlukan ibu angkat untuk anak mereka.
saya nak mencari anak angkat yang masih bayi dan tiada kaitan dengan jabatan kebajikan masyarakat.
tak kisah jika jantinanya lelaki atau perempuan atau samada anak itu sah atau tak sah taraf.

minta PM saya kepada sesiapa yang boleh membantu.

terima kasih :tq:

Follow Us
Tanya kat hospital..ramai org yg tinggalkan baby yg tak sah taraf
lepas bersalin..

Originally posted by monreyes at 21-2-2007 01:43 AM
Tanya kat hospital..ramai org yg tinggalkan baby yg tak sah taraf
lepas bersalin..

kalau lu ada kenal orang dalam hospital bersalin tu senanglah...kalau tak de..jangan mimpilah, coz anak tu akan automatically sent to jabatan kebajikan masyarakat through the police department.

member gua tau tapi normally it costs a bomb to process...RM3000 is just on the delivery cost..kalau normal birth la..kalau operation lagi banyak..... belum d administration and d paper work...I was told the paperwork pun dekat RM2000 gak...plus medical bills for the mom and a bit of compensation cost to be paid to the mom...itu kalau dapat mom yang tak demanding la...so d minimum pun lu need approx RMRM7000...

tahun lepas around oct'06 - nov'06 ada dua baby boy yang they want to give away...gua ingat nak ambik untuk teman masa tua nanti but then at that time i'm financially broke....but the baby was superb cute....

sedara saya pernah amik anak angkat.. orang kelantan... sbb miskin sangat... nak makan pun takde duit... so apa yang jadi, my sedara ni tanggung semua keperluan makan ibu ni, dan kos bersalin sumer sumer.. baju baby, susu baby sumer ditanggung...

sbb mmg kebetulan, sedara ni terdengar dari kawan kawan ms dia gi gua musang... ada orang nak kasi anak..

lepas dia dapat anak tu, dia cari sedara mara yang buleh nyusukan anak dia utk jadi sedara sesusu... sib baik ada sedara yang sudi

cuba la pegi ke pusat-pusat perlindungan yang banyak terdapat skang ni ..cth dar' asyaadah di batu caves,kewaja di gombak..kalu tak kisah la status baby tu...caranye mudah sgt..

Reply #1 missuzu's post

ya allah mulianya hati awak... selalunya kat hospital banyak dgn syarat kalau kenal org kat dalam hospital doctor atau ketua nurse. saya doakan agar allah makbulkan permintaan awak.

terima kasih semua :tq:

nak ambil di hospital saya tak kenal sesiapa pun dihospital. nak ambil dari pusat perlindungan saya tak berkelayakan .

so saya nak cari dari sumber lain i.e dari orang sekeliling yang tahu sesiapa yang perlukan bantuan.

doakan saya bertemu dengan baby yer..... trimas :tq:

ngape awak kate kalu kt pusat perlindungan tu awak tak layak pulak...awak dh selidik ke cara2nye...saya dh ade cth2 mereka yg ambik di situ.....x rumit cam jab kebajikan masyarakat..

Reply #1 missuzu's post

nanti lah susu, aku ngan embun akan tolong ko lah, itu pon kalau ader polis bwk baby luar ( yg masih hidup la ). kang cepat2 aku PM ko.. tak pon ko bagi YM lah... kang senang aku nak bagitau...

tapi mmg btol lah.. klau baby luar nie, tak kira bangsa ( actually kiter kat sini mmg tak tau pon baby tur bangsa aper ) lelaki pompuan, mmg comel2.. semangat, geram aku tengok...

[ Last edited by  baby_nurin at 23-2-2007 01:58 PM ]

tapi jgn jadi cam org kampong aku ( sebelah umah je )...
dia nie cikgu, ngajar kat penang.. kawen dah lama tapi tak der anak....

amik anak angkat.... kebetulan ader sorang pompuan anak 10, miskin baru bersalin..dok KL... cikgu nik amik baby tur nak jadikan anak angakt.. bagi RM5k cash.... bawak balik kg kat kluang johor... wat majilis potong jambul dan di bagi nama.. di belikan baju byk2....

tak lama cikgu tur dpat transfer balik kluang.... masa tgh ngajar kat sekolah, pompuan tur ( ibu baby tur ) datang daripada KL ke kluang amik balik anak dia bawak lari...

cian cikgu tur, menangis dia sebab anak angkat dia di bawa lari dengan duit Rm5k pon lesap..

skg, cikgu tur bahagia dapat anak angkat baru, anak luar dua pupu dia, pompuan sekarang dah umo 3thn, mak aku yg jaga kat kg.

okey...
ni kisah family aku...cuma nak sharing, bukan nak aibkan sesape....
aku anak tunggal. pakcik aku terjumpa sorang baby boy kat hentian putra masjid jamek kira2 waktu subuh. ditinggalkan sendirian dengan berbalut blanket, lengkap berpakaian jenama anakku, ade pampers ngan air tin. tak tau la sape yang buang dia kat situ. tapi kira baik jugak la orang tu, tak dicampakkan kat sungai ke, tong sampah ke kan? pakcik aku amik, wat report polis pastu dia usahakan dapatkan baby tu untuk bagi kat ayah aku. memang parent aku ade usaha nak amik anak angkat tapi susah sket kalau mintak kat jab kebajikan. mungkin itu rezeki parent aku laa. aku cam terkejut gak tak semena2 17 tahun takde adik, tetiba ade adik laks. baby boy lak tuh, kalau girl maybe parent aku tak nak la sebab dah ade daughter.

skrang adik kau tuh dah umar 6 tahun. dah masuk tadika. mak aku selalu pesan, jaga adik aku bebaik, diorang bela dia supaya nanti bile mak ayah dah takde, aku masih ade adik beradik laa.

err.... hari tuh mak ada cakap kat aku, ada tak sesap nak anak angkat. kawan dia punya kawan keje spital. terlalu ramai baby di tinggalkan selepas di lahirkan baik sah taraf atau tak.... nanti gue try tanya ye....

kalu u ambik ngan pusat perlindungan tu akan ade urusan ngan pesuruhjaya sumpah untuk pengesahan pengangkatan keatas baby tu yang perlu ditandatangani oleh ibu atau bapa kandung baby tu..dan kemudian akan didaftakan ke jab kebajikan masyarakat.

Originally posted by sofeaz at 23-2-2007 11:08 AM
ngape awak kate kalu kt pusat perlindungan tu awak tak layak pulak...awak dh selidik ke cara2nye...saya dh ade cth2 mereka yg ambik di situ.....x rumit cam jab kebajikan masyarakat..

saya dah pernah dioffer o;eh sebuah pusat perlindungan, malangnya tak memenuhi syarat. anyway, pusat perlindungan ni pun under jabatan kebajikan sebab tu aya tak qualified

Originally posted by baby_nurin at 23-2-2007 01:50 PM
nanti lah susu, aku ngan embun akan tolong ko lah, itu pon kalau ader polis bwk baby luar ( yg masih hidup la ). kang cepat2 aku PM ko.. tak pon ko bagi YM lah... kang senang aku nak bagitau... ...

baby... thanks banyak2....
PM aku yer.... :tq:

nanti aku PM semua yang kau perlu tau....